Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz do kef r300


ald890

Recommended Posts

Dzień dobry, aktualnie posiadam połączenie kef r300 i primare i22 jestem bardzo zadowolony z dźwięku, słucham tego połączenia jako kino domowe i czasem przełączam na chromecast audio żeby słuchać muzyki ze smartfona. Niestety wzmacniacz nie ma wejść cyfrowych. Strasznie mnie irytuje uciążliwe przełączanie złącz optycznych Chrome cast i tv

 

Zastanawiam się czy po takim czasie mogę liczyć na jakiś upgrade z bardziej cyfrowym wzmacniaczem. Bardzo spodobał mi się Hegel h95 ponieważ używam AirPlay i zastanawiam się czy ten wzmacniacz to dobry upgrade?

widzialem również rotel a14 to również fajne urządzenie… tylko nie mam pojęcia jak to zagra z kef

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli brzmienie Primare i22 Ci odpowiada to proponowałbym posłuchać Primare i25 Prisma, który dodatkowo oferuje opcje sieciowe. Odchodzi dodatkowo problem z przełączaniem przewodów. 
Dynamiczne i precyzyjne brzmienie zapewni także wspomniany NuPrime IDA16, w przypadku którego masz 2 wejścia optyczne i możesz na stałe mieć podłączonego Chormecast oraz TV. Jeśli wbudowane opcje sieciowe Cię nie interesują i chciałbyś iść w kierunku brzmienia i22 to IDA16 byłby bardzo dobrym kierunkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ald890 napisał:

A czy przesiadka z primare i22 na hegla to będzie skok w bok czy do przodu? :)
Nie ukrywam, że w tym budżecie oczekiwałbym też poza wygodą również lepszej klasy dźwięku.
Primare swietnie się zgrywam z Kef... ale jednak brakuje tej "cyfrowości"

Hegel jest mocniejszy, Odczujesz to. Chodź moim zdaniem to prostrze granie. Primare ma więcej melodyjności w dzwieku. Hegel gra prościej. To od Ciebie zalezy co okreslisz jako lepsze.

Jak Ci Hegel nie podejdzie to sprawdź Lyngdorfa.

Mamy to wypozyczymy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ald890 napisał:

>Primare i25 Prisma

Sporo przekracza budżet :) Te 7k zł za Hegla to dla mnie max

Tego się obawiałem, bo Primare niestety do "tanich" nie należy. Jeśli masz możliwość to wypożycz Hegla do domu i sam oceń jego brzmienie. Jeśli się nie sprawdzi to zwrócisz i nic nie tracisz. 
Roksan K3 byłby ciekawą opcją ale nie posiada wbudowanego DACa i musiałbyś znaleźć coś zewnętrznego, a to zapewne odpada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną opcją jest dołożenie do Primare odtwarzacza strumieniowego NuPrime Omnia WR-1, TV podłączysz po optyku, na pokładzie jest odtwarzacz sieciowy obsługujący większość serwisów streamingowych, dodatkowo Airplay, czy odtwarzanie muzyki z pendrivów. Do sterowania jest też pilot, więc możesz z niego bez problemu przełączać źródła i regulować poziom głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...