Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MasterD23337 napisał:

To i tak prawie 2 tysie taniej niż u nas. A na jakie napięcie jest trafo w tym amplitunerze? 110V czy 110/220V. ?

Wydawało mi się, że na jakimś zagranicznym forum ktoś pisał, że jest 110/220V, ale szukałem teraz i nie odnalazłem. Na oficjalnej stronie w USA piszą o 120V.

 

Może branża coś wie więcej, chociaż przy tej różnicy w cenie to nie jest w interesie branży, żeby rozwiewać takie wątpliwości ;-).

Swoją drogą to nie jest normalne, żeby sprzęt wysłany detalicznie z USA, po ovatowaniu w PL (23%) wychodził o 25% taniej, niż taki kupiony bezpośrednio w PL. To ile jest w tym amplitunerze marży? 50% wartości sprzętu i to juz po koszcie licencji DIRACa? czyli producent otrzymuje z tych 6100 netto (7499 brutto) pewnie ze 2000-2500 zł, a reszta to licencja Diraca i koszt dystrybucji + VAT i szczęsliwy konsument płaci "atrakcyjne" 7499 zł brutto - chore to jest, ale to już nie dyskusja na to forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 12:33, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie jestem tego pewień ale chyba model PM7000N, nie jest już produkowany.

To co jest w sklepach to są pozostałości i nowe raczej nie będą już dostarczane. Podobnie jest z dwoma wzmakami , które posiadam czyli Arcam SA30 i Qudral Aurum A9.

Arcam na pewno. Jest nowa linia. Quadral nie wiem czy oni będą dalej produkowac elektronikę.

Marantz nie wiem.

Dnia 1.05.2024 o 12:33, Tomasz Kluczynski napisał:

Co do samego PM 7000N to myślę, że w jego przypadku, pomimo sukcesu rynkowego, raczej nie będzie jego bezpośredniego następcy i to jeszcze z Hdmi.

Bedzie zobaczysz.

No może nie z HDMI. Ale będzie miał po prsotu odswierzony design. Koncern Denon i Marantz tak robi.

Cinema 70stereo to jest przecież to samo co NR1200 tylko nowe złącza HDMI a i DRA800 i DRA900, no kopia.

 

8 godzin temu, MasterD23337 napisał:

To i tak prawie 2 tysie taniej niż u nas. A na jakie napięcie jest trafo w tym amplitunerze? 110V czy 110/220V. ?

Oni pracują na innym napięciu. Wiec + przetowrnica.

Problemy z ewentualnym serwisem. Nie wiadomo jak z licencją Dirac faktycznie czy to działą globalnie wtedy

Realnie po VAT i cło ile wyjdzie taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Quadral nie wiem czy oni będą dalej produkowac elektronikę.

 

Piotrze z tym że Qudral zlecił budowę tych wzmacniaczy i cd bardzo znanemu "Luminarzowi" z Sauerlandu.

Sam Qudral ich nie produkował,tylko sygnował swoją nazwą.Choć gdyby były sygnowane marką projektanta i wykonawcy, to osiągneł by dużo większy sukces rynkowy.

Tu przeklejone tłumaczenie z opisu wzmaka z serii Aurum.

Oczywiście życie w Hanowerze mogło być stosunkowo łatwe: dzięki doskonałym kontaktom na Dalekim Wschodzie – części głośników Quadral produkowane są w Chinach – znalezienie producenta OEM dla jednego lub inne urządzenie . „OEM” to skrót od „Original Equipment Producent”, a taki „producent oryginalnego sprzętu” z pewnością chętnie sprowadziłby do Hanoweru kontenery ze sprzętem z logo Quadral.Ale: Quadral nie chciał. Tym bardziej, że urządzenia miały pływać pod prestiżową marką „Aurum” – omawiany Tytan (jesteśmy obecnie w VIII wcieleniu) też jest Aurum. Krótko mówiąc: Chiny nie były. Ponieważ urządzenia miały zostać przyjęte na rynek, musiał być na nich napis „Made in Germany”. I nie tylko to: kup komponenty w Chinach, skręć je w Niemczech, a następnie zadeklaruj jako urządzenie niemieckie - nie. Jeśli tak, to poprawnie. I tak ostatecznie zlecono realizację projektu uznanemu luminarzowi elektroniki z Sauerland, posiadającemu wieloletnie doświadczenie w rozwoju i produkcji elektroniki audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak ja wiem, że to nie ich produkt. Nie wdawałem się w zainteresowania kto to dla nich robił.

Pytanie jest czy nadal będzie.

Myślę,że nowych już nie będzie, te ostatnie sprzedaje tylko jeden salon z Karlsruhe. Zresztą w świetnej cenie, bo praktycznie za połowę ceny tego co kosztował jak wchodził.A gra tak, że z nowych do 8 tys zł nic nie ma z nim startu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie dokładnie nie jest napisane jaka dokładnie firma projektowała i robiła te wzmaki, ale po miejscu usytuowania można się domyślić.

Bardzo pozytywne recenzje quadral AURUM Vulkan 9 i quadral AURUM Orcan aktiv autorstwa Jörga-Petera Schimmela i Wolfganga Kempera oczywiście nie sprawiły, że było mniej ciekawie. To, że Quadral sam urządzeń nie zaprojektował, jest tajemnicą poliszynela. Został opracowany i wyprodukowany przez znaną firmę z Sauerlandu z bogatą przeszłością, szczególnie w budowie wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Oni pracują na innym napięciu. Wiec + przetowrnica.

Problemy z ewentualnym serwisem. Nie wiadomo jak z licencją Dirac faktycznie czy to działą globalnie wtedy

Realnie po VAT i cło ile wyjdzie taniej?

Kolega @Murciano wcześniej wyliczył, że około 2 tysiące taniej. Jakieś 5512 zł wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Myślę,że nowych już nie będzie, te ostatnie sprzedaje tylko jeden salon z Karlsruhe. Zresztą w świetnej cenie, bo praktycznie za połowę ceny tego co kosztował jak wchodził.A gra tak, że z nowych do 8 tys zł nic nie ma z nim startu.

Mam podobne wrażenie.

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

3 CD Faithless za 43 zł

https://amzn.eu/d/eB2SaOw

image.png.e95cf1b492654b7c2c25a0449fb78a43.png

Lubię.

9 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Kolega @Murciano wcześniej wyliczył, że około 2 tysiące taniej. Jakieś 5512 zł wyjdzie.

Jesli to z wszystkimi oplatami i transportem no to jest to opłacalne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to jest killer cena. Super alternatywa dla Loxije, SMSLów i tak dalej.

No taka dokładna bo w środku siedzi Infineon MA1270 czy to co w topping MX5 na przykład ;) fajnie ,że od razu z chromecastem, szkoda,że bez pilota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

No taka dokładna bo w środku siedzi Infineon MA1270 czy to co w topping MX5 na przykład ;) fajnie ,że od razu z chromecastem, szkoda,że bez pilota. 

ale gra to inaczej od MX5

moim zdaniem ciemniej.

https://audio.com.pl/testy/stereo/systemy-all-in-one/3313-arcam-solo-uno

"

Brzmienie

W stabilnym stylu Arcama – spójne, plastyczne, bez przejaskrawień. Gęsty, niski bas daje muzyce naturalne ciepło."

Z tym się zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomasz S. napisał:

No taka dokładna bo w środku siedzi Infineon MA1270 czy to co w topping MX5 na przykład ;) fajnie ,że od razu z chromecastem, szkoda,że bez pilota. 

Oprócz pilota brak tez daca i jakichkolwiek  wejść, więc chyba gorzej od Toppinga ;)

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, stach_s napisał:

Oprócz pilota brak tez daca i jakichkolwiek  wejść, więc chyba gorzej od Toppinga ;)

ma jedno wejście aux, zasilacz jest w obudowie, jest fajnie wykonany i od razu jest streamerem więc w sumie co kto woli :)  to serio nie jest złe rozwiązanie np jako podstawa zestawu do sypialni. Zwłaszcza w takiej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to jest killer cena. Super alternatywa dla Loxije, SMSLów i tak dalej.

Jedno zastrzeżenie - ten Solo Uno to nie jest prawidłowo skonstruowany wzmacniacz. Wystarczy popatrzeć na pomiary. Kaczka dziwaczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Jedno zastrzeżenie - ten Solo Uno to nie jest prawidłowo skonstruowany wzmacniacz. Wystarczy popatrzeć na pomiary. Kaczka dziwaczka.

To prawda. Wykresy są wręcz komiczne.

Ale słuchałem go i gra przyjemnie :)

Myślę że to jakiś błąd przyrządzeń pomiarowych, chodź no nie wiem.

Ten też w pomiarach wypada źle. Kosztuje pół miliona.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3646-dan-dagostino-momentum-m400-mxv

A chętnie bym przytulił.

9 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Zakupilem z ciekawości. Chciałem male urzadzenie all in one z sygnaturą dźwięku inną niż wszystkie chińczyki. Zobaczymy 🙂

Daj znać czekamy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...