Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1


rohan999

Recommended Posts

Jestem totalnym laikiem i nie jestem melomanem ale lubię dobry dźwięk . Chce kupić gotowy zestaw kina domowego do dużego salony . Myślałem o tradycyjnym zestawie 5.1 z subwooferem . Mam ograniczone środki do ok 5 tys ......no max 6 tys . Nigdzie nie mogę znaleźć gotowego zestawy głośniki + amplituner . Ktoś może coś sensownego pod linkować albo podpowiedzieć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet przy dzisiejszych cenach masz skromny, ale możemy ci zaproponować w naszym salonie zestaw Onkyo TX-SR494DAB z zestawem kolumn Taga Harmony TAV-807F + TAV-807S + TAV-807C w atrakcyjnej cenie. Co do subwoofera to dobiera się go wielkości pomieszczenia i gdybyś doprecyzował ten szczegół łatwiej byłoby o jakąś propozycję. Zadzwoń do nas postaramy ci się pomóc dobrać odpowiedni subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew . Salon jakieś 27 - 30 metrów kwadratowych . Raczej nowe . Sprzęt głównie do filmów ale zwykła muzyka tez . Nie musi być na poziomie konesera bo wiem , że budżet taki sobie .  Najbardziej zależy mi na dobrych efektach dźwiękowych przy oglądaniu filmów . Głównie Netflix ale nie tylko . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok , może i macie rację . Chociaż gdyby to było proste to pewnie nie pisałbym na tym forum bo znalazłbym jakiś zestaw w sklepie :) No ale faktycznie sam widzę że jest kłopot . 

Znalazłem wprawdzie coś takiego ale nie wiem co to warte :

https://stx.pl/category/kolumny-kino-domowe-system-5-1

do tego jakiś amplituner za ok 3 tys i budżet by się zgadzał . 

A gdybym miał powiedzmy 8 tys ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rohan999 napisał:

do tego jakiś amplituner za ok 3 tys i budżet by się zgadzał . 

i to jest największy problem. Nie ma nic ciekawego nowego w tej cenie. Na nowy amplituner 4299 jak dobrze kojarzę minimum. To jest sam amplituner.

Jak akceptujesz używki to wtedy można zejść około 2k z tej ceny.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rohan999 napisał:

No ok , może i macie rację . Chociaż gdyby to było proste to pewnie nie pisałbym na tym forum bo znalazłbym jakiś zestaw w sklepie :) No ale faktycznie sam widzę że jest kłopot . 

Znalazłem wprawdzie coś takiego ale nie wiem co to warte :

https://stx.pl/category/kolumny-kino-domowe-system-5-1

do tego jakiś amplituner za ok 3 tys i budżet by się zgadzał . 

A gdybym miał powiedzmy 8 tys ? 

Za około 3500 zł można próbować wyrwać Denona AVR-X1700H. Dość fajny amplituner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rohan999 napisał:

A gdybym miał powiedzmy 8 tys ?

Ten STX to nawet nie wiem co to jest, na stronie którą podałeś i tak jest niedostępny. 8 tysięcy to już lepiej. Najtańszy nowy w miarę nowoczesny technologicznie Denon AVR-X1700H ~3500zł.  Wyżej @Q21 zaproponował Ci Taga Harmony TAV-807F, w komplecie z subwooferem poniżej 3000zł chyba by wyszło. Zestawy też są, dla rozeznania możesz zerknąć nawet na Allegro. Np tu. Wyższy model Denona oraz kolumny Dali grające trochę po amerykańsku z tzw. "V". Trochę drogo, ale to już coś lepszego. Jak dostaniesz korzystniejszą ofertę to za wynegocjowaną cenę subwoofer dokupujesz np. Magnar 302A itp żeby się zmieścić w budżecie i będziesz mieć fajne kino 5.1. Opcji jest wiele, 8k to o wiele większe pole manewru niż 6k.

Fajnie by było żebyś sobie posłuchał poszczególne kolumny, różnice w oczekiwaniach i brzmieniu mogą być bardzo duże i łatwo o rozczarowanie jak się w gust nie trafi.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ten STX to nawet nie wiem co to jest,

to jest polski producent który kiedyś robił głównie głośniki samochodowe. Teraz ich produkcja własna to głośniki oraz kolumny, cytat z ich strony:

Cytat

W naszej firmie produkowane są elementy do budowy głośników np.: membrany, kosze, cewki oraz podzespoły do budowy zestawów głośnikowych np. obudowy, zwrotnice itp.

Są z Józefowa i tutaj np polecają Electrino:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłkowo?... Jestem na tak. Można psioczyć na Teufel że niedługo z lodówki wyskoczy - taki ma agresywny marketing - ale masz 14 dni na zwrot. Sam amplituner to ponad 4000zł i jest to dobry sprzęt. Kolumn nie słuchałem, może ktoś jeszcze się wypowie. Branża z tego co zauważyłem nie jest co do nich nastawiona pozytywnie, no ale to branża :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Denon 2700h jest bardzo dobry. Co do kolumn Teufel najlepiej samemu wyrobić sobie opinię, ponieważ zdania są jak zwykle podzielone. Mieliśmy swojego czasu możliwość posłuchania Ultima40 i przegrały m.in z Pylonami Pearl 25 jeśli chodzi o przestrzeń czy barwę. Masz zawsze możliwość zwrotu jeśli brzmienie Ci nie podejdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2022 o 16:42, Q21 napisał:

Budżet przy dzisiejszych cenach masz skromny, ale możemy ci zaproponować w naszym salonie zestaw Onkyo TX-SR494DAB z zestawem kolumn Taga Harmony TAV-807F + TAV-807S + TAV-807C w atrakcyjnej cenie. Co do subwoofera to dobiera się go wielkości pomieszczenia i gdybyś doprecyzował ten szczegół łatwiej byłoby o jakąś propozycję. Zadzwoń do nas postaramy ci się pomóc dobrać odpowiedni subwoofer.

A do tego zestawu w pomieszczeniu 30 m kwadratowych jaki  subwoofer byś polecał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel przegrywa nawet z tanimi systemami kolumn. Niestety przy odsłuchu kolumny dużo traca.

Zgadzam się że Pearl 25 grają ciekawiej. Tam trzeba by wybac inny sub.

Ale Heco Victa 702, wspomniane Tagi, Polk T531 czy teraz przyszly mi do głowy także Quadral Argentum 6000 które dobrze pasują do Denona.

To może być bardzo optymalny set.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel zyskał tym że ma swoj kanał sprzedaży.

Żaden sklep ich nie ma.

Ograniczając dystrybutora i salony mogli zaproponować niższe ceny. I fajnie. Bo pomysł jest super.

Podobnie ma XTZ. Mieli nawet keidyś fajny diagram do tego. Ale widze że usuneli. Z tym że tam to działa.

A nawet zaproponowanie niższej ceny powoduje że Teufel nie zyskuje. One fajnie wyglądają i to wszystko.

Słuchałem ich kilka razy.

Znajomy kiedyś je kupił i dopiero mnie zapytał. Z racji że były  no to posłuchaliśmy. I wtedy ja przywiozłem swoje graty. A z dwa razy zastępowałem już takowy system innym u całkowicie obcych klientów. Dowożąc widziałem co aktualnie stoi w salonie.

Powiem tak. U nich bez problemu działa system zwrotu. Nie robią z tym problemów. Więc każdy może sam się przekonać :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...