Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

7 minut temu, Felix1 napisał:

Ja nadal w te Hi-Resy wierzę.

Dlaczego Wy wszystko przekładacie na wiarę w "coś"?

Bozi też  nie słyszałeś, ani nie widziałeś, a pewno wierzysz.

W okablowaniu, zasilaczach i sprzęcie audio jako takim można zweryfikować słuchając muzyki( w przeciwieństwie do powyższego), tylko tego słuchania trzeba się nauczyć na co zwracać uwagę  I jak słuchać, by wyłapać różnice.

 

3 minuty temu, Felix1 napisał:

Polecam czytanie ze zrozumieniem

Uwielbiam ten forumowy wyświechtany tekst.

😂😂😂

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Felix1 napisał:

Mi się nie chce wnikać, czy to rzeczywiście Hi-Res, czy nie. Nie mam na to siły i czasu. Po prostu wybieram, to co mi lepiej gra. A że lepiej gra mi Hi-Res z Amazona, niż to samo np. z Tidala, to wybieram Hi-Res z Amazona. Tyle.

Luz. Moja weryfikacja dotyczyla tylko i wylacznie mojego wlasnego osadu. A ze technicznie lossless hi-res z Amazona ma prawo brzmiec lepiej niz lossy Tidal, to insza inszosc, szczegolnie gdy nie ma pelnego unfolda. Ja tez preferuje Amazona, najtansze hi-res w PL i wygodne z WiiM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Felix1 napisał:

Pewnie i tak byś nie zrozumiał, więc nie będę się produkował :)

Te kwestię rozumiem aż za bardzo, zapraszam na bocznicę forum obok😆

Chociaż nie wiem, czy zrozumiesz. 

16 minut temu, Felix1 napisał:

Tak, uczyłem się jak słuchać i wyłapywać przez ostatnie 20 lat. I tak się pilnie uczyłem, że zaprowadziło mnie to w przeciwnym kierunku :)

Zweryfikowałem temat kabli, zasilania itp. Tylko wyszło mi, że nie warto bawić się kablami i zasilaniem, ale raczej kupić prawidłowo zaprojektowane urządzenia, które nie będą na to wrażliwe :)

Można coś robić pół lub całe życie i robić to źle, no dobra niech będzie nieprawidłowo.

Wpływ kabli, również zasilajacych tłumaczył już Mariusz.Z, też uważam jak @Mikelas76, że nikt lepiej niż Mariusz nie zrobi. Chociaż profil mojego wykształcenia jest po drodze z tematem, jednak życie potoczyło się tak, że ponad 30lat nie mam z nim w praktyce do czynienia, poza hobbystycznym grzebaniem.

Zatem wychodzi na to, że wszystkie urządzenia audio są nieprawidłowo skonstruowane, a ja czem prędzej muszę napisać do Konrada z MuzgAudio, że spierd....ł swój zasilacz liniowy, bo po wymianie gniazda IEC, bezpiecznika i okablowania wewnątrz, zaczął zmieniać brzmienie po LANie. 

Żeby była jasność można też osiągnąć efekt zupełnie nieoczekiwany od zamierzonego.

Powiedziałbym, że dziękuję idę spać, ale jeszcze muszę do rana popracować 😁

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Felix1 napisał:

A wytłumaczył?

Tak. W stosownym wątku.

23 minuty temu, Felix1 napisał:

Nie wszystkie.

Tak, Wiim tylko jest dobrze skonstruowany.

🤭

23 minuty temu, Felix1 napisał:

Z tym wyjątkowo muszę się zgodzić

To mamy wspólny mianownik.🤭

23 minuty temu, Felix1 napisał:

Jakże się cieszę, że konstruktorzy niektórych sprzętów audio nie postanowili zająć się np. konstrukcją samolotów.

Ach, szkoda tych 20lat jednak.

Zresztą spójrz na ofertę opcjonalne wyposażenie na samym dole.

http:// https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Ale to nadal się wyklucza.

Jeżeli używam DSP to dlatego, że poprawia jakość dźwięku, a nie degraduje. Jeżeli degraduje, to go nie używam. To chyba dość proste.

Poprawia jeżeli mamy spore mody, ale też samo włączenie DSP do toru przynajmniej minimalnie psuje jakość dźwięku. Dlatego trzeba patrzeć na całość, a nie podążać za swoimi uprzedzeniami... U siebie mam mix urządzeń pro i konsumenckich i mi to jakoś nie przeszkadza. DSP starałem się robić w miarę jak najmniej słyszalne w torze, czym lepszy i bardziej  przejrzysty stawał sie system tym wieksze wymagania miałem wobec przejrzystości DSP (najpierw Apo na PC, potem Rme Adi 2FS dac, a jak Adiego zastąpił interfejs Focusrite DSP pzenioslem na malinę (Fusion czyli nakładka na Camilla). Aktualnie jestem w stanie wyłączyć DSP z toru (małe podbicie na modach kolumn z OZ) co mnie bardzo cieszy... 

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Ja nadal w te Hi-Resy wierzę. Pytanie tylko ile z tego to rzeczywiście Hi-Res, a ile to inne mastery? :) Bo nawet przy teoretycznie tej samej jakości różne serwisy brzmią różnie :)

Nie jest tak źle, w takim razie, inni idą znacznie dalej 😉

Wrzucę jeszcze od siebie że mimo że mam wzmacniacz na impulsiaku (hypex) to perfekcyjnie słychać zamianę dowolnego z 3  liniowych zasilaczy w torze (dac, usbridge signature, switch) na impulsowy... 🙄🙃

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Zapytaj wujka Google :)

Nie muszę, po prostu uważam że nie mierzymy jeszcze wszystkich  aspektów dźwięku. Stąd śmieszy mnie wiara w fakt że poznaliśmy już wszystkie istotne dla naszego zmysłu słuchu. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

 

 

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

 

Koledzy proponuje skończyć ta bezsensowna dyskusje i zostawić ten wątek Panu Kopackiemu i Felixowi 1.

Nie trafiają do nich nasze opinie, sugestie i przede wszystkim nasze osobiste doświadczenia. Tak więc pass. 

Jak to mówił mój sporo starszy znajomy: "Co zrobisz, jak nic nie zrobisz". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

 

Koledzy proponuje skończyć ta bezsensowna dyskusje i zostawić ten wątek Panu Kopackiemu i Felixowi 1.

Nie trafiają do nich nasze opinie, sugestie i przede wszystkim nasze osobiste doświadczenia. Tak więc pass. 

Jak to mówił mój sporo starszy znajomy: "Co zrobisz, jak nic nie zrobisz". 

Rozumiem cierpienie w wyniku odrzucenia, ale bez argumentow jak dotad doprawdy mozesz swoj udzial zakonczyc bez skutkow negatywnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, J4Z napisał:

Lepiej późno niż wcale

Tak, zaluje ze mnie ktoś wywołał do tablicy z Silent Angel m1t. I żałuję że, sie temat zasilaczy rozwinął tu do takiego stopnia. Nie było nigdy moim zamierzeniem dyskredytować tego Wiima. Mogłem "sekret" zasilacza liniowego zachować dla siebie.

Być może Wiim jest bardzo dobrym urządzeniem, a może nie. W sumie, to nie moje zmartwienie. 

Nie psuje wam więcej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Felix1 napisał:

Nie ma "buły między głośnikami", którą Ty słyszysz zasilając swojego Silent Angela (czy co to było) zasilaczem impulsowym.

No i po co takie głupie uwagi? Czy ja ci napisałem że masz bułe między głośnikami z tego Wiima (czy co to było)?

 

Teraz nikt nie zareaguje na głupie uwagi Felix1? 

J4Z? Nic nie napiszesz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Felix1 napisał:

Chyba Ty pisałeś, że zamiast sceny masz "bułę między kolumnami" jak podłączysz zasilacz impulsowy do swojego streamera

No to chyba nie doczytałeś że była to malina na impulsowym. M1t to inna klasa. 

5 minut temu, Felix1 napisał:

Również Ty na podstawie tego wysnułeś nieuprawniony wniosek, że zasilacz liniowy poprawi dźwięk WiiMa

Kwestie zasilacza liniowego wytłumaczył Ci Mariusz, ja lepiej tego nie zrobię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment myslowy - bitperfect streamer A wlaczony do toru audio toslinkiem i zasilany wpierw impulsowo, pozniej liniowo. Delikwent opisuje swoje wrazenia sluchowe po zmianie - "(...) kultura grania, brak szorstkości dźwięku, słynne ciemno tlo, oraz tzw. analogowosc dzwieku. Znika nerwowość dźwięku, niektórzy zwą to cyfrowym nalotem.". Konstruuje teze, ze A gra lepiej z LPS niz z SMPS. Jednakoz pojawia sie opinia uznawanego autorytetu, ze zasilacz nie mial wplywu na cyfrowy stream audio, mial zas wplyw na inne komponenty toru.

Zatem, streamer A zasilany impulsowo pozostaje w systemie, acz niepodpiety do DACa, i dochodzi streamer A' zasilany liniowo podpiety jak poprzednio toslinkiem. Jakie beda wrazenia odsluchowe i jaka konkluzja odnosnie tego jak streamer A / A' gra z zasilaniem liniowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPRDL. 

Eksperyment myslowy...

 

Nie zatrzymasz bańki mydlanej na słomce,
choć piękna jak cud cudów, choć się mieni słońcem;
nie zawrócisz rozmowy wpół gestu, wpół słowa;
nie złapiesz w dłonie tęczy chociaż kolorowa;
nie wstrzymasz w locie ptaka, ni dmuchawca puchu,
ani rosy w południe, ni wiatru w bezruchu.
Nie zatrzymasz serc bicia i wędrówki ziemi,
ani złotych wakacji, ni przyjścia jesieni.
Nieuchronnie mijają rzeczy i zdarzenia,
odchodzą chwile, doby... lecz coś się nie zmienia,
czegoś nie da się zgubić. Coś trwa, coś zostaje.
Gdzieś w głębi duszy, cicho gra malutki grajek
najpiękniejszą muzykę, najcudniejsze scherza,
co łączą się i płyną falą, rytmem serca.
I już w nas pozostają duchowym przesłaniem
łagodnie bratającym trwanie i mijanie.
Nieuchronność omija, co chcemy ocalić,
wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,
by rosły w nas i trwały ulotne wrażenia -
drogowskazy pamięci najmilsze - wspomnienia.

wrzesień 1995

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blatko napisał:

O kurde. Nie napisałem nic złego a admin wykasował mój post.  

No problemo ale mam prośbę do admina - proszę usunąć wszystkie moje wpisy i moje konto całkowicie. Spróbuję to zrobić osobiście ale nie wiem czy mu się uda.

Pozdrawiam

Mój tez wykasował :)

zgadnij dlaczego pozostawił swój, a moj wykasował mimo ze nikogo ani nic nie obraza, ba nie był nawet kontrowersyjny.

ps: kiedy ktoś chciał opuścić forum z tzw. "Kolegów" - był ogolny "płacz" na forum i wielkie k....a m..ć uniesienie! Zoba co sie dzieje teraz gdy Ty napisałeś jak wyżej że odchodzisz! CISZA!

zapewne pisałeś cos co nie jest "poprawne w oczach innych". smutne to...

ja proponuje Pozostań z nami proszę. Nie wszystkim zależy byś opuścił to forum.

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

Bo berecik i pończoszka,  może być?

 

Spodziewałem sie takiej odpowiedzi 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Eksperyment myslowy - bitperfect streamer A wlaczony do toru audio toslinkiem i zasilany wpierw impulsowo, pozniej liniowo. Delikwent opisuje swoje wrazenia sluchowe po zmianie - "(...) kultura grania, brak szorstkości dźwięku, słynne ciemno tlo, oraz tzw. analogowosc dzwieku. Znika nerwowość dźwięku, niektórzy zwą to cyfrowym nalotem.". Konstruuje teze, ze A gra lepiej z LPS niz z SMPS. Jednakoz pojawia sie opinia uznawanego autorytetu, ze zasilacz nie mial wplywu na cyfrowy stream audio, mial zas wplyw na inne komponenty toru.

Zatem, streamer A zasilany impulsowo pozostaje w systemie, acz niepodpiety do DACa, i dochodzi streamer A' zasilany liniowo podpiety jak poprzednio toslinkiem. Jakie beda wrazenia odsluchowe i jaka konkluzja odnosnie tego jak streamer A / A' gra z zasilaniem liniowym?

Pe-i-ę-knie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Być może Wiim jest bardzo dobrym urządzeniem, a może nie. W sumie, to nie moje zmartwienie. 

Oczywiście, że jest wręcz  "wybitny" łoi wszystko dookoła, Linny, Luminy, Moony, Naimy, Silent Angel, Audiobyte, Esoterici, Chord, Reimyo, Auralici i co by tam jeszcze nie wymyślić.  Krążek rules, ch...., że po plastikowym toslinku.

Ale gra? no gra.

😁

Piszę zaraz do Konrada, że bzdury plecie i robi wszystkich w bambuko.

https://youtu.be/p8Nm_fn8tD0

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DiBatonio napisał:

Oczywiście, że jest wręcz  "wybitny" łoi wszystko dookoła, Linny, Luminy, Moony, Naimy, Silent Angel, Audiobyte, Esoterici, Chord, Reimyo, Auralici i co by tam jeszcze nie wymyślić

Jakoś trzeba się dowartościować 😂😂😂. Jeszcze byle jaki DAC, bo one przecież nic nie wnoszą i jest jazda. 😁

Zapomniałem dodać że wszystko zasilane najlepszym kablem zasilającym marki SAVIO, dostępnym w najbliższym mediaexpert za jedyne 7,99pln.

Link poniżej aby czasu nie tracić 🤣🤣🤣

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/kabel-zasilajacy-savio-1-8-m-1?gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeDM1IzASRGvYtdnNZ9h62VmRM9nTVO9oXiNoT_Ftmg5WcHWPERq1NYaApIQEALw_wcB

55 minut temu, T Z6 napisał:

Zasilanie niczego nie zmienia

Przykro mi. 

Zasilanie zmienia, może nie w każdym systemie jest to slyszalne, ale zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jakoś trzeba się dowartościować 😂😂😂. Jeszcze byle jaki DAC, bo one przecież nic nie wnoszą i jest jazda. 😁

Zapomniałem dodać że wszystko zasilane najlepszym kablem zasilającym marki SAVIO, dostępnym w najbliższym mediaexpert za jedyne 7,99pln.

Link poniżej aby czasu nie tracić 🤣🤣🤣

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/kabel-zasilajacy-savio-1-8-m-1?gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeDM1IzASRGvYtdnNZ9h62VmRM9nTVO9oXiNoT_Ftmg5WcHWPERq1NYaApIQEALw_wcB

Przykro mi. 

Zasilanie zmienia, może nie w każdym systemie jest to slyszalne, ale zmienia.

Nie zmienia niczego.I juz 😁.W male zielone ludziki tez nie wierze 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Masz wyjatkowy problem z opuszczeniem tego jakze nieprzyjemnego watka kontynuujac bezargumentowe dywagacje na temat zasilania, wbrew wlasnym deklaracjom. Ale nie wyganiam, przyjemnego mimo wszystko pobytu

Robie to jedynie z obawy o nowicjuszy którzy przypadkiem mogą wejść tu w pierwszej kolejnosci, przeczytać temat i wyciągnąć pochopne wnioski, narażając się na twoja wersję prawdy o zasilaniu. 

Repetitio est mater studiorum

5 minut temu, T Z6 napisał:

Nie zmienia niczego

Wierz mi ze zmienia, naprawdę zmienia. Kiedys też nie wierzylem, dopóki nie zmieniłem sprzętu i nie sprawdziłem iluś tam kabli i zasilaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...