Skocz do zawartości

Denon X4700H brak dźwięku


Butler

Recommended Posts

No i mnie trafiło. Zero dźwięku. Reszta działa, nie wykazuje błędów. Powrót do ustawień fabrycznych robiłem, przy konfigurowaniu głośników cisza z każdego wzmacnianego kanału. Na szybko podłączyłem Pendrive z mp3, ładnie wszystko niby teoretycznie odtwarza, ale dźwięku zero. Jedno ale... Jak zwiększyłem głośność niemal do maksymalnej to zrobił restart i zamigał czerwoną diodą. Jakieś pomysły? Zanim oddam do serwisu może ktoś mi coś podpowie... Problemem jest to iż amplituner kupiony był w Niemczech i zaraz mija 2 lata (31.08.2020). Mój główny system działa na innym amplitunerze choć nie jestem pewien czy docelowo zostanie, myślałem że tego Denona sobie w dziennym salonie uruchomię, ewentualnie jako alternatywę Trinnova, a tu ZONK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2022 o 16:55, Butler napisał:

No i mnie trafiło. Zero dźwięku. Reszta działa, nie wykazuje błędów. Powrót do ustawień fabrycznych robiłem, przy konfigurowaniu głośników cisza z każdego wzmacnianego kanału. Na szybko podłączyłem Pendrive z mp3, ładnie wszystko niby teoretycznie odtwarza, ale dźwięku zero. Jedno ale... Jak zwiększyłem głośność niemal do maksymalnej to zrobił restart i zamigał czerwoną diodą. Jakieś pomysły? Zanim oddam do serwisu może ktoś mi coś podpowie... Problemem jest to iż amplituner kupiony był w Niemczech i zaraz mija 2 lata (31.08.2020). Mój główny system działa na innym amplitunerze choć nie jestem pewien czy docelowo zostanie, myślałem że tego Denona sobie w dziennym salonie uruchomię, ewentualnie jako alternatywę Trinnova, a tu ZONK.

A to ja już się pogubiłem. Ten Denon nie jest właśnie w głównym systemie w salce kinowej? Razem z Atolem. 

Pytałeś może poprzedniego właściciela tego sprzętu czy miał jakiś podobny problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon z Atollem pierwotnie miał być, pewien splot okoliczności jednak sprawił że kilka tygodni temu trafił do mnie sprzęt z trochę innej półki. Na główny system mam TA Altitude16 i Amplitude16. Nie pytałem jeszcze Marcina o nic, ale gwarantował że wszystko ok. Ani razu od kupna X4700H go nie uruchomiałem bo fizycznie nie miałem takiej możliwości przy remoncie. Tak teraz sobie kombinuję że spróbuję po pracy wieczorem przedmuchać gniazdo słuchawek, może tam coś się blokuje bo z tego co rozumiem wówczas właśnie głośniki nie grają. Jak są słuchawki włożone to na wyświetlaczu coś pokazuje? Display nie ma wydzielonej grafiki na to...

Name%20Display_UJDCILhxspkphe.png

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Bez przesady, procesor to najsłabszy model w ich ofercie do zastosowań domowych.

Najsłabszy może i jest, ale nie różni się "chyba" wiele od wersji 32, poza ilością kanałów, ceną, i obróbką 24bity/192kHz?

Tak czy inaczej, top of the top 🙂

Mam nadzieję, że pochwalisz się jakimiś zdjęciami czy filmikami.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...