Skocz do zawartości

Zmiana Musical Fidelity M3si do 3000zł


Pekin

Recommended Posts

Cześć! :) 

Kilka miesięcy temu zakupiłem kolumny BMN Berges 3 i połączyłem z w/w wzmacniaczem. Nie grało to źle, dopóki nie wygrzebałem z piwnicy starą Yamaha AX 480 i podłączyłem z ciekawości. 

Jak na mój ucho Yamaha zagrała lepiej! lepsza, wyraźniejsza i czytelniejsza góra, wokal również dużo wyraźniejszy. Granie bardziej techniczny, "szybszy". Jedyny minus to dół, słabszy, nie schodził aż tak nisko jak w przypadku Musicala. 

Postanowiłem sprzedać m3si i kupić coś w stylu grania Yamahy tylko w cenie około 3000zł(może być używka).

I tu mam pytanie co warto przetestować? Może yamahę 701/803? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Ten musical jest strasznie pokręcony. Bas bardzo mocny, schodzący nisko, ale bez wyraźnego konturu. Ocieplony. Podbity wyższy podzakres. Średnica i wysokie tony to totalny miszmasz, wg mnie nic tam się kupy nie trzyma, zero spójności, każda partia pasma jakby zaciągnięta z kompletnie innego urządzenia. Ten wzmacniacz jest i ciepły i jasny, przy okazji jazgoczący, z dziwnie poukładaną sceną. Niby ściśniętą, a szeroką. Totalnie nie zrozumiałem tego sprzętu. All in one normalnie :P

Z dostępnością Yamahy 701/803 może być teraz problem. Pozostają używane egzemplarze. Niestety nie znam kolumn BMN i nie wiem co Ci do nich zaproponować.

 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtek 👌 .

Każdy znajdzie cos dla siebie . 

Słuchałem Bergesow z 

AVM nie pamiętam modelu 

Burmaster rondo chyba 

MF m5si 

Yamaha 803d

Teac ap 505

Haiku Sol2 Sig.

Haiku Bright 5 

Naim 5si 

Nuprime sta 9 

Atoll Am200 se 

Nad c372  

Nie było tu tragicznych połączeń  ale najsłabiej wypadły 3 ostatnie i Yamaha 803d . 

Zalezy czego szukasz .

Pzdr 

Ps może Marantz ktoś ma z pm8006 i chwali ale to nie 3 tys 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się do kogoś wprosić 😁 CA akurat mi nie do końca  pasuje jednak z tych dwóch to cxa80 niższy model jest ciemniejszy ,ale jak @seba3002prawi , śmiało możesz w Marantza uderzać .

Przypomniało mi się że jeszcze z Yamahą słuchałem 892 i to też nie do końca moje granie ,niestety nie w moim pokoju ,moze byłoby inaczej . Pzdr 

ps za trójkę dostaniesz cxa80 na olxach 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem nowego brzmienia po Silver 200. 

Miałem okazje przetestować Hyperiony 4, Diamond 25, Oberony 7, coś od Dynaudio chyba Emity M30 i na sam koniec przetestowałem BMN Berges połączone z S1000, no i z nimi wróciłem :) 

Chyba zaryzykuje i wezmę cxa80. Nie śpieszy mi się i poczekam aż długi weekend, a nuż ktoś coś jeszcze zaproponuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z opisu wynika, że szukasz dynamiczniejszego i bardziej szczegółowego brzmienia niż to, które prezentuje M3si. Ze sprzedażą nie będziesz miał najmniejszego problemu i wyciągniesz zapewne więcej niż 3k zł ;)
W takim przypadku polecałbym poszukać Yamahy AS701, Creek Evolution 100a jeśli tylko uda się znaleźć w sensownych pieniądzach oraz poprzednika CXA81 czyli CXA80  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie tylko wzmacniacz używany. Bo owszem Musial mógł Ci nie podejść z obecnymi kolumnami ale wymiana na gorszy model to też nie jest dobry trop.

Ja bym polował na uzywany Roksan K2 który mieści się w budżecie albo na starsza Yamahe serii AS 2000, As 1100. Także Cyrusy, chodź tutaj zapewne będzie gorzej w coś trafić na rynku wtórnym.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...