Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać?


Fszystkoalbonic

Recommended Posts

Dzień dobry.

Dawno mnie tu nie było, bo wszystko mi grało, ale… Muszę kupić amplituner! Życie mnie zmusiło. Po kolei:

1. Sprzęt, który zostaje i jest kluczowy, to: końcówka mocy Vincent SP-332, kolumny Audiovector SR3 Signature, gramofon NAD C-588.

2. Do amplitunera muszę podłączyć tuner Canal+ i Xbox’a.

3. Są też satelity i centralny.

4. Sprzęt stoi w ogólnodostępnym salonie. Chcę oglądać filmy z efektami, słuchać muzyki ze Spotify lub z gramofonu.

5. Miałem dobry amplituner. Nieważne jaki, bo się rozpier… i go nie ma.

Bardzo proszę o podpowiedzi, co kupić. Ma być KD, streaming i stereo. Budżet: do 10K. Tylko nowe. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
W kwocie około 10k zł miałbyś Denona 4700, Arcam AVR5 oraz Marantz SR7015. 

Przedwzmacniacz gramofonowy będziesz musiał dokupić zewnętrzny ale nie powinno to być problemem, ponieważ są to nieduże urządzenia, które można schować. 

Patrząc jednak na Twoje kolumny polecałbym najbardziej posłuchać Arcama, który zaprezentuje brzmienie barwne z bardzo dobrą dynamiką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 07:53, Butler napisał:

Arcam AVR10 poniżej 10K? Jak już to AVR5 chyba że dobry... bardzo dobry rabat dajesz :) 

Musi. Bo przecież wchodzi już 11tka. Da się.

Dnia 19.04.2022 o 14:58, Butler napisał:

Katalogowo AVR10 13790zł... Sam bym opchnął swojego Denona jak bym miał taką ofertę za 10k

No to zapraszam

13 godzin temu, Fszystkoalbonic napisał:

A gdybym się zdecydował na Arcam AVR10, to jak wyglada jego dostępność w tej chwili? I jaki przedwzmacniacz gramofonowy polecicie?

Napisz do mnie zobaczę co da się obecnie zrobic.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam podobny dylemat, tzn chce zrobić upgrate mojego Denona X2600 i zamienić go na coś odczuwalnie lepszego. Po poszukiwaniach używek zaczynam się zastanawiać nad zwiększeniem budżetu do okolicy 9kPLN i pójściem w kierunku nowych sprzętów i tu zawężam pole wyboru do: Denon X4700, Arcam AVR10 lub Anthem 540. Co doradzacie z tej trójki? A moze coś innego? Oczekiwania: mocny kinowy, dynamiczny i przestrzenny dźwięk. Kino 85%, stereo 15%.  

Moja pozostała konfiguracja: Klipsch RP6000F, RP504C, RP400M, SPL-120, pokój 20 mkw. Nie mam Atmosa, może w przyszłości dołożę podobnie jak drugi sub.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc na X4700H wybierasz amp najlepiej wyposażony która ma też najwięcej kanałów wzmocnienia z tej trójki i nie będziesz musiał zmieniać przyzwyczajeń w użytkowaniu. Arcam, Anthem... Musiał byś ich posłuchać, opinie są różne - jedni np. krytykują AV10, np. całe grono "wyznawców" testów Amira patrz tu, inni po przejściu na Arcama doznają w końcu spełnienia w kinie, bo brzmi nadprzeciętnie. Sam użytkuję przy Klipschach X4700H i wkrótce będę mieć kilka ciekawych ampli to przetestowania, niewykluczone że zajdą zmiany jak coś mi się bardziej spodoba.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja jestem "wyznawcą testów Amira" tzn. obiektywistą, opierającym się bardziej na wiedzy i pomiarach, niż przesądach czy nawet własnych "wrażeniach" słuchowych. I używam X3700H w trybie pre-procesora, tj. z wyłączonymi wszystkimi wzmacniaczami - mam zewnętrzne końcówki mocy klasy D dla wszystkich 11 kanałów. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia tego sprzętu i zapewnianej przez niego korekcji Audyssey MultiEQ XT. Chociaż mam przekonanie, że korekcja Dirac Live jest lepsza / bardziej zaawansowana / rozbudowana. I w tym upatruję sympatię ludzi do sprzętów np. Arcama. Z pewnością zmienię kiedyś Denona na jakiś inny procesor / amplituner z Diraciem, ale na razie nie pojawił się jeszcze na rynku pomiarujący się lepiej niż X3700, w racjonalnej cenie (powiedzmy do 12-14k).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rosk napisał:

Mam podobny dylemat, tzn chce zrobić upgrate mojego Denona X2600 i zamienić go na coś odczuwalnie lepszego.

a co Ci przeszkadza w Twoim sprzęcie i jak duże masz obecnie pomieszczenie? Czy robiłeś adaptację akustyczną pomieszczenia? Drugi sub jak najbardziej tak.

 

2 godziny temu, TomekN napisał:

Z pewnością zmienię kiedyś Denona na jakiś inny procesor / amplituner z Diraciem, ale na razie nie pojawił się jeszcze na rynku pomiarujący się lepiej niż X3700, w racjonalnej cenie (powiedzmy do 12-14k).

TX-RZ50 wypadł dobrze z jedyną uwagą dla  4 Ohm ale w trybie PRE to raczej nie ma znaczenia chociaż jak dobrze pamiętam x3700 i tak lepiej wyszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

a co Ci przeszkadza w Twoim sprzęcie i jak duże masz obecnie pomieszczenie? Czy robiłeś adaptację akustyczną pomieszczenia? Drugi sub jak najbardziej tak.

 

Pomieszczenie mam 20mkw. Adaptacji akustycznej jakieś specjalnej nie robiłem bo to jest zwykły pokój "telewizyjny" ale ma regularne kształty, grube zasłony, gruby dywan, drewniana podłoga, kanapa z miękkim, pluszowym obiciem itp. Chęć zmiany wynika raczej ze świadomości, że Denon 2600 to "raptem" drugi model od dołu w gamie Denona, nad nim jest jeszcze 4 wyższe modele, które pewnie grają lepiej, mają lepszy system kalibracji, mają więcej mocy, lepiej oddają dynamikę, scenę i szczegółowość dźwięku w filmach itd. Nie potrzebuję najwyższych modeli np X8500 czy Arcam AVR30 bo to nie ten budżet, nie te głośniki i nie ta wielkość pomieszczenia. Ale taki X4700 czy AVR10 myślę że byłyby "w sam raz" dopasowany do mojego systemu i pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rosk napisał:

Chęć zmiany wynika raczej ze świadomości, że Denon 2600 to "raptem" drugi model od dołu w gamie Denona, nad nim jest jeszcze 4 wyższe modele, które pewnie grają lepiej, mają lepszy system kalibracji, mają więcej mocy, lepiej oddają dynamikę, scenę i szczegółowość dźwięku w filmach it

Ok, dostaniesz już od modelu 3600 Audyssey Xt32, obecnie masz XT i w sumie nie bardzo inne rzeczy są Ci potrzebne. Masz mały pokój. model x2600 dla Ciebie jest wystarczający bo nie jesteś w stanie wykorzystać jego mocy. Masz subwoofer dodatkowo który załatwia sporo tematu. Jak chcesz sporych zmian, zajmij się akustyką pomieszczenia. Same regularne kształty nie wystarczą. Zweryfikuj kąty ustawienia kolumn, zrób pomiar i zobacz czy w miejscu gdzie zazwyczaj słuchasz nie masz dołków częstotliwościowych. To najwięcej wpłynie na Twój dźwięk, dużo więcej niż wymiana wzmacniacza.

 

4 minuty temu, rosk napisał:

Ale taki X4700 czy AVR10 myślę że byłyby "w sam raz" dopasowany do mojego systemu i pomieszczenia.

według mnie to byłby przerost formy. Oczywiście są pewne detale, dodatki które może byś wykorzystał ale moc to raczej nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomekN napisał:

ja jestem "wyznawcą testów Amira" tzn. obiektywistą

To się kłóci ze sobą, bo jedno zaprzecza drugiemu. Nie można być obiektywnym nie przyjmując do wiadomości punktu widzenia adwersarzy choć byś był pewien że nie mają oni racji. Co do testów Amira osobiście stosuję metodę "drogową" -  zasadę z bardzo ograniczonym zaufaniem. Nie raz się pomylił, nie raz ponownie przeprowadzał testy bo coś tam itd. Arcam (producent) nie zareagował na negatywne wnioski testu, jak dla mnie to świadczy wyłącznie o producencie a nie o jego sprzęcie. Denon X4700H też na początku źle wypadł, ale dział techniczny skontaktował się z Amirem i co? Cuda panie, sprzęt jest ok bo coś tam źle Amir ustawił przy testach. Śmiech dla mnie i tyle. Robotę robi dobrą, ale dla mnie nie do końca wiarygodną, możliwości manipulacji ma przy swojej "niepodważalnej" otoczce guru nieograniczone.

9 godzin temu, rosk napisał:

Ale taki X4700 czy AVR10 myślę że byłyby "w sam raz" dopasowany do mojego systemu i pomieszczenia.

Zapas sekcji zasilania te amplitunery mają o wiele wyższy niż seria 2 Denona. Spróbuj wziąć na testy albo z możliwością zwrotu, Twoje ucho jest najważniejsze, sam ocenisz czy różnica jest warta świeczki. Moim zdaniem jest, ale ja miałem też inne wymagania jak trigger i dwa wyjścia HDMI na TV i projektor.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z kolei przeciwnikiem testów Amira i wole praktykę.

Moim zdaniem przetestuj AVR 10 i Denon aX4700 i będzie wiedział.

Owszem u Japończyków zawsze dostaniesz więcej funkcji. Także złącz itp. Ale jeśli ilość złącz w AVR 10 Ci wystarcza to gra on znacznie lepiej.

I ile razy nawet tu na forum był taki wątek do osoby wybierały AVR 10.

Powiem tak to słychać. To nie jest delikatna różnica.

No chyba że seria X3700 + wzmacniacz / końcówka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

Powiem tak to słychać. To nie jest delikatna różnica.

jak ktoś tyle zapłacił to musi słyszeć, innej opcji nie ma 😂 Tylko Arcam ma Diraca i tutaj jest pewnie cała ta słyszalna magia. Teraz i Onkyo ma Diraca a kosztuje sporo mniej. Faktycznie jednak brakuje DLBC które jak mnie pamięć nie myli w Arcamie można mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mówimy o tej samej cenie, więc nie bardzo rozumiem.

AVR 10 vs 4700. Po rabatach jest taka sama.

Arcam przy wyłączonym Diracu w stereo to już w ogóle odsiewa mocno wszystkich Japończyków.

Anthem tez z tym że jego jakiś czas już nie miałem. W sumie dobrze że kolega przypomniał.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

To się kłóci ze sobą, bo jedno zaprzecza drugiemu.

Nic się nie kłóci. To nie ma nic wspólnego z byciem "obiektywnym" w powszechnym rozumieniu tego słowa, tylko o obiektywność czynników, na podstawie których wyrabiamy sobie opinię. Tu jest nieco szersze wyjaśnienie terminu: https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_equipment_testing#Objectivists
Temat zresztą był już kiedyś wałkowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rosk napisał:

A jakie końcówki na fronty można by w tym przypadku brać pod uwagę?

Wg mnie nic lepszego niż Hypex nCore nie jest potrzebne. Może być np. Audiophonics MPA-S250NC. Ja akurat na frontach mam NADa C298, ale z innych powodów niż sonicznie. Wszystkie te wzmacniacze są transparentne powyżej poziomu słyszalności zniekształceń. 

3 minuty temu, Butler napisał:

Acha, Twoja obiektywność jest więc insza od mojej. Powodzenia w wałkowaniu, mnie w szkole inaczej uczono.

Przeczytaj dokładnie te linki, wyciągnij wnioski i dopiero potem coś napisz. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekN napisał:

Przeczytaj dokładnie te linki, wyciągnij wnioski i dopiero potem coś napisz. Serio.

Obiektywizm to szeroko pojęta bezstronność, postawa badawcza wolna od przesądów i uprzedzeń. Ty jej nie masz. Twoje wypowiedzi mają w sobie za to wiele z pozytywizmu a nie ma ona wiele wspólnego z obiektywizmem. To melioratywna cecha, ale jak widzisz nie zawsze, bo często prowadzi do konfliktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...