Skocz do zawartości

Kino domowe do 13 000 zł


Rafal Szp

Recommended Posts

23 godziny temu, Marcin Legacy napisał:

O proszę to znaczy że w końcu po ponad roku dojechały.

No ciekawe czy się przyjmą :)

Ktoś mi tutaj na forum wysyłał że ten amplituner pyka. Ma ta samą wadę którą miał 676 czy 656? Już nie pamiętam.

Ale poczekajmy czy ktoś już testował i może potwierdzić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już od jakiegoś czasu (ponad miesiąc) w sklepach w Polsce, pojawiły się wcześniej niż zapowiadane od lipca nr7100,  cena jest chora więc wszędzie są dostępne i leżą na magazynie i każdy sklep proponuje "rabat".  

Edytowano przez Marcin Legacy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
12 godzin temu, essewissa napisał:

Jest gdzieś potwierdzona informacja, ze 7100 ma pre out na fronty?

Niby w instrukcji jest napisane, że wersja na UE ma pre out, ale wszystkie zdjęcia tylu jakie widziałem nie mają tych wyjść.

No właśnie na zdjęciach nawet na stronie @Q21 widzimy wersję bez PRE, rozumiem że zdjęcia nie są autorstwa Q21, ale może branża wie coś więcej, według instrukcji wersja europejska powinna mieć PRE na fronty umieszczony pod zaciskami głośnikowymi frontów.

@Rafal Szp kino kupione?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2022 o 08:52, tomek72 napisał:

 

@Rafal Szp kino kupione?

Kino skompletowane.

Jeśli chodzi o amplituner to zakupiłem Marantz SR6015 (od dwóch tygodniu już w domu), wpływ na decyzję miały sugestie forumowiczów odnośnie posiadanych  kalibracji ( Audyssey MultEQ XT32 , Audyssey Dynamic EQ, Audyssey Dynamic Volume), cena ampli, zakupiony na amazon za 6200zł, no i brak ampli na rynku:)  (nie było w czym wybierać w przedziale cenowym, który chciałem wydać ).

Kolumny to zestaw Monitor Audio BRONZE 6g 500 + fx + C150 ( jeszcze nie dotarły )

Subwoofer rel ht 1205

Także dziękuje za zainteresowanie tematem i sugestie forumowiczów.

Jak się ogarnę i wszystko zepnę, podzielę się opinią.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepsze byłby ampli Onkyo do tych MA, z Maranztem to może mulić. 
Onkyo 7100 to koszt taki sam jak Marantza, a Onkyo ma już Dirac.

Dnia 7.10.2022 o 07:39, Piotr Sonido napisał:

One się różnią tylko kalibracją. Seria 7 gra tak samo jak 6.

Jesteś pewien? 7100 ma lepsze zasilanie niż 6100, 750w vs 635w, prawdopodobnie w 7100 jest lepszy dac niż w 6100.

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że tak naprawdę jeżeli chodzi o ampli to sensowne jest obecnie tylko Onkyo, firma, która kiedyś była w ogonku rynku AV.

- Denon/Marantz- cena, paździerzowate dac, ale tak syfiate, że nawet w testach wstydzą się pisać co tam siedzi.

- Anthem - drogo, wada w postaci głośnych wentylatorów dla mnie przekreśla ten sprzęt, niby jedne głośne inne nie, loteria, ale to też dobrze o firmie nie świadczy, dirac lepszy

- Arcam- drogi, jakość taka, że bym kijem nie dotknął, ale są amatorzy

- Yamaha - specyficzny dźwięk, ale ok, można się jeszcze zastanowić

- NAD - 758v3i jest fajny, nie wiem tylko, czy  tam jest earc bo to stary model, 778 też fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, essewissa napisał:

Denon/Marantz- cena, paździerzowate dac, ale tak syfiate, że nawet w testach wstydzą się pisać co tam siedzi.

Też coś słyszałem o tym słabym DAC. Ale kto się wstydzi o tym pisać? Nie wiem jak w serii 8, ale w 7 wygląda to tak.

3700H oraz 4700H 2 x AK4458 -> 7 x TIBurrBrown PCM5102A
6700H  2 x AK4458 -> 8 x TI BurBrown PCM5102A
8500HA 8 x AK4490 -> 8 x ESS Technology ES9010K2M
A110 8x AK4490 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, essewissa napisał:

To PCM5102a to mega szrot jest.

No bez przesadyzmu... Nie ma realnie aż takiej tragedii. Wolę to niż pre w Yamaha który dopiero woła o pomstę do nieba.

https://serwis.avt.pl/manuals/AVT5534.pdf

Cytuję

Nic nie cieszy tak, jak samodzielnie wykonany wzmacniacz, odtwarzacz lub przetwornik C/A. Tym bardziej, że  można je wykonać z  użyciem najlepszych komponentów oraz dopasować do  własnych upodobań. Przetwornic C/A  opisywany w  artykule zbudowano z  użyciem doskonałego, kultowego układu scalonego PCM5102A, dzięki czemu charakteryzuje się on  bardzo dobrymi parametrami. Rekomendacje: urządzenie dla miłośników dobrego brzemienia –  zaspokoi niejedno wymagające ucho.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Butler napisał:

No bez przesadyzmu... Nie ma realnie aż takiej tragedii. Wolę to niż pre w Yamaha który dopiero woła o pomstę do nieba.

Taka Yamaha Rx6A ma sabre 9017, tez nie młodzieniaszek, ale bez porównania do tego pcm5102a, to jest bardzo stary dac.

3700 to już jest drogi ampli, taki 6700 kosztuje kilkanaście koła, dla mnie siara, że Denon to wkłada do wysokich modeli.

Yamaha a8a ma podwójne sabre 9026pro, cena pewnie podobna do nowego 6800, także bez porównania lepiej.

Zabawne , że seria 8 Denona też ma to cudo 5102a na pokładzie, za jeszcze większe pieniądze.

 

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...