Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

20 godzin temu, Adi777 napisał:

Trener. Ja bym tak nie chciał wyglądać, zbyt żylaście

Jestem po rozmowie z kolegą lekarzem sportowym , facet jest największym perfekcjonistą jakiego znam. Po za tą specjalizacją jest kardiologiem dziecięcym , 3 dan w Shotokanie , Mistrz Polski w Judo  itd. Adi miałeś rację , taka masa i sylwetka jest do zrobienia w 5 lat. Od kolegi dowiedziałem się , że w zawodowej kulturystyce biorą wszyscy. Są ponoć jakieś federacje dla tzw. " normalsów " , ale to margines jest. :) Dowiedziałem się , co to gen w kulturystyce. A więc , genetyka , która pozwoli Ci wchłonąć więcej prochów niż Twój kumpel , bez " zejścia " , lub skutków ubocznych, które posadzą Cię na wózku. Oczywiście to nie tak , że bierzesz, nic nie robisz i tak wyglądasz. Treningowi podporządkowujesz cały swój dzień , tydzień , m-c itd.  Dieta , wyliczony czas na sen , restrykcyjny plan treningowy , nawadnianie + wspomaganie i można. :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Od kolegi dowiedziałem się , że w zawodowej kulturystyce biorą wszyscy. Są ponoć jakieś federacje dla tzw. " normalsów " , ale to margines jest.

Tam może, ale tutaj może być inaczej - W zawodowej kulturystyce może biorą wszyscy, ale zależy właśnie w jakim światku chcesz się obracasz. Twój wybór. A biceps, to słyszałem, że to mięsień plażowy.

Dla Arnolda Schwarzenegera wzorem kulturysty był Bruce Lee. O którym mówiło się, że wyprzedził parę pokoleń naprzód.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę Wam się to tak podoba??? Mam w rodzinie takiego. Całe życie dieta odpowiednia do aktualnego treningu, nawiasem mówiąc nietania, codzienne treningi (od wielu lat) zero czasu dla siebie. Dzień polega na pracy, treningu na siłowni i przygotowywaniu odpowiedniego jedzenia. I to ma być cel w życiu??? Wolę być gruby, mieć brzuch i trochę przyjemności z zycia. 

Znacie długowiecznych mięśniaków? Nawet nasz znany aktor i kulturysta Marian Glinka, jakoś długo nie pozył. Przypadek? A w mojej rodzinie brzuchaczy, nikt nie zszedł wcześniej niż przed 85.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

I naprawdę Wam się to tak podoba???

I tak i nie, no ale rozumiem Twoje zdanie, jednak co nam do zdania innych? Szanuje, bardzo szanuje ludzi, z taka zawzietoscia i konsekwencja, to przeciez codzienne treningi i brak czasu na inne rzeczy, to indywidualny wybor, ale wymaga mocnej glowy, a poza tym tez czerpia przyjemnosc z zycia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie myśleć , że jestem przeciw. Nie. Tylko, czy te wszystkie wyrzeczenia warte są efektu ostatecznego. No, ale co kto lubi. Bo to dobre samopoczucie jest efektem iluzorycznym, biorąc pod uwagę wszystkie wyrzeczenia. Człowiek to istota z natury grzeszna i dla niewielu dobre samopoczucie wynikające z wygladu zewnętrznego i rozbudowanej muskulatury jest celem. To było dobre kiedy właśnie muskulatura była środkiem do zdobycia dominacji w stadzie i większości samic. Teraz niekoniecznie. Oczywiście się droczę bo brzuch mam dość pokaźny, ale co mi zostało😉, kiedy już nie mogę wyglądać jak choćby Tomek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile znam Tomka i Jego zaangażowanie w pracę nad budowa oraz rzeźbą, to zbyt duzo czasu nie zajmie, a znowu będzie wyglądał jak ,,młody bóg,,. No, chyba że mówimy o róznych Tomkach😉

@no_i_fajnie znam samice i to nie tylko w moim wieku , ale też duuuużo młodsze na które widok mięśniaka działa wręcz odstręczająco. TO JUZ NIE TE CZASY kiedy wzorem był Bruce Lee.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz rację. Ale jak pisałem wcześniej, ja nie jestem przeciw. W moim środowisku mięśniak kojarzy się z osobą będąca na usługach kogoś myślącego. Oczywiście to też stereotyp , bo mięśnie nie wykluczają człowieka o dużych możliwościach intelektualnych. Jednak, jaka jest polska rzeczywistość? Większość to ,,karki,, ćwiczący aby zaimponować otoczeniu i budzić podziw oraz STRACH. Ludzie ćwiczący dla przyjemności oraz dla zdrowia to zdecydowana mniejszość. Mam kolegę, sąsiada, będącego właścicielem siłowni i czasem sobie rozmawiamy. Stąd wiem jaki jest przekrój ćwiczących na tzw ,,siłce,, No, ale być może , że mieszkam na zadupiu i gó..o wiem. Możliwe, że gdzie indziej jest inaczej. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

Oczywiście to też stereotyp , bo mięśnie nie wykluczają człowieka o dużych możliwościach intelektualnych.

Wiadomo, jesli kazdy bedzie ocenial ludzi jednostkowo, dopiero kiedy go pozna, to bedzie pieknie. Jesli ktos okaze sie spoko gosciem, to trzeba mu to powiedziec, jesli ktos okaze sie gnojem, to trzeba mu to powiedziec i tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, no_i_fajnie napisał:

jesli ktos okaze sie gnojem, to trzeba mu to powiedziec i tyle :)

Popieram w 100%. 

Nawet za cenę bana. 😃. To na forum. W życiu, jednak nie zawsze się da, bo człowiek jest tylko człowiekiem i czasem zbytnia prawda może zaszkodzić nie tyle jemu samemu , co jego najbliższym, a tu już trzeba się zastanowić, czy mówienie wszystkiego prosto z mostu będzie odpowiednie. Życie. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Popieram w 100%. 

Nawet za cenę bana. 😃. To na forum. W życiu, jednak nie zawsze się da, bo człowiek jest tylko człowiekiem i czasem zbytnia prawda może zaszkodzić nie tyle jemu samemu , co jego najbliższym. 

Nie ma powodu do bana, dla forum weterana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o weteranów. Czasem też nadają się do lamusa. (W niektórych wypadkach ja też). Ale bardziej o to aby wtedy kiedy to tylko możliwe, zachować twarz oraz honor i nie wstydzić się swojego zdania, nawet wtedy , kiedy należy do mniejszości. Oczywiście zgodnie z przyjętymi zasadami współżycia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Tu nie chodzi o weteranów. Czasem też nadają się do lamusa. (W niektórych wypadkach ja też). Ale bardziej o to aby wtedy kiedy to tylko możliwe, zachować twarz oraz honor i nie wstydzić się swojego zdania, nawet wtedy , kiedy należy do mniejszości. Oczywiście zgodnie z przyjętymi zasadami współżycia. 

Nie wstydzic sie swojego zdania, to bardzo do mnie przemawia, tym bardziej, ze najczesciej jestem pewien swoich mysli - nie zawsze, ale jednak :) A z tym weteranem, to tak sobie zarymowalem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...