Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

To może ja co nieco o sobie, ale nie za dużo ;)
Imię: Adrian
Data urodzenia: 30 stycznia 1992 roku
Miejsce zamieszkania: Holandia - od niedawna Niderlandy, ale ja wolę nazwę Holandia. Polska - na razie tylko jako wakacje, ale jeszcze trochę ;)
Czym się zajmujesz: Jednoosobowa działalność ogólnobudowlana
Stan cywilny: wolny jak ptak, ale jakbym poznał jakąś fajną sikoreczkę, to bym się nie obraził 😁
Pierwszy poważny kontakt z muzyką: jakieś 10 lat temu? Może więcej? Najważniejsze, że skleroza nie boli 😁
Ulubione gatunki muzyczne:
- hard rock/blues-rock/folk-rock/avant-folk, i mix tych wszystkich podgatunków
- jazz
- jazz-rock/fusion
- w mniejszej ilości muzyka filmowa, ale wręcz uwielbiam wracać do moich ulubionych soundtracków, muzyka z gier video, elektronika - w tym progresywna, od jakiegoś czasu także ambient, a nawet techno
Ulubione zespoły: King Crimson, Gentle Giant, przede wszystkim te dwa genialne zespoły
Ulubiona płyta: nie mam zielonego pojęcia, dotyczy też innych kolorów :D
Ulubiony napój bezalkoholowy: kawa 
Ulubiony napój alkoholowy: abstynent - no, przynajmniej w 95%, czyli mocny, abstynent rzecz jasna 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne odsłuchy za mną, tym razem kolumn aktywnych, tylko i wyłącznie. Kii Three, Dutch & Dutch 8c, i Grimm Audio LS1be z dedykowanymi subwooferami.

Kii i Dutch w połączeniu ze streamerem Auralic, Tidal, Roon, i tablet do mojej dyspozycji. Grimm ze streamerem tej samej firmy, czyli Grimm Audio MU1.

Grimm Audio w pomieszczeniu z dopracowaną akustyką, pozostałe dwie pary w dość standardowym salonie, z niewielką pomocą kilku ustrojów.

Bardzo podobny dźwięk Kii i Dutch, tym razem porównanie odbywało się praktycznie w locie, z małą przerwą pomiędzy zmianą kolumn. Dynamiczny, czysty dźwięk, i tak, jak napisałem, podobny. Gospodarz, Roel, któremu serdecznie dziękuję za zaproszenie, powiedział, że różnice między tymi dwoma kolumnami nie są duże, bo nie mogą, mają bardzo podobną charakterystykę dźwiękową. Kii wydały mi się jakby troszkę jaśniejsze. Swoją drogą, pan Roel to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Pełna profeska, brak bajerowania i wciskania kitu, szczerość bijąca od razu po przywitaniu się i poznaniu. Swój chłop 😁, i jakże inne spojrzenie od pana Hansa z poprzednich odsłuchów, bardziej techniczne...

Te trzy godziny zleciały strasznie szybko, a szkoda, bo miało być jeszcze porównanie Kii z modułami btx vs Grimm, no nic, następnym razem. Co do Grimm, wyglądają naprawdę ładnie na żywo, dość oryginalnie trzeba przyznać, i grają naprawdę dobrze. Dźwięk wydawał mi się dość podobny do dwóch tańszych par, ale bardziej odczuwalne były niskie tony. Słowo odczuwalne jest tu chyba idealne, przyjemnie było go czuć. Odniosłem też wrażenie, że było nieco cieplej, ciemniej, ale to może tylko takie wrażenie.  

 

 

4246.jpg

4247.jpg

4248.jpg

4249.jpg

4250.jpg

PS 

Chyba muszę się podszkolić z fotografii, bo mam wrażenie, że coś kiepsko mi to wychodzi 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

A gdzie taśmy montażowe? Piana zaraz się utleni ;). Dziś montaż szczelny jest obowiązującym. Zaciagnij od zewnątrz pianę klejem do siatki a od środka uszczelniaczem w płynie można w wiadrach lub kiszce kupić. Tak będziesz miał spore mostki termiczne, a z czasem grzyb może wyjść. 

Spoko domek taki w sam raz nie za wielki nie za mały. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wing0 napisał:

A gdzie taśmy montażowe?

Będą, będą ;) Na pewno dam. Brat nie dał, a niedawno robiliśmy elewację. Dziwne podejście trochę ma. Psikał pianką dziurki na elewacji, na przykład na łączeniach cegieł i w jakichś ubytkach małych na porotermie, a nie zrobił właśnie taśm wokół okien lub tym uszczelniaczem. 

Pianą psiknę jeszcze raz, przed elewacją, żeby była świeża.

47 minut temu, Wing0 napisał:

Spoko domek taki w sam raz nie za wielki nie za mały. 

Szczerze? Robiłbym większy, gdybym teraz miał zaczynać budowę. Nie jest może mały, ale tak naprawdę szału w środku nie ma. Dlatego myślę o górze, jest tam trochę miejsca.

20220819_185221ddddd.jpg

Na tę chwilę 3 metry szerokości - na gotowo nie byłoby dużo mniej, jakieś 2 wysokości - też o zbyt wiele by się nie pomniejszyło, także wyszłyby dwa dość przyzwoitej wielkości pokoje.

Muszę to przemyśleć, żeby później nie żałować. Strzelam, że dobre kilkadziesiąt tysięcy więcej by to kosztowało, ale raczej na pewno nie zamierzam się budować drugi raz, więc może warto.

PS Strasznie małe te HSy się wydają na zdjęciach. Fajnie by było mieć takie 5 , albo nawet 6, ale wiadomo, musiałby być konkretny salon.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem zobaczysz że wcale duża powierzchnia nie jest potrzebna do szczęścia, a duże szklenia mają wiele wad. Ja im dużej w branży robię tym bardziej tego ich nie lubię ;) wciskanie ludziom kitów, a duże szklenie to problemy z termika, często z użytkowaniem, z utrzymaniem czystości itd itd, a co najlepsze czasem hst jest 6m a widok z niego na tuje 3 m dalej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wing0 napisał:

Z czasem zobaczysz że wcale duża powierzchnia nie jest potrzebna do szczęścia

Tego nie wiesz ;)

Moi zdaniem jednak warto mieć więcej tych metrów. Nie w razie czego, bardziej chodzi o komfort. Myślę, że przyjemniej się przebywa w większych pomieszczeniach. Więcej oddechu ;)

Z przeszkleniami pewnie masz rację.

Po prostu kusi wygląd takich dużych okien i drzwi 🙂

18 minut temu, Wing0 napisał:

a co najlepsze czasem hst jest 6m a widok z niego na tuje 3 m dalej....

U mnie tak akurat nie będzie, na szczęście 😁

Ale mam tylko 3 metry drzwi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adi777 napisał:

Po prostu kusi wygląd takich dużych okien i drzwi 🙂

Gratuluję domku. 


Nie napatrzyłeś się na chaty w Nl?

Okna to  połowa powierzchni elewacji.

I …przydają się w poskromieniu niskich częstotliwości, bo działają jak pochłaniacze/absorbery, gdy występują w osiach i na przeciwległych ścianach.

Sprawdziłem-działa.

powodzenia w dalszych pracach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

a co najlepsze czasem hst jest 6m a widok z niego na tuje 3 m dalej....

... albo widok na dom sąsiada znajdujący się 8m dalej i tak okna 24h na dobę zasłonięte plisami - częsta sytuacja. Co do termiki to to co u mnie przeszkadza to przegrzewanie się pomieszczeń w lecie. Na szczęście mam rolety zewnętrzne, inaczej można by się upiec. Niemniej na pewno nie zrezygnowałbym z dużych przeszkleń - w naszej strefie brakuje słońca i przyjemniej spędzać czas w słonecznym pomieszczeniu. @Adi777, widzę na zdjęciach, że już jakaś redukcja otworów okiennych się odbyła 🙂


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemeklbn napisał:

Co do termiki to to co u mnie przeszkadza to przegrzewanie się pomieszczeń w lecie. Na szczęście mam rolety zewnętrzne, inaczej można by się upiec.

Jaki masz gruby styro?

9 minut temu, przemeklbn napisał:

widzę na zdjęciach, że już jakaś redukcja otworów okiennych się odbyła 🙂

Tak, ale tam salka kinowa będzie, więc uznałem, że nie ma sensu mieć tam okien.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Jaki masz gruby styro?

Tak, ale tam salka kinowa będzie, więc uznałem, że nie ma sensu mieć tam okien.

 

Ja mam 20cm tzw grafitowego. Dom oddany do użytku pod sam koniec 2017r., więc mieszkamy juz ~5 lat.

W przypadku rolet zewnętrznych jak je zasłonisz masz absolutną ciemność, one żadnego promyka z zewnątrz nie wpuszczą 🙂 Mam te rolety na wszystkich oknach. Na noc opuszczamy wszystkie w całym domu, bez bawienia się w zasłony. Poza tym tak jak już pisałem to świetny patent na nadmiar słońca (zwłaszcza zachodniego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przemeklbn napisał:

Ja mam 20cm tzw grafitowego. Dom oddany do użytku pod sam koniec 2017r., więc mieszkamy juz ~5 lat.

Czyli konkretnie, u siebie będę miał identycznie. Co masz pod dachem? Wełna, piana, jaka grubość?

Tak, rolety pomagają, na pewno też przyzwoite okna, szyby.

Niemniej, klimatyzację zakładam. Ewentualnie jednostkę chłodzącą do rekuperacji, choć pewnie wydajność słaba w takim wypadku.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Adi777 napisał:

Czyli konkretnie, u siebie będę miał identycznie. Co masz pod dachem? Wełna, piana, jaka grubość?

W tej parterówce mam poddasze nieużytkowe, strop żelbetowy i leży na nim wełna 30cm. Co do tego styropianu na ścianach - w projekcie było 15cm, ale się uparłem na 20cm i to w dodatku tego cieplejszego grafitowego, bo mnie straszono, że przy tych przeszkleniach podłogówka nie da sobie rady 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna chałupka się zapowiada. Wiem, bo mam dość podobny dom, po elewacji 7,5x20m. Też bez okapów. Również prawie wszystkie okna od podłogi do sufitu.

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Szczerze? Robiłbym większy, gdybym teraz miał zaczynać budowę

Spójrz co się dzieje z kosztami ogrzewania. Będziesz zadowolony :). Będzie pompa ciepła?

Na którą stronę świata masz te HSy. Taki antracyt lubi w 35 stopniach sprawiać problemy od strony południowej. Ale zakładam, że będzie jakieś zadaszenie.

 

 

46 minut temu, Adi777 napisał:

Powinno być całkiem dużo światła.

Tu jednak liczy się powierzchnia :) i cudów nie ma. Ale na pewno poprawiają "ustawność" pomieszczeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Na którą stronę świata masz te HSy. Taki antracyt lubi w 35 stopniach sprawiać problemy od strony południowej. Ale zakładam, że będzie jakieś zadaszenie.

Mam antracytowe, smażą się ze wszystkich stron świata - oprócz północy 🙂- i zupełnie nic się z nimi nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Wiem, bo mam dość podobny dom, po elewacji 7,5x20m. Też bez okapów.

Też a' la nowoczesna stodoła? :D Brak okapów dodaje uroku, z nimi to już by nie było to.

 

9 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Będzie pompa ciepła?

Tak. 

10 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Spójrz co się dzieje z kosztami ogrzewania.

E, bez przesady.

11 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Na którą stronę świata masz te HSy.

To zależy, z której strony na nie spojrzeć 🤣

13 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Ale zakładam, że będzie jakieś zadaszenie.

Tak, coś musi być. Ostatnio nawet przeglądałem z ciekawości, jakie zadaszenie mógłbym mieć. Sporo tego jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...