Skocz do zawartości

Subwoofer (2000-3000 zł) do monitorów i 25 m2


Kraft

Recommended Posts

53 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zastanawiajace jest jak silnie próbuje sie zniechęcić potencjalnego uzytkownika do wykorzystywania subwoofera/-ów w systemie. 

Ja zachęcam bardzo. Uważam, że to jest najlepsza metoda na uzyskanie pełnego pasma w przyzwoitych budżetach :)  ale no jest to tez trudne dla normalnego użytkownika, co chce po prostu postawić klocki i żeby grały. Troche teorii trzeba przyjąć. Dlatego takie RP/Dirac jest swietnym srodkiem do osiągnięcia celu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szyt napisał:

ale no jest to tez trudne dla normalnego użytkownika, co chce po prostu postawić klocki i żeby grały. 

Nie wiem, czy to takie trudne. Suba ustawiłem na środku, między kolumnami, na razie gram praktycznie na fabrycznych nastawach i jest całkiem nieźle. Nawet w tej aplikacji podłogówki w analogicznej cenie (czyli, w zależności od wykorzystywanych monitorów, 4500-6500 zł) raczej zagrają gorzej niż taki zestaw, i na basie i na górze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, z całym szacunkiem, ale nie jesteś reprezentatywnym przykładem normalnego użytkownika :D W gronie entuzjastów pewne rzeczy bierzemy za fakty i oczywistości, ale serio wiekszosc ludzi ma zerowe pojecie o akustyce, czestotliwosciach itd. Raz czy dwa było mi dane blysnąć party trickiem, polegającym na odsunięciu kolumny od ściany u ludzi co mają naprawde solidnie wycenione zestawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Przyjemny utwór w stylu lat 1990s , jest bas , gitarka jak u SofiTukker , fajna separacja - do przetestowania zgrania suba w stereo , u mnie jest PRO ;) 

 

Taka przewalona stopa to nawet na Menuetach bez suba masuje klatę;)

34 minuty temu, AudioTube napisał:

Na tym strojono dla mnie kolumny/sub

 

6D28BACA-5F54-4936-86DE-EEACD057DCAE.jpeg

Który utwór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraft napisał:

Który utwór?

„Never mind”

Reszta także wpisuje się w tzw „szkoła strojenia” kolegi, który mi wykonał zestaw. 
 

Do tego absolutny „must” to dopięta na ostatni guzik akustyka/dsp. 
Inaczej szkoda zachodu.

Jak takie „tempo i dynamikę” zagra, to cała reszta, to małe piffko.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

@Kraft,  czy cały czas mówisz o B&W ASW 610 ?

Jak się ma jeszcze SVS SB 1000 vs Quadral Qube 10 vs B&W 610 ?

Czy lepiej dołożyć do SVS SB 2000 ? Bez pro :)

Mam SVS 2000SB, ale właśnie wersję Pro.
U mnie spisuje się bardzo dobrze.
Basisko tam gdzie trzeba potrafi być potężne i dobrze rozciągnięte, a przy tym bez zamulania tam gdzie uderzenie jest szybkie i precyzyjne.
Tyle, że mówię, to 2000 Pro i dochodzi DSP z Lyngdorfa, więc też ma tu wpływ na cały odbiór.

Kwestia też metrażu. U mnie cały pokój ma 20m2, ale pokój jest w kształcie litery L i miejsce odsłuchowe zawiera się w odnodze L-ki.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maciek72 napisał:

I , Twoim zdaniem  1 sprawdza się w 25m ?

Tylko ja nie szukam jakiś szczególnych basowych atrakcji. Chcę tylko, żeby kontrabas w miarę ładnie zagrał, żeby słyszeć bez zamulenie i dudnienia gitarę basową itp. I do tego 1x8" w obudowie zamkniętej zdaje się, że wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...