Skocz do zawartości

No więc ile prądu bierze kino domowe przy 115dB ? :-)


tomw

Recommended Posts

32 minuty temu, tomw napisał:

To nie jest do konca tak z tymi decybelami 🙂 Ja kiedys zajmowalem sie naglasnianiem aut i robilismy systemy spokojnie osiagajace i ponad 130dB, ale takie natezenia osiagasz basem, ktory nie jest tak niebezpieczny dla sluchu 🙂 Wiec w tabelkach rzeczywiscie podaja ze 100dB i wyzej moze skutkowac ubytkiem sluchu, jesli bedzie to dlugotrwale, ale to chodzi o srednie i wysokie tony 🙂 Sa suby ktore schodza ponizej granicy slyszalnosci i do 1Hz, co na decybelomierzu pokaze oczywiscie ale my to czujemy a nie slyszymy, wiec jak dlugo gleboki bas to produkuje to nie ma problemu 🙂 Bez subow u mnie jest 90-95dB max, dopiero jak wejda suby dochodzi do 120dB, wiec oczywiscie nie jest to super zdrowe dla sluchu ale i tez nie niebezpieczne 🙂

Tu masz goscia siedzacego w 165dB basu, gdyby to byly srednie/wysokie ino to by wyszedl bez bebenkow, a tak to chyba Mu sie nawet podobalo :D

UMIK1 w miejscu odsluchu, podpiety do REWa jak widac na zalaczonym obrazku 🙂

Przy takim podejściu warto jednak już zbierać na aparaty słuchowe a te mogą kosztować jak dobrej klasy wzmacniacz.

To nie jest tak jak piszesz... większość ubytków słuchu nastąpi właśnie w okresie długofalowym a skutki odczujemy po 15, 20, 30 latach w postaci postępującego ubytku odbiorczego (uszkodzenie ślimaka). Ubytek taki jest nie do wyleczenia farmakologicznie. Nie ważne, iż główna ekspozycja jest w zakresie niskich tonów - ubytek słuchu i tak zacznie się od ok 1KHz z mocnym spadkiem w kierunku wyższych częstotliwości. 

Fakt że do ok 1Khz niekoniecznie nastąpi pogorszenie słuchu. Typowe uszkodzenie spowodowane przebywaniem w środowisku hałasu.

Pomijam fakt, iż destrukcja ślimaka może doprowadzić do powstania szumów usznych - wyjątkowo nieprzyjemna choroba i bardzo trudna do diagnozy i leczenia.

Kiedyś może będzie okazana zorganizować jakiś zlot w Szczecinie to będzie można coś więcej pokazać w powyższym temacie:) 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

115dB?

Ty tak na serio?

Dnia 4.01.2023 o 07:13, Piotr Sonido napisał:

Pojawiasz się co jakiś czas, są długie przerwy kiedy Cie niema. ale jak wracasz to nadal to samo. Wybiórczo sobie wyciągasz co chcesz :/

 

Dnia 3.01.2023 o 08:16, Piotr Sonido napisał:

nie powiem. Trochę mnie wystraszyłeś. Szczególnie jeśli kino leci często......

Ok mniejsze bo mniejsze i ciszej ale no pobór jest spory. Nawet jeśli u przeciętnego kowalskiego zejdzie to do całkowitego 600-700 to na 8 godzin oglądania dziennie to sporo, bardzo sporo

Napisałem ciszej. Zszedłem o połowe wartości!

18 godzin temu, Butler napisał:

No przyznam że przez swoją jaskinię to zużycie miesięczne mam większe o 120kWh. Ale ogólnie tam mam trochę więcej peryferiów, sam QNAP sporo ciągnie a on 24/24 pracuje.

Twój system bierze aż tyle?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Twój system bierze aż tyle?

O tyle mam zwiększone zużycie wg. statystyki którą podaje mi Energa. Ale jak pisałem, to także NAS QNAP TS-1677XU-RP który wg. specyfikacji pobiera 136W. Nie mam zapełnionych wszystkich kieszeni, ale obstawiam że te 80W ciągnie 24/24. Wychodzi 57kWh miesięcznie, dlatego wkrótce odpalam Qnap TS-253D na którym będę trzymał krytyczne dane a zużycie ma tylko 12W, ten większy serwer to będę odpalał raz na jakiś czas wyłącznie do synchronizacji. Puki co, podliczając wszystko co AV, uśredniony pobór obecnie to mam 120kWh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ty tak na serio?

sam napisałeś:

Cytat

znasz kogoś kto 8 godzin dziennie ogląda filmy przy głośności 115dB?

A reszta komentarza Twojego to nie wiem. Pisz czytelnie to nie będzie problemów. Jak słuchasz o połowę ciszej to pobór mocy będzie mniejszy i nie można powiedzieć, że mniejszy o 50% bo to nie tak działa. Trzeba sprawdzić, miernik jak wskazał ktoś w tym temacie, kosztuje grosze. Zatem sugeruje kupić a nie pisać postów byle tylko licznik podbić.

 

@Piotr Sonido przy okazji, to mnie przeprosić powinieneś za swoje głupie teksty i docinki z czasów przed aktualizacją serwisu gdy strona miała problemy i moje posty były źle formatowane. Uparcie psy po mnie wieszałeś, że celowo coś źle robię i to moja wina.  Jak widzisz, po aktualizacji serwisu, problem już nie występuje.

 

2 godziny temu, Butler napisał:

Ale jak pisałem, to także NAS QNAP TS-1677XU-RP który wg. specyfikacji pobiera 136W

2 godziny temu, Butler napisał:

latego wkrótce odpalam Qnap TS-253D na którym będę trzymał krytyczne dane a zużycie ma tylko 12W

najwięcej Ci tam dyski HDD robią problemu. Jak chcesz duże HDD to lepiej iść w wersje oparte na helu. Ewentualnie jak możesz wrzuć SSD chociaż ceny zaporowe przy dużych pojemnościach.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zaporowe? Mam macierz opartą na dyskach 16Tb, tu nie ma za bardzo alternatywy dla talerzy. System tylko na M.2 NVMe postawiony. Wydaje się że najbardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie fotowoltaika i to nawet niewielka offgrid, w rok/dwa się to zwróci w moim przypadku jeśli ceny powyżej 3000kWh na rok poszybują w kosmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Ceny zaporowe?

no dyski na helu kosztują chociaż nie wiem czy 16TB to już nie są tylko na helu.

 

6 minut temu, Butler napisał:

niewielka offgrid,

to będzie trochę kosztować - utrzymanie akumulatorów, według mnie mało opłacalne. Zwykły online powinien załatwić temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate Exos X16 16TB, sprawdziłem - tak są helowe. A panele foto... Muszę przemyśleć temat. Ale chodzi mi po głowie jakaś hybryda, zdaję sobie sprawę że pełne aku to raczej nieosiągalne. Ale niech mi to zasili w dzień bezpośrednio sprzęt to już będzie dobrze.

Coś takiego https://allegro.pl/oferta/hybrydowy-zestaw-solarny-off-grid-3000w-8pv-mono-11403052781?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=NmM3NTc3ZTAtODdjZi00NmY3LTk5MTgtMmQzMWU3NjNkZjI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8e0115e0-9f8a-4b4d-a60c-ee9a285b4df8

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Butler napisał:

Coś takiego

tam brakuje akumulatorów :)

Ale w sumie to możesz inaczej rozwiązać. Bo zapotrzebowanie nie jest olbrzymie. Teraz dorzucają kasę na magazyny energii. One są bardzo małe ale dla Twoich potrzeb to może mieć sens. Wrzucasz foto + taki magazyn i to powinno załatwić temat.  Poczytaj o tym, policz i daj znać co Ci wyszło.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ceny zaporowe? Mam macierz opartą na dyskach 16Tb, tu nie ma za bardzo alternatywy dla talerzy. System tylko na M.2 NVMe postawiony. Wydaje się że najbardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie fotowoltaika i to nawet niewielka offgrid, w rok/dwa się to zwróci w moim przypadku jeśli ceny powyżej 3000kWh na rok poszybują w kosmos.

A czemu chcesz off grid ? Robia u Was problemy z podlaczeniem do sieci ? U mnie drugi rok juz chodzi, nie place za prad zupelnie i mam ladny zapas, nie musze sie zastanawiac czy jeden film obejrzec czy piec 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomw napisał:

Robia u Was problemy z podlaczeniem do sieci ?

Trochę tak. Sąsiad 1,5 roku czekał. Ponadto konserwator zabytków się wtrąca, ale mam pomysł by panele dać na dachu wiaty co stoi przy drodze. Powierzchnia efektywna (dach dwuspadowy) to jedynie 2,5x6m

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

sam napisałeś:

A reszta komentarza Twojego to nie wiem. Pisz czytelnie to nie będzie problemów. Jak słuchasz o połowę ciszej to pobór mocy będzie mniejszy i nie można powiedzieć, że mniejszy o 50% bo to nie tak działa. Trzeba sprawdzić, miernik jak wskazał ktoś w tym temacie, kosztuje grosze. Zatem sugeruje kupić a nie pisać postów byle tylko licznik podbić.

 

@Piotr Sonido przy okazji, to mnie przeprosić powinieneś za swoje głupie teksty i docinki z czasów przed aktualizacją serwisu gdy strona miała problemy i moje posty były źle formatowane. Uparcie psy po mnie wieszałeś, że celowo coś źle robię i to moja wina.  Jak widzisz, po aktualizacji serwisu, problem już nie występuje.

 

najwięcej Ci tam dyski HDD robią problemu. Jak chcesz duże HDD to lepiej iść w wersje oparte na helu. Ewentualnie jak możesz wrzuć SSD chociaż ceny zaporowe przy dużych pojemnościach.

Wszyscy rozumieją tylko nie Ty :/

Jak zwykle

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...