Skocz do zawartości

Zakłócenia przy streamingu tidal


Webster.brd

Recommended Posts

Witam. 

 

Wczoraj wieczorem słuchałem sobie w spokoju muzyki. Najpierw z winyla potem streaming tidal. 

Podczas steamingu słyszałem trzaski z głośników. Coś jakby słuchać radia FM i zanikały fale. Dzisiaj rano włączyłem sprawdzić czy jest tak samo i tak dalej są trzaski przy steamingu. Przy słuchaniu z winyla nic takiego nie ma miejsca. Poprawiłem przewody ale dalej to samo. I wydaje się problem narasta. 

Słucham już jakiś czas i coś takiego dzieje się pierwszy raz. 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Edytowano przez Webster.brd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Webster.brd napisał:

W aplikacji tidal jest jakość normal high i HiFi. Zawsze słuchałem na HiFi i tu trzeszczy. Przy jakości high już nie trzeszczy. 

 

Czy może mieć to związek z jakością internetu? Piątek wieczór obciążenie sieci większe, a mój dostawca internetu jest tragiczny mimo że to kablówka.

Nie wiem jak jest obsługiwane chromecast, nie posiadam, ale zobacz w aplikacji chromecasta, czy masz dla tidala ustawienia proxy, wtedy warto włączyć jak masz problemy z odtwarzaniem. 

Przykład z Bubble UPnP.

 

Screenshot_20220723-142324_BubbleUPnP.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

Jak na niższej nie "trzeszczy" to raczej kiepski internet 

Też tak myślałem, kiedy u mnie z Qobuza, albo TIDAL master płyty się krzaczyły. Niezależnie, czy to przez mconnect, czy Bubble UPnP. Tylko w apce Mind było ok.

Po włączeniu i zaznaczeniu proxy, problem zniknął, a łącze mam przyzwoite.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
Dnia 21.03.2023 o 13:54, kapcun napisał:

Jest to mój pierwszy post na forum, zatem: witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Mam pytanie do @Webster.brdczy udało Ci się rozwiąć problem trzasków?

Pozdrawiam 

Mateusz 

Dopiero teraz zauważyłem powiadomienie. 

Problem rozwiązał się sam. tzn. nic nie robiłem i przestało trzeszczeć. Najprawdopodobniej to wina niestabilnego interentu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Wydaje mi się że coś po stronie TIDAL-a jednak

Nie jeden raz doświadczałem trzasków słuchając Tidala w HIFI / max

Natomiast po cofnięciu utworu od początku problem znikał
Łącze na pewno mam dobre bo to podstawa w  mojej pracy. - mam 350 Mb download potwierdzony testami i bardzo niskie opóźnienia
Kiedyś myślałem że mam sprzęt zepsuty ale to działa się na bardzo różnych konfiguracjach i różnym sprzęcie

Jak widzę nie tylko mnie ten problem. 
Inną sprawą jest że zmiana poziomu głośnosci czy to z poziomu Lumina czy aplikacji natywnej Tidala czasami  też generuje trzaski.

A jak u innych to wygląda chętnie bym się dowiedział . Pozdrawiam

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też na tidalu trochę skopanych utworów, które po prostu trzeszczą. Ja od kilku dni też mam problem z płynnością Tidala, mimo łącza 1Gb/s. Inna sprawa to jakość wielu utworów. W wielu przypadkach już się przekonałem, porównując ten sam album na CD i z Tidala, ten z CD brzmi zdecydowanie lepiej (sygnał i z CD i streamera podany na ten sam DAC). Raczej nie ma też mowy o innych wydaniach, bo dotyczy to również nowych albumów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...