Skocz do zawartości

transprt sieciowy+ dac lub streamer do 10k


El Torro

Recommended Posts

Proszę o propozycję jak w temacie wyżej. Chciałbym słuchać głównie z serwisów muzycznych - Tidal, Deezer ciągnąć z Internetu po wifi lub kablu podłączając do wzmacniacza lampowego z głośnikami Audio Physic Tempo 25. Głośniki zamierzam zmienić na jakieś inne bo nie pasują mi do wzmacczniacza. Słuchałem jak do tej pory Cambridge Audio cxn 2 v2, dac'ki z nizszej półki cenowej typu topping d30, nuprime omnia wr-1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transportu sieciowego lepszą jakość dźwięku w stosunku do Omnii Wr-1 czy też CA CXN w takiej roli, daje NuPrime Stream-9. Odczuwalne jest to zwłaszcza w budowaniu przestrzeni i separacji poszczególnych planów w głąb, realniej jest oddane granie instrumentów. Bardzo dobrze ten transport się łączy po HDMI I2S z DACami Nuprime DAC-9SE i Alita. Jeżeli szukasz bardziej ciepłego grania i podkreślonymi niskimi tonami to polecam DAC-9SE, natomiast Alita, gra bardzo równo, neutralnie i bez problemu przekazuje najdrobniejsze niuanse w nagraniu. W tej kwocie do sprawdzenia polecam jeszcze CA 851N lub Auralic Altair G1  jeżeli zależy Tobie na tym aby mieć wszystko w jednym urządzeniu i obsługę Tidal, MQA czy Spotify Connect. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem na testowanie Arcama ST60 i słuchałem z Tidala po Chromecast i bezpośrednio z telewizora 4k, także z Deezera. Z  telewizora idzie PCM 48kHz, natomiast obsługując z komórki za pomocą aplikacji Google Tidal odtwarza jedynie HiFi a nie Master, dedykowana aplikacja Arcam Music Life nie chce sie łączyć z Arcamem. Co do dźwięku Arcama to jest on naturalny, dość przestrzenny, brak było może większej szczegółowości , wysublimowania w wyższych tonach ale posłucham jeszcze trochę folku, jazzu, bluesa, gitary i dobrych wokali żeby to ocenić. Odnosłem wrażenie, że CA cxn V2 jest nieco bardziej jaśniejszy i bardziej szczegółowy, ma dobrą przestrzeń ale nie do końca był precyzyjny w lokalizowaniu źródeł dźwięku, ma dobry bas, chociaż nieco rozmyty, bez krawędzi. Generalnie pisząc o tych streamerach chciałbym nawiązać do dźwięku jaki preferuję- lubię dźwięk naturalny, nieco ciepły, przestrzenny, z głębią, jednoczęśnie dość szczegółowy i precyzyjny ale nie za bardzo, bo taki dźwięk szybko się nudzi., nie lubię dźwieku jasnego, suchego.  Na tym etapie sprawdzam, czy jedno pudełko może zapewnić dobry dźwięk. Trzeba przetestować, tak jak tutaj napisano - Autalic Altair G1, chociaż cenowo jest już trochę drogi jak dla mnie, może Atoll ms120, Lumin D2, czy też Mytek Brooklyn Bridge ale ten jest jeszcze droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem jeśli miałbyś iść w jedno pudełko warto sprawdzić wspomnianego wyżej już Auralica Altair G1. Gra rozdzielczo, ma fajną przestrzeń, do lampy będzie to bardzo dobry kompan. Jakbyś szukał później głośników to zerknij na włoskie Opery, bardzo fajny kompan do wzmacniaczy lampowych ( niekoniecznie kilkuwatowych SETów ).

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przesłuchałem Arcama ST60 i jest to na pewno bardzo dobry punkt odniesienia, jest to streamer dający zrównoważony, naturalny, nieco ciepły dźwięk ale również przestrzenny ze zrównoważoną szczegółowością. Z moim wzmacniaczem lampowym, kulumnami AP Tempo 25 grał dynamicznie z mocnym głębokim basem, może brakowało nieco kontur. Tak więc teraz chciałbym przetestować kolejne streamery w podobnym przedziale cenowym- moze Cambridge Audio, Atoll?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Arcam ST60 przypadł Ci do gustu to bliżej tej sygnatury brzmienia będzie model Azur 851n niż CXN V2, który zapewni większą dynamikę oraz ostrzejszą górę. 
Polecam jeszcze posłuchać Silent Angel M1 8GB ale w tym przypadku musisz go podłączyć przewodem internetowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...