Skocz do zawartości

Czy Naim Atom zagra z Focal Aria 948


obrok

Recommended Posts

Dzien dobry. Mam od dluzszego juz czasu Naim Atom podlaczonego do Focal Aria 926 - gra to bardzo fajnie (choc w pokoju 42m troche brakuje mi basu). Teraz mam mozliwosc kupienia w niesamowicie dobrej cenie Focal Aria 948 - i zastanawiam sie, czy Atom "pociagnie" te glosniki. Czytalem opinie, ze moze byc za slaby, ale z drugiej strony jest tez wiele opinii, ze Naim zaniza swoje opisy mocy. Zastanawiam sie wiec, czy w praktyce ktos z forumowiczow sluchal takiej kombinacji? Z gory dzieki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz na przykładzie.

Owszem być może bas się nieco zwiększy przez większe przetworniki. ale ich wysterowanie będzie na niższym poziomie.

Są osoby które korzystają z takich konfiguracji.

Ja jednak do 948 podłączył bym coś mocniejszego.

Jaka to jest niesamowicie dobra cena? Może warto i pomyśleć też o zmianie Naima?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cena bardzo dobra także nie zastanawiałbym się za długo. Nawet nie w pełni wysterowane Aria 948 zagrają pełniejszym dźwiękiem niż 926. Musisz jednak mieć z tyłu głowy, że wymieniając wzmacniacz na wydajniejszy zyskasz jeszcze więcej. 

Dziekuje, tak chyba zrobie :)

A zeby zostawic tego Atoma i dolozyc do niego mocy - jaka opcja bylaby najrozsadniejsza? Teoretycznie NAP 200 DR, ale to juz chyba lepiej wyszloby zamienic Atoma na Uniti Nova lub Uniti Star, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, obrok napisał:

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. A ze streamerow sieciowych All-in-one (bo juz nie wyobrazam sobie przejscia na inny system) - ktory polecalibyscie do tych Arii 948?

NAD M10 v2  albo  Cambridge EVO 150 - oba powinny miec wystarczajaco mocy, prawda?

Yamaha R-N2000A może być dobrą opcją. 

https://www.whathifi.com/news/yamaha-introduces-hi-fi-2000-series-meet-the-r-n2000a-streaming-amp-and-ns-2000a-floorstanders

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, obrok napisał:

11k pln za fabrycznie nowy, na gwarancji zestaw Aria 948 +2 x Aria 906 + Aria CC900...  Te 906 i cc900 od razu pojda w inne rece, nie bede z nich korzystal.

u nas fronty są za 118K a Ty masz cały komplet za 11? To w tym francuskim sklepie tak?

RN2000A może kosztować blisko 18?19K

EVO 150 i M10 V2 dadzą rade. pod kątem mocy.

Evo na pewno.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

u nas fronty są za 118K a Ty masz cały komplet za 11? To w tym francuskim sklepie tak?

Tak, francuski (moge podac linka na priv, tu nie chce robic reklamy). Chyba nie zrobili update'u systemu, bo u nich tez jedna sztuka 948 jest po 1.800 EUR, a caly ten zestaw 2.449 EUR (czyli jednak 12k przy tym rosnacym kursie). Juz dostalem linka od kuriera, ze jest w drodze. Zobaczymy...

Jest tam jeszcze jeden taki komplet, dostawa do PL kosztuje... 18 EUR.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz S. napisał:

Jeżeli to w https://www.homecinesolutions.fr  to już chyba po promocji ale rzeczywiście ceny świetne były.

Nie, moje sa z fnac.com

Widzialem tez takie zestawy na homecinesolutions.fr, ale dostepne sa tylko w jakims dziwnym kolorze "dark ebony", ktorego nie ma nawet w oficjalnej palecie Focala. Ja chcialem walnut. No i dostawa poza Francje u nich 150 EUR.

Edytowano przez obrok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

warto w przyszłości mieć na uwadze, że Atom do zmiany, nie poradzi sobie dobrze z tak dużymi kolumnami. Inną opcją jest dokupienie końcówki mocy i wpięcie jej do Atoma, należy jednak pamiętać, że jego przedwzmacniacz również ma pewne ograniczenia, sprawdziłem na własnej skórze :D

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Na Temat Audio napisał:

warto w przyszłości mieć na uwadze, że Atom do zmiany, nie poradzi sobie dobrze z tak dużymi kolumnami.

Dziekuje. Juz analizuje porownania najlepszych All-in-One. Na razie sklaniam sie ku NAM M10 v2, on wydaje sie miec mocy pod dostatkiem + Dirac (co przy moim trudnym salonie moze miec znaczenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, obrok napisał:

Tak, francuski (moge podac linka na priv, tu nie chce robic reklamy). Chyba nie zrobili update'u systemu, bo u nich tez jedna sztuka 948 jest po 1.800 EUR, a caly ten zestaw 2.449 EUR (czyli jednak 12k przy tym rosnacym kursie). Juz dostalem linka od kuriera, ze jest w drodze. Zobaczymy...

Jest tam jeszcze jeden taki komplet, dostawa do PL kosztuje... 18 EUR.

 

Była już o tym mowa keidyś tutaj.

Bez problemu wysyłka do Polski?

Podeslij namiar.

Też koniecznie polecam sprawdzić SA30 pod te kolumny.

On może być złotym środkiem.

CA EVO 150 godny partner do testów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO 150 może być oczywiście jak najbardziej jakimś tropem, ale też możesz przyjrzeć się Lyngdorf TDAI3400 i ten pokaże wszystko co mogą te kolumny zagrać, aczkolwiek obecnie musiałbyś szukać raczej używki, żeby wypadkowo wylądować w jakiejś dobrej cenie. Czy NAD M10 będzie wyraźnie lepszy do tych kolumn...? No nie wiem... Na pewno inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to juz wszystko wiem :)

Mialem przez dwa tygodnie Naim Uniti Atom z Focal Aria 948 - i było dokładnie tak, jak tu pisaliście - grało to, ale było czuć, że to nie to. Mało basu, ale najgorsze byly najwyższe partie, ktore graly naprawdę "ostro" i męczyły na dłuższą metę. Atom jest zdecydowanie za słaby na Aria 948. 

Miałem w planie testy z Hegel h390 i Arcamem, ale znalazłem super ofertę na Naim Uniti Nova, już ją mam i jestem po testach. No i zgodnie z oczekiwaniami - gra to o niebo lepiej (jest bas, jest przestrzen, nie ma ostrosci).  Jestem naprawde BARDZO zadowolony. Moze jeszcze wezme na testy h390 albo arcama, ale na razie chyba temat systemu docelowego jest zamkniety.

Dziekuje wszystkim za sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...