Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

@Luk Pl zupełnie nic się nie stało ( przynajmniej nie mam sobie nic do zarzucenia ) a rozwalasz temat bo nie podobają Ci się praktyki sklepu i mnie o nie obwiniasz.

Wypowiadaj się jak chcesz, mamy wolność słowa ale jeżeli zarzucasz mi cokolwiek to nie licz ,ze będę tylko biernie to czytał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz S. napisał:

rozwalasz temat bo nie podobają Ci się praktyki sklepu i mnie o nie obwiniasz

Tak, nie podoba mi się praktyka sklepu, od początku to podkreślam, to już się robi nudne, ale skąd myśl że ja ciebie za ich praktykę obwiniam? Trzeba mieć trochę dystansu i nie brać tak wszystkiego do siebie bo to bardzo szkodliwe myślenie. Kilka razy tłumaczyłem, że to sklep wprowadza potencjalnego klienta w błąd, nie TY. Ty tylko poleciłeś ich ofertę tu na forum, ale każdy z nas popełnia błędy, sztuką jest się do nich przyznać i wyciągnąć wnioski bo jak mówi powiedzenie, uczymy się na błędach, ale ty wolałeś mnie zaatakować, bo śmiałem zwrócić ci uwagę na nieuczciwą cenę na stronie jakiegoś sklepu, niewiarygodne. Dalsza dyskusja nie ma sensu wiec nie będę już nawet czytał twoich odpowiedzi, straciłem wystarczająco czasu na rzucanie grochem o ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Luk Pl napisał:

No niestety nie rozumie kolega dalej mojego punktu widzenia. Sklep sugeruje że te kolumny kiedyś kosztowały ponad dwa razy więcej

Wszystko się rozchodzi o to że iBOOD nie jest objęty naszym nowym prawem i podawaniem początkowej ceny.

I już. U nas juz też znalałem sprytne obejścia tego :/

No już skończmy ten temat bo się bałagan robi. A wątek może być fajny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chciałby zamówić coś z Francji, to sklep skąd przychodzą te wszystkie Focal Aria w niskich cenach to najczęściej Fnac.

Z ostatniej bardzo dobrej promocji na Arię było sporo skarg, że niektóre kolumny ciężko przeszły transport więc na wszelki wypadek polecam zapoznać się z procedurą chargeback.

Przykładowa oferta.

Triangle Comete Esprit EZ - 549 EUR + 15 Eur przesyłka co daje nam około 2660 zł. Ceny u nas za parę to około 4200

https://www.fnac.com/Enceintes-bibliotheques-Triangle-Comete-Esprit-Ez-Noir-Cendre-Vendues-par-paire/a17503634/w-4#omnsearchpos=1

 

2023-01-31_11h54_23.png

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Topping E30 II  - 95.72 gbp z wysyłką / podatkiem co daje jakieś 506 zł

Cena u nas wg cene 699 zł

https://smile.amazon.co.uk/gp/product/B0B7L67W7Z/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Zachęcam,żeby inni też wstawiali okazje ;)

2023-02-02_08h05_54.png

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to polecam przejrzenie całej tej kategorii https://www.q21.pl/category/outlet

Takie rzeczy, które ja bym kupił gdybym nie miał już za dużo sprzętu to:

https://www.q21.pl/audio-physic-classic-3-outlet.html
https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-100-7g-limited-edition-outlet.html     <--- te zielone limitowane ❤️
https://www.q21.pl/polk-audio-reserve-r600-czarny-outlet.html 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tomek nie będziemy Ci mieszać świetnie Ci idzie :)

Forum to społeczność, sam nie będę wszystkiego wrzucał ;)

Mini offtopic bo chyba powstał wzmacniacz bliski mojego ideału.

Nowy Audiolab 7000A będzie miał HMI, USB, więcej mocy, dac z MQA i będzie kosztował 1299 euro

7000a-s2.png

7000a-s3.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2023 o 10:36, Tomasz S. napisał:

Bardzo fajna opcja od kolegów z Q21

Tu przypomina mi się zakup monitorów z outletu Q21 przez Kolegę Wojtka. Miał być stan bardzo dobry a zdjęcia paczek, które od niego otrzymałem,  to był skandal. Oczywiście paczki wróciły do Q21. 

 

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Mini offtopic bo chyba powstał wzmacniacz bliski mojego ideału.

Nie wyręczasz za bardzo Q21? Przecież tu nie będzie żadnej promocji...

Q21 kupi jednorazowo  ze 200 tych piecy i będzie przez najbliższe dwa lata polecać je w każdym wątku. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Nie wyręczasz za bardzo Q21? Przecież tu nie będzie żadnej promocji...

Ja od nich swojego Audiolaba nie kupiłem ale jeżeli chodzi o 6000A to dużo, rzeczy mi się w nim podoba ale ma parę braków. Z marketingiem sobie sami poradzą.

Ogólnie od jakiegoś czasu szukam wzmacniacza, który będzie miał dźwięk taki jak mi odpowiada, komplet wejść razem z HDMI arc, dużo mocy, miał korekcje i dodatkowo,żebym mógł sobie na niego pozwolić a najlepiej jeszcze wbudowany streamer, auto on i auto standby i wygodny pilot. Ten już sporo rzeczy spełnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2023 o 10:51, kaczadupa napisał:

Nie wyręczasz za bardzo Q21? Przecież tu nie będzie żadnej promocji...

Q21 kupi jednorazowo  ze 200 tych piecy i będzie przez najbliższe dwa lata polecać je w każdym wątku. 

Hehehe to prawda. Tu promocji nie będzie. I tak będa tak robić. Ale już widze się przyzwyczailiśmy.

Ale promocja będzie na iBOOD. Już nas do tego także zdąrzyli przyzwyczajać. -50%. Kwestia czasu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Hehehe to prawda. Tu promocji nie będzie. I tak będa tak robić. Ale już widze się przyzwyczailiśmy.

Zostawcie chłopaków z Q21 bo się obrażą ;) A wracając do tematu, dla fanów zakupów z Francji.

Monitor Audio Platinum PL100II, 2580€ za parę + przesyłka.

https://www.homecinesolutions.fr/p/23351-monitor-audio-platinum-pl100-ii-ebony

pl100-ii-ebony-002-merged-jpg.262569

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam ze swojego doświadczenia dla chętnych na zakupy we Francji - ceny są dobre ale jesli macie słabe nerwy albo wydajecie na to ostatnie pieniądze to radzę przemyśleć dwa razy. 

Homecinesolutions - zamówione arie dotarły w takim stanie, że nie odebrałem przesyłki. Kasę odzyskałem ale prowizji banku za płatności kartą już nie (dla przypomnienia 6.09% według unijnej dyrektywy narzucone odgórnie dla płatności kartą. Pomimo posiadanego konta w euro Bank niestety wymusza na mnie przewalutowanie. Tutaj oczywiście z pomocą przyjdą PayPal  i inne ale ja akurat nie korzystam). Prowizja oczywiście za przelew w jedną i drugą stronę, łatwo policzyć. Tutaj straty można zrzucić na moje słabe konto, ale dla zakupów raz na jakiś czas nie będę zakładał osobnego bo to dla innych celów mi odpowiada ale pisze o tym dlatego, że pierwsza informacje o tym, że prowizja zostanie pobrana dostaniecie PO dokonaniu płatności - chyba że niektórzy czytają całą umowa podczas zakładania konta:) ja nie.

Zamówienie z Fnac, tym razem aria 948. Przesyłka miała być dzisiaj u mnie, i dzisiaj została odebrana. Tyle tylko że gdzieś na recepcji we Francji:) fnac korzysta z Chronopost a oni z DPD. Polski oddział umywa ręce, francuski również, Chronopost nie chce mi wydać kopii poświadczenia odbioru więc sprawę próbuje rozwiązać Fnac. Póki co sprzedawca zaproponował, że jeśli kolumny się nie znajdą to wyślą je po raz drugi ale...na chwilę obecną ktoś je sobie odebrał:) taka to logistyka...

Jesli fnac zdecyduje, że woli oddać pieniądze niż wysłać kolumny po raz drugi to będę w plecy o kolejne prowizje:)

 

Zdecydowanie polecam dla ludzi o mocnych nerwach bo ceny faktycznie nie do przebicia a promocje mają często. No i życzę mniej pecha.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alfred555 napisał:

Zdecydowanie polecam dla ludzi o mocnych nerwach bo ceny faktycznie nie do przebicia a promocje mają często. No i życzę mniej pecha.

Czytałem to samo na pepperze przy okazji ostatniej promocji na Arie z FNAC. U części osób wszystko ok, część dostała uszkodzone ( pewnie w transporcie ) .

Ja do zakupów w obcej walucie używam Zen albo Revolut. Nie ma wtedy problemów z przewalutowaniem (koszty) a i ochrona kupującego na ZEN jest podobno bardzo dobra. Na szczęście ja nie musiałem korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dobra to inaczej a nie da się dopłacić i wysłać je na palecie?

Piotrek, do wysyłki Fnac miałem dopłatę. Ale dopłata jest za wysyłkę ekspresową (standardowa jest darmowa). Ekspres u nich kosztuje około 25euro.

Homecinesolutions tam wysyłka była na palecie ale albo coś na to spadło albo ktoś nie wyrobił wózkiem bo kolumna była uszkodzona razem z całym narożnikiem palety. Nawet nie rozpakowałem bo nie było sensu. 

W homecinesolutions ceny za wysyłkę sporo droższe. Za kolumny typu focal aria 936 coś koło 200 euro. Za Arie 948 chcieli 350euro za wysyłkę.

 

Co do sytuacji z odbiorem ich pod innym adresem to ciężko tutaj cokolwiek komentować. Najgorzej że jak w systemie paczka widnieje jako odebrana to trzeba pisać reklamacje itd do przewoźnika. Infolinia po angielsku jak dzwoniłem nie była obsługiwana więc pomógł Fnac. Oni napisali reklamacje a ja dostałem numery sprawy itd.a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopłacić do palety warto bardziej niż do ekspresu.

wiesz co no to już inna sprawa. Jesli coś uderzylo w cała palętę. No zdarza się. Ale uszkodzenie zawartości palety to już no żadkość.

Ale z wysyłką do innego adresu :P

I że ktoś to wziął. No chyba że to kurier sobie przytulił.

Zdarzyło mi się pracować w mojej histori z Włochami. No powiem trzeba było cisnąc. dzwonić. Jednak ta południowa mentalnosć wychodziła. Widac ze z Francją nie lepiej.

No chyba że to po prostu nie fart jakich mało.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to dopłacić do palety warto bardziej niż do ekspresu

Muszę przyznać, że nie upewniłem się czy wysyłka będzie na palecie bo było to dla mnie oczywiste. Jak się okazuje założyłem błędnie.

 

Fnac odpisał, że kolumny zostały "stracone". Czekam na wysyłkę nowych, teoretycznie tego samego dnia zatwierdzili wysyłkę nowych ale wczoraj pytałem kiedy będą wysłane i odpowiedzi brak.

 

Tak teraz wszedłem na historię przesyłki i myślę, że mozesz mieć sporo racji że ktoś je przytulił bardzo świadomie.

 

Historia na Chronopost została zmieniona i pojawiły się rozbieżności między nimi a DPD. Według Chronopost godzinę po odebraniu przesyłki od Fnac przesyłka była w... Warszawie:) co ciekawe w poniedziałek ta sama strona pokazywała że paczka była wtedy w magazynie we Francji.

No nic, nie ma tutaj czego komentować bo ciężko tutaj cokolwiek dodać:) dam znać jak w końcu dotrą (albo i nie).

 

Żeby nie robić tutaj offtopu nie miałem na celu nikogo zniechęcać do zakupów w tym czy innym sklepie we Francji, chciałem tylko zwrócić uwagę na ewentualne potencjalne problemy (ja płacę karta dość często za granicą i wiem, że będę musiał zapłacić prowizje ale jak ktoś będzie to robił po raz pierwszy to dobrze gdyby miał tego świadomość szczególnie przy większych zakupach i np użył jakiegoś portalu/aplikacji do płatności).

Promocje mają świetne i jeśli odbywa się do bez problemów to na pewno warto.

To żeby wynagrodzić Tomaszowi zaśmiecanie wątku to od siebie dodam, że warto skorzystać z opcji "poproszenia o specjalną ofertę" na homecinesolutions lub wysłać im meila z prośbą o wycenę. Dostajemy wtedy linka do oferty ze "specjalną ceną". Dla przykładu focal aria 936 koszt jednej kolumny 1580 za sztukę, w specjalnej ofercie dostajecie pierwsza kolumnę w standardowej cenie natomiast druga za 20 euro...:) Oferty na ten sam produkt mogą być różne, czasem czekamy na nią minutę, czasem kilka dni. Oferta przychodzi na meila, którego trzeba podać przy okazji prośby o tzw "specjalna ofertę".

 

Ps. Wrzucam screeny ze śledzenia przesyłki. To o czym mówiłem, według DPD w poniedziałek przesyłka do wydania "za granicą", według Chronopost było to samo, ale dzisiaj historia została zmieniona i przesyłka w piątek była w Warszawie:) a raczej się teleportowała bo dotarła tam godzinę po wydaniu z Fnac... Nie ma co tutaj komentować, sprawa wyjątkowa dziwna i myślę, że nie zdarza się zbyt często.

Pozdrawiam 

IMG_20230208_083601.jpg

IMG_20230208_083538.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...