Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 21.01.2023 o 20:30, terracan1929 napisał:

Różnica mogła wynikać nie z powodu "wygrzania" lub nie, ale z tego, że te same kolumny tego samego producenta grały po prostu trochę inaczej.

Nie bez przyczyny po zakończeniu produkcji kolumn, paruje je się tak, aby jedna kolumna nie odbiegała zbytnio dźwiękiem od drugiej.

Nie spotkałem się z tym. Chyba że w kolumnach Boenicke to tak. PMC się akurat mocno wyrzewają i zmieniają swoją barwę. A każde modele Twenty, Twenty25 i "i" grają inaczej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefy się dopiero wygrzewają wiec na razie nic nie mogę powiedzieć. Natomiast r300 które tego basu maja więcej od r3 radziły sobie w tych narożnikach baaaaardzo dobrze pod kątem basu. Ale jak kiedyś nie miałem pułapek basowych za nimi to było dudnienie. Teraz jest git. Chciałbym wysunąć, ale wtedy funkcjonować będzie ciężko. A tak jest ładnie i przyjemnie i gra super wszystko :)

38 minut temu, PaWski napisał:

@mateolo2 jakiej wielkości masz pokój? No i jak z basem z tych R3?

16 - 18 metrów okolo-  zdjęcie jest robione mniej więcej w połowie pomieszczenia. Plus jest jeszcze korytarz z 2 m kwadratowe

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

A ja osobiście to bym usiadł w miejscu z którego było robione zdjęcie nr 3, napił się espresso i posłuchał klasyki rocka 🙂 Marzy mi się taki kącik odsłuchowy. Klimatyczny kwadracik, brawo Ty 👍

Nawet prostokąt 

Tak wyglada rzut pomieszczenia i metraż. Na czerwono kolumny. Firma mi robiła pomiary akustyczne jak dopieralem panele. 
 

Wstawiam wykres. 1 - to zero paneli. 2 - to tylko płaskie - 3 płaskie plus narożnikowe pułapki. W miejscu gdzie stoją kolumny mam praktycznie minimalne podbicie basu po zastosowaniu bass refelxow i paneli (działają tak jak zatyczki do bass reflexow tylko nie dusza kolumny). Cały pokój jest w wykładzinie wiec akustyka na prawdę nie najgorsza jak na przestrzeń mieszkalna, a nie sale odaluchowa :)

50F3A547-3E84-4CB9-AD4F-B81B6DAB8FFE.jpeg

6DAB3881-3BF5-4356-9BF3-A7D61F97DCF0.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2023 o 08:53, seba3002 napisał:

Miałem swego czasu kefy ls50 (wiem, to nie R3😉) zarejestrowane przez poprzedniego właściciela. Nie wiem co to daje ale domyślam się, że wydłuża to gwarancję. Wiele firm stosuje taką metodę - PMC wydłuża okres gwarancyjny po zarejestrowaniu ich kolumn do 25 lat! ATC zdaję się do sześciu. Audio physic, po rejestracji na ich stronie, wydłuża gwarancję na nowe classiki do 10 lat, wysyłając do klienta pocztą list z potwierdzeniem. 

Tak jest.

Moon też wydłuża do10 lat.

 

13 minut temu, mateolo2 napisał:

Ale jak kiedyś nie miałem pułapek basowych za nimi to było dudnienie.

 

13 minut temu, mateolo2 napisał:

płaskie plus narożnikowe pułapki.

Te narożnikowe ćwiercwalce jaki mają promień? 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie w Apamie zamawiałem. Fajne chłopaki. Plus ja w swoim prywatnym życiu często w studiach dźwiękowych pracuje i ich panele są tam popularne, stad wybór :)

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Ja wszystkie w Apamie zamawiałem. Fajne chłopaki. Plus ja w swoim prywatnym życiu często w studiach dźwiękowych pracuje i ich panele są tam popularne, stad wybór :)

Chociaż na początku jak je powiesiłem to się załamałem „gdzie mój bas” - dzisiaj już wiem, ze bym nie wrócił do pustych scian

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lysy napisał:

A dokładnie co masz na myśli?

O dobieraniu par.

Tam faktycznie dopiera się pary i jest możliwość że jedna para bardzo delikatnie różni się od innej. W niewielkim stopniu.

Podoba mi się ten Twój pokoik :)

Już bardziej kolumn do szafki nie dało się dobrac :) Miała babka nosa :P

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

O dobieraniu par.

Tam faktycznie dopiera się pary i jest możliwość że jedna para bardzo delikatnie różni się od innej. W niewielkim stopniu.

To moim zdaniem i tak lepszy kierunek niż różnice sztuk w jednej parze. Parowanie jest ważne, a niektóre firmy mają z tym wyraźny problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Amarok napisał:

Mateolo2 to jest on, chyba że czegoś nie wiem. 😉

Musiałbyś przeczytać wątek od początku ;) 

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

O dobieraniu par.

Tam faktycznie dopiera się pary i jest możliwość że jedna para bardzo delikatnie różni się od innej. W niewielkim stopniu.

Podoba mi się ten Twój pokoik :)

Już bardziej kolumn do szafki nie dało się dobrac :) Miała babka nosa :P

Piotrek

Właśnie się ich balem bo myślałem ze będą w innym odcieniu, a tu się trafiło tak jakbym komodę standy i kolumny zamówił w jednym fornirze :) Radość ogromna.

11 godzin temu, zolt napisał:

Szczerze mowiac osobiscie ciezko mi uwierzyc, ze 10 cm cwiercwalca ma jakis wiekszy wplyw na bas. 🤔

Ale moze o czyms nie wiem. 

Różnica była KOLOSALNA. Na początku chciałem je od razu zerwać bo nagle nie słyszałem basu, ale wiedziałem, ze oderwę z tynkiem i na nowo będę musiał ścianę malować. Ale potem zrozumiałem, ze słuchałem pogłosu, a nie basu.

Poza tym masz wykresy pomiarowe przed i po ich założeniu. W idealnym świecie niebieska linia powinna znajdować się pomimo dwiema szarymi. Ale idealne warunki da się uzyskać tylko w studiach. U mnie teraz na basie jest tylko lekkie podbicie. A przed powieszeniem... No sam zobacz - pogłos za nie bas z kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mateolo2 napisał:

Różnica była KOLOSALNA. Na początku chciałem je od razu zerwać bo nagle nie słyszałem basu, ale wiedziałem, ze oderwę z tynkiem i na nowo będę musiał ścianę malować. Ale potem zrozumiałem, ze słuchałem pogłosu, a nie basu.

Poza tym masz wykresy pomiarowe przed i po ich założeniu. W idealnym świecie niebieska linia powinna znajdować się pomimo dwiema szarymi. Ale idealne warunki da się uzyskać tylko w studiach. U mnie teraz na basie jest tylko lekkie podbicie. A przed powieszeniem... No sam zobacz - pogłos za nie bas z kolumny.

I to jest bardzo ciekawe, bo tyle mówi się, że gdzie tam 10 cm, gdzie tam 20, nawet tyle to za mało. 50 musi być, i takie tam... Ciekawe, ciekawe. 🤔 Aż muszę u siebie potestować w rogach coś w przyszłości.

Gdzie można zerknąć na te wykresy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zolt napisał:

I to jest bardzo ciekawe, bo tyle mówi się, że gdzie tam 10 cm, gdzie tam 20, nawet tyle to za mało. 50 musi być, i takie tam... Ciekawe, ciekawe. 🤔 Aż muszę u siebie potestować w rogach coś w przyszłości.

Gdzie można zerknąć na te wykresy?

 

To grosze kosztuje na allegro więc spróbować warto. Chłopaki symulacje i pomiar tego pomieszczenia zrobią Ci za friko jak będziesz kupował i doradzą. Wykresy masz na stronie 4 tego wątku :) W moim poście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lysy napisał:

To moim zdaniem i tak lepszy kierunek niż różnice sztuk w jednej parze. Parowanie jest ważne, a niektóre firmy mają z tym wyraźny problem.

U nich to jest normalny kierunek. Klasyczny.

Ale że w jednej parze nie ma sparowanych kolumn, to o tym nie słyszałem jeszcze.

12 godzin temu, mateolo2 napisał:

Właśnie się ich balem bo myślałem ze będą w innym odcieniu, a tu się trafiło tak jakbym komodę standy i kolumny zamówił w jednym fornirze :) Radość ogromna.

Dokładnie tak to wygląda.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...