Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

daj znać jak już pomalujesz :D

U nas jakby ta sama osoba cały czas yebała po tych głośnikach w sieci.  Jak szukałem opinii jakiś czase temu, to wszyskie opinie na jedno kopyto, jakby wychodziły z tej samej klawiatury. Ale może w tym sporo prawdy, że to nie są kolumny dla ludzi którzy podłączają do byle czego, byle gdzie. Bo fakt faktem, to nie są bowersy które zrobią wrażenie na każdym kowalskim. 
image.png.a45f8f470f6a6bfb5b918a34b4ce7d2a.png

Ja jestem podjarany mega! Dużo osób pisało że nie ma sensu, bo R3 będą takie same jak R3 meta. 
Ale tak samo pisali z R300. Gdzie dla mnie R3 i R300 to zupełnie inne kolumny. 

Z tym że R3 meta pewnie wywalą z ceną 12,000zł.  Jak nie więcej.
Teraz nowe R3 to koszt 5k pln. Weź pokaż mi teraz komercyjne kolumny za 5k pln na poziomie R3. 

Choć wiadomo, to wyprzedaże, niedługo R3 nie będzie w sklepie.
 

Dokładnie to samo sadze - ze wszystkim się zgadzam :) Metą będą pewnie za 12, a r3 nie da się już nowych kupić. 

W zagranicznych recenzjach tez wszyscy mówią/ piszą, ze są to wyjątkowo specjalne kolumny pod katem wartości względem reszty podzespołów. W Nautilisie zaznajomieni koledzy powiedzieli mi, ze często po odsluchach kolumn za 20 tysięcy kupowali r3 i dużo droższa do nich elektronikę. 

W kwestii wosku - strach mi nowiutkie kolumny jakimś środkiem smarować hahah ale jeśli to polecają chłopaki z Nautilusa i mówią, ze efekt jest spektakularny i oni sobie prywatnie to robią na fornirach od razu po wyjęciu kolumn z pudełka to chyba im ufam :) Poza tym naturalny wosk pszczeli to przecież żadna chemia, więc nic mu na pewno nie zrobi

16 minut temu, Dedal75 napisał:

Po odsłuchach, R3 jak się pojawiły ,to nawet branża za dużo o różnicach powiedzieć nie umiała . Więc czy to zupełnie inne kolumny ,sądzę że wątpię 😊

Z tego co na razie słyszę, są to zupełnie inne kolumny... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

A ja się pochwale, ze gadałem z chłopakami z nautiliusa i mi podpowiedzieli mega patent na ten fornir w r3 - mianowicie naturalny wosk pszczeli nałożyć. Podobno wtedy to wyglądają tak, ze z kapcie z nóg *******. I zabezpiecza oryginalny fornir. 

specjalistą od olejowosku jest kolega @Kraft, który miał Pylony tak wykończone, zresztą ten olejowosk i ja używam do blatów z masywu i jest bardzo ok, tylko zrobia się ciemniejsze jak je tym potrakujesz, powiedz tylko czy kefy nie mają jakieś warstwy lakieru na sobie? a i nie dziwie się, zż gato sprzedałeś, te kefy idealnie kolorystycznie się zgrały...

7 godzin temu, lukluk71 napisał:

Gato też fajne kolumny, ale idealnie to opisałeś. Dlatego ja zbastowałem z poszukiwaniami, bo doszedłem do wniosku, żeby zaspokoić swój muzyczny głód i żeby mieć uniwersalność, musiałbym mieć w mieszkaniu z 3 pary kolumn. Dlatego zostaje przy "neutralności" R3. ktore w moim odczuciu radzą sobie dobrze przy każdym  rodzaju muzyki. Po prostu jakoś w nich mi niczego nie brakuje.

cóż ale FM 8 nie będą miały tego rozmachu, co innego FM 15...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

specjalistą od olejowosku jest kolega @Kraft, który miał Pylony tak wykończone, zresztą ten olejowosk i ja używam do blatów z masywu i jest bardzo ok, tylko zrobia się ciemniejsze jak je tym potrakujesz, powiedz tylko czy kefy nie mają jakieś warstwy lakieru na sobie? a i nie dziwie się, zż gato sprzedałeś, te kefy idealnie kolorystycznie się zgrały...

cóż ale FM 8 nie będą miały tego rozmachu, co innego FM 15...

To jest chyba fornir który musi być szyna zaimpregnowany. Pewnie lakierem. Ale wtedy ten wosk je jeszcze dodatkowo nablyszczy. Wątpię żeby je mocno pociemnił. W dotyku robią wrażenie suchego szortkowatego drewna. Tak, ze jak czyszczę ściereczka z grubej mikrofibry to chaczy o niego. Dlatego właśnie dla jego dluwiwcznosci chce ten wosk pszczeli naturalny położyć :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale kto sprawdza opinie na ceneo? / allegro? Przecież to po to zrobili tą ustawę. Tam były opinie pisane przez boty albo osoby związane z poszczególnymi firmami. I to nie tylko w dziale audio.

 

Przeważnie taką praktyke robią pozytywne opinie. A tam dużo było negatywnych. Ale ludzie posiadający te kolumny, później prostowali negatywy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystając z b. dobrych cen na KEF zamowilem R11. Wlasnie sie wygrzewają. Podlączylem pod NAD C658+ M23. Grają przepięknie ;) Myślę, że kupno R3 w tej chwili to b. dobry wybór (w aktualnej cenie).

12 minut temu, Kraft napisał:

Bowers 706 S2. 

Myślę, że 5k na kpl. nie styknie.

Edytowano przez FX486
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kraft napisał:

Bowers 706 S2. 

 

1 godzinę temu, zolt napisał:

Proszę bardzo. Audio Physic Classic 3.



Jedne i drugie były odsłuchane, bowersy odpadły po 2-3 kawałkach. Totalnie nie moje granie.  Poza tym, gdzie sklepowa cena 706 S2 za 5,000zł ? z AP dopiero podobało mi się granie APC 6. 

2 minuty temu, lukluk71 napisał:

 


Jedne i drugie były odsłuchane, bowersy odpadły po 2-3 kawałkach. Totalnie nie moje granie.  Poza tym, gdzie sklepowa cena 706 S2 i AP3 za 5,000zł  

AP3 teraz cena sklepowa 7,000zł trochę się zapędziliście koledzy z tymi porównaniami cenowymi :D

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Co do podłogowych nie zgadzam się, a co do monitorów - zwykłe czepialstwo 😝.

No r3 powiem Ci ze są spore i ciężkie są bardzo. Nie wyobrażam sobie ich przestawiać. Ale to może kwestia „ilości mięśni” hehe ;)

Słuchajcie, czy ktoś z Was mógłby mi podrzuć link do wątku o zjazdach bo wiem ze się szykuje w moim mieście Warszawa :) Czekałem na to mega długo, a nie mogę znaleźć żeby się zapisać - chce Was w końcu poznać!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...