Skocz do zawartości

B&W 603 S2 + yamaha R-N803d


Andrzej Karaś

Recommended Posts

Dnia 22.04.2022 o 09:29, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Bardzo ogólnie się wypowiadasz i nie bierzesz pod uwagę, że Yamaha ma również wysokie konstrukcje, które brzmią odmiennie. Widać, że nie słuchałeś Yamahy AS3200 czy też dzielonej, stereofonicznej serii 5000, która w połączeniu z serią 800 daje bardzo dobre efekty! Nie pisz "ogólnie" skoro nie znasz tamtych produktów. 

Co do niższych połączeń na temat B&W i Yamahy: Jednym pasuje bardziej, drugim mniej. Nie "zakładajmy".

Sami napisaliście że nie łączymy Yamahy do Bowersa. No nie będę tego cytował kto pamięta ten wie.

Tak Yamaha wyższe modele wiem że nie grają już tak jasno i tak konturowo. Ale przez blokowanie tych modeli do sprzedaży w innych sklepach wywindowaliście cenę AS 3200 do nierealnego poziomu. Z calym szacunkiem ale 33 000 zł to nawet u Was jest juz po prostu inny wybór. To jak by mając 200 000 patrzysz na Fiata.

Dnia 22.04.2022 o 10:29, absolute beginner napisał:

Cześć, ja również napiszę swoją opinię o Top. W tym tygodniu 2- krotnie dzwoniłem do sklepu w Katowicach celem umówienia się na odsluch NAD368 z 603 S2. 2-krotnie zostałem poinformowany że owszem mają 1 sztukę NAD 368 na stanie ale nie otworzą jej. Usłyszałem że można posłuchać tylko wyższego modelu 388 ale grają bardzo podobnie. Podsumowując, chętnie sprzedadzą ale nie można posłuchać przed zakupem. Trzeciej próby na pewno nie popełnie i będę  omijać tą sieć szerokim łukiem przy takim podejściu do klienta...

LOL

Dystrybutor! :P

@Top Hi-Fi & Video Design nie wiem skąd Wy piszecie, bo tu wydaje się że macie lepsze podejście. Ale fakt jest faktem że na przestrzeni lat wiele salonów, nie mowie że wszystkie bardzo straciły na jakości. Staracie się bronić wszystkich a tak się nie da. Dbajcie o swoją reputacje w konkretnym Waszej miejscowości a nie pozwólcie żeby inne was ciągnęły w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 10:29, absolute beginner napisał:

Cześć, ja również napiszę swoją opinię o Top. W tym tygodniu 2- krotnie dzwoniłem do sklepu w Katowicach celem umówienia się na odsluch NAD368 z 603 S2. 2-krotnie zostałem poinformowany że owszem mają 1 sztukę NAD 368 na stanie ale nie otworzą jej. Usłyszałem że można posłuchać tylko wyższego modelu 388 ale grają bardzo podobnie. Podsumowując, chętnie sprzedadzą ale nie można posłuchać przed zakupem. Trzeciej próby na pewno nie popełnie i będę  omijać tą sieć szerokim łukiem przy takim podejściu do klienta...

W sumie to ciekaw jestem tej historii...Nie wiem czy wiesz ale obecnie nie są dostępne NAD'y 338, 368, 388, i chyba inne. Być może ten salon dysponował tylko jedną sztuką i może była rezerwacja.
Tak czy inaczej dziwi mnie Twoje podejście bo przecież przed odsłuchem (telefonicznie) zostałeś poinformowany, że nie ma możliwości posłuchać C368 więc zjawiając się w salonie nie byłeś zaskoczony tym faktem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LML napisał:

W sumie to ciekaw jestem tej historii...Nie wiem czy wiesz ale obecnie nie są dostępne NAD'y 338, 368, 388, i chyba inne. Być może ten salon dysponował tylko jedną sztuką i może była rezerwacja.
Tak czy inaczej dziwi mnie Twoje podejście bo przecież przed odsłuchem (telefonicznie) zostałeś poinformowany, że nie ma możliwości posłuchać C368 więc zjawiając się w salonie nie byłeś zaskoczony tym faktem...

Gdyby była rezerwacja to powinni raczej o tym mnie poinformować... Sugeruje przeczytać mój komentarz jeszcze raz, tym razem że zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolute beginner sugeruje Ci zasugerować o co Ci się rozchodzi....
Normalna sytuacja:
Dzwonisz raz: mówią, że nie otworzą C368 ale zapraszają do salonu.
Dzwonisz 2 raz i ponownie mówią, że nie otworzą C368 ale zapraszają do salonu.
Przyczyny nam nie podałeś dlaczego tak Ci powiedzieli (być może poinformowali Cię że mają rezerwację na tą sztukę- ale my tego nie wiemy...)

Nie wiem co tu drążyć. Rozumiem, że mogło Ci się nie spodobać jakieś zachowanie obsługi, o którym tu nie mówiłeś w szczegółach. Ale z Twojego opisu sytuacji nic złego nie wynika...
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jestem własnie po wizycie w Top HI FI Warszawa. Szukam czegos głownie do słuchania muzyki w tym radia ,a przy okazji od czasu do czasu jakiegos wymagajacego dobrego nagłosnienia filmu. Jako laik myślałem nad listwą JBL BAR 9.1 albo jakims przyzwoitym zestawem stereo. W odpowiedzi zaproponowano mi zestaw Yamaha R-N803D+603 S2. Faktycznie słuchałem dosyc głosno w pokoju odsłuchwym w salonie. Ale czy to zadziała u mnie w salonie 14 m2? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisałeś w tym wątku to pewnie już wiesz. Ja nie polecam. Przy cichym słuchaniu będzie płasko a przy głośnym ostro. W pokoju odsłuchowym może i robi to jakieś wrażenie ale w domu byłem zawiedziony. Ja skończyłem z tymi kolumnami i magnatem ma 900 + streamer. Więcej klocków ale słucha się z przyjemnością. To co zaproponowali na pewno nie jest uniwersalnym połączeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałes do muzyki i zastanawiałeś się nad belką JBL? Why?

Czemu sami się tak krzywdzicie?

803 + Bowers serii 600 także odradzam. Jasne i drogie brzmienie.

W tej cenie znajdziesz cos zdecydowanie fajniejszego.

Przede wszystkim odwiedź salon niezależny. Posłuchaj więcej.

W jakiej cenie miałes ten zestaw?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite stereo będzie na pewno lepsze niż klasyczny soundbar, więc jeżeli zastanawiałeś się nad tymi dwoma opcjami, to wybór jest prosty. Pomieszczenie jest dość małe, więc pytanie też w jaki sposób możesz rozstawić kolumny. Jeżeli byś mógł nam albo naszkicować układ, albo ewentualnie wrzucić jakieś zdjęcie, to będzie łatwiej zasugerować jakieś konkretne rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 13.12.2022 o 07:23, Piotr Sonido napisał:

Słuchałes do muzyki i zastanawiałeś się nad belką JBL? Why?

Czemu sami się tak krzywdzicie?

803 + Bowers serii 600 także odradzam. Jasne i drogie brzmienie.

W tej cenie znajdziesz cos zdecydowanie fajniejszego.

Przede wszystkim odwiedź salon niezależny. Posłuchaj więcej.

W jakiej cenie miałes ten zestaw?

Piotr

 

Około 10 tys 

Dnia 13.12.2022 o 10:16, S4Home napisał:

Przyzwoite stereo będzie na pewno lepsze niż klasyczny soundbar, więc jeżeli zastanawiałeś się nad tymi dwoma opcjami, to wybór jest prosty. Pomieszczenie jest dość małe, więc pytanie też w jaki sposób możesz rozstawić kolumny. Jeżeli byś mógł nam albo naszkicować układ, albo ewentualnie wrzucić jakieś zdjęcie, to będzie łatwiej zasugerować jakieś konkretne rozwiązanie. 

 

9E142118-C457-4C18-B97F-C03FA4903841.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie wygląda na długie. Ale obok szafki na której stroi TV wygląda że jest miejsce?

W takim razie możesz wybrać albo wieksze monitory albo podłogówki. Wybór jest na prawde spory.

Monitor Audio Silver 100

ELAC F5.2

KEF Q750

KEF R3

Co do elektroniki:

RN803 ale tylko w zestawie kupowanym w TOP gdzie wychodzi on na mega wielkiej promocji, inaczej nie

Denon PMA 900

CXA81 od Cambridge

Roksan Attessa

Magnat MA 900

Jako propozycję wzmacniaczy lepszych od amplitunerów.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że pomieszczenie jest w zasadzie jak najbardziej fajne do budowania stereo, a węższe "podstawkowce" powinny się zmieścić na szafce RTV. Sądzę, że nawet możesz być zaskoczony efektem finalnym, bo jest spora szansa, że uda się uzyskać super brzmienie. Żeby nie burzyć Ci koncepcji pomieszczenia, które jest dość klasyczne i połączyć brzmienie z tym, żeby nie przeszkadzały i trochę się "zaadoptowały do wnętrza", to możesz spojrzeć w kierunku Spendor A1, ewentualnie Opera Prima, czy też Chario Delphinus. Na elektronikę widzę miejsce tam, gdzie masz ramki ze zdjęciami. Tutaj możesz spojrzeć w kierunku NAD C368 (nie powinien się za bardzo grzać i nie jest zbyt wysoki), Cyrus One HD (chociaż ten będzie bardzo nowocześnie wyglądał), albo rozwiązanie docelowe, czyli Vincent SV228 (ale przy tym poszybujesz z budżetem znacznie wyżej :)). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do TOP-HIFI.. Posiadam wzmacniacz NAD 356. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że bardzo dobrze z tym wzmacniaczem zgrywają się kolumny B&W 606 S2. A że mam małe pomieszczenie pomyślałem, że może to u mnie fajnie grać. Poza tym te kolumny bardzo mi się spodobały i chciałem koniecznie je przetestować i sprawdzić, czy te kolumny są faktycznie ok do tego Nada. Wcześniej miałem duże kolumny JBL E90 i byłem sceptyczny do tych Bowersów, czy nie okażą się "pierdziawkami" przy tych JBLach. Gdyż nie uznaję odsłuchu w salonach ze względu na różnice w akustyce salon - dom, poprosiłem TOP-HIFI o wypożyczenie tych kolumn do domu. Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź: "Nie wypożyczamy sprzętu klientom - każdy sprzęt przechodzi jedynie przez nasze ręce". Postanowiłem więc nie odpuszczać i kupiłem te kolumny przez internet, odpakowałem w białych rękawiczkach, bardzo delikatnie, tak, żebym w razie czego mógł je zwrócić. Zakup okazał się strzałem w 10 i kolumny u mnie zostały, ale zastanawiam się, czy nie robili by problemów, gdybym chciał je zwrócić. Co do S4 Home to tutaj nie ma problemu z wypożyczeniem, ale chłopaki niestety nie mają Bowersów w ofercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kerpen napisał:

Zakup okazał się strzałem w 10 i kolumny u mnie zostały, ale zastanawiam się, czy nie robili by problemów, gdybym chciał je zwrócić. 

Nie robiliby. Już dokonywałem u nich zwrotów. Nigdy nie było problemów. To zbyt duża firma, żeby się mieli przejmować takimi drobiazgami. 

Kupiłeś zwykłe czy AE? Mam 607 AE i uważam, że są świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 22.04.2022 o 10:18, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pan który kupił sprzęt, stwierdzając, że coś mu w nim nie pasuje, mógł udać się do salonu z taką informacją.Przepuszczam, że mogłyby być zaproponowane jakieś rozwiązanie w celu rozwiązania tego tematu. Po drugie nie można przewidzieć wszystkiego. Sprzedający też do końca nie wiedzą, jak ostateczne zachowa się sprzęt w konkretnych warunkach.

Chyba to jest logiczne że jasna kolumna nie zagra dobrze z jasnym wzmakiem efekt wow może się utrzymywać góra do 30minut...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...