Skocz do zawartości

Czy DAC w Bluesound Node jest aż tak kiepski ?


Seweryn Malinowski

Recommended Posts

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

DAC w Node 2i słabiej wypadł w pomiarach ale tak naprawdę ile różnicy jest w dźwięku z niego a np zewnętrznego DACa za 1000 zł czy zintegrowanego ze wzmacniaczem ?

 

 

Myślę że zewnętrzne DACi w tej cenie mogą wypaść nawet gorzej, zintegrowane w wzmacniaczu to już zależy od wzmaka ale Node nie tak łatwo pokonać wbrew pozorom. 

Ja miałem u siebie na test Toppinga D30 Pro i jak dla mnie to brzmieniowo wypadł najgorzej ze wszystkich DACów (iFi Zen DAC V2, Arcam rDAC, TI PCM 1795 z NAD C388, czy TI PCM 5242 z BS Node). Jak dla mnie grał zbyt chłodno, analitycznie. 

Testowany w dwóch torach:
Roon ROCK -> BS Node -> NAD C388 -> Dali Oberon 7 
Roon ROCK -> Arcam rDAC -> Topping MX5 -> Dali Spektor 2

10 minut temu, J4Z napisał:

 Jeśli chodzi o node 2i vs topping E30 są. Zapewniam.

Teraz weszła nowa wersja tego E30, nazywa się E30 II i jest zbudowany na 2 kościach AK4493S Velvet Sound, może to być bardzo fajny DAC w tej cenie. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam dwa te czarne pudełka z tematu. Przerobione na liniowe z Sboosterem. Nie wiem jak mogłoby „grać” bez „przeróbki”
Dwa lata już.

Zatem mogę zabrać głos, a raczej zadać pytanie.

„Słyszę” zmiany przy przejściach na kolejne kolumny, wzmocnienia. 

Gdy wypinam to czarne pudełko/BS a wpinam kolejne przetworniki, to nie słyszę żadnych ISTOTNYCH różnic. 
 

Nie będę rzucał modelami, kwotami. 
Ale zapytuję.
Czy w moim „systemie”/słuch, akustyka, klamoty, czy możliwe jest, że zmiana źrodła może mieć tak niezauważalny wpływ?

Uwielbiam obsługiwać Quobuza, nic mi nie przeszkadza, 1-2 sekundy i muza leci. Żadnych zwiech itp

Czuję się mniej „audiofilny”, upośledzony i chciałbym ot tak sobie poprawić brzmienie, ale za cholerę na tym poletku mi się nie udaję.

Jak Wy to testujecie? Te przetworniki.
 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, J4Z napisał:

Mógłbyś, dla dobra tamatu.

Drabinkowe od Metrum Acoustic, Holo Audio i Audio Pegasus - różne modele

Ps Audio jeden starszy i jeden nowszy. Dwa klasyki, bardzo stare od Marka Levinsona i DCSa. 
I inne, szkoda tu wymieniać. 
 

Słyszę, że ten to „rozjaśnia”, czy tamten lekko zamula, ale to nie są takie zmiany jak np między Accu 380 a monoblokami SE na 211 a np lyngdorfem tym najtańszym modelem/integra.

O kolumnach ani pary z ust, bo tu już niebo a ziemia.

i tu jestem wdzięczny za 

21 minut temu, J4Z napisał:

Słuch przebadany?

Oby mi pamięci i dobrej woli starczyło, by w końcu iść i zrobić te badania.

dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gdzieś już padło Holo to tutaj bardzo fajnie zrobione porównanie 3 daców gdzie ciekawą metodą porównawczą było wypuszczenie z jednego źródła sygnału do 3 różnych daców, potem do 3 takich samych wzmacniaczy słuchawkowych, potem do przełącznika sygnałów do jednych słuchawek. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AudioTube napisał:

Oby mi pamięci i dobrej woli starczyło, by w końcu iść i zrobić te badania.

dziękuję.

Też mam zamiar 😉

Nie wiem jeszcze tylko, kiedy będzie na to czas...

Znając życie, byłoby pisane, mogę dać sobie rękę uciąć, że takie badania nie mają znaczenia w kontekście audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

Wiesz (?) jak to jest z tym YT. Wolę sam sprawdzić

No właśnie ja są sprawdzam, robię jakieś fikołki,żeby porównać 2 obok siebie i wychodzi mi ,że różnice albo są minimalne albo nie umiem ich wyłapać. Potem wchodzę na forum i czytam o ogromnych różnicach, które zmieniają odbiór muzyki. Więc tak sobie szukam skąd ta różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppingi tak grają i fajnie bo w tym wątku widzimy jak różnie są odbierane :)

A jeśli chodzi o testy lab no to takie brzmienie ewidentnie w testach wypada lepiej. To już zostało udowodnione. Dlatego trzeba słuchać a nie analizować wykresy.

Druga sprawa że DAC może na prawdę sporo zmienić. Jeśli tego nie robi to albo  nasz system jest dobrze dobrany i nie wymaga korekty albo po prostu sprawdzamy DACi o podobnym brzmieniu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne badanie słuchu powinno być przepustką do pisania "jako audiofil" ;)

 

Realnie :

2 godziny temu, Adi777 napisał:

mogę dać sobie rękę uciąć, że takie badania nie mają znaczenia w kontekście audio.

filizmu :D

Ale po takim badaniu mamy trochę więcej dystansu do rewelacji zamieszczanych na forach

Tak samo jak przeprowadzimy sobie uczciwy ślepy test, nabieramy dystansu. 

Ale to trzeba chcieć i proprosić o pomoc kogoś kto nie jest w ŻADEN sposób związany z tym hobby i będzie w stanie pomóc bez komentarzy i pozawerbalnych "komentarzy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Druga sprawa że DAC może na prawdę sporo zmienić. Jeśli tego nie robi to albo  nasz system jest dobrze dobrany i nie wymaga korekty albo po prostu sprawdzamy DACi o podobnym brzmieniu.

No to można mi zarzucić bo zwykle słucham budżetowych konstrukcji. Ale  np ten komentarz 

 

15 godzin temu, AudioTube napisał:

Drabinkowe od Metrum Acoustic, Holo Audio i Audio Pegasus - różne modele

Ps Audio jeden starszy i jeden nowszy. Dwa klasyki, bardzo stare od Marka Levinsona i DCSa. 
I inne, szkoda tu wymieniać. 

Przecież to są DACe o roznych konstrukcjach z wysokiej półki na na pewno bardzo dobrym sprzęcie. Każdy jest świetnie wpasowany i o podobnym brzmieniu ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz S. napisał:

No to można mi zarzucić bo zwykle słucham budżetowych konstrukcji. Ale  np ten komentarz 

A to nie ma znaczenia. Mozna mieć dobrze dobrany system w budżetowym zakresie :)

18 minut temu, Tomasz S. napisał:

Przecież to są DACe o roznych konstrukcjach z wysokiej półki na na pewno bardzo dobrym sprzęcie. Każdy jest świetnie wpasowany i o podobnym brzmieniu ? 

A to ja się nie wypowiadam dlaczego kolega tu nie słyszy. Może są tak fantastyczne? Nie wiem. Tych nie liznąłem.

Ja jak testowałem DACi Arcam rDAC, Musical Fidelity 2 modele, Audiolab MDAC i QDAC (staresze), Chord Qutest i pare innych to różnica była.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

Mozna mieć dobrze dobrany system w budżetowym zakresie :)

Co znaczy dobrze dobrany system? Czy są jakieś kryteria, które mówią jak ma brzmieć system? Zauważ Piotrze, że na forum jest tak wiele różnych zestawień, które zapewne grają w różny sposób, i jak określić, który jest dobry a który nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AudioTube napisał:

Słyszę, że ten to „rozjaśnia”, czy tamten lekko zamula, ale to nie są takie zmiany jak np

Przy kolumnach, które ostatnio zmieniłem. A inne/mojej siostry odsłuchiwałem tydzień temu z gałami na wierzchu i pytaniem, gdzie jest połowa informacji na płycie Linusa Eppingera.

To są dla mnie różnice, dla których mogę rok o chlebie i wodzie, by tylko je u siebie usłyszeć.

Kolega zadał pytanie o „lichość” przetwornika w Node. 

Dla mnie ta „lichość” jest akceptowalna dopóki, dopóty nie trafię na coś, co mną poruszy.

Ja dokonuję wyborów portfelem. „Inność” brzmienia po zaimplementowaniu innego przetwornika to musi być wartość dodana. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Co znaczy dobrze dobrany system? Czy są jakieś kryteria, które mówią jak ma brzmieć system?

Są, własne. Dobrze dobrany system oceniamy sami.

To ten ktory finalnie brzmi nam dobrze, może nie idealnie. Ale nie męczy, nie czepiamy się go. Nie irytuje nas jakieś pasmo.

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Zauważ Piotrze, że na forum jest tak wiele różnych zestawień, które zapewne grają w różny sposób, i jak określić, który jest dobry a który nie? 

Zgadzam się. Dlatego to każdy ocenia sam. Ale jakby nie patrzec co rusz mamy jakiś temat że komuś coś nie gra. Wtedy system jest nie odpowiednio dobrany. Z róznych powodów.

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

To tym bardziej. Jeżeli muszę budować konkretny system ,żeby różnica w DACach była duża to ja rezygnuje i kupię sobie jeszcze inne kolumny.

A no to inna sprawa. Przecież ja nigdzie nie powiedziałem że DAC wnosi więcej niż kolumny.

Oczywiście zdrowy rozsądek w audio to konieczność.

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Ja dokonuję wyborów portfelem. „Inność” brzmienia po zaimplementowaniu innego przetwornika to musi być wartość dodana. 

Jestem tego samego zdania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam Serdecznie,

 

Sorki że odkopuję temat... Mam dylemat co do zakupu stremera. Posiadam DAC TOPPING DX5 - i szukam dobrego streamera - najlepiej z obsługą MQA (nie wiem po co ale pewnie warto). Upatrzyłem sobie BlueSound Noda ale czytając komentarze w tym wątku - zaczynam wątpić w swój wybór. Czy możecie coś podpowiedzieć? 

 

Dzisiaj kupię TAGA Harmony do innego zestawu (do amplitunera)... DX5 używam jako wzmacniacz słuchawkowy + DAC i do niego potrzebuję streamer. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra muszę podjąć decyzję w sprawie BS Node, jest już prawie 2 tygodnie u mnie. Nie nasłuchałam się wiele w tym czasie /choroby/, ale mam pytanie w innej kwestii.

Dlaczego te światełka (niebieska dioda na froncie i wszystkie na górnej pokrywie) wzbudzają się na nowo - niby się wygaszają, a za chwilę widzę, że znów świecą. Wkurza mnie to więc wyłączam na noc z prądu.

A co do pytania @Błażej80 to jedyne rozwiązanie sprawdzić na własne uszy.

Opiniami innych się nie sugeruj, szczególnie że to forum audio czyli dzielenie włosa na czworo 😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, J4Z napisał:

Panie Boguś, Pan żeś dosyć mocno narzekał na górę w Node. Powiedz mi Pan z jakiej aplikacji żeś słuchał, Bluos?

@Bogusław 66

Tak.

1 godzinę temu, Asia napisał:

Dlaczego te światełka (niebieska dioda na froncie i wszystkie na górnej pokrywie) wzbudzają się na nowo - niby się wygaszają, a za chwilę widzę, że znów świecą. Wkurza mnie to więc wyłączam na noc z prądu.

Musisz grzebać w opcjach ... po kolei.  Miałem podobnie, bo coś włączyłem z ciekawości, potem było szukanie co zmieniłem by przywrócić poprzedni stabilny stan .. w końcu się udało i wszytko wróciło do normy i panel się nie wzbudzał bez przyczyny, niestety nie pamiętam szczegółów.  Czy to nie było coś na wyjściu coax?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...