Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

Zależy kto czego i do jakiego pokoju się szuka. Gaia to mniejsze kolumny, które grają bardzo szybkim i zwartym basem, tak że odnajdą się nawet z pomieszczeniu 10m2, gdzie Antale są zalecane od 20m2 w górę. Gaie mają zwinniejszy bas od Antali, które znowu mają o niżesz zejście i większą ilość dołu, ale w takiej proporcji, żeby zachować prędkość. Góra i średnica to ta sama klasa, oczywiście poza Antalem 40th.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mcc64@wp.pl napisał:

V6A ponownie dostępne po 2147

https://www.amazon.pl/dp/B08G4X4TLW/

Ta cena jest już od miesięcy, rośnie co jakiś czas do okolic 2300-2400 ale wystarczy poczekać wtedy parę dni. 

Po wejściu w link jest 2399, śledzę to i szczerze pisząc nie widziałem nigdy po 2147...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po wejściu w link jest 2399, śledzę to i szczerze pisząc nie widziałem nigdy po 2147...

 

a to ciekawe - może dlatego że było jeszcze taniej ? :) czy akurat chodzi o konkretnie 2147? :)

a oto tylko przykłady:

10 październik 2144 - https://www.pepper.pl/promocje/yamaha-rx-v6a-amplituner-72-906161

1 październik - 2133 - https://www.pepper.pl/promocje/yamaha-rx-v6a-901048

 

a pod koniec sierpnia sami równaliście do ceny amazona 2091,01 czyż nie?

27 sierpnia amazon 2091,01 - https://www.pepper.pl/promocje/amplituner-yamaha-rx-v6a-71-884658

28 sierpnia tophifi 2091,01 - https://www.pepper.pl/promocje/amplituner-yamaha-rx-v6a-72-885209

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Murciano napisał:

Potwierdzam, że v6a było za te 2147 z jakimś przecinkiem - zaraz po tym jak skończyły się promocyjne Denony 2800h DAB czyli od 9.10 czy od 10.10

Czyli na Amazon Prime Day przez dwa dni była super oferta. 

No to cóż, kto "skorzystał to skorzystał".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czyli na Amazon Prime Day przez dwa dni była super oferta. 

No to cóż, kto "skorzystał to skorzystał".

Drogi Topie, przekręcacie moje słowa i celowo wprowadzacie forumowiczów w błąd sugerując, że to są jakieś wyjątkowe oferty raz do roku, a jest dokładnie odwrotnie - tak jak napisano wyżej - ten ampli na amazonie regularnie krąży w okolicy 2100 zl - można przeszukać historie forum....

 

Yamaha V6A nie była w ogóle przeceniona w ramach amazon days - to była normalna regularna cena, która wisiała najpierw na pozimie 2147, a pozniej na 2144 również po skonczonych amazon days.

 

Na amazon days przeceniony był Denon x2800h DAB do okolic 2400 zl.

Edytowano przez Murciano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czyli na Amazon Prime Day przez dwa dni była super oferta. 

No to cóż, kto "skorzystał to skorzystał".

Podałem wyżej udokumentowane niskie ceny z 3 różnych dat. Cena w okolicach 2 tys to standard na Amazonie tylko czasami jest w okolicy 2300, rozumiem że wolicie sprzedać swoje drożej ale te komentarze to już trochę żenujące są i wprowadzają w błąd.

Nawet zdarzało wam się komentować te niższe ceny w tym wątku chociażby cenę 2091 z 27.08.

Wnioski pozostawiam forumowiczom

 

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha CD-S303 za 1253zł

Nie jest to żadna promocja, przekreślona cena tylko standardowa już od dłuższego czasu. 300zł taniej niż inne oferty na ceneo. Tylko srebrny w takiej cenie.

https://www.amazon.pl/Yamaha-Elektronik-Europa-CD-S303-srebrny/dp/B09C1Y69LY

 

Ale jak ktoś potrzebuje czarny to zapraszam na amazon.de -tam czarny i srebrny 310 euro z wysyłką czyli jakieś 1330zł.

https://www.amazon.de/dp/B09C1YYPGQ/ref=twister_B09ZKY667T?_encoding=UTF8&psc=1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale o co ta kłótnia?

 U naszych zachodnich sąsiadów wiele sprzętów, w tym Yamaha, jest tańszych. Jest internet, są zagraniczne porównywarki i można sobie ceny w poszczególnych krajach posprawdzać.

Jeśli cena jest atrakcyjna to możesz zamówić zza granicy, albo ponegocjować u nas w kraju. Ja na przykład tak zrobiłem, ponegocjowałem, i kupiłem sprzęt w cenie "niemieckiej".

Ale czy dla 300 zł oszczędności kupowałbym na Amazonie zamiast w polskim salonie, to na pewno nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcc64@wp.pl napisał:

Yamaha CD-S303 za 1253zł

Nie jest to żadna promocja, przekreślona cena tylko standardowa już od dłuższego czasu. 300zł taniej niż inne oferty na ceneo. Tylko srebrny w takiej cenie.

https://www.amazon.pl/Yamaha-Elektronik-Europa-CD-S303-srebrny/dp/B09C1Y69LY

 

Ale jak ktoś potrzebuje czarny to zapraszam na amazon.de -tam czarny i srebrny 310 euro z wysyłką czyli jakieś 1330zł.

https://www.amazon.de/dp/B09C1YYPGQ/ref=twister_B09ZKY667T?_encoding=UTF8&psc=1

 

Można klikać, nie widzę problemu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

No ale o co ta kłótnia?

 U naszych zachodnich sąsiadów wiele sprzętów, w tym Yamaha, jest tańszych. Jest internet, są zagraniczne porównywarki i można sobie ceny w poszczególnych krajach posprawdzać.

Jeśli cena jest atrakcyjna to możesz zamówić zza granicy, albo ponegocjować u nas w kraju. Ja na przykład tak zrobiłem, ponegocjowałem, i kupiłem sprzęt w cenie "niemieckiej".

Ale czy dla 300 zł oszczędności kupowałbym na Amazonie zamiast w polskim salonie, to na pewno nie.

Oczywiście co kto woli. Tylko większość ofert jest Amazon.pl (np v6a o którym była mowa) więc sprzęt w cenie "polskiej" z dostawą z Polski na drugi dzień. 

A jak ktoś nie kupuje na Amazonie to może nie wiedzieć ale podejście Amazona w przypadku ewentualnych problemów ze sprzętem jest bardzo pro klienckie.

Jak miałem problem ze sprzętem to Amazon zapłacił za wysyłkę sprzętu który reklamowałem.

 

Nie bardzo rozumiem jaka jest przewaga polskiego salonu nad polskim Amazonem?

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Można klikać, nie widzę problemu :)

 

Czyli tym razem badanie rynku się udało 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale na pewno część polskich salonów to małe lokalne interesy, a Amazon to wielka korporacja, która swoimi dumpingowymi cenami wykańcza mniejszą konkurencję. Taki gigant może sobie pozwolić na niższą marżę, bo idzie w ilość. Był kiedyś fajny odcinek southparku na ten temat. :)

Oczywiście dla klienta to okazja kupić taniej na Amazonie. Czasami sam też tam kupuje.

Z tym że do lokalnego salonu audio może przyjść, porozmawiać, osłuchać sprzęt. Ciężki temat, ale w dzisiejszych czasach często konkuruje się tylko ceną detaliczna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2024 o 19:39, Tweeter2016 napisał:

A jak się mają podstawkowe Triangle Esprit Comete EZ do podłogowych Gaia EZ? Porównując najtańsze w kolorze Ash ogromnej różnicy w cenie nie ma.

Szczuplejszy bas, jednak wielkość obudowy i konstrukcja 3-drożna robi swoje. Także nie schodzą tak nisko jak Gaia, ale to jest nie tak duża różnica. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2024 o 23:20, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po wejściu w link jest 2399, śledzę to i szczerze pisząc nie widziałem nigdy po 2147...

Wczoraj też był po tyle.

Dnia 13.10.2024 o 10:45, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czyli na Amazon Prime Day przez dwa dni była super oferta. 

No to cóż, kto "skorzystał to skorzystał".

15.10 ta cena tez była.

Zdaje się że oni tych modeli nie mają po prostu duzo. I jak obniżają cenę na to na dwa dni do pół dnia. Ktoś kupi 2-5 sztuk i cena z automatu wraca.

Ten ich algorytm na wielu produktach tak działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wczoraj też był po tyle.

15.10 ta cena tez była.

Zdaje się że oni tych modeli nie mają po prostu duzo. I jak obniżają cenę na to na dwa dni do pół dnia. Ktoś kupi 2-5 sztuk i cena z automatu wraca.

Ten ich algorytm na wielu produktach tak działa.

 

Dobrze zauważyłeś, że Amozon puszcza tych urządzeń "po kilka sztuk" 

Ale to jaką dowalają cenę...to przechodzi ludzkie pojęcie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dobrze zauważyłeś, że Amozon puszcza tych urządzeń "po kilka sztuk" 

Ale to jaką dowalają cenę...to przechodzi ludzkie pojęcie....

I to na różnych produktach.

Kupiłem u nich 2 tygodnie temu dezodoranty :) A co żeby nie śmierdzieć. Duzo taniej niż w sklepie.

Wczoraj, jeszcze 20 zł mniej!

Momentami to robią takie promocję że na prawdę. Na różne rzeczy.

Yamahy i tak mają chyba mało. Bo te promocję sa na prawdę na chwilę. Pewnie z 5 osób kupi.

Denon jest duzo częściej.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dobrze zauważyłeś, że Amozon puszcza tych urządzeń "po kilka sztuk" 

Ale to jaką dowalają cenę...to przechodzi ludzkie pojęcie....

No tak, audio jest tak tanio że może też od nich coś kupicie 😀

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...