Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Dnia 22.10.2022 o 08:34, Wito76 napisał:

@Maliik Wiim Mini też jest bit perfect. I co? Gra mocno przeciętnie, więc "mówi ci to coś?" jakoś zupełnie nie trafia do mnie.

(...)

barwę, detale, naturalność.

(...)

sporo osób zauważa, że brzmieniowo trochę brakuje.

 

Podłączyłeś do wzmacniacza kablem optycznym (sygnał cyfrowy) czy analogowym?

Po analogu rozumiem, ale cyfrowo jak może być różnica? Może router wi-fi zniekształca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matej napisał:

Podłączyłeś do wzmacniacza kablem optycznym (sygnał cyfrowy) czy analogowym?

Po analogu rozumiem, ale cyfrowo jak może być różnica? Może router wi-fi zniekształca?

Tak, kablem optycznym. Nie mam DACa we wzmacniaczu, tylko zewnętrzny, ale to nie ma znaczenia, w pytaniu chodziło o to czy łączyłem cyfrowo czy analogowo. I te umiarkowane wrażenia to właśnie po optyku. Z dwoma, a nawet trzema DACami testowałem, zawsze podobne wrażenia. A router ? Zwykły TP Link Archer C6. Rozgłasza sobie po WiFi i pajęczyna około 300m skrętki do wszystkich pomieszczeń w domu, nawet podwójnie do głównych pokoi. Od gniazdka do streamera ekranowany kabelek Cat7, złocone wtyki, router od niedawna pod zasilaczem liniowym (miałem zasilacz i się "marnował" więc podłączyłem). Czy jest lepiej po tych zabiegach tzn lepszy kabelek i zasilanie liniowe routera i jeszcze switcha? - nie usłyszałem nic lepszego, uczciwie przyznaję. Tak dla higieny psychicznej to podłączyłem i raczej nie ma opcji by było gorzej, jeśli już to tylko lepiej.

Wiima Mini dałem synkowi, ale jakoś nie przekonał się do niego, woli prosto z komputera po USB do swojego DACa i dalej do wzmacniacza. Ostatnio więc przeprosiłem się z Mini i po analogu podłączyłem się do wzmacniacza. Oczywiście jest przeciętnie, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Korzystam tylko do radyjek internetowych do grania w tle, bez strzyżenia uszami, bez audiofilskiego zaangażowania. Sprawdza się w tej roli fantastycznie. Tidala nie słucham, bo wiadomo, z Mini jest słabo i nie ma przyjemności z odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chciałem dziś podzielić problemem z castowaniem muzyki z aplikacji Amazon Music do Wiim Pro.

Wszystko ustawione zgodnie z wszelkimi poradami (logowanie do Amazon Music i Amazon Alexa na tym samym koncie, wszystko w tej samej sieci, wielokrotne przelogowanie i przywrócenie ustawień fabrycznych Wiim), niestety Alexa Cast dalej nie działa dla Wiim.

Podobny problem mieli ludzie których subskrypcje i rejestracja urządzeń była na różnych domenach amazon - opisane w tym wątku https://forum.wiimhome.com/threads/casting-from-amazon-music-app.1291/page-4

Postanowiłem poprosić o pomoc support amazon i tutaj zaczęły się schody.
Amazon.pl nie przyznaje się do urządzeń Alexa i do Amazon Music - nie prowadzi supportu dla tych usług i urządzeń.
Amazon.com twierdzi że subskrypcja Music Unlimited jest dla rynku polskiego i nie ma dostępu ani możliwości obsłużyć żadnego problemu.

Spędziłem dziś na czatach amazon.com i amazon.pl dobre parę godzin i nikt nawet nie spróbował utworzyć jakiegoś zgłoszenia dotyczących tego problemu, każdy się zasłania lokalizacją.

W międzyczasie konsultant z amazon.com próbował przenieść urządzenia do lokalizacji polskiej - z takim skutkiem że nie mam do nich dostępu z poziomu konta amazon (tylko z aplikacji Alexa) ponieważ polska strona nie wspiera urządzeń Alexa a strona z US odsyła do strony Polskiej :D

Nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie przejścia z Alexa Cast bezpośrednia z aplikacji amazona ale mi już ręce opadły na poziom "wyj***nia" ze strony supportu amazona na problemu z ich aplikacjami.

Przy okazji jeśli ktoś ma jeszcze pomysł co można spróbować zrobić żeby to zaczęło działać to będę wdzięczny za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fantazja13 napisał:

A ja się chciałem dziś podzielić problemem z castowaniem muzyki z aplikacji Amazon Music do Wiim Pro.

Wszystko ustawione zgodnie z wszelkimi poradami (logowanie do Amazon Music i Amazon Alexa na tym samym koncie, wszystko w tej samej sieci, wielokrotne przelogowanie i przywrócenie ustawień fabrycznych Wiim), niestety Alexa Cast dalej nie działa dla Wiim.

Podobny problem mieli ludzie których subskrypcje i rejestracja urządzeń była na różnych domenach amazon - opisane w tym wątku https://forum.wiimhome.com/threads/casting-from-amazon-music-app.1291/page-4

Postanowiłem poprosić o pomoc support amazon i tutaj zaczęły się schody.
Amazon.pl nie przyznaje się do urządzeń Alexa i do Amazon Music - nie prowadzi supportu dla tych usług i urządzeń.
Amazon.com twierdzi że subskrypcja Music Unlimited jest dla rynku polskiego i nie ma dostępu ani możliwości obsłużyć żadnego problemu.

Spędziłem dziś na czatach amazon.com i amazon.pl dobre parę godzin i nikt nawet nie spróbował utworzyć jakiegoś zgłoszenia dotyczących tego problemu, każdy się zasłania lokalizacją.

W międzyczasie konsultant z amazon.com próbował przenieść urządzenia do lokalizacji polskiej - z takim skutkiem że nie mam do nich dostępu z poziomu konta amazon (tylko z aplikacji Alexa) ponieważ polska strona nie wspiera urządzeń Alexa a strona z US odsyła do strony Polskiej :D

Nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie przejścia z Alexa Cast bezpośrednia z aplikacji amazona ale mi już ręce opadły na poziom "wyj***nia" ze strony supportu amazona na problemu z ich aplikacjami.

Przy okazji jeśli ktoś ma jeszcze pomysł co można spróbować zrobić żeby to zaczęło działać to będę wdzięczny za info.

Hej. Subskrypcja AM jest przez Amazon.de bo płaci się równowartość 3.99€. Zdecydowanie nie polecam castowania w taki sposób jak robisz, lepiej z apki Wiim bezpośrednio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz Rybak napisał:

Hej. Subskrypcja AM jest przez Amazon.de bo płaci się równowartość 3.99€. Zdecydowanie nie polecam castowania w taki sposób jak robisz, lepiej z apki Wiim bezpośrednio :)

Dlaczego nie polecasz? Dla mnie właśnie obsługa z poziomy apki wiima jest słaba :)

Dostałem emaila z supportu aplikacji Amazon Music ze funkcja Alexa Cast jest niedostępna podczas darmowego okresu próbnego. Za parę dni się kończy więc wtedy zobaczę czy się uda 

@ProjectPi jak nie zadziała to będę męczył o przeniesienie urządzeń - chociaż nie wiem czy którykolwiek support zechce to zrobić skoro teraz przepadły gdzieś między amazon.pl a amazon.com…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie - używam jednego konta do amazon.com, .de i .pl i nie miałem z tym problemów. ba, w między czasie zmieniałem adres/kraj. jedyne co na co uwazalem, to wejsc na music.amazon.de i tam sie zasubskrybowac. 

@fantazja13 generalnie zarówno interfejs AM jak i Wiim dla AM jest ochydny wiec z dwojga zlego wole uzywac Wiim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2023 o 15:53, Matej napisał:

Po analogu rozumiem, ale cyfrowo jak może być różnica?

Różnica w transportach, W wejściach na DAC

Dnia 30.12.2023 o 16:40, Majmaj. napisał:

Nie nic tłumaczyć nie trzeba hehe. Myślałem że jakaś zła wersję mam. 

Wszystko git :)

21 godzin temu, ProjectPi napisał:

Sam to mozesz zrobic, potrzebujesz jedynie jakis fejkowy adres w UK.

Backinghamm palace? Pyknie :)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Różnica w transportach, W wejściach na DAC

Nie rozumiem, co znaczy różnica w transportach? Streamer konwertuje np. FLAC-a? Na wyjściu optycznym streamera jest inny plik niż odebrany z serwisu typu Deezer Tidal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Ten WiiM podobno taki słaby, a jako transportu używają go nawet fizycy. 

Może po analogu słaby, tu zgodzę się ale po cyfrowym coaxialu  wg mnie Wiim Pro Plus oferuje  mistrzostwo!
Przetestowałem wyjścia *(zaznaczam ze piszę tylko o wyjściu cyfrowym! ) Lumina D3 10x droższego niż Wim pro Plus którego też mam i wolę transport Wiim Pro Plus.

Sam się dziwiłem ale tak jest.
Opisałem to szerzej w wątku obok dziś.
Dobrej nocy
PS. Bardzo zadowolony jestem z decyzji, że nie sprzedałem swojego taniego zacnego Wiima,  gdy kupiłem Lumina D3. Tak mi świtało, że jeszcze może kiedyś się przyda.. i obecnie na tydzień sobie tak podłączyłem konfigurację : Wimm  pdłączony coaxialem do Wzmacniacza zintegrowanego  z dobrym DAC-iem. Posprawdzam więc  dłużej na szerszym spektrum utworów.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2024 o 23:02, Adi777 napisał:

Ten WiiM podobno taki słaby, a jako transportu używają go nawet fizycy. 

Do badań ?

Kto powiedział że fizyk ma dobry słuch :D

Dnia 4.01.2024 o 00:38, Matej napisał:

Nie rozumiem, co znaczy różnica w transportach? Streamer konwertuje np. FLAC-a? Na wyjściu optycznym streamera jest inny plik niż odebrany z serwisu typu Deezer Tidal?

Ta sama platforma, ten sam plik. A różne transporty. Może to grac inaczej na tej samej pozostałej częsci toru.

16bit 44,1khz to standard FLAC/CD wiec gdzie pokazuje źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...