Skocz do zawartości

Czy DAC w Bluesound Node jest aż tak kiepski ?


Seweryn Malinowski

Recommended Posts

1 godzinę temu, Asia napisał:

No nic, stanęło na odsyłce tego egzemplarza - chyba czujnik zbliżeniowy nie działa prawidłowo.

A jak dźwiękowo? pasuje? 

Czy grasz przez D1050? bo mam obawy z połączenia obu.

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Sorki ja podszedłem szyderczo, bo nie zauważyłem że Piotrek napisał że po zmianie zasilania działy się niektórym takie cyrki. My bad 👍

przecież tez miałem zmiany a wszystko było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Asia napisał:

Niestety Node jest lepszy od Sonosa, choć nie wiem jak to będzie bo rodzina przyzwyczajona do Sonosowej apki.

Co do nadmiernej ilości basu to nie odczuwam takiego efektu.

Nie znam apki Sonosa ale BluOS jest świetną apką i troche mi jej brakuje przy obecnym streamerze.

Co do basu? ..... jestem szczerze zdziwiony, że jest oki.  ale to dobra wiadomość, hmm.. czyżby zasługa AQ Carbon?

Jesli chcesz pozostać przy Node (szkoda, że tak późno sprawdzasz Node ..... sprzedawałem mój w pełni sprawny z modułem czyszczącym prad już w środku) to sugeruje zasilanie liniowe jak masz do DAC, sadze, że interfejs od  PD Creative + zasilacz Tomanek ............... da rade, chociaż jak już wiesz są lepsze zasiłki, ale Nodzik jest łatwy do nakarmienia.

W takim razie nabędę nawet proponował pożyczenia Tobie mojego streamera, bo to inne granie, nie w sensie ze to samo, ale inaczej, tylko "inne" w sensie ... lepsze, niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Asia napisał:

Nie miałam do czynienia Qobuzem. Mam tylko Tidal i Spotify w tej chwili.

Poza tym przestałam się wsłuchiwać 😁.

 Na rzecz Spotify poszedłbym w Deezera za 20pln z hakiem masz jakość Hifi, a naprawdę gra spoko, nie wiem, czy nie lepiej od Tidala.

https://www.deezer.com/pl/offers/premium

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DiBatonio napisał:

 Na rzecz Spotify poszedłbym w Deezera za 20pln z hakiem masz jakość Hifi, a naprawdę gra spoko, nie wiem, czy nie lepiej od Tidala.

https://www.deezer.com/pl/offers/premium

Obecnie mam na stanie Spotify, Tidal HiFi Plus i Amazon Music Unlimited i moim skromnym zdaniem z tej całej trójki zdecydowanie najlepiej brzmi Amazon ...ale to moje skromne zdanie 😁🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify jest nie do ruszenia, rodzina lubi. Miałam wcześniej Deezera, ale brakowało mi możliwości sterowania Sonosem bezpośrednio z apki więc wróciłam do Tidal.

W tej chwili korzystam z apki Bluos żeby lepiej ją poznać. Generalnie nie jest zła, ale sonosowa jest lepsza i ma więcej wbudowanych serwisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

na moim systemie większe różnice słyszałem pomiędzy tidal connect, a apką node-ową, niż tidal vs deezer, dużo większe

To słabiutko różnicuje twój system 😆

A już serio...

Ja w systemowej  aplikacji mam bezpośredni dostęp do serwisów i z niej każdy z serwisów gra lepiej niż np.  przez mconnect, albo inne Bubble UPnP.

 

 

Screenshot_MiND.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Otóż  nie koloruje w przeciwieństwie do apek w stylu DLNA.

Tu jest bezpośredni dostęp do serwerów tych serwisów, tak myślę. 

I nie drocz się ze mną w rewanżu, bo Cię zablokuję na amen 😛😆😆😆😂😂😂

 

Fajnie na cos takiego trafic poznym wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 11.08.2022 o 02:22, kaczadupa napisał:

Dodałbym, że "nieco" jest kurtuazją z Państwa strony ;) Jak najbardziej jest to brzmienie przygaszone i bez dynamiki (wbudowany przetwornik). 

wiecie co jak czytam ten bełkot na temat przygaszonego brzmienia i braku dynamiki to powiem tak: robiono testy w ciemno kabli . i co? ano tyle ile osób tyle zdań. na przyzwwoitym drucie jakosc była nie do odróżnienia . "wybitne" kable poległy.  Magie robią Producenci. a słuchacze słuchaja potem podprogowo wbitą im informacją że tylko to jest dobre. AMEN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...