Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

Niestety nagrzewanie jest wynikiem dużych przeszkleń. Rolety? No pomagają ale oczywiście zewnętrzne, ale lipa w niedzielę w ciepły dom w salonie robić półmrok, lepsze są żaluzje ale cena wysoka. A jest jeszcze fajniejsza opcja czyli szyby selektywne wpuszczające nie 54% ciepła słonecznego a 30%. Zawsze też zostaje klima ;)

@Grzesiek202 a pytanie moje jaki problem z HST. HST jaki ma kolor, rozmiar i czy jest z PVC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Zawsze też zostaje klima ;)

Pasywne chłodzenie, podłogowe w całym domu-pompa ciepła.

21-22 st w domku w upały.

Cichutko, bez zapachów no i bez kosztów poza utrzymaniem pompy/prąd. Woda/ok 80 metrów poniżej fundamentu o temp 7-8 st przepływa sobie przez rurki pod parkietem, kafle itp. Zimą woda „podgrzana” w pompie ogrzewa.

Korzystam od 9 lat.

Czy takie rozwiązania spotykacie u was, sąsiadów, znajomych?

 

 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 , @przemeklbn , @Wing0 wreszcie jakimś wątek o czymś na czym się trochę znam , a nie tylko audio .... :) 

W większości projektów mam do czynienia z dużymi przeszkleniami. 90 % to okienka na 2700 - 2900 mm od poziomu zero. Salon obowiązkowo HS , a najlepiej dwa , a jeszcze lepiej narożny. @Wing0 zwróciłeś uwagę na bardzo ważną rzecz , tzn. widok . Projektując taką bryłę większość architektów skupia się wyłącznie na budynku , elewacji nie biorąc pod uwagę otoczenia. Cztery m-ce temu montowałem HS-a aluminiowego wąskoprofilowego za 140 tys./szt z widokiem na betonowy płot, który był 4 metry od tegoż HS-a. Także , decydując się na duże przeszklenia miejmy na uwadze widok za oknem :) 

A to dosyć trudna realizacja sprzed tygodnia. 2 HS-y dębowe razem 12 metrów . Normalnie zrobił bym jednego 12 metrów ale w tym przypadku miałem na środku słup fi. 30 i takie dwa po bokach. Trzeba się było idealnie wpasować słupkami tam gdzie te słupy były. Nie było łatwo , wszystko w tym domu było nietypowe ale się udało. Tutaj widok na las , takie coś ma uzasadnienie.

 

IMG_3177.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AudioTube napisał:

Pasywne chłodzenie, podłogowe w całym domu-pompa ciepła.

21-22 st w domku w upały.

Cichutko, bez zapachów no i bez kosztów poza utrzymaniem pompy/prąd. Woda/ok 80 metrów poniżej fundamentu o temp 7-8 st przepływa sobie przez rurki pod parkietem, kafle itp. Zimą woda „podgrzana” w pompie ogrzewa.

Korzystam od 9 lat.

Czy takie rozwiązania spotykacie u was, sąsiadów, znajomych!

 

 

Spoko ale jak ktoś pompy nie ma to klima za 3-4 tys lepsza niż pompa za 30-50 tyś by schłodzić salon kilka razy w roku. Jak ma się kasę to można od podstaw wiele fajnych rozwiązań wdrożyć ale kiedyś jedni mieli na dom 400-500 tyś i stawiało, a inni 1-2 mln to deko inna chałupka wychodziła ;). Dziś o cenach z grzeczności nawet nie napiszę hehe

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

@Adi777 , @przemeklbn , @Wing0 wreszcie jakimś wątek o czymś na czym się trochę znam , a nie tylko audio .... :) 

W większości projektów mam do czynienia z dużymi przeszkleniami. 90 % to okienka na 2700 - 2900 mm od poziomu zero. Salon obowiązkowo HS , a najlepiej dwa , a jeszcze lepiej narożny. @Wing0 zwróciłeś uwagę na bardzo ważną rzecz , tzn. widok . Projektując taką bryłę większość architektów skupia się wyłącznie na budynku , elewacji nie biorąc pod uwagę otoczenia. Cztery m-ce temu montowałem HS-a aluminiowego wąskoprofilowego za 140 tys./szt z widokiem na betonowy płot, który był 4 metry od tegoż HS-a. Także , decydując się na duże przeszklenia miejmy na uwadze widok za oknem :) 

A to dosyć trudna realizacja sprzed tygodnia. 2 HS-y dębowe razem 12 metrów . Normalnie zrobił bym jednego 12 metrów ale w tym przypadku miałem na środku słup fi. 30 i takie dwa po bokach. Trzeba się było idealnie wpasować słupkami tam gdzie te słupy były. Nie było łatwo , wszystko w tym domu było nietypowe ale się udało. Tutaj widok na las , takie coś ma uzasadnienie.

 

IMG_3177.JPG

Tomek Ty deko  inna liga ja max 6.8 m HST sprzedawałem, ale na co liczyć w Świętokrzyskiem można ;p.

Drewno najlepszy materiał alu też lubię ale drewno bajka jeśli chodzi o wytrzymałość konstrukcji. Widzę purenicik jest pod spodem ;) gratulacje

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Wiem, że są pompy ciepła, które mają możliwość chłodzenia, ale z tego, co ludzi mi pisali, podobno maja słabą wydajność 🤔

Chyba, że piszesz o jakimś innym systemie?

Jak są odpowiednie okna, szczelność budynku to spokojnie wyrobi. Jak już coś robić to dobrze wtedy wszystko się zazębia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Wiem, że są pompy ciepła, które mają możliwość chłodzenia, ale z tego, co ludzi mi pisali, podobno maja słabą wydajność 🤔

Chyba, że piszesz o jakimś innym systemie?

Tak, o tym

U mnie działa.

110 mieszkań na osiedlu. 2013 oddane. Sąsiedzi 125 mtr kw przy upałach podnoszą do 23-24 st. Sąsiadka z Indonezji, w skarpetach siedzi i się trzęsie z zimna. 
Nie wiem jak wydajność na większych metrach. To zależy chyba od tego co mają ludziska na posadzce. Jak gruba wykładzina to nie będzie chłodzić.

U mnie decha a’la barliniecka/góra dąb i robi co trzeba/chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

@Adi777 , @przemeklbn , @Wing0

A to dosyć trudna realizacja sprzed tygodnia. 2 HS-y dębowe razem 12 metrów . Normalnie zrobił bym jednego 12 metrów ale w tym przypadku miałem na środku słup fi. 30 i takie dwa po bokach. Trzeba się było idealnie wpasować słupkami tam gdzie te słupy były. Nie było łatwo , wszystko w tym domu było nietypowe ale się udało. 

Ło Panie, ale szpara. Trzeba to szybko zatentegować, nim się klient kapnie 😉

IMG_3177.JPG.c4280b2bc88b63724532b40b7c13ebbc.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Tomek Ty deko  inna liga

Liga nie ma tu znaczenia , zasady są identyczne i zapewne borykasz się z identycznymi problemami jak ja. W przypadku tej realizacji ze zdjęcia popełniłem błąd , który niestety od lat powtarzam z braku czasu. Nie pojechałem sprawdzić stanu otworów przed montażem. uwierzyłem inwestorowi , że będzie ok. Nie było. Tego purenitu miało tam nie być. To był ratunek ,a nie zamierzone działanie  :) Pod progiem HS-a dokręciłem 100 mm dębową podwalinę i na niej miał stanąć . Jednak na miejscu okazało się , że wylewka ma odchyłkę prawie 4 cm na 12 metrach. J jeszcze taka ciekawostka , nie mogliśmy dokręcić ramy HS-a do nadproża bo ..... go nie było , za to była wełna mineralna :) Robiliśmy konstrukcję stalową ... ech. A nie masz tak , ze przyjeżdżasz z oknami i tam gdzie masz wstawiać balkony , czy HS0a jest wielka sterta pustaków czy gruzu , a inwestor rżnie głupa , że nie wiedział, iż ma to sprzątnąć  ? :) 

38 minut temu, Adi777 napisał:

Jaka wielkość?

Naprawdę nie duży 4,9 m ale w technologii Minimal Windows stąd ta cena. To wąskie profile , praktycznie szyba trzyma ramę a nie odwrotnie. Do tego dochodzi specjalne odwodnienie liniowe. Słupek środkowy ma 24 mm. Taka bardzo ażurowa konstrukcja.

39 minut temu, dorsz napisał:

Ło Panie, ale szpara. Trzeba to szybko zatentegować, nim się klient kapnie

Spoko , przybije się listewkę i będzie git ! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

a pytanie moje jaki problem z HST. HST jaki ma kolor, rozmiar i czy jest z PVC?

Widzę, że tu koledzy znają się na rzeczy. Moje to "bida wersja" PVC 2x1,5m. Na pełnym słońcu przy ok. +35 rosło tak, że elementy ocierały się na górnej krawędzi. Zacienienie pomogło i problemu nie ma. Okno jest bardzo szczelne również zimą.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Niestety nagrzewanie jest wynikiem dużych przeszkleń. Rolety? No pomagają ale oczywiście zewnętrzne, ale lipa w niedzielę w ciepły dom w salonie robić półmrok, lepsze są żaluzje ale cena wysoka. A jest jeszcze fajniejsza opcja czyli szyby selektywne wpuszczające nie 54% ciepła słonecznego a 30%. Zawsze też zostaje klima ;)

Święte słowa z tym półmrokiem. W salonie na szczęście mam 3 ściany (wschód, południe, zachód) oszklone, więc zabawa polega na tym, że w upały rano zasłania się wschód itd zgodnie z ruchem słońca powoli odsłaniając ogon 🙂 Oczywiście klimatyzacja rozwiąże temat i nawet niewiele  brakowało i byłaby od razu wykonana w trakcie budowy domu, ale moja żona estatka przyblokowała temat nie zgadzając się, aby (ohydny 🙂) klimatyzator wisiał na ścianie w salonie. A pomyśleć nad finezyjniejszym rozwiązaniem nie było wtedy czasu, bo już kolejne ekipy wchodziły na teren budowy i inne tematy były na głowie. Ale na pewno w końcu się za to zabierzemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Niestety nagrzewanie jest wynikiem dużych przeszkleń. Rolety? No pomagają ale oczywiście zewnętrzne, ale lipa w niedzielę w ciepły dom w salonie robić półmrok, lepsze są żaluzje ale cena wysoka.

A moim zdaniem najlepszy to jest mądrze pomyślany cień, który daje albo dach, albo jakaś pergola. Taki, który latem odcina promienie, a zimą wpuszcza całe słoneczko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 jeszcze taka moja rada. Co prawda powinno się to zrobić przy montażu okien i dokleić do ramy na jej głębokości ,ale od biedy teraz też możesz. Zainwestuj w taśmy Illbrucka . Od 10 lat nie montuje na samą pianę. W dzisiejszym świecie gdzie współczynniki Uw / przenikalności cieplnej/ są absurdalnie wyśrubowane kupowanie drogich ciepłych okien i montaż ich na samą pianę ,gdzie powstają mostki termiczne trochę mija się z celem.

Np. 

https://www.illbruck.com/pl_PL/produkt/me508-folia-okienna-duo-vv/

Na tym etapie jaki masz możesz przykleić taśmę do ramy i muru. Warunek jest taki , że powierzchnia wokół ościeża musi być gładka. Możesz wyrównać obojętnie czym , zaprawą która zostanie , klejem , czymkolwiek. Taśmę przyklejasz od strony zewnętrznej i wewnętrznej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

jeszcze taka moja rada. Co prawda powinno się to zrobić przy montażu okien i dokleić do ramy na jej głębokości ,ale od biedy teraz też możesz. Zainwestuj w taśmy Illbrucka .

Zrobię, zrobię, taki miałem zamiar 😉

2 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

Dokładnie tak jak pisze Tomek. Zrób coś z tą pianką zanim zniknie, bo później musiałbyś usunąć całość, co nie jest takie łatwe.

Przed klejeniem styropianu psiknę nową pianką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dół , na styku okien balkonowych i wylewki dajesz EPDM. Są preparaty do hydroizolacji w płynie , ale jakoś im nie ufam :) 

 

14 minut temu, Adi777 napisał:

Zrobię, zrobię, taki miałem zamiar

Przed przyklejeniem taśm ściągnij kurz z muru i zastosuj primer 

https://okucia24.com/illbruck-primer-spray-500ml-me902-podklad-pod-tasmy-butylowe-i-bitumiczne,id594.html

będziesz miał spokój do końca życia. Taśmy na narożnikach klei się na zakładkę, to ważne , znajdziesz filmiki na you tube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Spoko , przybije się listewkę i będzie git ! :) 

No. Panie, to nie żadna szpara, tylko DYLATACJA - szyby na słońcu pracujo 😉

A to na dole, to faktycznie rzeźnia ☹️

IMG_3177.JPG.c4280b2bc88b63724532b40b7c13ebbc.JPG

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Na pełnym słońcu przy ok. +35 rosło tak, że elementy ocierały się na górnej krawędzi. Zacienienie pomogło i problemu nie ma. 

Zewnętrzne zasłony na lato, bardzo praktyczna rzecz - jak już ktoś wystawił living room na południe 🔥

fd6e94fc-f36a-465a-8756-bc7e9c8cffbb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...