Skocz do zawartości

Pylon Audio Pearl 27


Wojtek870

Recommended Posts

Mam pomieszczenie 16m i niewiele miejsca zeby szaleć a Raptory 5 sa małe i powiem tak w ich przypadku nie widze jiz różnicy czy bedzie 15 czy 30cm jak ktoś w temacie napisał ze duze znaczenie ma pomieszczenie a niektórzy pisali ze maja Heco Aurory 1000 odsuniete 18 cm od ścianie wiec nie wiem co fachowiec ma tym forum to różne opinie kto ma racje moim zdaniem uzytkownik i słuchacz tu nie ma raczej formułki gotowej kazda kolumna gra inaczej i potrzebuje wiecej lub mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim metrażu zdecydowanie Pearl 25 (nie przejmuj się kierunkiem wylotu bass reflex). Pearl 27 powstały żeby nagłośnić duże pomieszczenia ale bardziej muzykalne i równe są właśnie Pearl 25. Ceol je napędzi a będą miały jeszcze potencjał w przypadku wymiany wzmacniacza na coś lepszego. Opal 23 grają w stylu V - średnie tony są wycofane a i o kontrolę basu bym się już obawiał w takim metrażu. Stawiam na Pearl 25

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2023 o 13:34, Q21 napisał:

W takim metrażu zdecydowanie Pearl 25 (nie przejmuj się kierunkiem wylotu bass reflex). Pearl 27 powstały żeby nagłośnić duże pomieszczenia ale bardziej muzykalne i równe są właśnie Pearl 25. Ceol je napędzi a będą miały jeszcze potencjał w przypadku wymiany wzmacniacza na coś lepszego. Opal 23 grają w stylu V - średnie tony są wycofane a i o kontrolę basu bym się już obawiał w takim metrażu. Stawiam na Pearl 25

To teraz pytanie które brzmi Wilson Raptor 5 (które posiadam) czy Pylon Audio Pearl 25 czy Pylon zagra wyraźne lepiej ?? Plan jest zrobić 5.1 ale słucham wiecej muzyki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2023 o 13:34, Q21 napisał:

Opal 23 grają w stylu V - średnie tony są wycofane a i o kontrolę basu bym się już obawiał w takim metrażu.

Ciekawe, bo miałem kiedyś monitory z serii Opal i  wspominam je jako raczej nasycone i grające ładnym środkiem. Naprawdę fakna barwa, a jak na ich cenę, to już w ogóle. Czy podłogówki aż tak się od nich różnią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Ciekawe, bo miałem kiedyś monitory z serii Opal i  wspominam je jako raczej nasycone i grające ładnym środkiem. Naprawdę fakna barwa, a jak na ich cenę, to już w ogóle. Czy podłogówki aż tak się od nich różnią?

Monitory grają trochę inaczej ale podłogówki oceniam jako zdecydowanie podbite a skrajach pasma. Oczywiście sporo zależy od tego z czym je łączymy ale w porównaniu do serii Sapphire czy nawet Pearl, grają mniej liniowo. Jeśli lubimy "podkręcony" dźwięk to wszystko będzie ok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadaj sobie pytanie dlaczego chcesz zmienić kolumny? Co Ci nie pasuje w obecnych, które pasmo chciałbyś poprawić? Co Cie w nich drażni a co podoba. Czy może nie pasują do muzyki której słuchasz i bardzo ważne, jakie jest źródło dźwięku w Twoim torze. Wystrzeliłeś z pytaniem na dzień dobry jak Filip z konopii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Artur Charicki napisał:

Najpierw zadaj sobie pytanie dlaczego chcesz zmienić kolumny? Co Ci nie pasuje w obecnych, które pasmo chciałbyś poprawić? Co Cie w nich drażni a co podoba. Czy może nie pasują do muzyki której słuchasz i bardzo ważne, jakie jest źródło dźwięku w Twoim torze. Wystrzeliłeś z pytaniem na dzień dobry jak Filip z konopii.

Źródłem jest Denon Ceol n10 wiem szału tu nie zrobimy ale chce go zmienić wiec nowe kolumny beda na nim grały raczej krótko. Chciał bym poprawi bas i detaliczność Wilsony Raptor 5 graja fajnie do pewnego momentu chciał bym coś z dobrym brzmieniem i głębię przy wzglednie cichym słuchaniu Słucham Pink Floyd Muzyki filmowej i Wszelkiej muzyki z orkiestra symfoniczną i całej reszty gatunków również 🤣😂 chciał bym tez zeby kolumna wygladały podobaja mi sie Pylony / Acustic Energy Pomieszczenie 17m

Z góry dzieki i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem Raptor 7 i basu w nich było sporo. Nie wiem jak ma się 5 do 7 ale teraz przeczytałem na audio.com i piszą że basu im nie brakuje. Może masz źle rozstawione kolumny albo akustyka kuleje. Ja bym zaczą od wzmacniacza. Być może te Wilsony by ożyły jakby dostały prądu z normalnego piecyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Charicki napisał:

Kiedyś słuchałem Raptor 7 i basu w nich było sporo. Nie wiem jak ma się 5 do 7 ale teraz przeczytałem na audio.com i piszą że basu im nie brakuje. Może masz źle rozstawione kolumny albo akustyka kuleje. Ja bym zaczą od wzmacniacza. Być może te Wilsony by ożyły jakby dostały prądu z normalnego piecyka.

 

5 minut temu, Artur Charicki napisał:

Kiedyś słuchałem Raptor 7 i basu w nich było sporo. Nie wiem jak ma się 5 do 7 ale teraz przeczytałem na audio.com i piszą że basu im nie brakuje. Może masz źle rozstawione kolumny albo akustyka kuleje. Ja bym zaczą od wzmacniacza. Być może te Wilsony by ożyły jakby dostały prądu z normalnego piecyka.

Mam je rozstawione 2.10m od siebie 15/20Cm od sciany tylnej i około 60cm od bocznych moze być to wina ceola ale one graja dobrze tylko czas na zmiany na coś wiecej 😉 inny wygląd 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...