Skocz do zawartości

NATURA(lnie) brzmiący wzmacniacz


kaczadupa

Recommended Posts

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

Czyli znowu zdajesz się na to, co Ci proponuje konstruktor?

Być może się mylę, ale wydaje mi się, że Pan Arkadiusz Sveda daje możliwość strojenia swoich kolumn pod klienta. I o ile kolega Paul Moss działa mi negatywnie na uzębienie, o tyle samych kolumn Sveda Audio jestem bardzo ciekaw i podobnie jak Tomek @tomek4446,  zamierzam zajrzeć na AVS do pokoiku wystawcy. 

A wracając jeszcze do tematu zestawów aktywnych i pasywnych. Zapewne Tobie Rafał prezentacja dźwięku z kolumn aktywnych, mogłaby się nie spodobać, ale wierz mi, że są osoby, który takie systemy preferują. Miałem okazję gościć ostatnio u siebie w mieszkaniu, pana który hobbystycznie zajmuje się tworzeniem muzyki, i człowiek ten nie lubi tych wszystkich czarów i marów, które dają dobieranie wzmacniaczy, kabli itp. Myślę, że dla osób profesjonalnie zajmujących się dźwiękiem, liczą się inne rzeczy niż dla audiofila. Ma być czytelnie, rozdzielczo z bardzo dobrym wglądem w nagranie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, moim skromnym zdaniem powinieneś paść na kolana i błagać o litość tego gościa który tak ci działa źle na uzębienie.

On z tego co piszesz dawno już doszedł do punktu, o którym ty nie masz zielonego pojęcia.

Mało zabawy w ustawieniach brzmienia aktywnych. 🤣 Tam to dopiero są możliwości, nawet o nich nie śniłeś.

Brak możliwości zmian w sprzęcie. A kto cię zmusza do aktywnego systemu. Możesz iść w polaktywne. Wtedy ta furtka będzie dla ciebie stała otworem. 

Jeszcze daleka droga przed tobą kolego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moss napisał:

Widzisz, moim skromnym zdaniem powinieneś paść na kolana i błagać o litość tego gościa który tak ci działa źle na uzębienie.

On z tego co piszesz dawno już doszedł do punktu, o którym ty nie masz zielonego pojęcia.

Mało zabawy w ustawieniach brzmienia aktywnych. 🤣 Tam to dopiero są możliwości, nawet o nich nie śniłeś.

Brak możliwości zmian w sprzęcie. A kto cię zmusza do aktywnego systemu. Możesz iść w polaktywne. Wtedy ta furtka będzie dla ciebie stała otworem. 

Jeszcze daleka droga przed tobą kolego.

Jakich innych kolumn aktywnych słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moss napisał:

Tam to dopiero są możliwości, nawet o nich nie śniłeś.

Czy ktoś mi w końcu wyjaśni jakie to możliwości mają kolumny aktywne ,jakich nie mają pasywne ?

Mam pasywne , mowa była o DSP , ok. , mam Dirac Live , mam DSP w RME , mam DSP w malinie. Mogę zaaplikować również filtry z REW , mogę wstawić dowolną krzywą domową .Te narzędzia pozwalają mi dowolnie kształtować dźwięk moich kolumn , co wyróżnia zatem kolumny aktywne ?

Pytam poważnie , na co mam zwrócić uwagę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tomek4446 napisał:

Czy ktoś mi w końcu wyjaśni jakie to możliwości mają kolumny aktywne ,jakich nie mają pasywne ?

Mam pasywne , mowa była o DSP , ok. , mam Dirac Live , mam DSP w RME , mam DSP w malinie. Mogę zaaplikować również filtry z REW , mogę wstawić dowolną krzywą domową .Te narzędzia pozwalają mi dowolnie kształtować dźwięk moich kolumn , co wyróżnia zatem kolumny aktywne ?

Pytam poważnie , na co mam zwrócić uwagę ?

Kilka sekund w google i znasz odpowiedź.

https://www.hifi.pl/porady/kolumny-aktywne-kontra-pasywne.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Czy ktoś mi w końcu wyjaśni jakie to możliwości mają kolumny aktywne ,jakich nie mają pasywne ?

Mam pasywne , mowa była o DSP , ok. , mam Dirac Live , mam DSP w RME , mam DSP w malinie. Mogę zaaplikować również filtry z REW , mogę wstawić dowolną krzywą domową .Te narzędzia pozwalają mi dowolnie kształtować dźwięk moich kolumn , co wyróżnia zatem kolumny aktywne ?

Pytam poważnie , na co mam zwrócić uwagę ?

No właśnie Tomku. Skoro masz tyle tych Diraców, skoro są takie możliwości cyfrowej korekcji dźwięku, to po co ta cała zabawa w lampy, kabelki, wzmacniacze? Nie znam z autopsji RME, ale domyślam się, że posiada on tyle funkcji i mnogości ustawień, że aby to osiągnąć lampami czy kablami, trzeba by było mieć ich kilka worków. 

I pytam zupełnie poważnie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Być może się mylę, ale wydaje mi się, że Pan Arkadiusz Sveda daje możliwość strojenia swoich kolumn pod klienta. I o ile kolega Paul Moss działa mi negatywnie na uzębienie, o tyle samych kolumn Sveda Audio jestem bardzo ciekaw i podobnie jak Tomek @tomek4446,  zamierzam zajrzeć na AVS do pokoiku wystawcy.

Dlatego wcześniej pytałem o same konstruowanie kolumn aktywnych. Mnie bardziej interesuje dobór wzmocnienia, bo tu możliwości jest pewnie mniej.

P.S. Daj znać jak Ci się podobało ich brzmienie?

4 godziny temu, seba3002 napisał:

A wracając jeszcze do tematu zestawów aktywnych i pasywnych. Zapewne Tobie Rafał prezentacja dźwięku z kolumn aktywnych, mogłaby się nie spodobać, ale wierz mi, że są osoby, który takie systemy preferują. Miałem okazję gościć ostatnio u siebie w mieszkaniu, pana który hobbystycznie zajmuje się tworzeniem muzyki, i człowiek ten nie lubi tych wszystkich czarów i marów, które dają dobieranie wzmacniaczy, kabli itp. Myślę, że dla osób profesjonalnie zajmujących się dźwiękiem, liczą się inne rzeczy niż dla audiofila. Ma być czytelnie, rozdzielczo z bardzo dobrym wglądem w nagranie. 

Po prostu starły się dwie szkoły grania i każdy zostanie przy swoim zdaniu, a podyskutować nie zaszkodzi.

Odnośnie czarów marów, myślę że właśnie jest odwrotnie, i wszystkie te systemy "ULEPSZAJĄCE'' brzmienie stereo nic dobrego nie wnoszą. Idziemy już bardziej w kierunku KD takie jest moje zdanie, i PRZEPRASZAM osoby, które poczuły się urażone tym wpisem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Drugą sprawą są możliwości finansowe, bo rozumiem, że to masz na myśli?

Nie to 

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dzięki. Tulip planuję w sobotę. Sporo czytałem o kolumnach aktywnych ,ale nie miałem okazji ich dłużej posłuchać. Tym razem będę miał sporo czasu.

Całkiem "niedawno" na tutejszym forum pisano że na tego typu imprezie nie jest dobrym pomysłem ocena brzmienia. 🤔

I innych tego typu walorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

Skoro masz tyle tych Diraców, skoro są takie możliwości cyfrowej korekcji dźwięku, to po co ta cała zabawa w lampy, kabelki, wzmacniacze?

To dobre pytanie ? Znam na nie odpowiedź i ta właśnie odpowiedź zniechęca mnie do kolumn aktywnych. 

Żaden Dirac ,czy inne DSP nie zmieni charakteru grania kolumn. Przerabiałem to przy Grandach i CX/MX 1000. Można stonować np. ciepło dźwięku przeciwstawnym wzmacniaczem ,ale jak to zrobić jak ten wzmacniacz stanowi integralną część kolumny ? Mogę zmienić dźwięk lampami , wstawiając do toru inne pre , gusta z wiekiem ulegają ewolucji i oddzielny system kolumna / wzmacniacz może nam zaoszczędzić trochę kasy. 

Po za tym nie cierpię zamkniętych konstrukcji , cokolwiek takiego nabyłem za parę lat okazywało się , że wyszło szesnaście nowych modeli , i to co mam mogę wywalić na śmietnik, bo nie ma części , wsparcia itd. 

I ostatnie , audio traktuję jak zabawę, która ma mi sprawiać frajdę. A im mam więcej wiaderek i łopatek tym bardziej mnie to cieszy :) 

 

8 godzin temu, dorsz napisał:

Tak że ten...

No co ? Monitorów bliskiego pola nie widziałeś ? 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Charakteru się nie zmieni.

Ale można zmienić kolumny aktywne x na aktywne y i tym samym zmienić nieco charakter, np. Wybierając zamiast metalowych  przetworników, wstęgi itp. A neutralność nadal zachowana.

Ps: neutralność/liniowość pasma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni potrafią to określić , inni nie , jeszcze innym wydaje się że potrafią a na dodatek nie każdy potrafi przekazać to w zrozumiały sposób😊 

Mnie nie interesuje wzmacniacz jak w temacie a taki który mi frajdę sprawi (szukam) i daleki jestem od udowadniania innym jak jest albo jak być powinno 😉

Choć łapię się ostatnio że winę za zmiany  ponosi  mój słuch i szwankujące zdrowie . Pzdr 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

Mnie nie interesuje wzmacniacz jak w temacie a taki który mi frajdę sprawi

Dla mnie wzmacniacz powinien spełniać funkcję wiernego wzmocnienia i nic pozatym. Za frajdę odpowiadać ma w mojej wizji preamp z przetwornikami, które mają kreować dźwięk w zależności od potrzeb. Dlatego aktywne zespoły z dopasowanymi wzmacniaczami wydają mi sie strzałem w 10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dla mnie wzmacniacz powinien spełniać funkcję wiernego wzmocnienia i nic pozatym. Za frajdę odpowiadać ma w mojej wizji preamp z przetwornikami, które mają kreować dźwięk w zależności od potrzeb. Dlatego aktywne zespoły z dopasowanymi wzmacniaczami wydają mi sie strzałem w 10. 

Nie wiem jaka jest twoja koncepcja budowy aktywnego systemu ale w przypadku Hypexa darowalbym sobie zabawę w pre. 

Szkoda czasu,  podłączałem Primare pre32, Primare pre60, Hegla P20 i Bóg wie jakiego progresu nie było, raczej na granicy percepcji słuchu a pre jednak trochę kosztowało. 

A i był jeszcze stary model Hegla P2. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę jedno do przemyślenia 😉 mam cały czas Cyrusa 8.2 i końcówkę na Hypex Nc252. Cyrus ma swoje pre, a Hypex gra z Rme Adi. 

Zauważyłem że Cyrus w trybie końcówki mocy i Hypex grają bardzo podobnie (chyba bym nie poznał), a czym wyższy napięcie na Rme tym bardziej powieksza się różnica między nimi. 

Co ciekawe 2V na Cyrusie dają ostry, szklisty momentami dźwięk o którym często pisał @kaczadupa

Zejście poniżej 1,5V tak bardzo poprawia mój odbiór tego wzmacniacza, że oceniam go minimum klasę wyżej 🙄

Hypex z Rme gra lepiej niż Cyrus na 2V, ale Cyrus poniżej 1,5V gra tak dobrze ze końcówka wysiada.... 

Może warto pobawić się "gain" na, wejściu, bo charakter wzmacniacza zmienia się diametralnie 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 11:17, Chyba Miro 84 napisał:

Ale można zmienić kolumny aktywne x na aktywne y i tym samym zmienić nieco charakter, np. Wybierając zamiast metalowych  przetworników, wstęgi itp. A neutralność nadal zachowana.

Ps: neutralność/liniowość pasma

Zgoda

 

Dnia 17.10.2022 o 11:41, Dedal75 napisał:

Po to jest tyle tego na rynku by każdy sam decydował w co pójdzie .🤷

Tak byc powinno ale działania marketingowe powodują że nie.

Osób świadomych zakupu  w audio jest niewiele.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...