Skocz do zawartości

Tańszy (zdecydowanie) zamiennik dla Naim NDX2


kaczadupa

Recommended Posts

Dzień dobry.

Możecie polecić coś wycenionego mniej ekskluzywnie ale zachowującego charakter brzmienia Naima NDX2 ? 

Drugie pytanie.

Jaki charakter brzmienia prezentuje odtwarzacz Naim CD5si ?    Czy jest to granie precyzyjne, detaliczne, dynamiczne, otwarte na średnicy i wysokich tonach  czy raczej ciemne, gęste i z obfitym, miękkim dołem pasma? 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 7.09.2022 o 11:26, kaczadupa napisał:

Jaki charakter brzmienia prezentuje odtwarzacz Naim CD5si ?    Czy jest to granie precyzyjne, detaliczne, dynamiczne, otwarte na średnicy i wysokich tonach  czy raczej ciemne, gęste i z obfitym, miękkim dołem pasma? 

Może ktoś słuchał i coś podpowie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim CD5si brzmi raczej analogowo, muzykalnie. Pierwsze skrzypce grają tutaj średnie tony, góra podana dobrze bez rozjaśnienia lub przyciemniania, szybki i zwinny bas z jednym zastrzeżeniem - bas skupia się na średnim jego zakresie, nie schodzi nisko. Jeśli lubimy bardzo niskie pomruki basowe i/lub mamy kolumny, które potrafią nisko zejść, może to być odczuwalne. Ogólnie bardzo udane cd, brzmi naturalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być otwarty na średnicy i górze (gdyby potrafił dodać trochę powietrza to byłaby bajka) i nie przeciągać/ sklejać na niskich tonach, raczej właśnie postawienie na rytmikę, szybkość, precyzję, bez podgrzewania. 

 Z opisu Q21 CD 5si Naima pasuje jak ulał :) Byle za dużo informacji nie gubił bo docelowy wzmacniacz nie stawia na detal i razem może być, jak to mówią uchodźcy nie znający naszego języka - nie za...ebiście.

25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A co do odtwarzacza Cd to nieco się zgadzam z Q21.

A mogę wiedzieć, gdzie nieco się nie zgadzasz?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprecyzowałem na jakich elementach brzmienia CD mi zależy i czy takowe posiada model 5si. 

Branża pod swój gust może dobrać coś zupełnie innego, to tacy sami ludzie jak my, mają swoje upodobania, wyrobiony swój muzyczny ideał (patrz Piotr Sonido i Roksan Caspian m2 czy NAD C356 - od lat je zachwala i uważa za najlepsze w swoim przedziale cenowym), który nie musi być tożsamy z moim. Mogą odbierać brzmienie wzmacniacza trochę inaczej niż ja i np. osobiście bardziej by łagodzili górny środek itp. I ostatecznie, interesuje mnie konkretnie ten model CD a nie inne. Są na niego fajne ceny i stąd pomysł. 

29 minut temu, soberowy napisał:

przewód sygnałowy. 

Nie interesuje mnie zabawa w przewody, zwyczajnie ich wpływ neguję. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Musi być otwarty na średnicy i górze (gdyby potrafił dodać trochę powietrza to byłaby bajka) i nie przeciągać/ sklejać na niskich tonach, raczej właśnie postawienie na rytmikę, szybkość, precyzję, bez podgrzewania.

Adam, a nie wolisz kupić transportu CD (albo dowolnego solidnie zrobionego odtwarzacza) i podłączyć go do Qutesta? Po co dopłacać za drugi dobry  DAC? Albo i trzeci (jeśli kupisz Regę Elicit mk5)? Przecież Qutest już jest szybki i detaliczny, prawda? Chyba będzie pasował do cieplejszego wzmacniacza?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, patrzę na używki na gwarancji modelu CD5si (jak już pisałem - fajne ceny) i tylko on mnie interesuje. Qutest może pójść w świat, zwłaszcza że dobrze trzyma cenę. 

12 minut temu, Rafał S napisał:

jeśli kupisz Regę Elicit mk5

Tu faktycznie trzymanie Qutesta nie ma najmniejszego sensu bo ten wbudowany jest zaskakująco dobry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2022 o 10:04, kaczadupa napisał:

Rafał, patrzę na używki na gwarancji modelu CD5si (jak już pisałem - fajne ceny) i tylko on mnie interesuje. Qutest może pójść w świat, zwłaszcza że dobrze trzyma cenę. 

Tu faktycznie trzymanie Qutesta nie ma najmniejszego sensu bo ten wbudowany jest zaskakująco dobry. 

Tak tylko nieśmiało zapytam jakie to są ceny, bo też mamy z ekspo w bardzo dobrej cenie ;) Jak nie chcesz pisać tak oficjalnie na forum, to możesz oczywiście napisać w prywatnej wiadomości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...