Skocz do zawartości

Super podkładki antywibracyjne - koszt 6zl za 4 sztuki!


Recommended Posts

Hejka,

Chce Wam zdradzić moje odkrycie. W biedrze sprzedają teraz cały zestaw filcy/gumowych podkładek pod meble za 6 zł. 

Zauwazylem, ze te gumowe okrągłe podkładki są wykonane z super fajnej pianki i maja już taśmę dwustronna. Wiec postanowiłem kupić taki zestaw. Piankowe kolka przykleiłem do siebie. Małe gumowe podkladeczki użyłem jako nóżki do dużych. A na gore żeby utwardzić wszystko wyciąłem z filcowych podkładek kolka na wymiar. Koszt 4 takich podkładek to 6 zł i wszystko czego potrzebujecie jest w tym zestawie. Czas wykonania: 5 min. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Pod cd mam niby profesjonalne podkładki „łaudiofilskie” z igłami za kupę kasy. Te z biedry sprawiają, ze sprzęt praktycznie „lewituje nad powierzchnia”. Jestem w szoku, wiec chciałem Wam ten patent sprzedać. Blat na którym stoi sprzęt cały drży przy basowych utworach, a urzedzania na tych podkładkach nic - jakby w ogóle nie była odpalona muza.

pozdro!

 

FF79D52F-3AFF-4BD7-907E-70E3D6FE1798.jpeg

BEFCD7EC-B50B-4410-9BFF-65227D1686BC.jpeg

38A6FBDC-46F2-44AE-BC44-C0CA3BC488F7.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mateolo2 napisał:

Jaką tam gownoburza. Gdyby te podkładki kosztowały 500 zł to może tak hahaha, ale za 6 zł gwarantuje, ze nie 🤣🤣🤣

Mnie chodziło o sens podkładania absorberów pod sprzęt, więc kwestia czasu, kiedy się zacznie.

A kolce nie wygaszają drgań, tylko je przenoszą do podłoża z którym mają styczność. 

Ale jeszcze napisz co się Tobie poprawiło w brzmieniu, bo sam fakt, że efekt przeszedł Twoje oczekiwania niewiele mówi.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, DiBatonio napisał:

Mnie chodziło o sens podkładania absorberów pod sprzęt, więc kwestia czasu, kiedy się zacznie.

A kolce nie wygaszają drgań, tylko je przenoszą do podłoża z którym mają styczność. 

Ale jeszcze napisz co się Tobie poprawiło w brzmieniu, bo sam fakt, że efekt przeszedł Twoje oczekiwania niewiele mówi.

A w tym temacie (wpływu na brzmienie) to się nie wypowiadam bo to dopiero może rozpętać gównoburze plus się na tym nie znam i nawet nie chce mi się bawić w jakieś porównania podkładek za 6 zł itd. Raczej wychodzę z założenia, ze wole sprzęt niedrgajacy niż drgający ;) 

Ostatnio wpadli do mnie znajomi na „kilka piwek” i skończyło się potańcówą do tego stopnia, ze moje r300 wykręciły swoim basem śruby z zawiasów od drzwi balkonowych 🤣🤣🤣 A dac/streamer/zasilacze liniowe to myślałem, ze od wibracji zaraz się rozłożą na części pierwsze Haha. Dlatego jak tylko zobaczyłem te podkladeczki to od razu chciałem spróbować i teraz problemu nie ma. A jak cos to pomaga brzmieniu to tez spoko, jednak nad tym się nawet nie zastanawiam.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

Czyli co przerosło Twoje oczekiwania, to że Bluesound nie skacze po blacie w takt muzyki?

😁

No że pięknie izolują od wibracji :) Nawet jak wcześniej słuchałem muzyki na niższych poziomach głośności to zawsze po przyłożeniu dłoni na obudowie bylo je czuć, a teraz ZERO :) A próbowałem różnych dedykowanych wynalazków, a tu proszę - biedra, 6zl, 5 min roboty :) Jedyne co to nie wyglądają najpiękniej, ale już myślę nad wersją v2 haha. No, tak więc bardzo polecam jeśli ktoś takich wibracji też chce się pozbyć i wydać na to tyle co nic.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Tańszy i zapewne lepszy jest pumeks. Taki zwykły łazienkowy. Tylko naturalny, a nie syntetyczny. Stary sprawdzony sposób.

Sprawdzę, dzięki! A znacie jeszcze jakieś patenty? Podobno korek jest też dobry, ale jak spróbowałem to nie zauważyłem różnic dotykając urządzenia na nim i na gołym blacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ Tez uważam, ze tutaj trochę przesada. Rozmawialismy sobie luźno o pumeksie na podkładki… i żart był na miejscu (bo do czego służy pumeks?), w temacie i super. Nie przesadzajmy w druga stronę bo zaraz się tu tak formalnie i sztywno zrobi, ze strach będzie pisać rzeczy, które nie są poważnym stanowiskiem w danej sprawie… Jak Tomek chciał zażartować apropo pumeksu, to miał to napisać w zakładce żarty i podlinkować wszystkich tu uczestniczących w temacie, ze dotyczy to tego wątku? 😂 Strach tu powoli na forum cokolwiek napisać. Bo jak poruszysz jeden temat to zaraz kłótnia i burza, a jak chcesz luźniej zażartować i napisać anegdotkę w temacie to zaraz przyjdzie zarząd i ukara jak w szkole. Głównie to się zrobiło ostatnio forum o polecenie sprzętu w danym budżecie… Forum jest do dyskusji, a takie ograniczeni dyskusji nie służą. A w dyskusji żart i dygresja tez są potrzebne bo burza dystans. Fajnie, ze działacie w imię kultury tej wypowiedzi tworząc tego typu „kary”, ale tez tym samym musicie uważać, żeby ludzi od siebie nie odstraszać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, DiBatonio napisał:

U mnie najlepiej sprawdzają się pod pralką, zresztą zgodnie z przeznaczeniem.

Takie gadżety do dużego AGD mają swoje wady i w audio nie zawsze się sprawdzają, coś poprawią, ale dużo mogą spartolić.

No tak, ale co one spartolą jak się je podłoży pod wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...