Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 704 S2 vs heco aurora 700. Jaki Amplituner/wzmacniacz.


Carmion

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu lepszych kolumn do stereo. Mam okazję kupić w bardzo dobrej cenie Bowers & Wilkins 704 S2. Podoba mi się ich wygląd. 

Posiadam na chwilę obecną Amplituner Yamaha r-n 803D. 

Jestem po odsłuchu heco aurora 700 na Yamaha r-n 803d i jakość dźwięku jest znacznie lepsza od obecnego zestawu z teufel Ultima 40. Myślałem żeby wymienić kolumny na heco aurora. Jednak, brat ma złożone kino domowe na heco  aurora i chciałbym mieć w ogóle inne kolumny aby było w ogóle inne brzmienie. 

Zależy mi aby sprzęt grał czysto, przestrzennie oraz nie męczył bass ( na początku przygody z audio lubiłem jak było dużo basu)  obecnie na teufel Ultima jest go trochę za dużo. W heco bass też jest trochę za duży ale jest znacznie przyjemniejszy. Myślę że pomieszczenie jest delikatnie za małe na te kolumny. 

Zwracam uwagę jak brzmią wokale ( nie chcę aby były piskliwe) tylko wyraźne. Aby instrumenty się nie zlewały z wokalem.  Bass chciałbym żeby był szybki i nie męczący. Aby było można słuchać godzinami bez przemęczenia. 

Słucham głównie pop następnie po trochu electro house, trap, rock, rap, hip hop, dubstep, jazz, orkiestra. Także słuchać będę dość uniwersalnie. 

Przerwa pomiędzy kolumnami to 175cm

Miejsce odsłuchu jest ok. 250cm od kolumn.

Salon 20,7m2 ( z czego dość sporo miejsca zabrała kuchnia)  wysokość 277cm

 

Czy będzie pasować pod Yamahe rn 803d czy wymienić amplituner na:

Cyrus one cast ( zaleta hdmi) ale spotkałem się z opiniami że są awaryjne. 

pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie słuchałem. Zwróciły na mnie uwagę przez cenę oraz wygląd. Białe wyglądają przepięknie. Widziałem aukcje że były razem do sprzedania z Yamaha rn 803d. W Polsce ciężko będzie je odsłuchać, bo widzę że z dostępnością już słabiej. Chyba ze względu na pojawienie się nowych modeli. 

Chciałbym się dowiedzieć z czym współpracują dobrze te kolumny i czy bym musiał zmienić również Amplituner. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety połączenie B&W z Yamaha moim zdaniem nie jest najlepsze, druga sprawa posłuchaj tych kolumn przed zakupem. To nie jest charakter brzmienia, jaki oczekujesz. Jeśli już koniecznie chcesz wybrać kolumny B&W, to musisz pomyśleć o zmianie wzmacniacza. Dobrze sprawdzi się Musical Fidelity M3si, na pewno świetną opcją będzie Rega Elex Mk4 a aukcje sieciowe możesz wykorzystać z np. Octavio Stream.

Przemyśl temat, najlepiej posłuchaj poszczególne rozwiązania. Zapraszamy do nas na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na odsłuch. Rozważam jeszcze kupno kolumn podstawkowych 

 np. Kef ls50 + Yamaha + sub rel ht1003

kef ls50w i do tego sub. 

Lub Bowers & Wilkins 707 S2/S3 + np. Rel ht1003. 

Ze względu że lubię głęboki bass ( nie musi być mocny) i do tego przy filmach by było spoko. 

Zamierzam jeszcze posłuchać kef q750 + Yamaha r-n 803d

Heco aura 700 z Yamaha r-n 803d zagrała lepiej niż teufel. Ale uważam że nie ma sensu wymiany. Bo nadal basu było trochę za dużo i potrafił dudnić. Ale środek i góra była już dość spoko. Tylko jeszcze to nie jest ta czystość którą szukam. 

Charakteru brzmienia nie jestem w stanie dokładnie określić. Kiedyś zależało mi na jak największym basie. Teraz zwracam uwagę na to aby grało czysto, przestrzennie i naturalnie. Nie chcę piskliwe  wysokie tony. Lecz aby były obecne i wyraźne.  Chciałbym słyszeć szczegóły. Oczekuje aby bass był czysty, głęboki ale żeby nie dudnił.

. Np. pylon pearl 25 na Yamaha 602 zagrało to dramatycznie bo było za dużo wysokich tonów i tak nienaturalnie to brzmiało. 

Chciałbym pójść lvl wyżej żeby znów za jakiś czas nie zmieniać systemu... 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

Umówiłem się na odsłuch. Rozważam jeszcze kupno kolumn podstawkowych 

 np. Kef ls50 + Yamaha + sub rel ht1003

kef ls50w i do tego sub. 

Lub Bowers & Wilkins 707 S2/S3 + np. Rel ht1003. 

Dobrze by było, gdybyś wrzucił tu swoje przemyślenia po odsłuchu, dla "potomnych" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitory, to koniecznie posłuchaj poza KEF LS50 Meta, najnowsze podstawki Buchardt P300, to kolumny które moim zdaniem najlepiej wpasują się w Twoje preferencje. Grają czysto, swobodnie i przede wszystkim ze świetnym basem. Zagrają z amplitunerem Yamaha, ale jak w przyszłości zmienisz na coś lepszego, po prostu uzyskasz lepszą jakość. Myślę, że warto także posłuchać Pylon Audio Diamond Monitor 18, to zupełnie inna klasa kolumn niż najbardziej budżetowa seria Pearl.

Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie zmieniać Yamahy ze względu że wszystko mam w jednym. Oraz kupiłem ją dobrej cenie. Ale jeśli kupię jakieś lepsze kolumny to z czasem i tak wymienię Yamahe.

Jak bym poszedł w monitory to myślę że konieczny byłby sub. A nawet dla większej precyzji z czasem bym dokupił drugi. Łatwiej bym mógł je ustawić. Ze względu na podstawki np. stół by nie zasłaniał kolumny jak przy podłogowej. Oraz wydaje mi się że przez akustykę kolumny podłogowe będą przy mocniejszym basie dudnić. Nie słuchałem nigdy kolumn podstawkowych i nie wiem jak duża będzie różnica. Ale teoretycznie jeżeli sub bym miał w miarę dobry to przy słuchaniu muzyki basu by nie brakowało. Przy podłogowych bass z kolumn i sub było dla mnie za dużo. Jak testowałem sub to podobał mi się bass dopiero wtedy jak wyciszyłem bass z  kolumn i wtedy czułem zaletę.  Dlatego wpadłem na pomysł z podstawkami żeby iść klasę wyżej aby uzyskać lepsze średnie i wysokie tony, a subem nadrobić niskie. Bo uważam że sub zejdzie niżej i zagra pełniej niż kolumna podłogowa.  Nie wiem, czy mam dobry tok myślenia. Ale chciałbym sprawdzić te połączenia i różnice. Jestem otwarty na różne systemy.  Boję się tego że jak coś spodoba mi się na odsłuchu, to w domu będzie brzmiało zupełnie inaczej i że kolumny za 1400 grały lepiej. 

W Weekend będę po odsłuchu. Jeżeli nadal nie będę wiedział w jakim kierunku iść to się odezwę. Mam 180km do najbliższego punktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Carmion napisał:

Przy podłogowych bass z kolumn i sub było dla mnie za dużo. Jak testowałem sub to podobał mi się bass dopiero wtedy jak wyciszyłem bass z  kolumn i wtedy czułem zaletę. 

Domyślam sie iz sub był ustawiony za wysoko (odciecie w hz) i pasmo subwoofera nakładało sie na pasmo kolumn. Następnym razem testuj sub na mozliwie najnizszym odcieciu i ewentualnie jesli potrzebujesz zwiekszaj "zasięg" hz-ów. Ale z doswiadczenia wiem iż sub powinien pracować w pasmie najniższym jako uzupełnienie. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem 40hz w muzyce i 60hz do filmów. Tylko że sub był z bass reflex. 

Jestem ciekaw jaki będzie dźwięk z lepszych jakościowo podstawek w porównaniu do podłogówek. Nawet jeżeli się zdecyduje na bowersy to z czasem Yamahe będę mógł wymienić. Bo cenowo w moim przypadku wychodzą bardzo korzystnie i bym sobie pozwolił na zakup wyższego modelu niż z konkurencji. Ale jeżeli charakter brzmienia nie będzie pasował to odpuszczę. A Yamaha nie jest aż takim problemem. Bo z Czasem będę mógł zmienić. 

Muszę przetestować na odsłuchu czy iść w podstawkowe czy podłogowe. 

Jeżeli będę czuł że podstawkowe wymienione wyżej dadzą mi lepszą jakość dźwięku w sensie że przestrzenność, czystość.  niż np. kef q750, heco aurora 700, dali zensor 7 to zdecyduje się na podstawkowe + sub jako uzupełnienie.  Bo nie ukrywam że głównie byłem na nie nastawiony. Ale po odsłuchu heco wiem że szukam czegoś więcej i wolę dołożyć żeby mieć spokój na kilka lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może kwestia złego suba.

12 godzin temu, Carmion napisał:

Jeżeli będę czuł że podstawkowe wymienione wyżej dadzą mi lepszą jakość dźwięku w sensie że przestrzenność, czystość.  niż np. kef q750, heco aurora 700, dali zensor 7 to zdecyduje się na podstawkowe + sub jako uzupełnienie.  Bo nie ukrywam że głównie byłem na nie nastawiony. Ale po odsłuchu heco wiem że szukam czegoś więcej i wolę dołożyć żeby mieć spokój na kilka lat. 

Dobre podejście.

Pamiętam odsłuch tylko w domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po odsłuchach.

Wszystko odbywało się na yanaha r-n 803d

B&W 603 s2 

Pełne rozczarowanie, grało płasko i jeszcze niewyraźnie. Tak jakby słuchało się na beznadziejnym Amplitunerze do kina.  Za tą cenę to dramat. Teufel Ultima 40 przy tym to cudo. Uważam że Yamaha nie powinna być kompletnie łączona z tymi kolumnami i że za tą cenę idzie złożyć znacznie lepszy sprzęt. 

B&W 705 s2

Turaj pozytywne zaskoczenie. Kolumny jak na podstawkowe miały bardzo dużo ładnego basu. Lecz niestety nie schodziło nisko i było to wyraźnie czuć. Grało czysto. Vocale i instrumenty przyjemnie brzmiały. Ale wiem że nie chcę iść już w podstawki bo bass w ogóle dla mnie nie jest naturalny. 

elac uni-fi reference f5

Bardzo podobne granie do heco Aurory 700. Nieco mniej basu. Ale bass wydawał się jakby mulił i był taki plastikowy. Ale ogólnie dość ładne brzmienie. Dla dużo osób mogłoby się spodobać. Tak jak heco aurora 700. Ale to nie to.

Pylon diamond 25

Tutaj kolejne rozczarowanie . Kolumny grały płasko. Mało szczegółów. Tak jakby były czymś zasłonięte. Tylko był przyjemny basik dość duży i bardziej naturalny. Ale strasznie grają punktowo. Wygląd przepiękny ale moim zdaniem nie wartę tych pieniędzy. Za to z wyglądu jedne z najładniejszych kolumn. 

B&W 704 s2

No i tutaj bardzo naturalne brzmienie. W ogóle inaczej brzmią niż 603 s2. Szeroka scena, czuć każdy szczegół i naturalność. Nie męczyła góra. Trochę miałem wrażenie że brakuje delikatnie basu. Jest naturalny taki i nie schodzi nisko.  Zaleta jest  taka, że są niewielkie. Jak na ten rozmiar są super. Miałem jeszcze możliwość odsłuchu 704 s3. Grały jeszcze szerzej ale charakterystyka bardzo podobna. Jednak to już kolumny nie w moim budżecie. 

elac carina fs 247.4

Tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Bardzo rozrywkowe kolumny. Które by nagłośniły niejedną imprezę. Grają z rozmachem. Bass, jest szybki i mocny. Czuć tutaj moc. Bardzo mi się spodobał. Lecz niestety brakuje tutaj szczegółów i wyższych tonów. Nie twierdzę że ich nie ma. Bo są. Ale w porównaniu do b&w 704s2 to jest znacznie mniej. Miałem wrażenie że scena też jest dość szeroko.  Nie gra to naturalnie ale brzmienie też mi się spodobało.   Martwię się że u mnie przy gorszej akustyce ten Bass by brzmiał znacznie gorzej. I by się nosiło po całym bloku.  Ogólnie dla mnie to taka heco aurora tylko z potężnym basem ( nie plastikowym) Ci co mają heco Aurorę byliby zachwyceni. Jakbym kupował kolumny po raz pierwszy to bym je wziął z zamkniętymi oczami. 

Klipsch RP-6000F II

Tutaj grało dość płasko. Zaleta miękki bass. Jednak tutaj jakby wszystkiego brakowało. Moim zdaniem to kolumna do kina. 

Klipsch RP-260F 

Tutaj pozytywny szok. Nie spodziewałem się że to tak zagra. Miękki, niskoschodzący bass taki naturalny. Nawet był ładny przy cichym słuchaniu.  Wokale bardzo wyraźne i podkreślone. Nie piszczące ale wyraźne, instrumenty również Bardzo wyraźne. Bardzo szeroka scena. Myślę że jakbym stał z boku to grałoby tak samo. Ogólnie charakterystyka bardzo podobna ale b&w 704 s2 grały bardziej naturalniej moim zdaniem. Lecz nie miały tego przyjemnego basu. Niestety, klipsch jest wielki. Nie podoba mi się z wyglądu. Ale biorąc pod uwagę jak to gra i cenę za kolumny to biorę je bardzo pod uwagę. Trance, pop i electro na tym by grało fajnie. Myślę że w filmach też efektów by było sporo jak na stereo. Trochę się martwię że te wyższe tony by przeszkadzały z czasem. Lecz nie były dla mnie drażniące np. po 5h odsłuchu.  Ale nie są piskliwe (tego nie toleruje) tylko mocno wyraźne. Więc powinno być ok bo takie brzmienie lubię. Widać że potrzebują mało energii aby dobrze zagrały. Gdy klipsch przy tej głośności był już głośno to pylon diamond grał cichutko. 

 

Mam 3 kandydatów. Zastanawiam się nad zakupem

Klipsch rp-260f są bardzo potężne. Ale moim zdaniem grają poza b&w 704 s2 bardzo naturalnie. Do tego dużą zaletą jest miękki bass który potrafi nisko zejść. Dla mnie tutaj wszystkiego jest dużo. Zaletą jest cena. Niewielkim kosztem uzyskał bym bardzo dobre brzmienie.  Minusy że są ogromne i nie podobają się z wyglądu i trochę się martwię że z czasem by mi wyższe tony przeszkadzały jak tak niektórzy straszą.  

B&W 704s2

Wygląd, rozmiar Bardzo na plus. Grają moim zdaniem najbardziej naturalnie i mają szeroka scenę. Czułem się jakby mnie muzyka obejmowała i bym siedział w centrum uwagi. Dość podobne brzmienie. Minusy cena, brak miękkiego basu. 

elac carina fs 247.4

Najbardziej rozrywkowa kolumna. Zalety, oryginalny wygląd. Mocny bass, martwię się że w moim pomieszczeniu przy gorszej akustyce już będzie dudnić. No i że sąsiedzi będą przychodzić dość często. Cena też wysoka.

Ogólnie cieszę się że miałem możliwość odsłuchu. Każdy co innego oczekuje od brzmienia i w ślepo nie ma co kupować. Na klipsch byłem bardzo negatywnie nastawiony i bardzo pozytywnie zaskoczyło. 

 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie starczyło czasu aby przesłuchać tych kolumn a miałem zamiar. Niestety budżet trochę już by przekraczał, bo założyłem że do 8 tysięcy mógłbym wydać ale to by musiała być dla mnie ogromna różnica. Klipsch mi całościowo odpowiada, dla mnie góra się podoba, dużo szczegółów,  bass jest miękki i głęboki. Taki Bass lubię. Nawet przy cichym słuchaniu nadal potrafił zejść nisko.  Takie brzmienie mi się podoba. Ale są to dość szerokie kolumny i bardzo głębokie. To mnie troszkę zniechęca. Ale cena 3500zl za takie brzmienie. To mnie kusi.

b&w 704 s2 grają jeszcze czyściej i jest szeroka scena. Grają z ogromną kulturą. Delikatnie brakuje mi basu.  Rozmiarowo zdecydowanie na plus.  Do mieszkania w bloku by najbardziej pasowała. Ale bym musiał dać za nie około 8000zł. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w sieci jakiegoś opisu połączonego z testem w/w kolumn, aby zobaczyć do ilu Ohmów schodzą, ale jedyne na co się natykam to :

skuteczność 97 dB -ktoś to sprawdzał, faktycznie te Klipsche są aż tak skuteczne ?? ,

oraz Moc Maksymalna - 500 W - no tu już chyba ich poniosło...........a wszędzie taki parametr ( ??)  powielają..........pomijam już sam tytuł "Moc Maksymalna" ....co to znaczy ?? te kolumny są w stanie pobrać 500 W ze wzmacniacza ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysy napisał:

Ustaw impedancję w amplitunerze na niższą wartość.

A jakie to ma znaczenie z elektrycznego/elektronicznego punktu widzenia ?

Czy to jest związane z "powerem" jaki odda amplituner na mniejszej impedancji ?

Czy chodzi o jakieś inne kwestie (jakie) ?

Bo np. znalazłem w sieci test dość podobnego R-N602

W/g "fabryki" ma przy 8 ohm 2 x 80 W  - a w teście wyszło im 2 x 110 W

Fabryka nie podaje mocy dla 4 ohm , ale w teście wyszło im 2 x 158 W

Zakładając, że nominalna impedancja kolumn podana przez producenta jest 8 ohm  (ale producent sam też podaje "minimum 4 ohm") to przy której "nastawie" amplituner da większy power na kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...