Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem nie słuchałem ale słyszałem właśnie także odwrotne opinie.

Biorąc pod uwagę że to cena 600 zł vs  2500 zł vs 5000 zł to jednak sprawdze :)

 

Powiem Ci Piotrze że testowałem z ciekawości na swoim skromnym zestawie kilka streamerów zaczynając od budżetowej Tagi TWA-10B po duużo droższe sprzęty jak NAD C658, SA  M1T czy Lumin U1 Mini. Wszystkie były podłączane jako transport do tego samego Dac-a przy tych samych ustawieniach gdzie SA M1T zasilany był liniowo i wszystkie te sprzęty były porównywane z moim zwykłym "szarym" Denon-em DNP-800Ne. I powiem Ci że jedyny z nich który delikatnie zmienił brzmienie w porównaniu z Denkiem to był Lumin U1 Mini, ale zrobił to w tak mikroskopijny sposób że jak dla mnie nie jest wart 10 tysi - no może mityczna liniówka wprowadziłaby więcej ale nie jest to takie proste w przypadku Luminów. Natomiast SA zasilane liniowo, Taga i NAD zarówno ja jak i mój syn zajmujący się realizacją dźwięku nie zauważyliśmy jakichkolwiek różnicy wykorzystując te urządzenia jako transporty ...ale to były moje i mojego syna wrażenia słuchowe i zawsze możemy się mylić lub mieć "drewniane" uszy 😁🤘 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

To dobrze, bo niektórzy do "słuchu" dołączają np. "wzrok" i inne takie, a te potrafią juz namieszać w prawidłowym postrzeganiu.

No to by bylo kompletnie bez sensu, ale rozumiem ze zdarzaja sie esteci, dla ktorych to rowniez musi wygladac. U mnie jest to raczej zbieranina elementow ktore sie zgraly.

2 godziny temu, kiki2010 napisał:

Mam nawet kolegę który zmienił lumina u1 na malinę jako Roon Endpoint

Ciekawe

1 godzinę temu, Aprox napisał:

I powiem Ci że jedyny z nich który delikatnie zmienił brzmienie w porównaniu z Denkiem to był Lumin U1 Mini, ale zrobił to w tak mikroskopijny sposób że jak dla mnie nie jest wart 10 tysi - no może mityczna liniówka wprowadziłaby więcej ale nie jest to takie proste w przypadku Luminów

Hmm, czyli jednak cos sie zmienilo, niewiele ale jednak.

Ja lumina nie mialem, ale sporo czytalem ze maja bardzo dobrze zrobiona sekcje zasilania. No nie jest to ladowarka od komorki. Sporo osob zmienialo to na zasilanie liniowe, twierdzac ze gralo lepiej czy inaczej. Uprzedzam od razu ze nie slyszalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

No to by bylo kompletnie bez sensu, ale rozumiem ze zdarzaja sie esteci, dla ktorych to rowniez musi wygladac.

Mirkowi nie chodziło o wygląd, design rządzenia, tylko o to, że wzrok może nas oszukać przy testowaniu, gdy widzimy, wiemy, co w danym momencie jest podłączone.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Mirkowi nie chodziło o wygląd, design rządzenia, tylko o to, że wzrok może nas oszukać przy testowaniu, gdy widzimy, wiemy, co w danym momencie jest podłączone.

Ok, zle to odebralem

To o czym piszesz ma jak najbardziej sens w przypadku kogos kto sie napali i nastawi na jakies urzadzenie. Rzeczywiscie tak moze byc.

Ja po prostu slucham bo to hobby "od słuchania", do ogladania jest TV itp

Bardzo mi sie podobał Lector ZXt 70, Dayens Menuetto Custom i Dayens ecstasy.

Meczylem sie kilka tygodni z nimi, bo tylko ładnie wygladaly. Pozegnalem z ulgą, bo "nie graly" dla mnie. Ale bardzo bardzo mi sie podobaly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze watek jest o WiiM Pro, to FFT z WiiM Pro wpietego do toru audio, z jego bardzo przecietnego wyjscia analogowego polaczonego niezbalansowanym RCA do pomiarowego ADC, w wariantach odtwarzanej ciszy kontra wyjscie idle, zasilane ze zwyklego SMPS kontra powerbank. To tak a propos szumow zasilania nakladajacych sie na tor audio.

Proponuje zwrocic uwage na wartosci napiecia na osi Y.

image.png.d36554250e405e32e2cd174026e93eb1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła przekonania jest silna. Też kiedyś miałem Allo Signature i zasilałem "brudną stronę" iFi IPower a "czystą" ze specjalnych akumulatorków 18650 :D tyle o tym się naczytałem. Nawet przez pewien czas w to wierzyłem. Ponieważ akumulatorki się rozładowywały to czasem zasilałem też "czystą" stronę innymi ładowarkami, zamieniałem je itd. Nie umiałem znaleźć różnicy. Ale do Wiim Mini jakoś mi to w ogóle do głowy nie przyszło.

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko. Pozazdrościć tym co nie słyszą tej ewidentnej różnicy (między rożnymi transportami jak i rodzajami zasilania). Kiedyś współczułem, dzisiaj zazdroszczę. 

No i doszukując się pozytywów w tej dyskusji, cieszmy się że nie zaczęliśmy gadać o kablach do Wiima. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wito76 napisał:

Pozazdrościć tym co nie słyszą tej ewidentnej różnicy

No na kilku wypróbowanych streamerach z niskiej jak i wyższej półki tej "ewidentnej różnicy" ewidentnie nie słyszałem - no poza tą mikroskopijną "wartą" 10 tysi w Luminie U1 Mini ...ale jak to napisałem wyżej - może mam "drewniane" ucho 👂😁🤘 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Skoro "niezawodne narzedzie" o nazwie ucho ewidentnosci nie wylapalo, to zdaje sie powinienes rozwazyc rade niniejsza: "Radyjko z kuchni postaw w salonie". Racz wybaczyc, nie bylo tu nic personalnego z mojej strony :)

I owszem moje jak i mojego syna ucho owych "ewidentności" nie wyłapało to jednak nie znaczy że jest na tyle spaczone by dręczyć bębenki "radyjkiem z kuchni" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Za chwilę pojawi się wpis jeszcze innej osoby, która powie to co ja, że słyszy ewidentnie. I będzie sytuacja jak w dialogu Kiepski do Paździocha "no i kto jest teraz głupi?".

😆😆😆

A ja dowalę do pieca, a co mi tam. Przyznam się skrycie, ze podłączając mój pierwszy zasilacz liniowy (tfu tfu paskudztwo 🤭) do routera, uslyszalem większą roznice w dźwięku niż podłączając trzeci zasilacz w torze audio do SA m1t. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...