Skocz do zawartości

Inwestowanie w STEREO vs Spotify


bodziomg

Recommended Posts

@moss, na litość boską, ile Ty masz lat? Ja nie lubię Twojego disco polo (czy co tam sobie innego plumkasz), Ty nie lubisz mojego efekciarstwa. I na tym skończmy, słuchaj co lubisz i jak wolisz ale nie krytykuj jak nie rozumiesz co to przyjemność z słuchania ulubionych gatunków muzyki w takim secie który najbardziej nam odpowiada. Jak to było? Random z netu? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

A wiecie, że największy audiofil w Polsce ma Klipsche? 

Piszę bez ironii, bo kolegę bardzo szanuję. 

z Ciekawości spytam Kraft, kto jest największym audiofilem? Chętnie poczytam, może się czegoś więcej nauczę, albo wręcz ucieszę, że mój budżetowy sprzęt mi wystarcza a inni miewają sprzety za setki tysięcy i dalej szukają króliczka :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy z tym efekciarstwem. Na pewno nie przeze mnie. Nie do muzyki. Zresztą, do filmów też nie. Multichannel to też muzyka.

To jest raczej jakiś aspekt psychologiczny. Czyli stereo - wysoka jakość dźwieku, audiofilskość, multichannel - wspomniane efekciarstwo, hałas, wybuchy - automatycznie przez to kojarzone z gorszym dźwiękiem niż stereo, mniej wysublimowanym, nastawionym na efekty i hałas.

Być może to tylko moje widzimisię 😉

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodziomg, sytuacja jest taka, że na audio się za bardzo (jeszcze) nie znasz (trudno znać się na wszystkim). A więc dopytujesz na forum. A tutaj sprzeczne odpowiedzi… Potem pójdziesz do sklepu, a tam pewnie też Ci nie bardzo pomogą bo zafiksują twoją uwagę na jednym, dwóch zestawach, które wygodnie im sprzedać. I z pewnością będą to zestawy „lekko tylko” ponad budżet;) (nie jest to regułą ale trudniej trafić na etycznego sprzedawcę niż odwrotnie).

Jeżeli dobrze brzmiące audio jest dla Ciebie ważne a czas nie ponagla, to poczytaj, dowiedz się jak najwięcej. Podzwoń po sklepach w całej Polsce, posłuchaj co mają do powiedzenia. Posłuchaj czego się da w okolicznych salonach. Potem „wpadnij” na forum z dwoma, trzema zestawami pomysłów aby życzliwi koledzy rzucili okiem i wyrazili opinię (podchodź do niej z dystansem ale to i tak dużo). Na koniec koniecznie pożycz do domu aby sprawdzić jak sprzęt brzmi u Ciebie (każde pomieszczenie jest inne). Audio to branża pełna pułapek i mitów.

Gdybym kompletował sprzęt od początku i miał Twój budżet to z pewnością bardziej przyłożyłbym się do zależności między akustyką pomieszczenia a kolumnami, które masz na oku (niektóre konstrukcje wzmacniają akustyczne problemy pomieszczenia a inne niekoniecznie). A zdecydowanie mniejszy akcent położyłbym na resztę (szczególnie w Twoim budżecie). Każda złotówka bowiem wydana na ustroje akustyczne (jeżeli niezbędne) czy kolumny da z pewnością o wiele większe przełożenie na wzrost jakości dźwięku niż ta sama złotówka wydana na wzmacniacz czy streamer. Te ostatnie - nawet gdy drogie - rozczarują Cię „po całości” jeżeli wstawione do słabego akustycznie pomieszczenia czy sparowane ze zbyt słabymi kolumnami.

Jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji. Patrząc wstecz, dopisało mi szczęście i pomogła moja dociekliwość. Ale pamiętam tamten okres jako męczący z wielością opcji kotłujących się w głowie… A i tak uważam, że dało się wtedy wybrać jeszcze lepiej;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

@moss, na litość boską, ile Ty masz lat? Ja nie lubię Twojego disco polo (czy co tam sobie innego plumkasz), Ty nie lubisz mojego efekciarstwa. I na tym skończmy, słuchaj co lubisz i jak wolisz ale nie krytykuj jak nie rozumiesz co to przyjemność z słuchania ulubionych gatunków muzyki w takim secie który najbardziej nam odpowiada. Jak to było? Random z netu? :D 

Nie będziesz mi mówił co mam robić a czego nie. Jeżeli masz problem z tym że ktoś krytykuje twój set, to już twój problem. Widać jest bardzo zadufany w swoim poglądzie i niestety nie jesteś w stanie przyjąć gorzkich słów prawdy. 

No ale tak to że jest jak liczą się tylko łapki w górze pod każdym twoim postem. 

Nic tylko klepać się po plecach, to jedynie potrafi większość z że was i nic więcej.

 

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

szczerze wiesz gdzie mam, że to dla Ciebie kpina? 😅

Tam gdzie ja ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, moss napisał:

Nie będziesz mi mówił co mam robić a czego nie.

A będę. Bo głupoty gadasz. Zabronisz mi? Poproś @MariuszZ jeśli łamię gdzieś regulamin.

10 minut temu, moss napisał:

Jeżeli masz problem z tym że ktoś krytykuje twój set, to już twój problem.

Ja nie mam problemu. Ty masz problem, inaczej byś nie odpowiadał na mój post.

11 minut temu, moss napisał:

Widać jest bardzo zadufany w swoim poglądzie i niestety nie jesteś w stanie przyjąć gorzkich słów prawdy. 

Tak, jestem zadufany w sobie ponieważ mam pogląd taki że każdy słucha tak jak lubi. Tak tak... bardzo zadufany.

12 minut temu, moss napisał:

No ale tak to że jest jak liczą się tylko łapki w górze pod każdym twoim postem. 

Serio to dla Ciebie istotne?

13 minut temu, moss napisał:

Nic tylko klepać się po plecach, to jedynie potrafi większość z że was i nic więcej.

Lepsze to niż rościć sobie prawo do osądzania innych z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MMarek napisał:

Gdyby nie dało się ustalić, to ja nieśmiało zgłaszam swoją kandydaturę 😋

Nie mogłeś Marek tak od razu! Że ta , no , referencyjność to Ty. Opylam wszystko na OLX , biorę B&W + Naim 😂

Co do Klipsch , jak mowa o typowych typu R-600/800 to słuchałem i podzielam zdanie że to " V-ka ". Ale czy " "V-ka" nie może się podobać ? Wszak wszystkie krzywe domowe jakie wprowadzamy w DSP mają za zadanie spowodować , że dźwięk będzie bardziej przyjazny dla ucha. Dlaczego więc granie efektowne ma być złe ? To , że nie nie ma nic wspólnego z naturalnością ? Nie ma i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, moss napisał:

Dopisz sobie w profilu: "Mam set jaki mam i nie przyjmuje słów krytyki bo mnie ona denerwuje " 

Może być?

Ale to Twoje słowa, to niby dlaczego w moim profilu? Ja tam na krytykę jestem otwarty, ale od kogoś kto doświadczył odsłuchu u mnie osobiście, a nie od "Randomowego usera".

Tysiące ludzi używa Klipschy do stereo i są zadowoleni. Nie zmienisz tego choćbyś w każdym tu poście pisał że się nie da.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale czy " "V-ka" nie może się podobać ?

Jak widać wg. niektórych nie może. Co poradzę, wychowałem się na klubowych nutach i ta ekspresja po prostu mi pasuje. Nie wolno zawłaszczać sobie prawa do decydowania o tym. Mnie ucho boli jak słucham niektóre kawałki które wrzucacie w czego-słuchasz, ale nie krytykuję, bo akceptuję że są odmienne gusta. Tak samo mdło mi się robi jak słyszę niektóre kolumny którymi inni się zachwycają. Ale to nie powód dla mnie by wytykać że do niczego się nie nadają, po prostu to inny targret.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...