Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 24.01.2023 o 00:03, mateolo2 napisał:

Ja wszystkie w Apamie zamawiałem. Fajne chłopaki. Plus ja w swoim prywatnym życiu często w studiach dźwiękowych pracuje i ich panele są tam popularne, stad wybór :)

Chociaż na początku jak je powiesiłem to się załamałem „gdzie mój bas” - dzisiaj już wiem, ze bym nie wrócił do pustych scian

Ile będziesz jeszcze wygrzewał ? 

Daj znać jak pierwsze wrażenia ;)

Ładnie to wygląda u Ciebie, pewnie żona dobierała kolor, bo widzę że idealnie trafione pod meble ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Nie mam żony ;) kawaler 

No nie wiem ile, na razie ma około 30h - cichego plumkania tak jak w salonie mi kazali. Wiec pewnie z 50 musi minąć żebym mógł w ogóle trochę głośniej zrobić. A ocenę będę wydawał tak po 100-150 kiedy będę ich już mógł głośniej posłuchać 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ile czasu minęło od ostatniego spotkania z r300? 

To pytanie przewidziane jest oczywiscie do @mateolo2 ;)

Trzy dni temu miałem jeszcze w domu po pół roku grania non stop praktycznie, więc znam je na wylot :) Ale w r3 już słyszę różnice pomimo niewygrzania, ale to poczekajmy i dam znać dopiero jak porównam

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mateolo2 napisał:

Trzy dni temu miałem jeszcze w domu po pół roku grania non stop praktycznie, więc znam je na wylot :) Ale w r3 już słyszę różnice pomimo niewygrzania, ale to poczekajmy i dam znać dopiero jak porównam

dawaj pierwsze "subiektywne" wrażenia. Przecież możesz napisać przemyślenia. Później po wygrzaniu napisać kolejne. 
Właśnie będzie fajnie tak poczytać etapami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukluk71 napisał:

dawaj pierwsze "subiektywne" wrażenia. Przecież możesz napisać przemyślenia. Później po wygrzaniu napisać kolejne. 
Właśnie będzie fajnie tak poczytać etapami. 

Ale na razie grają cichuteńko, więc trudno tutaj dużo opowiadać - na pewno dużo bardziej szczegółowe, przestrzenne, czystsze, bardziej melodyjne. Bardzo fajny kontrolowany dół, z dociążeniem, ale nie rozlewaniem jak w r300. Jak na razie opinie mówiące ze r300 i r3 to to samo baaardzo mijają się z tym co słyszę. Na pierwszy "rzut" ucha to kompletnie inne kolumny. Lepsze w każdym zakresie. Nadal jest to sygnatura dźwięku kefa, ale tutaj conajmniej poziom wyżej jeśli chodzi kulturę brzmienia. Zobaczymy jak wygrzeje, dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Trzy dni temu miałem jeszcze w domu

Nie wiem jak tam u Was w Polsce, ale u nas jest juz 25-go! 🤔

Dnia 18.01.2023 o 06:13, Piotr Sonido napisał:

I miał byś spokój z WAŻ!. Aj.

 

Co zrobiłeś z R300?

Przepinałeś i słuchałes obu? Czy jak wjechały Gato to już R300 poszły w kąt?

Piotrek

 

 

Dnia 18.01.2023 o 11:07, mateolo2 napisał:

Jak wjechały gato to r300 juz nawet nie widziałem sensu podłączać… i sprzedalem

 

Te wpisy są z  18-tego... czy mi sie tylko wydaje? 🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie wiem jak tam u Was w Polsce, ale u nas jest juz 25-go! 🤔

 

 

Te wpisy są z  18-tego... czy mi sie tylko wydaje? 🤔

Nie czaje do czego dążysz … ? :) R300 po tym jak wjechały gato leżały w pudełku i ich nie podłączałem, a po jakimś czasie ktoś je kupił na olx i się sprzedały 

W skrócie: Gato były dużo lepsze dla mnie niż r300, R3 na pierwsze odsłuchy niewygrzane są znacząco lepsze od r300. W gato brakowało mi rozmachu jaki dawał  r300, wiec kupiłem r3 jako kolumne, która eliminuje główne wady r300 (rozlewający się bas, cofnięte wokale) i jak na razie jestem super happy ❤️ Dla mnie to piękny złoty środek między FM-8 a r300 💪

1 godzinę temu, PaWski napisał:

Mireczku czepiasz się 😉 

R300 już nie ma więc bezpośredniego porównania nie będzie, pamięć też potrafi płatać nam figle.

Na prawdę na tyle dobrze znam te kolumny… (r300), ze spokojnie się do nich odniosę. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mateolo2 napisał:

Ale na razie grają cichuteńko, więc trudno tutaj dużo opowiadać - na pewno dużo bardziej szczegółowe, przestrzenne, czystsze, bardziej melodyjne. Bardzo fajny kontrolowany dół, z dociążeniem, ale nie rozlewaniem jak w r300. Jak na razie opinie mówiące ze r300 i r3 to to samo baaardzo mijają się z tym co słyszę. Na pierwszy "rzut" ucha to kompletnie inne kolumny. Lepsze w każdym zakresie. Nadal jest to sygnatura dźwięku kefa, ale tutaj conajmniej poziom wyżej jeśli chodzi kulturę brzmienia. Zobaczymy jak wygrzeje, dalej :)

Mam identyczne doświadczenie jak Ty. Dla mnie R300 grały dość inaczej niż R3. Przy odsłuchach (ślepe testy) bez problemu można było usłyszeć które to które. 

Właśnie takie samo wrażenie miałem słuchając, porównując bezpośrednio R3 i R300 (w tym samym momencie, na tej samej elektronice) bo wszędzie czytałem że R3 poczyniły nieznaczne zmiany w stosunku, branża często pisała że R300 nie ma sensu wymieniać na R3 bo to te same kolumny. Albo pełno opinii w necie gdzie ludzie pisali że R3 i R300 tak samo grają, że dudnią, że góry brak, że średnica słaba, takie komentarze na podstawie domysłów. Jak ja podłączyłem R3 po R300 to od razu dało się poczuć, że jest mniej rozlany bas, że jest więcej lepszej góry, że wokale i średnica jest zdecydowanie lepsza. I nie trzeba być wprawionym słuchaczem (ja jestem amatorem) żeby odczuć różnice. Ale wiecie co? To na naszym rynku R3 miały opinie grających pod kocem, słabych itp. Bo ja przed kupnem sporo czytałem na forach zagranicznych o KEF R3 i tam są zupełnie inne opinie na ich temat, i te opinie są od ludzi którzy rzeczywiście ich słuchali, albo mają osobiście, ludzi z ogromnym doświadczeniem. U nas stawiano wyżej takie Monitor Gold 100, gdzie na zagranicznych forach R3 stawiano na równi sobie kunszt tych kolumn, wiadomo inne granie. Ale nie było czegoś takiego że ktoś stwierdzał że Monitor Audio Gold 100 to kolumny wyższej klasy.  Cały czas trzeba pamiętać, że początek MA100 GOLD i R3 to ten sam przedział cenowy. Z tym że R3 spadły w dół cenowo, a MA100 GOLD poszły do góry, z 8,000zł na 10,000 zł.  Gdzie ja osobiście MAGOLD100 w domu dość długo, w życiu bym nie zapłacił za MA GOLD100 10,000zł bo to już cena mocno naciągana. R3 teraz to mega okazja, ja pamiętam jak kupowałem przed R3 Q750 a seria R była dla mnie marzeniem (poza budżetem). Dziś R3 są prawie w cenie Q750 - które mimo to że są podłogowymi, przy bezpośrednim starciu z R3 - Q750 nie mają do R3 podejścia. Q750 podłogówka zdeycdowanie poziom niżej kolumna niż R3 i nawet nie chodzi o szczegółowość, scene, detal i takie smaczki, ale R3 potrafi lepiej wypełnić pomieszczenie dzwiękiem niż podłogówka Q750 (to takie moje doświadczenie, mając niedawno obie koło siebie).

Ja jestem mega ciekaw dlaczego u nas poszła fama, że te kolumny grają jak pod kocem, że są zamulone, że dudnią... skoro tak w rzeczywistości nie jest. Komuś bardzo najwidoczniej zależało żeby KEF u nas był źle odbierany. 


Poczekaj aż się wygrzeją, może barwa dzwięku jakoś się nie zmienia, u mnie mam wrażenie że po czasie stały się "szybsze". 

Gato też fajne kolumny, ale idealnie to opisałeś. Dlatego ja zbastowałem z poszukiwaniami, bo doszedłem do wniosku, żeby zaspokoić swój muzyczny głód i żeby mieć uniwersalność, musiałbym mieć w mieszkaniu z 3 pary kolumn. Dlatego zostaje przy "neutralności" R3. ktore w moim odczuciu radzą sobie dobrze przy każdym  rodzaju muzyki. Po prostu jakoś w nich mi niczego nie brakuje.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukluk71 napisał:

Mam identyczne doświadczenie jak Ty. Dla mnie R300 grały dość inaczej niż R3. Przy odsłuchach (ślepe testy) bez problemu można było usłyszeć które to które. 

Właśnie takie samo wrażenie miałem słuchając, porównując bezpośrednio R3 i R300 (w tym samym momencie, na tej samej elektronice) bo wszędzie czytałem że R3 poczyniły nieznaczne zmiany w stosunku, branża często pisała że R300 nie ma sensu wymieniać na R3 bo to te same kolumny. Albo pełno opinii w necie gdzie ludzie pisali że R3 i R300 tak samo grają, że dudnią, że góry brak, że średnica słaba, takie komentarze na podstawie domysłów. Jak ja podłączyłem R3 po R300 to od razu dało się poczuć, że jest mniej rozlany bas, że jest więcej lepszej góry, że wokale i średnica jest zdecydowanie lepsza. I nie trzeba być wprawionym słuchaczem (ja jestem amatorem) żeby odczuć różnice. Ale wiecie co? To na naszym rynku R3 miały opinie grających pod kocem, słabych itp. Bo ja przed kupnem sporo czytałem na forach zagranicznych o KEF R3 i tam są zupełnie inne opinie na ich temat, i te opinie są od ludzi którzy rzeczywiście ich słuchali, albo mają osobiście, ludzi z ogromnym doświadczeniem. U nas stawiano wyżej takie Monitor Gold 100, gdzie na zagranicznych forach R3 stawiano na równi sobie kunszt tych kolumn, wiadomo inne granie. Ale nie było czegoś takiego że ktoś stwierdzał że Monitor Audio Gold 100 to kolumny wyższej klasy.  Cały czas trzeba pamiętać, że początek MA100 GOLD i R3 to ten sam przedział cenowy. Z tym że R3 spadły w dół cenowo, a MA100 GOLD poszły do góry, z 8,000zł na 10,000 zł.  Gdzie ja osobiście MAGOLD100 w domu dość długo, w życiu bym nie zapłacił za MA GOLD100 10,000zł bo to już cena mocno naciągana. R3 teraz to mega okazja, ja pamiętam jak kupowałem przed R3 Q750 a seria R była dla mnie marzeniem (poza budżetem). Dziś R3 są prawie w cenie Q750 - które mimo to że są podłogowymi, przy bezpośrednim starciu z R3 - Q750 nie mają do R3 podejścia. Q750 podłogówka zdeycdowanie poziom niżej kolumna niż R3 i nawet nie chodzi o szczegółowość, scene, detal i takie smaczki, ale R3 potrafi lepiej wypełnić pomieszczenie dzwiękiem niż podłogówka Q750 (to takie moje doświadczenie, mając niedawno obie koło siebie).

Ja jestem mega ciekaw dlaczego u nas poszła fama, że te kolumny grają jak pod kocem, że są zamulone, że dudnią... skoro tak w rzeczywistości nie jest. Komuś bardzo najwidoczniej zależało żeby KEF u nas był źle odbierany. 


Poczekaj aż się wygrzeją, może barwa dzwięku jakoś się nie zmienia, u mnie mam wrażenie że po czasie stały się "szybsze". 

Gato też fajne kolumny, ale idealnie to opisałeś. Dlatego ja zbastowałem z poszukiwaniami, bo doszedłem do wniosku, żeby zaspokoić swój muzyczny głód i żeby mieć uniwersalność, musiałbym mieć w mieszkaniu z 3 pary kolumn. Dlatego zostaje przy "neutralności" R3. ktore w moim odczuciu radzą sobie dobrze przy każdym  rodzaju muzyki. Po prostu jakoś w nich mi niczego nie brakuje.

DOKŁADNIE!

Na zagranicznych forach i recenzjach R3 porównuje się do Dynaudio special 40… wiec o czym my tu mówimy :) 

A ja się pochwale, ze gadałem z chłopakami z nautiliusa i mi podpowiedzieli mega patent na ten fornir w r3 - mianowicie naturalny wosk pszczeli nałożyć. Podobno wtedy to wyglądają tak, ze z kapcie z nóg *******. I zabezpiecza oryginalny fornir. 

wiec zakupiłem o to wlasnie:

https://allegro.pl/oferta/wosk-do-polerowania-drewna-mebli-pszczeli-beewax-12693369873

Z prawdziwej polskiej pasieki, w pełni naturalny. Nic nie może mu zrobić, a zabezpieczy, polepszy wyglad i nasyci kolor :))

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

Na zagranicznych forach i recenzjach R3 porównuje się do Dynaudio special 40

Trudno mi uwierzyć w podobną jakość za połowę czy jedną trzecią ceny tych Dynaudio. Jak porównują R3 do R300 to nie wierzymy, a jak do S40, to już tak? ;) Nie sugerowałbym się takimi opiniami w sieci, lepiej sprawdzić to samemu. Dynaudio S40 to bardzo szczególne granie (gęstość, podbicia i podbarwienia), co zresztą ma swoje zalety i wady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

DOKŁADNIE!

Na zagranicznych forach i recenzjach R3 porównuje się do Dynaudio special 40… wiec o czym my tu mówimy :) 

A ja się pochwale, ze gadałem z chłopakami z nautiliusa i mi podpowiedzieli mega patent na ten fornir w r3 - mianowicie naturalny wosk pszczeli nałożyć. Podobno wtedy to wyglądają tak, ze z kapcie z nóg *******. I zabezpiecza oryginalny fornir. 

wiec zakupiłem o to wlasnie:

https://allegro.pl/oferta/wosk-do-polerowania-drewna-mebli-pszczeli-beewax-12693369873

Z prawdziwej polskiej pasieki, w pełni naturalny. Nic nie może mu zrobić, a zabezpieczy, polepszy wyglad i nasyci kolor :))

daj znać jak już pomalujesz :D

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

DOKŁADNIE!

Na zagranicznych forach i recenzjach R3 porównuje się do Dynaudio special 40… wiec o czym my tu mówimy :) 

A ja się pochwale, ze gadałem z chłopakami z nautiliusa i mi podpowiedzieli mega patent na ten fornir w r3 - mianowicie naturalny wosk pszczeli nałożyć. Podobno wtedy to wyglądają tak, ze z kapcie z nóg *******. I zabezpiecza oryginalny fornir. 

wiec zakupiłem o to wlasnie:

https://allegro.pl/oferta/wosk-do-polerowania-drewna-mebli-pszczeli-beewax-12693369873

Z prawdziwej polskiej pasieki, w pełni naturalny. Nic nie może mu zrobić, a zabezpieczy, polepszy wyglad i nasyci kolor :))

U nas jakby ta sama osoba cały czas yebała po tych głośnikach w sieci.  Jak szukałem opinii jakiś czase temu, to wszyskie opinie na jedno kopyto, jakby wychodziły z tej samej klawiatury. Ale może w tym sporo prawdy, że to nie są kolumny dla ludzi którzy podłączają do byle czego, byle gdzie. Bo fakt faktem, to nie są bowersy które zrobią wrażenie na każdym kowalskim. 
image.png.a45f8f470f6a6bfb5b918a34b4ce7d2a.png

47 minut temu, mateolo2 napisał:

No za miesiąc w Monachium premiera R3 Meta

Ja jestem podjarany mega! Dużo osób pisało że nie ma sensu, bo R3 będą takie same jak R3 meta. 
Ale tak samo pisali z R300. Gdzie dla mnie R3 i R300 to zupełnie inne kolumny. 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kurde, a Meta ponoć jeszcze lepsze niż R3;)

Z tym że R3 meta pewnie wywalą z ceną 12,000zł.  Jak nie więcej.
Teraz nowe R3 to koszt 5k pln. Weź pokaż mi teraz komercyjne kolumny za 5k pln na poziomie R3. 

Choć wiadomo, to wyprzedaże, niedługo R3 nie będzie w sklepie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...