Skocz do zawartości

Dynaudio excite x16 czy pylon Diamond 18?


mpawel5

Recommended Posts

Jak masz możliwość posłuchania, to będzie to najlepszy sposób na wybór odpowiednich kolumn, natomiast moim subiektywnym zdaniem Dynaudio to zdecydowanie lepszy wybór ponieważ są bardziej selektywne, mają fajniejszy detal i lepiej sobie radzą z umiejscowieniem poszczególnych instrumentów w przestrzeni, ale to jak zawsze zależy jeszcze od pomieszczenia itd. Różnica w cenie nie jest spora a brzmieniowo jak dla mnie są to różniące się mocno konstrukcje, więc na pewno byłby to szybki wybór :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2022 o 13:00, S4Home napisał:

Jak masz możliwość posłuchania, to będzie to najlepszy sposób na wybór odpowiednich kolumn, natomiast moim subiektywnym zdaniem Dynaudio to zdecydowanie lepszy wybór ponieważ są bardziej selektywne, mają fajniejszy detal i lepiej sobie radzą z umiejscowieniem poszczególnych instrumentów w przestrzeni, ale to jak zawsze zależy jeszcze od pomieszczenia itd. Różnica w cenie nie jest spora a brzmieniowo jak dla mnie są to różniące się mocno konstrukcje, więc na pewno byłby to szybki wybór :) 

Niestety dynaudio mają wglobienia na kopulkach od wysokotonowca. Zniechęciło mnie to. Teraz się zastanawiam nad B&W 602 s3. Po 2100 za parę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę zdanie pośrednie.

Jakiś czas temu słuchałem X14 i Audiosolutions Overture chyba 202 z Atoll In200. Dla mnie Dynki przy Litwinach grały jak zużyta onuca. Koc i ogólnie bez polotu. Pominę zupełnie perfekcyjne wykonanie Audiosolutions. Naprawdę piękny mebel. @Dedal75 pamiętasz? Może wyższe modele grają lepiej. Miałem jeszcze jeden mało miarodajny odsłuch Dyń w Sobieskim na AVS. Nie pamiętam modelu, ale kolega powtarzał co chwilę, że 30 tysięcy kosztują. Pomijając buczący bas, co zrozumiałe przy wielkich kolumnach w małym pokoju bez adaptacji, to miały dla mnie specyficzny nalot, który mnie zraził do marki.

@mpawel5dlaczego chcesz podstawkowe? zajmują tyle samo miejsca, co podłogowe. Musisz też doliczyć koszt podstawek. Sugeruję rozejrzeć się wśród krajowych producentów kolumn. Mają sporo ciekawych modeli prawie na każdą kieszeń, gdzie większość kolumn popularnych w tej samej cenie może im buty czyścić 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...