Skocz do zawartości

Amplituner do Pylon Diamond 28 - ok 100m2


Grizzly

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze amplitunera do kolumn Pylon Audio Diamond 28. Wstępnie rozważałem Cambridge Audio CXA80 (używany) lub CXA81. Czy mógłbym prosić Was o pomoc w sugestiach co jeszcze warto rozważyć w podobnej półce cenowej? Może być to sprzęt używany.

Drugie pytanie dotyczy tego czy w salonie otwartym na cały parter, gdzie łącznie jest ok 100m2 taki sprzęt zagra dobrze? Czy według Was kolumny powinny być mocniejsze? Czy wg Was należy te kolumny wspomóc jeszcze jakimś subwooferem? Dajcie proszę znać odnośnie swoich przemyśleń. Pytam, ponieważ kolumny już mam i zastaanwiam się czy w nowej przestrzeni one się sprawdzą czy nie za bardzo.

pozdrawiam

Wojtek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużej przestrzeni akustyka będzie kluczowa. Marmur, kamień, szkło itp. nie jest sprzymierzeńcem melomana. Jesteś na etapie remontu, przemyśl aranżację na miękkie wykończenie. Zerknij sobie na korek dekoracyjny, panele tapicerowane czy lamele na ścianę... Jest sporo pomysłów które mogą dobrze wyglądać i uprzyjemnić odsłuch. Zasłony tylko częściowo coś pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Butlerem. Tutaj kluczowa będzie akustyka.

To na prawdę olbrzymie pomieszczenie w którym nawet spore kolumny mogą nie zagrać jak chcesz.

Czy Diamondy 28 są już przez Ciebie odsłuchane?

Bo ja faktycznie rozważał bym przy najmniej w teorii sub do tego zestawu. Dedykowane pod Stereo REL Tx albo starsza seria T którą dostaniesz taniej wśród modeli używanych.

CXA80 i 81 byłby dobrym kompanem do Pylon Diamond. Ale czy to dla Ciebie?

Inaczej. Kiedy kończysz remont? Musisz kupic sprzęt przed finalizacją pomieszczenia?

Bo lepiej będzie sprawdzić go u siebie.

RMS czy Q21 z tego forum ale także wiele salonów które sie tu nie udzielają wypożyczą Ci sprzet na odsłuch do domu. wtedy mógł bys sprawdzić.

Ja ze swojej strony mogę Ci doradzić , pomóc w poszukiwaniach oraz w wycenach.

Pozostaję do dyspozycji

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
100m2 to ogromne wyzwanie i tak jak koledzy wyżej napisali, warto będzie zainteresować się akustyką. 

Pylon Audio Diamond 28 to potężnie brzmiące kolumny o soczystym brzmieniu. W mojej ocenie warto byłoby zwrócić uwagę na model wyższy czyli Diamond 30, które zapewnią potężniejszą podstawę basową. Cambridge Audio CXA80/81 to dobry kierunek, dzięki któremu zyskasz dynamikę i precyzję. Od siebie polecałbym jeszcze posłuchać Roksana K3, który zapewni większą przestrzeń. 

Z kolumn, które mają szanse wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie miałbyś Fyne Audio F502 lub bardziej vintage'owe Magnat Transpuls 1500, które warto połączyć z cieplejszym wzmacniaczem takim jak np. Vincent SV237 czy tańszym Xindak 6950 II. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego metrażu być może się sprawdzą, albo będzie sytuacja, w  której będziesz potrzebował wsparcia subwoofera do takiego zestawu. Wszystko tutaj zależy od wyposażenia tego pomieszczenia, materiałów na ścianach, grubości warstw itd, ale domyślam się, że skoro lubisz przestrzeń (tak wnioskuję po metrażu), to nie będziesz robił z tego sali odsłuchowej. Same w sobie kolumny sobie powinny dać radę , nie mniej jednak najczęściej w takich kubaturach problem pojawia się w momencie kiedy chcemy posłuchać muzyki nieco ciszej, a nie robić sali koncertowej w domu. Wtedy subwoofer może poprawić nieco sytuację, dlatego jak już je wstawisz do pomieszczenia, to ocenisz na ile czegoś brakuje, bo z tego co piszesz to kolumny już masz.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to na pewno ciekawym połączeniem może być tutaj Atoll IN200, ewentualnie Roksan K3 również jest ciekawym tropem. Na pewno żeby Ci wskazać kierunek konkretniej trzeba było by wiedzieć jakiego brzmienia wypadkowo oczekujesz, bo każdy wzmacniacz będzie nadawał swojego charakteru i zmieniał efekt finalny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Kolumny Pylon Diamond 28 są już kupione w bardzo dobrej ofercie i teraz chciałbym znaleźć odpowiedni wzmacniacz do zestawu. 
Czy według Was najlepszym rozwiązaniem obecnie jest wypożyczenie kilku wzmacniaczy i sprawdzenie jak gra z którym? Potem w kolejnym etapie ewentualnie dokupienie również subwoofera? Dajcie proszę znać co sądzicie. 

Remont kończę pewnie za około miesiąc i sprzet mogę kupić po skończonym remoncie. 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najlepsza opcja. Jeśli masz gdzieś niedaleko siebie salon to udaj się na odsłuch i jeśli uznasz, że któryś wzmacniacz ma potencjał to wypożycz go do domu. W takim przypadku jesteś w stanie posłuchać więcej wzmacniaczy. 
Od siebie polecam posłuchać Cambridge Audio CXA81 jeśli chciałbyś iść w precyzję i dynamikę, podobnie będzie z Roksanem K3.  Bardziej muzykalne brzmienie uzyskasz podłączając Atolla IN100 Signature lub hybrydowego Vincenta SV500. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odsłuch w salonie nic tu nie da. Może nawet dac mylne wyobrażenie.

36M czy takie typowe salonowe 20M jeszcze akustycznie zaadoptowane to skrajnie inne warunki niz 100m salon.

Wypożycz kilka wzmacniaczy z jednego salonu. Jak masz opcję podjechać to lepiej, jak nie to znajdź taki ktory ma 3-4 wzmaki na stanie. Zapłać więcej za transport. Niech pojedzie to do Ciebie na palecie. Znacznie bezpieczniej. Testuj i dawaj znać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że kluczowym w tym wypadku będzie miejsce odsłuchowe i jego odległość od kolumn?
Salon może być duży, ale jeśli będziesz siedzieć 3m od kolumn to chyba powinno być ok
W końcu chyba nie postawisz kolumn na krótkiej ścianie i sofy na przeciwległej (powiedzmy 10m od sprzętu) ?

Jak zdjęć nie możesz wrzucić, to chociaż plan salonu rozrysuj z zaznaczoną pozycją kolumn oraz miejsca odsłuchowego oraz odległościami.

P.s. Subik bym dokupił tak czy siak ;) Mam SVSa SB1000 PRO do Diamondów 28 na dużo mniejszym metrażu i fajnie się uzupełniają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rzut w załączeniu. Przepraszam za jakość opisania miejsca audio i odsłuchu. 
Dodatkowo mam do Was jeszcze jedno pytanie. Chciałbym móc używać również wzmacniacza i kolumn do TV ale również mieć możliwość podpięcia innych urządzeń, No konsoli Xbox. W jaki sposób to można rozwiązać? Podpowiecie proszę? 

3562385C-652B-4F3C-B79E-043D09508F41.jpeg

Dodam, ze na rzucie jest Np ścianka do kuchni ale fizycznie jej tam nie ma. Przestrzeń jest mocno otwarta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca.

Oczywiście ta odegłośc do miejsca odsłuchu też jest wazna.

Ale 3m w salonie 25m a 3m do kolumn w salonie 100m to zupełnie coś innengo. Dzwięk inaczej się rozchodzi zanim trafi do odbiorcy.

Dnia 9.07.2022 o 14:03, Grizzly napisał:

Dodatkowo mam do Was jeszcze jedno pytanie. Chciałbym móc używać również wzmacniacza i kolumn do TV ale również mieć możliwość podpięcia innych urządzeń, No konsoli Xbox. W jaki sposób to można rozwiązać? Podpowiecie proszę? 

Nie ma z tym problemu. Wzmacniacze, amplitunery mają szereg wejśc także tych cyfrowych. Więc to akurat nie jest problem. Tylko trzeba pomyśleć przed zakupem co dokładnie będziesz podłączał.

TV zapewne optyk.

XBOX jakie ma wyjście audio?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

XBOX jakie ma wyjście audio?

Wyjście audio? Hahaha :D Zależy jaka konsola.

XBOX-X - jest, albo i nie ma... 🤣 Ale nie ma, prototyp miał.

https://hdtvpolska.com/oficjalnie-pokazano-zlacza-w-xbox-series-x-konsola-jednak-bez-portu-optycznego-audio-czy-to-bedzie-problem/

ky0Lpfl.jpg

microsoft-xbox-series-x-23-tyl.jpg

XBOX-S - nie ma

pmjpkt0zh2u71.jpg?auto=webp&s=38febdb8d7

PS5 nie ma

ps5-20.jpg

Stare PS4 ma optyka

sm.ps4-8.600.JPG

Poprzednie XBOX ONE też mają optyka

6332475900_1581191286.jpg

Xbopx-One-X-obudowa-4.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...