Skocz do zawartości

Daga. Salon z antresolą jak ustawić nagłośnienie?


Daga

Recommended Posts

Salon ma około 43 m2, nad salonem jest "pustka" sufit w tym miejscu jest wysoki na okolo 6m, boje sie ze przez  antresole dźwięk bedzie sie zle rozchodził,  nie znam sie kompletnie na kwesti naglosnienia a chcialabym zeby bylo dobre, jesli moglabym prosic o rady i sugestie to bede bardzo wdzieczna, rozwaze napewno kazda cenna rade. 

Sufit niższy w koło ma wys. 2.8 (jest w ksztalcie litery L) dlatego zastanawiam sie czy glosniki sufitowe czy cosna ścianie np. Za sofą... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Daga napisał:

glosniki sufitowe czy cosna ścianie

A dlaczego nie po prostu fajne kolumny podłogowe? Masz sporo miejsca żeby je ustawić. One przecież też mogą być ozdobą salonu. Głośniki sufitowe są dobre do galerii handlowych, jako dodatkowe efekty w kinie domowym albo do plumkania w tle. Radości z muzyki dadzą niewiele.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Dom z Widokiem jeśli się nie mylę;). Podłogowe spokojnie można dać o ile minimalizm i żona pozwolą ;). Problem z dźwiękiem będzie bez dwóch zdań pytanie na jaką skalę. Akustyk by się zdały do takich salonów. Albo przy tak dużym domu zrobić sobie pokoik pod audio a tu wstawić po prostu jakieś kolumny do TV tylko. Zależnie od potrzeb oczywiście. 

Ładny salon minimalizm ale nie przesadny drewno ładnie dociepla wnętrze. Gratulacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie żona pyta 😅 generalnie nie chccialabym nic stojacego co dodatkowo gromadzi kurz, ale jesli to bedzie jede sensowne rozwiazanie to przystanę na tym ale mimo wszystko wole zasiegnac opinii😉😅

Tak to dokladnie dom z widokiem, przedstawilam jedynie swoje wizualizacje wnetrza, dom jest na etapie wykonczenia wiec ewentualne dziury w sufucie i inne zmiany wchodza w grę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pierwsze wrzucone foto, ja widzę potencjał na ustawienie pięknych kolumn podłogowych.

Inną kwestią jest, co już koledzy powyżej doskonale zauważyli, pomieszczenie o dużej powierzchni i kubaturze. Ale sufit już zostawiamy w spokoju ;) 

To na ile koleżanka wstępnie się przygotowała z PLNami na tą przyjemność? Taka realna górna granica? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kwestia do dogadania  bo sama jestem autorem tego projektu i architektem wnetrz czyli generalnie skonsultowac to z akustykiem???  Antresola to nie jest latwy temat iw kwestii naglosnienia nie mam duzego doswiadczenia🤷‍♀️

1 minutę temu, Markcox napisał:

Patrząc na pierwsze wrzucone foto, ja widzę potencjał na ustawienie pięknych kolumn podłogowych.

Inną kwestią jest, co już koledzy powyżej doskonale zauważyli, pomieszczenie o dużej powierzchni i kubaturze. Ale sufit już zostawiamy w spokoju ;) 

To na ile koleżanka wstępnie się przygotowała z PLNami na tą przyjemność? Taka realna górna granica? 

 

A na jaki przedzial cenowy - sensowny trzeba sie tu nastawić? I jaki mam wybór w takim razie? Kolumny stojace tylko czy brac pod uwage cos innego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daga napisał:

na jaki przedzial cenowy - sensowny trzeba sie tu nastawić? I jaki mam wybór w takim razie? Kolumny stojace tylko czy brac pod uwage cos innego? 

Rozsądne minimum 20k za wzmacniacz plus 2 kolumny. Pytanie do czego to chcesz podłączyć - TV? CD?  Ma to być kino domowe czy dobre stereo. Jakiś streaming z komórki? 

I jeszcze jedno ja używam stereo również do oglądania filmów, ale mi nie przeszkadza brak tylnich kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Rozsądne minimum 20k za wzmacniacz plus 2 kolumny. Pytanie do czego to chcesz podłączyć - TV? CD?  Ma to być kino domowe czy dobre stereo. Jakiś streaming z komórki? 

I jeszcze jedno ja używam stereo również do oglądania filmów, ale mi nie przeszkadza brak tylnich kolumn. 

Myslalam o tv, kino domowe, musialabym posluchac porownania czy stereo wystarczy, czy dzwiek przy takiej przestrzeni sie nie rozejdzie tak nijak... 🤷‍♀️ Tak szczerze to zakladalam budżet ok 10 tyś, musze w takim razie przemyśleć sprawę ale bardzo dziekuje za wszystkie sugestie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Daga napisał:

Myslalam o tv, kino domowe, musialabym posluchac porownania czy stereo wystarczy, czy dzwiek przy takiej przestrzeni sie nie rozejdzie tak nijak... 🤷‍♀️ Tak szczerze to zakladalam budżet ok 10 tyś, musze w takim razie przemyśleć sprawę ale bardzo dziekuje za wszystkie sugestie 

Nie wiem, skąd inni biorą ten budżet, że minimum to 20tys, albo z akustyką 200tys... nie sugeruj się tym. Sufitowe nie, nie ma sensu. Według mnie najlepiej by było poszukać kogoś (może jakiś salon w okolicy, który oferuje instalacje?), kto mógłby podjechać, zobaczyć to na żywo (nie wiem, na jakim etapie wykończenia jest to pomieszczenie) i już, to zawsze nakreśli jakiś plan. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daga. Jeżeli myślisz poważnie o dobrym dźwięku i dom jest w fazie wykończenia skontaktuj się z akustykiem. Zróbcie wspólnie projekt i kosztorys. Oszczędzi Ci to frustracje, że coś nie gra. Że tyle pieniędzy poszło w piękne wykończenie, a efekt soniczny nie taki jak oczekiwałaś. Teraz jest super moment, by to ogarnąć. @Bartek Chojnacki, może mógłby pomóc?

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daga napisał:

I jaki mam wybór w takim razie? Kolumny stojace tylko czy brac pod uwage cos innego? 

Zaproponuję niekonwencjonalnie rozwiązanie, czyli głośniki aktywne. Można je łączyć w pary, także jakaś namiastka prawdziwego stereo będzie, a niżej dwa modele dla przykładu:

https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-multiroom/devialet-phantom-ii-95db.html

https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-multiroom/devialet-phantom-ii-98db.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lysyrafal napisał:
19 godzin temu, Daga napisał:

I jaki mam wybór w takim razie? Kolumny stojace tylko czy brac pod uwage cos innego? 

Zaproponuję niekonwencjonalnie rozwiązanie, czyli głośniki aktywne. Można je łączyć w pary, także jakaś namiastka prawdziwego stereo będzie, a niżej dwa modele dla przykładu:

Tak, do takiego wnętrza wręcz idealne, będzie nadal nowocześnie i dźwięk z tego jest naprawdę całkiem w porządku.

Słuchałem tego kiedyś z jakimś ich naleśnikiem Devialeta.

17 godzin temu, 1Ender napisał:

@Daga. Jeżeli myślisz poważnie o dobrym dźwięku i dom jest w fazie wykończenia skontaktuj się z akustykiem. Zróbcie wspólnie projekt i kosztorys. Oszczędzi Ci to frustracje, że coś nie gra. Że tyle pieniędzy poszło w piękne wykończenie, a efekt soniczny nie taki jak oczekiwałaś. Teraz jest super moment, by to ogarnąć. @Bartek Chojnacki, może mógłby pomóc?

Pozdrawiam

Nie sądzę by @Daga zgodziła się na psucie tych wnętrz jakimiś ustrojami, poza tym takie salony trudno jest ogarnąć bez sporej ich ilości. 

Mając tak piękne wnętrza nie szedłbym w zawieszanie na ścianach ustrojów etc.

Myślę, że tutaj pasowałyby naprawdę jakieś Devialety, które zaproponował @lysyrafal plus ogarnąć to jakimś DSP i inna cyfrowa korekta akustyki.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Tak, do takiego wnętrza wręcz idealne, będzie nadal nowocześnie i dźwięk z tego jest naprawdę całkiem w porządku.

Słuchałem tego kiedyś z jakimś ich naleśnikiem Devialeta.

Wnętrze jest w projekcie. Na poważnie chcecie tu wcisnąć głośnik za 5k (jeden)? @Daga napisała, że ok. 10k i uważacie, że te dwa głośniki będą spoko? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Wnętrze jest w projekcie. Na poważnie chcecie tu wcisnąć głośnik za 5k (jeden)? @Daga napisała, że ok. 10k i uważacie, że te dwa głośniki będą spoko? 

O.K.

Co nie zmienia faktu, że adaptacja ingerowała by w ten projekt jaki przedstawiła @Daga

Odkiedy Tobie ceny grają, słuchałeś tych Devialetów?

https://www.tophifi.pl/multiroom/phantom/devialet-phantom.html

Poczytaj też opinie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

O.K.

Co nie zmienia faktu, że adaptacja ingerowała by w ten projekt jaki przedstawiła @Daga

Odkiedy Tobie ceny grają, słuchałeś tych Devialetów?

https://www.tophifi.pl/multiroom/phantom/devialet-phantom.html

Poczytaj też opinie.

Nie słuchałem, a Ty? Opinii o produktach nie czytam, raczej jestem zwolennikiem czytania opinii o sprzedawcach. Poza tym produkt niedostępny. Do tego akurat nie wiem, co ma cena do grania. 

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie kobiecie namieszaliście, brawo. Budowa tego domu zapewne przekroczy 2mln zł, właścicielka pisze, że chce wydać na audio 10k, czyli jednym słowem ma wywalone jakość dźwięku. Możliwe, że torebki w jej szafie kosztują więcej a tu rozkminki o adaptacji akustycznej :) Pani kupi sobie ładnie wyglądający zestaw kina domowego i w zupełności to wystarczy. A i jestem przekonany, ze dźwięk z tego kina się Pani bardziej spodoba od zestawu stereo za 50k. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Nie słuchałem, a Ty?

Pisałem, że tak.

Myślałem, że czytasz skoro odpowiadasz na czyjeś wpisy.😉

A opinie w zakładce opinie są o głośnikach nie o sprzedawcach.

 

18 minut temu, soberowy napisał:

Ładnie kobiecie namieszaliście, brawo. Budowa tego domu zapewne przekroczy 2mln zł, właścicielka pisze, że chce wydać na audio 10k, czyli jednym słowem ma wywalone jakość dźwięku

Dlatego z łysym Rafałem wskazaliśmy pani na głośniki aktywne Devialeta.

Mieszczą się w budżecie i wnetrza wyglądem nie odstraszą 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, soberowy napisał:

Ładnie kobiecie namieszaliście, brawo. Budowa tego domu zapewne przekroczy 2mln zł, właścicielka pisze, że chce wydać na audio 10k, czyli jednym słowem ma wywalone jakość dźwięku. Możliwe, że torebki w jej szafie kosztują więcej a tu rozkminki o adaptacji akustycznej :) Pani kupi sobie ładnie wyglądający zestaw kina domowego i w zupełności to wystarczy. A i jestem przekonany, ze dźwięk z tego kina się Pani bardziej spodoba od zestawu stereo za 50k. 

 

Nie ladnie jest oceniac " ksiazke po okładce".... na poczatku posta pisalam ze niestyety nie znam sie na systemach audio i prosze o radę, gdybym chciala ladne glosniczki to poszlabym do pierwszego lepszego sklepu i sobie takie kupiła a tu wlasnie chcialam jakisc fajnych propozycji i porady jak ugryźć temat tego salonu🤷‍♀️ to ze kobieta tu pisze nie znaczy ze ma to tylko wyglądać, cenq jaka napisalam myslalam ze  jest poprostu wystarczajaca. 

Bardzo dziękuję wszystkim za rady ale mysle idac za waszymi radami poszukam dobrego akustyka, lub jakiegos salonu ktory pomoze mi wybrac wlasciwy sprzęt i sie wiecej nie zadręczać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Daga. Salon z antresolą jak ustawić nagłośnienie?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...