Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz cd pod DAC w przedziale 1000-2000zl?


bezelinja

Recommended Posts

Cześć,

posiadam Topping MX5 który jest podłączony pod kompa i jestem z niego bardzo zadowolony. Chciałbym jednak poszerzyć ten zestaw o odtwarzacz CD. 

Z tego co się orientuje to jakość odtwarzacz wpływa na jakość odtwarzanej muzyki także porzuciłem już plan kupienia najtańszego cd playera :)

Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś ciekawe modele w tym przedziale cenowym? 

Dzieki,

A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Transport Roksan Attessa.

Albo wspomniany Rotel. W wersji mini pod Toppinga masz jeszcze Project CD BOX

 

Piotr

 

 

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Transport Roksan Attessa.

Albo wspomniany Rotel. W wersji mini pod Toppinga masz jeszcze Project CD BOX

 

Piotr

 

Hej, dzięki bardzo za odpowiedzi. Te odtwarzacze są trochę ponad moj budżet ale można trochę dołożyć. 
 

Pytanie które pewnie pojawia się tutaj co jakiś czas jak jakość sprzętu do odtwarzania cd wpływa na dźwięk idący z daca do głośników? Pytam bo project cd box ma wbudowany dac a ja już dac posiadam.

 

Dzięki 

Edytowano przez bezelinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bezelinja napisał:

Pytanie które pewnie pojawia się tutaj co jakiś czas jak jakość sprzętu do odtwarzania cd wpływa na dźwięk idący z daca do głośników? Pytam bo project cd box ma wbudowany dac a ja już dac posiadam.

To zależy od wielu czynników. Samej jakości transportu, oraz tego czy połączenie transportu z Twoim DAC daje Ci zadowalający efekt.

Mając takie urządzenie po prostu sprawdzasz podłączając analogowo. Potem podłączasz cyfrowo do DACa bo ma taką opcje i sprawdzasz.

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Kurde, znowu ten Roksan Attessa 🙂

Z tego co o nim piszą jest skrojony pod wzmacniacz z wbudowanym dakiem Roksan Attessa.

No tak to komplet bo to wzmacniacz Attessa ma DACa i to całkiem spoko na pokładzie.

Dlatego K3 i Caspian sa pełnowymiarowymi CDkami a tu jest jedynie transport.

Ale nie znaczy że nie mozna go stosować gdzie indziej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To zależy od wielu czynników. Samej jakości transportu, oraz tego czy połączenie transportu z Twoim DAC daje Ci zadowalający efekt.

Mając takie urządzenie po prostu sprawdzasz podłączając analogowo. Potem podłączasz cyfrowo do DACa bo ma taką opcje i sprawdzasz.

No tak to komplet bo to wzmacniacz Attessa ma DACa i to całkiem spoko na pokładzie.

Dlatego K3 i Caspian sa pełnowymiarowymi CDkami a tu jest jedynie transport.

Ale nie znaczy że nie mozna go stosować gdzie indziej.

Piotr

Hej, dzięki wielkie za odpowiedz. 

Zrobiłem już trochę research w tym temacie i myślę że topping powinien sobie poradzić dosc dobrze z jakimś fajnym transportem.

CD box s3 bardzo mi przypadl  do gustu ze względu na ładny wygląd. No ale ma wbudowanego dac'a.

Zastanawiam się czy nie można by było znaleźć samego transportu w przystępnej cenie czy lepiej kupić cd box?

Również zastanawia mnie fakt połączenie cd boxa do toppinga przez wyjście coax. Jaka jest jego jakość? Bo to jedyne wyjście jakie ma cd box.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Andrzej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym miałbyś kilka opcji. Selektywnego Audiolaba 6000CDT, muzykalniejszego Cambridge CXC ( cena pewnie nieco ponad 2k zł) lub wspomnianego Pro Jecta CD Box S3, który w roli transportu spisuje się całkiem nieźle oferując bardziej zrównoważone brzmienie ( oczywiście mowa o wyjściu cyfrowym). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

W tym przedziale cenowym miałbyś kilka opcji. Selektywnego Audiolaba 6000CDT, muzykalniejszego Cambridge CXC ( cena pewnie nieco ponad 2k zł) lub wspomnianego Pro Jecta CD Box S3, który w roli transportu spisuje się całkiem nieźle oferując bardziej zrównoważone brzmienie ( oczywiście mowa o wyjściu cyfrowym). 

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Wyjściu cyfrowym czyli coax?

7 godzin temu, S4Home napisał:

Jeżeli chcesz się trzymać kurczowo założonego budżetu, to masz ewentualnie Cambridge Audio AXC35, ewentualnie wyżej masz jeszcze CD6007, lub transporty jakie tutaj padły już wcześniej. 

Hej, 

Dzięki za odpowiedź. Jak wypada AXC35?

Mam jeszcze jedno pytanie apropo pro ject box s3. Chodzi mi mechanizm wkładania płyt do środka. Preferowałbym wysuwana kieszeń na płyty. Jak sprawdza się mechanizm w box s3?

Obawiam się że może to być wadliwe po jakimś czasie.

Dzięki i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bezelinja napisał:

CD box s3 bardzo mi przypadl  do gustu ze względu na ładny wygląd. No ale ma wbudowanego dac'a.

Zastanawiam się czy nie można by było znaleźć samego transportu w przystępnej cenie czy lepiej kupić cd box?

Ale ma też wyjście cyfrowe nie przejmuj się tym

16 godzin temu, bezelinja napisał:

Jaka jest jego jakość? Bo to jedyne wyjście jakie ma cd box.

No tu wchodzi jakość Twojego DACa bo to chciałeś wykrozystać tak?

A włąśnie jak nie zagra dobrze to podłączysz analogowo.

7 godzin temu, bezelinja napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jak wypada AXC35?

To fajny CDek także z możliwością podłączenia analgoowo i cyfrowo.

To w momencie kiedy strikte trzymasz się budżetu.

Ateesa transport , CXC są lepsze. Project zagra nieco bardziej liniowo.

7 godzin temu, bezelinja napisał:

Preferowałbym wysuwana kieszeń na płyty. Jak sprawdza się mechanizm w box s3?

Szczelinowe napędy to popularne rozwiązanie w tym pułapie. Lepiej to niż licha kieszeń wysuwana.

Słabo się przyznać ale w starym Aucie mam takie i dalej gra :)

7 godzin temu, bezelinja napisał:

Obawiam się że może to być wadliwe po jakimś czasie.

Jedna rzecz na która warto zwracać uwagę to aby płyta była przetarta przed włożeniem. To jedynie , może nie jedynie bo to nie jest tak że to sięingoruje, ale to sposób montowania CD w napędzie. To nie jest związane z laserem czy sposobem odczytu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale ma też wyjście cyfrowe nie przejmuj się tym

No tu wchodzi jakość Twojego DACa bo to chciałeś wykrozystać tak?

A włąśnie jak nie zagra dobrze to podłączysz analogowo.

To fajny CDek także z możliwością podłączenia analgoowo i cyfrowo.

To w momencie kiedy strikte trzymasz się budżetu.

Ateesa transport , CXC są lepsze. Project zagra nieco bardziej liniowo.

Szczelinowe napędy to popularne rozwiązanie w tym pułapie. Lepiej to niż licha kieszeń wysuwana.

Słabo się przyznać ale w starym Aucie mam takie i dalej gra :)

Jedna rzecz na która warto zwracać uwagę to aby płyta była przetarta przed włożeniem. To jedynie , może nie jedynie bo to nie jest tak że to sięingoruje, ale to sposób montowania CD w napędzie. To nie jest związane z laserem czy sposobem odczytu.

Piotr

Hej,

 

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Pod względem wyglądu i wielkości najbardziej pasuje mi cd box s3. 

Ma wyjście analogowe oraz coax. Może to głupie pytanie ale coax to wyjście cyfrowe?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bezelinja napisał:

Hej,

 

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Pod względem wyglądu i wielkości najbardziej pasuje mi cd box s3. 

Ma wyjście analogowe oraz coax. Może to głupie pytanie ale coax to wyjście cyfrowe?

Pozdrawiam 

Dokładnie tak. Wyjście cyfrowe to m.in Coax

Jeśli odpowiada Ci pod względem wizualnym CD Box S3 to nie kombinuj ;)

Zapraszam po wycenę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, g88 napisał:

Jak chcesz to mam C.E.C CD 2100 - bardzo dobrze się spisuje w roli transportu. 

@g88

proszę - wszelkie propozycję sprzedaży swojego sprzętu kierujcie na PW do osoby potencjalnie zainteresowanej, albo jako ogłoszenie w dziale GIEŁDA.
Dotyczy to oczywiście również innych użytkowników naszego Forum i taką zasadę przyjęliśmy kilkanaście lat temu 🙂

Nie ma problemu by dawać link do aukcji "obcych ludzi" - np.  do aukcji czy sklepów (oczywiście pod warunkiem, że nie jest to powtarzająca się, nachalna, ukryta działalność promująca jakiś konkretny sklep czy użytkownika)

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2022 o 09:07, bezelinja napisał:

Hej,

 

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Pod względem wyglądu i wielkości najbardziej pasuje mi cd box s3. 

Ma wyjście analogowe oraz coax. Może to głupie pytanie ale coax to wyjście cyfrowe?

Pozdrawiam 

Tak. No to go sprawdź :)

Dnia 3.12.2022 o 20:59, Artur Brol napisał:

Polecam Cambridge CXC jako transport.

Porownywalem z duzo drozszymi odtwarzaczami ( jako transport oczywiscie ) i wciaz uzywam CXC

 

Pozdrawiam

Był proponowany wyżej. Tu chodziło tez o kwestię wizualne, dopasowania do wzmacniacza.

No i jak dogadaliście się  z ceną?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bezelinja napisał:

Hej,

nie mieści się w budżecie.

Hej,

juz się zdecydowałem na pro-ject cd box s3 ze względu na wygląd oraz wielkość. Jest malutki a to idzie na stół. Ogólnie powinien się dobrze sprawdzić.

Jedyne co mnie nie powala to brak kieszeni.

Dziękuję i pozdrawiam

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. No to go sprawdź :)

Był proponowany wyżej. Tu chodziło tez o kwestię wizualne, dopasowania do wzmacniacza.

No i jak dogadaliście się  z ceną?

Piotr

Tak. Cena jest dobra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...