Skocz do zawartości

Rotel A14 MKII czy Emotiva Basx pt1/a2 z jakimi kolumnami


MariuszSyg

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Zwracam się z pytaniem w jakie audio lepiej zainwestować "ciężko zarobione pieniądze"

Na oku mam wzmacniacz Rotel A14 MKII oraz tzw, dzielonkę Emotiva Basx pt1/a2.

Drugie pytanie, z jakimi kolumnami te sprzęty będą się "zgrywać", wiem, że odsłuch jest najlepszym doradcą, ale chciałbym chociaż wstępnie odfiltrować nieudane połączenia wzmacniacza z kolumnami podłogowymi.

Budżet na kolumny max. 4000 zł i koniecznie nowe.

Jako źródło głównie odtwarzacz CD, też do kupienia, podłączony będzie też dekoder jednego z operatorów cyfrowych i DVD. Jednak sprzęt w 90% do muzyki i 10% filmy.

Muzyka to rock ( Guns 'n Roses, Red Hot, Queen); sporo hip-hop-u, polskie ( Perfect, Dżem, Budka Suflera, coś z lat '80 i '90 ) z metalu to czasami i wyłącznie Metallica i Rammstein.

Nie za bardzo potrafię opisać jakiego dźwięku szukam, chyba zrównoważonego, żeby było trochę basu, ale też, żeby nie był dominujący, żeby wszystko było "na miejscu" i w odpowiedniej ilości.

Pomieszczenie to umeblowany pokój dzienny 4x5m. Kolumny na dłuższej ścianie.

Coś polecicie??

Edytowano przez MariuszSyg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zerknij na Fyne Audio F501, jak na swoje gabaryty bardzo fajnie grają dołem pasma i szczególnie z Rotelem może być to bardzo udane połączenie do 20mkw. Jeśli do Emotivy to bardziej widziałbym tu Quadral Signum 70, które granią dynamicznie i nisko dołem ale są szybsze i lepiej sprawdzą się z cieplejszą elektroniką.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotela a14 znam i jest to zrównoważone brzmienie i masz dużą uniwersalność jeśli chodzi o dobór kolumn. Patrząc na Twoje preferencje brzmieniowe dobrym rozwiązaniem byłby Kef Q750, które zapewnią dynamiczne brzmienie z dobrą podstawą basową. W budżecie 4000zł miałbyś także Magnaty Signature 507, które wyciągną więcej detali oraz zagrają szerzej niż KEFy. 

Emotivy nie znam za dobrze także nie chciałbym wprowadzić w błąd. 

Zapraszam oczywiście na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Rotela a14 znam i jest to zrównoważone brzmienie i masz dużą uniwersalność jeśli chodzi o dobór kolumn.

Czy aż tak dużą uniwersalność, żeby zaryzykować Rotel-a A14 MKII w połączeniu z Tesi 561- aktualnie dosyć dobra oferta jest w tophifi. Wychodzi niewiele drożej zestaw, niż sam wzmacniacz.

Może jeśli byłaby lipa, wtedy kolumny sprzedać, a dołożyć np. do Signature 507?  Tylko pytanie czy Tesi 561 są łatwo zbywalne i nie zostanę z problemem na wieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MariuszSyg napisał:

Czyli wnioskuję, że zestawy promocyjne ( wzmacniacz+ kolumny), które są proponowane przez sprzedawców nie są dobrym zestawieniem, a służą w zasadzie "wypchnięciu" towaru z magazynu??? Czy może jednak są jakieś przesłanki, żeby takowy zestaw odsłuchać w domu??

Niektóre połączenia są dobre i mogą się podobać, a część z nich jest rzeczywiście mocno promowana przez sklepy, mimo iż są po prostu słabe.

W sklepie Top Hi-Fi z kolumn np:

Elac 

Mission

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MariuszSyg napisał:

Zwracam się z pytaniem w jakie audio lepiej zainwestować "ciężko zarobione pieniądze"

Ciężko zarobione więc tylko wypożyczenie i Ty wybierasz. Moim zdaniem, żadna z osób tu piszących nie zna wymienionych klamotów Emotiva a może się okazać, że do Twojej muzyki będzie to o wiele, wiele lepszy wybór niż Rotel A14. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MariuszSyg napisał:

Czy aż tak dużą uniwersalność, żeby zaryzykować Rotel-a A14 MKII w połączeniu z Tesi 561- aktualnie dosyć dobra oferta jest w tophifi. Wychodzi niewiele drożej zestaw, niż sam wzmacniacz.

Może jeśli byłaby lipa, wtedy kolumny sprzedać, a dołożyć np. do Signature 507?  Tylko pytanie czy Tesi 561 są łatwo zbywalne i nie zostanę z problemem na wieki.

Ciężko powiedzieć czy są łatwe do sprzedania, wszystko zależy od ceny. Tesi 561 to dynamiczniejsze i nieco jaśniejsze brzmienie niż Nota 550 ale i tak idą w stronę muzykalności. W mojej ocenie Tesi 561 w cięższej muzyce mogą się pogubić czego nie można powiedzieć o Magnatach Signature 507. Jeśli masz taką możliwość to posłuchaj zestawu Rotel + Indiana i oceń sam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2022 o 21:01, dayzee napisał:

Witam, ja też szukałem kolumn do rotela z tym że 1572mkii i najlepiej spasowały do niego Audio Academy Hyperion+, proponuję posłuchać. Pozdr

Bardzo jestem ciekaw tego połączenia, akurat słuchałem tego Rotela z bowersami 603 anniversary i było naprawdę przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Emotiva BasX A2 i PT1 wygrała z Rotel A14 przy kolumienkach Evo 4.2 i KEF Q550 , muza różnego rodzaju . Obecnie Emotiva gra z KEF w pomieszczeniu 16 m2 i jestem zadowolony z wyboru  tego zestawu , zdarza mi się parę dobrych godzinek słuchać i nie czuję żadnego zmęczenia , jest duża scena dzwiękowa , góra ma dużo szczegółów ale nie jest sycząca ( w Rotel było dla mnie za jasno) a dolne pasmo to ...w niektórych utworach muzycznych musiałem trochę basu odjąć. Dla mnie na pewno strzał w dziesiątkę i na długo ten zestaw u mnie zostaje , ale nie każdemu musi podpasować .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2022 o 14:35, Alden1224 napisał:

Bardzo jestem ciekaw tego połączenia, akurat słuchałem tego Rotela z bowersami 603 anniversary i było naprawdę przyjemnie.

Często proponujemy taką kombinację, B&W lubią konkretne i "prądowe" sztuki. Dlatego też mogło Ci się podobać lecz zawsze powtarzam, że każdy może mieć różne odczucia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000a brzmi muzykalnie i dodaje od siebie dołu, góra jest łagodna ale nie pozbawiona szczegółów. Zarówno z Magnatami jak i kolumnami Q Acoustic zgrywa się bardzo dobrze. Magnaty Signature 507 wyciągną zdecydowanie więcej smaczków z nagrań i trzeba lubić nieco agresywną górę. Q Acoustic zapewnią spokojniejsze brzmienie względem Signature 507. 

Zapraszamy na odsłuch oraz po wycenę w wiadomości prywatnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...