Skocz do zawartości

NATURA(lnie) brzmiący wzmacniacz


kaczadupa

Recommended Posts

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Drut z wzmocnieniem". To dla tych drugich ciagnie sie ten temat

A gdzie i kto z naszych kolegów na forum Audio wykonuje "pomiary" wzmacniaczy, żeby wiedzieć, które to te najbardziej neutralne? 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, pomiary pokazują, że są to np. piece Marantza.

Jak dobrze pamiętam posiadasz Marantza ? 

Więc po co dalej chcesz o tym pisać? Masz piec na lata, jeden problem mniej w torze i gitara. 

Kto szuka najbardziej neutralnego pieca bo takie brzmienie mu się najbardziej podoba,  niech bierze Marantza. 

Temat uważasz za wyczerpany i zamknięty ? 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz najbardziej mi sie podobał w danej kategorii cenowej połączony z kolumnami. 

To że gra od "lat" nie znaczy że zostanie na "lata".

Tak sie zastanawiam🤔

Jeśliby porównać sygnał wejsciowy z wyjsciowym (po obnizeniu go do poziomu wejsciowego), a nastepnie odwrócić go w przeciwfazie i poddac badaniu "null test"? 🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, że jesteś techniczny i lubisz sprawdzać jak w pomiarach wypadają piece ale nadal nie rozumiem po co bez końca o tym pisać i do tego wracać. Już tęgie głowy na całym świecie i sprzęt specjalistyczny pomierzył różne wzmacniacze, nasze Audio też. Wszystko jest podane jak na tacy w internecie. Nic nowego nie wymyślisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kaczadupa napisał:

Miro, osobiście wolałbym już zamknąć ten wątek ...

Każdy i tak zostanie przy swoim zdaniu, choćby tu i 10 inżynierów noblistów się wypowiedziało..

Jeden słyszy różnice, drugi nie słyszy i tyle. Po co bez końca to ciągnąć?

nie ma potrzeby. Tylko Ci co nie słysza wychodzą z ukrycia keidy nie trzeba i biednych nowych zielonych audiofilów oszukują.

Trzeba bronić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, ale szkoda, że tyle bicia piany.

Też mam ATC SCM7, wcześniej grałem na SCM11, w moim metrażu lepiej grają siódemki. 
 

Z SCM 11 grałem Tucana II, Baltlab Epoca 2, Hypex Ncore nc400 monobloki. 
 

Dla mnie najlepiej grają ATC z Hypexem.  Dobrze grało z Batlabem , Tucana też dobrze, ale ja bym tego dźwiękiem naturalnym nie nazwał, dla mnie przekłamywał.

Atc dobrze pokazują zmiany wzmacniacza, czy źródła.

wg mnie z Rega, Cyrus, czy Naim neutralnie nie będzie, to są wzmacniacze podbarwiające dźwięk. Rozumiem, że ktoś może taki dźwięk lubić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie uważasz, że wokale na 11 były bardziej organiczne, prawdziwe. Pamiętam jak ruszyło mnie na Streets of Philadelphia na 11, ależ to było piękne. No i na dole... jednak dynamika lepsza w 11. 

Trudna odpowiedź. Wg mnie w 11 wokal był bardziej przyklejony do głośników, gorsza scena dźwiękowa, gorsze  wysokie tony mimo tego, że na górze głośnik oba mają takie same. 7 mają u mnie lepszy bas o dziwo.  U mnie 11 przymulały w porównaniu do 7. Może dlatego., że kolumny stoją blisko  bocznych ścian.

Jeżeli chodzi o wokale to taki Leonard Cohen rewelacja na 7, na 11 już było gorzej.  Często porównuję sprzęt właśnie na Streets of Philadelphia :) , na 7 chyba jeszcze nie sprawdzałem, posłucham.

Dynamika jest gorsza na 7, tutaj odczułem różnice na minus, że dźwięk jest mniejszy. Z drugiej strony 7 grają bardziej live w porównaniu do 11, live w tym sensie, że dźwięk nie jest tak przyklejony do  głośników, bardziej słychać muzykę niż kolumny.

Ja mam w planach dodać do scm7 dwa suby rel t5xi, do stereo i do kina.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...