Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

To może być fajne - elektrostaty Final. Apartament 615 w Sobieskim (naprzeciwko Nautilusa).

311567124_5964550623564327_1737384435492

Super firma. Jeszcze mam w głowie dźwięk, który słyszałem w bodajże 1995 roku z elektrostatów Finala z elektroniką Levinsona na HiFi Show w Hotelu Ramada na Heathrow. Opisywałem w którymś numerze AUDIO z tamtych lat. Dziwne, że czasami człowiek pamięta takie rzeczy po prawie 30 latach ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele wskazywało na to, że Focale Grande Utopia Evo + Naim Statement będzie najdroższym setem tegorocznej wystawy (kolumny + wzmacniacz to coś ok 2mln zł).

Nikt się nie spodziewał, że stawkę tak bardzo podbije jednak Wilson z Gryphonem.

Mimo wszystko, to z pewnością jeden z najciekawszych zestawów AVS 2022:

image.thumb.png.126b94db26f56d04b8cd5dac679643c1.png

31 minut temu, J4Z napisał:

@mateolo2 zostaliśmy olani 😂

Problem jest taki, że tamten wątek wisi już od kilku miesięcy (od bodajże marca), gdy nie było jeszcze szczegółów dotyczących imprezy. Siłą rzeczy na pierwszych kilku stronach nie ma więc niezbędnych danych, jak data, godziny itd - jak dodam teraz gdzieś na 4 str. to wiele osób nie przeczyta (nie każdemu chce się czytać cały wątek aby znaleźć podstawowe info). Tu data jest od razu w temacie, więc nie sposób przegapić. 

Wysłałem już maila do administracji z prośbą przekierowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Elberoth napisał:

Wiele wskazywało na to, że Focale Grande Utopia Evo + Naim Statement będzie najdroższym setem tegorocznej wystawy (kolumny + wzmacniacz to coś ok 2mln zł).

Tak to jest to.

Najgorzej grający HiEnd poprzedniej edycji AVS.

To samo.

Polecam przesłuchać jak sprzęt za takie pieniądze może tak źle zagrac. I w zasadzie szepty i takie głosy dalo się słuchać w tej sami przez cały dzien.

Też jestem za tamtym tematem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AVS będą cztery wykłady poświęcone akustyce pomieszczenia. Ja stworzyłam artykuł na www i codziennie doczepiam informacje o największych szołach, które to informacje też macie na Fb AVS.

Miłego dnia,
Ola

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/29520-audio-video-show-2022-najwieksze-atrakcje-tegorocznej-edycji
https://www.facebook.com/Audio-Video-Show-406168479455031/

⬇️

📌 Jak zaplanować budżet adaptacji akustycznej
Sobota 11:30, Niedziela 11:30

📌 Domowe pomiary akustyczne
Sobota 13:00, Niedziela 13:00

📌 Modelowanie i optymalizacja akustyki pomieszczenia odsłuchowego w zakresie niskich częstotliwości
Sobota 15:00, Niedziela 16:00

📌 Dyfuzory akustyczne
Sobota 17:00, Niedziela 14:30

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3

Prowadzenie: mgr inż. Bartłomiej Chojnacki, Soundway Acoustics / AGH Kraków oraz mgr inż. Bartłomiej Czubak - NYQUISTA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?

Teraz Polska!

Circle Labs to młoda krakowska manufaktura. W takich aspektach jaki design i jakość wykonania, produkty polskiego producenta biją na głowę urządzenia wielu uznanych marek z wieloletnią tradycją. O tym, że piękno sięga znacznie dalej niż szklane fronty urządzeń, można się będzie przekonać w sali 616 hotelu Radisson Blu Sobieski.

image.thumb.png.c2dfb1eb486f1beef296c6c409498145.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Elberoth napisał:

produkty polskiego producenta biją na głowę urządzenia wielu uznanych marek z wieloletnią tradycją.

Dlaczego? Dlaczego jak pojawia się coś być może fajnego , to trzeba to zohydzić tak wyświechtanym tekstem jak w/w ? Po co ? No chyba , że ma się odbiorców za kompletnych idiotów i jak im się wyraźnie nie napisze jakie doznania ich czekają to sami mogą nie załapać co słyszeli.

Błagam o chwilę refleksji nim się coś skrobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Audio System nie będzie prezentował MBLa. Mają wiele marek w dystrubucji i w tym roku zdecydowali się dla odmiany pokazać topowe Blumenhofery - Gioia XXL (to te z prawej):

image.thumb.png.fef80102c8fd343bb69787870617ab7a.png

To jedna z 5 par kolumn za ponad 1mln zł na tegorocznym AVS, więc to też waga ciężka.

Zresztą 101 X-treme nie można pokazywać za każdym razem (były na 2 poprzednich edycjach), bo przestanie to być atrakcją ;) System MBL X-treme ma wrócić jednak za rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Każdy w życiu ma jakieś marzenie, czegoś pragnie, o czymś myśli, coś co lubi, co chciałby jeszcze raz zobaczyć, usłyszeć... Pani Walentyna Wnuk jest salową od wielu wielu lat. Co Pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Nowy magnetofon szpulowy Metaxasa ... bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy Pana Kostasa Metaxasa na sali!

 

Sobieski, Arkadia 1

image.png.146ca33f6c521a85202608cb72b66590.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak to jest to.

Najgorzej grający HiEnd poprzedniej edycji AVS.

To samo.

Polecam przesłuchać jak sprzęt za takie pieniądze może tak źle zagrac. I w zasadzie szepty i takie głosy dalo się słuchać w tej sami przez cały dzien.

Też jestem za tamtym tematem.

Piotr

Jest w ogóle sens oceniania zestawów na takich wydarzeniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

Jest w ogóle sens oceniania zestawów na takich wydarzeniach?

Trochę chyba tak. To jest wystawa. Chcą się pokazać.

Na tylu wystawców na palcach jednej , no dobra dwóch rąk mozna powiedziec które systemy były fajne :)

Więc coś w tym jest.

20 godzin temu, Elberoth napisał:

 Nigdy nie było Grande Utopii Evo na AVS.

Poprzednim razem Statement też grał z jakimiś topowymi Focalami. Szczerze. Bez różnicy.

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Podobny zestaw już był i zebrał baty. Po co po raz drugi zestawiać Focala z Naimem ?

Ale nie przesądzajmy , może tym razem się uda :) 

Bo tamten grał bardzo źle. Na tyle że to się zapewne po świecie rozeszło.

Ja stawiam na elekotrnikę ale kto wie.

9 godzin temu, audiowit napisał:

Znów trzeba będzie trzeba wrócić do domu żeby posłuchać dobrego dźwięku:))).

Żeby tylko Mbl był. Nie chcę mi się sprawdzać. Uznaje to za pewnik.

I to jest w punkt!

Mam wrażenie że teraz ta wystawa to pokaz kasy. Kto przyniesie coś droższego. Żeby ładnie stało i wyglądało.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Nigdy nie byłem na AVS, ale jakie są tam warunki do słuchania? Czy jest komfortowo? Co z akustyką?

Komfortowo nie jest. Są kadziła, Gwar i wszędobylski Jazz. Boli głowa po 4 godzinach. Potem się zmuszasz chodzić dalej.

Taka wystawa żeby zobaczyć co i jak.

Systemów dobrze grających jest mało. Ale co niektórzy wystawcy na prawdę się starają także z akustyką.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...