Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15 000zł


absolute beginner

Recommended Posts

1 godzinę temu, LML napisał:

Jestem prawie pewien, że wystarczą. Pod warunkiem że akustykę w miare fajnie ogarniesz i echo nie będzie biegać po pokoju. Unikaj pustych ścian i podłóg (im większy barłok w domu tym lepiej ;)
odsłuchaj sobie najpierw

Na pewno tak zrobię. Dziękuję za sugestie i mam nadzieję już niedługo cieszyć się nowym sprzętem. Odsluch planuję w przyszłym tygodniu.

Pzdr,

Marek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odsluchem chciałbym poprosić was o opinie które z NAD wybrać do odsłuchu, zastanawiam się nad: 368, C700, 388 + Rotel 14. Czy warto rozważać kolumny Uni fi Reference F5 oraz Elac Carina FS 247,4? Ostatnie pytanie, jaką jest różnica między B&W 603 S2 a wersja Anniversary Edition?

Pzdr,

Marek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lysyrafal napisał:

Nad C388 z kolumnami PSB X2T lub KEF Q750

Rotel A14 z kolumnami Elac Debut Reference F5 lub Mission QX-4

Q750 to zdecydowanie nie są kolumny do zestawu za 15 000 zł. To zaledwie entry level (choć przyzwoity). Pozostałych nie słuchałem, ale idę o zakład, że z nimi jest podobnie. 

Jak chcesz namacalnego, realistycznego dźwięku, to musisz na kolumny wydać więcej. Chyba, że nie potrzebujesz takiego, to OK. Bowersy 603 (słuchałem starszej wersji bez AE) też jeszcze nie zapewniają realizmu (choć wokale mają już całkiem namacalne). Trochę lepiej niż Q750, ale uważam, że od zestawu za 15 000 zł można oczekiwać jeszcze więcej.

Nie rozumiem tej niechęci do kupienia zarąbistych kolumn, porządnego ich ustawienia, dodania aranżacji i cieszenia się muzyką, bez myśli, co tu jeszcze zmienić, bo jest nie tak;)

Budżet na zarąbiste kolumny jest. Dlaczego go nie wykorzystać?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, absolute beginner napisał:

Elac Carina FS 247,4?

Znam Cariny tylko w wersji podstawkowej. Bardzo przestrzenne, szczegółowe granie. Koniecznie ich posłuchaj z sensownie dobranym wzmacniaczem (nie za jasnym). Myślę, że do Carin nawet @Kraft się nie przyczepi, że nie dość dobre. :) Jarek - akceptujesz Cariny? ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafał S napisał:

Jarek - akceptujesz Cariny? ;)

Słuchałem tylko poprzednika, czyli modelu BS 244.3 (na oko bardziej zaawansowany technicznie niż obecne Cariny). Udane kolumny. Granie z klasą: bardzo szybkie, detaliczne, ale przyjemne. Brakowało mi jedynie namacalności. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że autor tematu chce jeszcze mieć w zestawie odtwarzacz CD oraz odtwarzacz sieciowy. Masz rację, jest to podobna półka grania, choć każda kolumna ma inny charakter grania.

Co do ustawienia kolumn, to każda osoba umie pojeździć po pokoju i wybrać dla siebie najlepiej. Rozkład sił tzn. na co przeznaczyć więcej kasy: kolumny, wzmacniacz, źródło, akustyka tj. kwestia indywidualna.

https://forum.audio.com.pl/topic/72482-brzmienie-systemu-od-czego-zależy/#comments

P.S. Jarku, nadal uważam, że kolumny są najważniejsze w systemie, aczkolwiek nie wydałem na nie zbyt dużo w porównaniu do reszty toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

kolumny są najważniejsze w systemie, aczkolwiek nie wydałem na nie zbyt dużo w porównaniu do reszty toru.

Zabawne, bo mam obecnie podobnie:). Tak się jakoś potoczyła moja audio historia. Gdybym jednak zaczynał jeszcze raz od początku, to byłoby zgoła inaczej. Kolumny, ustawienie, aranżacja akustyczna.................................elektronika.........................................................................................................................okablowanie (jest w ogóle taki temat?). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lysyrafal napisał:

nadal uważam, że kolumny są najważniejsze w systemie, aczkolwiek nie wydałem na nie zbyt dużo w porównaniu do reszty toru.

Ale to tylko dlatego, że poszedłeś w monitory, jak większość z nas. Co innego przy większej powierzchni pokoju. Np. Silver 500 poza promocją to już konkretny wydatek, a technologia - ta sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodź w streaming bo to droga zabawa - CD miażdży pliczory i naprawdę trzeba mocno zainwestować, aby się zbliżyć do takiej jakości. Jeżeli nie wierzysz to zobacz po ile chodzi DCS Bartok czy Rossini i powiem, że nadal CD gra lepiej, ale jest już bardzo dobrze i można z tym żyć. Wysokiej próby dzwięk uzyskasz z gramofonu, który będzie nawet lepszy od CD, ale trochę wymaga to zabawy, ale może to być źródło najlepsze jakość do ceny bo jednak gramofon najmniej powoduje strat w przekazie dzwięku. Ale niestety płytki swoje kosztują.

Proponował bym raczej sprzęt używany bo z nowych klocków za 15tyś. to będzie to raczej słaby dzwięk. W pierwszej kolejności wchodził bym w lampy i gramofon bo można za stosunkowo niewielkie pieniądze uzyskać najwięcej, ale chcesz CD więc nie będę proponował gramofonu. Zacnymi klockami z tranzystora jest zestaw AudioLab seria 8xxx (sam kiedyś posiadałem i gra to bardzo dobrze, a można mieć CD, końcówkę i preamp za 5tys. zl). Więc zostaje ładny pieniądz na kolumny i tu do 8tys. wszedł bym Audio Physic Tempo 6 (wtedy masz w punkt jeszcze zostaje na kabelki np. glosnikowy chord twin (okolo 1-1,5tys. zl) i hijiri hci10r (okolo 2,5-3tys. zl). W tych pieniądzach raczej lepszych kolumn nie znajdziesz. Świetne są kolumny Dynaudio Confidence C2, ale raczej w tym budżecie nie da rady, ale można szukać jakiś "obitych".
Co do lamp warto wejść w HaikuAudio Selene 6550 za około 6-7tyś. i zmasakruje omawianego AudioLaba. Świetny też jest Rogue Audio Cronus Magnum z pierwszej serii (może za 5tys. do upolowania). Do tego CD Linn Ikemi niestety też około 5tyś. Bazę masz wtedy bardzo mocną na długie lata i wtedy z kolumn Audio Physic - budżet będzie niestety nadwyrężony bo wyjdzie około 17-19tys., ale wart jest tego nadwyrężenia i trzeba być twardym w negocjacjach

Z tanich lamp co grają bardzo dobrze, a nie drenują kieszeni to grecka marka Tsakiridis Aleos (dystrybutor z Torunia - polecam Pana Pawła doradzi, wypozyczy i jeżeli jeszcze ma powystawówki to warto łykać póki są) a za powystawowe 3,5tys zl za integrę, a dużo lepsze od chińczyków. Jeszcze lepsze są monobloki za jak dobrze pamiętam 8tys. zl!!! Gra to bardzo ładnie i może stanąć w szranki z HaikuAudio, a monobloki nawet przebijają dzwiękowo. Co do kabli to używki np. Eagle Cable mc80 czy 90 jak dobrze pamiętam, a glosnikowiec to Mogami 3104 na metry nie terminuj końcówkami (na drutach też gra bardzo dobrze, a kasa w kieszeni). W sumie pewnie z 300-400zł na to wydasz. I zestawik będziesz miał naprawdę wysokiej próby. Gdzie może stanąć obok dużo droższych konstrukcji (za nowe klocki aby uzyskać taki dzwięk, albo niewiele lepszy to pewnie by trzeba było wydać jakieś 50tys. zł ). Oczywiście można lepiej, ale już dokładając kasę niewiele już uzysku w jakości dzwięku uzyskasz. Oczywiście to moje propozycje, które słyszałem osobiście i dlatego polecam. Znam lepsze konstrukcje, ale niestety będzie drożej. A w tych pieniądzach uważam, że to zacne są sety.

Jak koniecznie chcesz streaming to zainteresuj się DACkiem Chord Qutest ewentualnie Denafrips Pontus ewentualnie inne tej marki (trzeba sobie posluchac bo rozrzut cenowy jest spory). Z playerow dobre produkty to Auralic Aries Femto (porownywalem z duzo drozszymi i nie ma roznic, a jezeli sa to niewielkie) - oczywiscie jezeli chcesz DSD bo jak nie to zainteresuj sie raspberry PI i volumio. W ostatecznosci zwykly komp. i polski player (niestety wyszedl mi z glowy - dziala jako plugin do foobara, ale jeszcze lepszym rozwiazaniem jest odpalanie go z autorskiego playera, ktory hibernuje kompa na czas odtwarzania muzyki - sam minusy bo nie mozna wtedy skakac miedzy utworami, ale dzwiek jest naprawde niezly i niewiele ustepuje hardwarowym playerom). Oczywiscie do tego trzeba tez kabelek USB polecam Chord Shawline (byl promocji nowy za 700zl), ktory jest bardzo dobry i lepszy od Wireworld'ow, a nie ustepuje zbyt wiele od Tellurium Q Silver Diamond.

Od razu prosze sceptykow odnosnie kabli o niewypowiadanie sie bo to nie jest miejsce na to. Jezeli nie slyszycie roznicy to zachowajcie to dla siebie, nikt na sile nie bedzie was przekonywac do racji, a czlowiek szukajacy sprzetu niech sobie sam potestuje (wypozyczanie nic nie kosztuje) i najwyzej zakupi lub nie. Moje propozycje sa sprawdzone w praktyce. A tylko nadmienie, ze przy tych klockach co podalem kazdy kabel robi roznice i nie tylko ja slyszalem roznice, ale to jest ostatni element w jaki nalezy wejsc i sobie "szlifowac" system. A jak nie bedzie slychac roznic to nie kupowac. Proste!!!

Mam nadzieje, ze pomoglem i sorry za dużo do czytania, ale raczej inaczej się nie da i można jeszcze pisać i pisać :). Ale zawsze pamietaj - najlepiej posluchac w swoim zaciszu domowym, bo akustyka lubi platac figle i najbardziej to od niej zalezy jaki efekt ostateczny uzyskamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Gdybym jednak zaczynał jeszcze raz od początku, to byłoby zgoła inaczej. Kolumny, ustawienie, aranżacja akustyczna.................................elektronika.........................................................................................................................okablowanie (jest w ogóle taki temat?). 

Serio w takiej kolejności? Jedna z rzeczy, która mnie chwilowo hamuje przed adaptacją akustyczną, to obawa, że straciłbym balans tonalny, bo absorbery zabrałyby więcej góry niż średnicy. A że kolumny mają łagodną górę, byłby problem z odzyskaniem odpowiedniej ilości sopranów. Gdybym miał zaczynać od zera, to adaptacja najpierw, potem dopasowanie toru do akustyki pomieszczenia.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafał S napisał:

Serio w takiej kolejności? Jedna z rzeczy, która mnie chwilowo hamuje przed adaptacją akustyczną, to obawa, że straciłbym balans tonalny, bo absorbery zabrałyby więcej góry niż średnicy. A że kolumny mają łagodną górę, byłby problem z odzyskaniem odpowiedniej ilości sopranów.

Może tak, może nie. Nie bój się na zapas. Myślę, że trudno paroma absorberami na pierwszych odbiciach przetłumić pomieszczenie. I tak będziesz miał pewnie jeszcze 70-80 % powierzchni odbijających w pokoju. Najlepiej rozwiejesz swoje obawy eksperymentem. Pożycz lub kup wysyłkowo parę paneli i sprawdź, czy faktycznie będzie gorzej. Są jeszcze hybrydy. Średnicę i część dołu pochłoną, a sporo góry odbiją.

Przypomnij mi, jakie masz kolumny? 

22 minuty temu, rafal26 napisał:

Od razu prosze sceptykow odnosnie kabli o niewypowiadanie sie bo to nie jest miejsce na to. Jezeli nie slyszycie roznicy to zachowajcie to dla siebie

A w drugą stronę też można prosić? Jak słyszycie, to zachowajcie to dla siebie i nie róbcie zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rafal26 napisał:

Nie wchodź w streaming bo to droga zabawa - CD miażdży pliczory i naprawdę trzeba mocno zainwestować, aby się zbliżyć do takiej jakości. 

Ty tak poważnie?

Potrafię rozróżnić dwa różne fortepiany ale w ślepym teście bym swojego Cambridge Audio CXN (Tidal HiFi) od Denona DCD1550ar (nośnik CD) raczej nie odróżnił. Zauważam jedynie marginalne niuanse. Albo może mi się nawet tylko wydaje. Platforma testowa: oba źródła spięte analogowo do wzmacniacza słuchawkowego, odsłuchy via słuchawki. Wzmacniacz ma dwa identyczne wejścia oraz przełącznik wajchowy 1/2 gdzie w ułamku sekundy można zmienić wybór źródła. Tor słuchawkowy w cenach sklepowych ok. 8tys. Podaję cenę świadomy, że ona nie gra ale po to aby pokazać, że testowane na sprzęcie nieco wyższej klasy niż budżetowy „entry level”.

Co do CD - piękna zabawa. Nie mogę się wyleczyć z kupowania płyt. Piękna ale droga. Jeżeli autor wątku nie ma jeszcze kolekcji płyt CD to bym nie wchodził. A przynajmniej nie od razu.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kolumny, ustawienie, aranżacja akustyczna.................................elektronika.........................................................................................................................okablowanie (jest w ogóle taki temat?). 

Rozumiem, że sprzedawca w sklepie audio może musieć czasem tłumaczyć początkującym w świecie audio klientom, że sprawy mają się tak jak opisane powyżej.

Ale, że dyskutujemy o tym na forum ludzi osłuchanych z audio, to już lekko niepokojące…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal26 napisał:

Od razu prosze sceptykow odnosnie kabli o niewypowiadanie sie bo to nie jest miejsce na to.

Ciekawe (ryzykowne) posunięcie 🤔. Nie Twój temat a defakto zabraniasz sie wypowiedzieć.

Ciekawe co na to autor tematu?

Wbrew pozorom "właśnie" ryzykujesz wywołanie burzy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dostanę w d... ale może jakiś mocny, fancy wysoki model amplitunera KD? Ma kalibrację do pomieszczenia z mikrofonem (gdzie zwykły wzmak jest tu głuchy i nic nie wie co się dzieje :D), streamer odpada bo jest w środku. Bez perfekcyjnej symetrycznej salki ampli może być całkiem całkiem.

 

Nie wspominając możliwości rozbudowy do KD, ale słyszałem takie głosy, że nawet do stereo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ciekawe (ryzykowne) posunięcie 🤔. Nie Twój temat a defakto zabraniasz sie wypowiedzieć.

Ciekawe co na to autor tematu?

Wbrew pozorom "właśnie" ryzykujesz wywołanie burzy!

Nie za braniam, a proszę, a to 2 różne rzeczy.

6 minut temu, LML napisał:

To JEST właśnie miejsce na to.
A co jeśli autor tematu będzie sceptycznie nastawiony do propozycji tak drogich kabli...?

No to nie jest wątek o kablach i to nie jest właśnie miejsce o tym. Zaproponowałem tylko mój set. i jak ktoś napisze rzeczowo, że dany kabel nic nie wnosi to OK, ale pieniawcy są tacy, żę zaraz zrobią gówno burzę i wątek się rozjedzie.
A autor wątku jak będzie sceptycznie nastawiony to nie kupi, ale jeżeli się pyta jako laik no to jak może być w jakiś sposób nastawiony jeżeli nigdy nawet nie sprawdził czy coś dają czy nie. Ale nie o to tu chodzi. Zaproponowałem konkretne sety i auto wątku może je sobie sprawdzić lub nie.


Dlatego nie czepiać się proszę tylko przedstawiać własne propozycje!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Może i dostanę w d... ale może jakiś mocny, fancy wysoki model amplitunera KD? Ma kalibrację do pomieszczenia z mikrofonem (gdzie zwykły wzmak jest tu głuchy i nic nie wie co się dzieje :D), streamer odpada bo jest w środku. Bez perfekcyjnej symetrycznej salki ampli może być całkiem całkiem.

Teoretycznie pomysł jest, ale praktycznie już niekoniecznie. Po pierwsze, systemy kalibracji w amplitunerach KD raczej ustępują jakością DL (no chyba, że KD ma DL, ale wtedy jest już bardzo drogie). Najlepszy po DL zdaje się być Audyssey, ale i tak gorszy. Po drugie producenci amplitunerów KD stopniują zaawansowanie swoich systemów korekcji. Te najlepsze są tylko w najdroższych modelach. Po trzecie, to po co kupować amplituner KD, jak można z korekcją dostać też amplituner stereo (np. Yamaha)?

Z własnego doświadczenia. O ile DL wprowadza u mnie duże zmiany w brzmieniu, o tyle korekcja akustyki w Yamaha RN803 jedynie minimalne. To nie ta sama klasa korekcji. Choć trzeba przyznać, że z asymetrią miejsca odsłuchowego czy automatycznym loudnessem system Yamahy radzi sobie świetnie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rafal26 napisał:

ale pieniawcy są tacy, żę zaraz zrobią gówno burzę i wątek się rozjedzie.

a skąd możesz wiedzieć jakcy są 'pieniawcy' na tym forum. Jesteś tu od kilku dni i to raczej kiepskie wejście.
Nie wiem czy proponowane kable robią aż taką różnicę jak sugerujesz ale tu chodzi o ROZSĄDNE rozłożenie kosztów.

 

11 minut temu, rafal26 napisał:

Dlatego nie czepiać się proszę tylko przedstawiać własne propozycje!

Nie czepiamy się, poprostu dziwnie budujesz zdania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rafal26 a możesz napisać jaki system Ty posiadasz i opisać co to wg Ciebie jest dobry dźwięk? 

Napisałeś piękną rozprawkę, ale dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z audio może być kompletnie niezrozumiała. Pominę już ten drobny fakt, że dla każdego z nas "dobry dźwięk" nie zawsze znaczy to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LML napisał:

a skąd możesz wiedzieć jakcy są 'pieniawcy' na tym forum. Jesteś tu od kilku dni i to raczej kiepskie wejście.
Nie wiem czy proponowane kable robią aż taką różnicę jak sugerujesz ale tu chodzi o ROZSĄDNE rozłożenie kosztów.

 

Nie czepiamy się, poprostu dziwnie budujesz zdania...

I po co to ciągniesz człowieku? Jakie znaczenie ma fakt czy ktos jest od kilku dni czy od kilku lat? Czy swoimi uwagami pomogłeś autorowi wątku??? Czepiasz się i tyle po co ten kolejny zwrot "dziwnie budujesz zdania" czy to forum o poprawnej polszczyźnie? - po kiego te uwagi??? Zobacz ile uwag zrobiłeś już w kierunku mojej osoby, po co w ogóle te komentarze nie na temat wątku? I nie miałem na uwadze osób tego forum, a miałem na myśli ogół i podejście ludzi bo wiedziałem, że gówno burza może się zacząć i widzę, że miałem prację - zresztą widać to też po tym poście, że jest to ogólny problem:

Na poboczne tematy już nie odpowiadam bo to nie ma sensu, a zaśmieca tylko wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafal26 napisał:

I po co to ciągniesz człowieku?

Poprostu ta Twoja rozprawka jak i wgl Twoje nastawienie, które pokazujesz jest poprostu odklejone od rzeczywistości. Próbujemy Ci to uświadomić.

 

7 minut temu, rafal26 napisał:

Czy swoimi uwagami pomogłeś autorowi wątku???

Mam nadzieję, że tak. Mam nadzieję, że autor będzie mógł przez to z własnym rozsądkiem odróżnić co jest dla niego najbardziej priorytetowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @rafal26 a możesz napisać jaki system Ty posiadasz i opisać co to wg Ciebie jest dobry dźwięk? 

Napisałeś piękną rozprawkę, ale dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z audio może być kompletnie niezrozumiała. Pominę już ten drobny fakt, że dla każdego z nas "dobry dźwięk" nie zawsze znaczy to samo. 

Wypisanie mojego systemu nic nie wprowadzi in plus dla założyciela wątku, po co komu to wiedzieć? "Rozprawka" to moja propozycja używanego sprzętu bo uważam, że lepiej za 15tyś lub trochę więcej zainwestowac w używkę czy exdemo niż pakować się w nowy sprzęt o mniejszych sonicznych możliwościach i chyba się z tym zgodzisz, że mając ten sam budżet z używek osiągniesz więcej niż z nowych sprzętów niezależnie jak oceniasz "dobry dzwięk". A jak uważasz, że w tych pieniądzach nowy sprzęt przebije sonicznie moje propozycje to zaproponuj takowy.
Podałem uniwersalne sety, gdzie każdemu laikowi taki dzwięk się spodoba (wszystko zagrają poprawnie, a co komu się bardziej podoba to już konkretne upodobania jednemu absurdalnie jaskrawy przekaz się podoba, a innemu super ciepły, ale w 90% takie sety się sprawdzą bo są właśnie uniwersalne), a później sobie będzie walczył jak czegoś będzie brakować. Od czegoś trzeba zacząć i nie da się zaproponować zestawu w punkt bo jest to niewykonalne. A dobry dzwięk jest taki, gdy instrumenty odtwarzane grają najbardziej prawdziwie (najbliżej są prawdziwemu przekazu, a nie temu co komu się podoba bo to już każdy sam sobie musi pod siebie dopasować). Gdy proponuję auto to nie polecam takiego gdzie przy ruszaniu większość kierowców zrobi kangura, a dla mnie na torze będzie w punkt. Proponuję taki sprzęt gdzie przyszły właściciel na pewno będzie zadowolony bo większość populacji by była. Zresztą nikt nie kupuje sprzętu od razu po "rozprawce" nieznanej osoby, ale może rozważyć taki zakup. Poczytać w prasie czy na necie opinni tych wymienionych klocków bo tak jest łatwiej i jest to jakiś punkt zaczepienia. Bo sprzętów mamy bardzo dużo i można sie w tym pogubić. To nie komuna gdzie do wyboru mieliśmy 3 marki na krzyż, rynek jest bardzo bogaty. Ale bidy nie będzie jak posłucha tych klocków czy nawet zakupi w ciemno.

Jak ktoś twierdzi, że Audio Physic Tempo 6 to złe kolumny albo Haiku Audio Selene 6550 czy Rouge Audio C. M. to zły wzmacniacz, albo Linn Ikemi to ręka do góry. Wg mnie wstydu na pewno nie będzie niezależnie od tego kto jak definiuje dobry dzwięk. Dzwięk z tych klocków już jest na bdb poziomie i tylko się cieszyć, że używki można złapać w takich pieniądzach. Od czegoś trzeba zacząć, a alternatywy w tym budżecie to co te klocki oferują w nowych sprzętach nie widzę tzn. sam wzmacniacz można dostać, ale nie cały secik. A kabelki jak pisałem można na samym początku olać i przyjdzie czas na eksperymentowanie. Kable Mogami 3104 (55zl za metr) czy EagleCable (okolo 100zl za caly kabel RCA) to nie jest jakaś drożyzna, a czymś trzeba spiąć klocki - przy dziurze jeżeli kaska zostanie zaproponowałem już bdb kable w jakość/cena, ale to moje zdanie i zawsze ktoś może zaprponować coś innego, a przede wszystkim trzeba w swoim salonie przetestować. Ale te są z obecnej produkcji więc można wypożyczyć i sprawdzić czy coś to da jak nie to się nie kupuje - proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...