Skocz do zawartości

Uniwersalny pilot


Butler

Recommended Posts

Prawie wszystko miałem zaplanowane, tylko nie to. Mam pięć pilotów. TV, amplituner, kablówka, odtwarzacz multi, projektor. Zaczyna mnie męczyć szukanie tego właściwego. HDMI CEC dziękuję, nie wszystko jest ze sobą kompatybilne i zaczyna mnie irytować. Chodzi mi po głowie Logitech Harmony Elite, ale 2500zł za pilot? https://allegro.pl/oferta/pilot-logitech-harmony-remote-control-uniwersalny-11920828722 Macie coś co się sprawdza w multi systemie kina domowego?

27695_5cd1662ca30c1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Butler napisał:

HDMI CEC dziękuję, nie wszystko jest ze sobą kompatybilne i zaczyna mnie irytować

i powiem Ci, że będzie irytować jeszcze bardziej ak będziesz miał pilota uniwersalnego. To jest dramat jak ten system jest skopany.

29 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

ewnie, https://www.kincony.com/rf-ir-gateway-kc868-ag.html plus kawalek pilota wedle uznania.

to co podałeś to jest moduł, trzeba to potem ogarnąć jeszcze. No i nadal pozostaje problem Pilota.

 

@Butler zerknij na One For All. Tylko jak potrzebujesz obsłużyć coś co nie ma irdy to będzie problem.

Tutaj przykładowy URC7955:

https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-pilot-zdalnego-sterowania-urc7955-12888625191

Ale jest model na 8 urządzeń ale w PL ciężko dostać URC 7880:

https://www.oneforall.com/en-us/universal-remotes/urc-7880-smart-control-8

Model URC 3680 jest również na 8 i do tego podświetlany!

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

 

to co podałeś to jest moduł, trzeba to potem ogarnąć jeszcze. No i nadal pozostaje problem Pilota.

 

To konfigurowalny nadajnik/odbiornik BT/RF/IR ktory pozwala sterowac niemal wszystkim uzywajac roznorakich pilotow wedle gustu. A ze trzeba wlozyc odrobine pracy w skonfigurowanie? Owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

To konfigurowalny nadajnik/odbiornik BT/RF/IR ktory pozwala sterowac niemal wszystkim uzywajac roznorakich pilotow wedle gustu. A ze trzeba wlozyc odrobine pracy w skonfigurowanie? Owszem.

no to raczej nie odrobinę bo z tego co widzę, trzeba to oprogramować i najlepiej spiąć z Hassio. To już się robią naprawdę duże schody dla wielu ludzi.

@Butler zerknij jeszcze na Amerykańskiego amazona. Poszukaj pilotów URC, jest tego trochę np model: MX-890

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

no to raczej nie odrobinę bo z tego co widzę, trzeba to oprogramować i najlepiej spiąć z Hassio. To już się robią naprawdę duże schody dla wielu ludzi.

Wystarczy ESPHome czy inna Tasmota, acz niewatpliwie zyskuje przy integracjach np. z HA. Dlaczego mam z gory zakladac, ze to poza zasiegiem mozliwosci? Wybory naleza do wybierantow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Wystarczy ESPHome czy inna Tasmota, acz niewatpliwie zyskuje przy integracjach np. z HA. Dlaczego mam z gory zakladac, ze to poza zasiegiem mozliwosci? Wybory naleza do wybierantow.

No jeszcze Tasmotę dorzuć. Robi się co raz więcej rzeczy do ogarnięcia. Tutaj ludzie mają problem ogarnąć zwykły amplituner. A Ty chcesz by ktoś flashował układ, jeszcze pewnie przez FTDI RS232TL? To dodaj, że trzeba mieć kolejne urządzenie.

Wszystko fajnie jak to robisz, albo w miarę ogarniasz. Nie ujmuję tutaj Butlerowi ale jednak rozwiązania staramy się dawać w miarę proste a jak już jest coś zaawansowanego to jednak piszemy o tym a nie tylko "wystarczy zwykły pilot". Otóż tutaj nie wystarczy bo trzeba do tego dużo dużo więcej.

Zatem o ile to co zaproponowałeś jest bardzo ciekawe, to następnym razem byłoby fajnie dorzucić informację z jakim poziomem wiedzy i dodatków trzeba się liczyć żeby nie wyszło jak w tym dowcipie z alternatywnym AOSP w telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

No jeszcze Tasmotę dorzuć. Robi się co raz więcej rzeczy do ogarnięcia. Tutaj ludzie mają problem ogarnąć zwykły amplituner. A Ty chcesz by ktoś flashował układ, jeszcze pewnie przez FTDI RS232TL? To dodaj, że trzeba mieć kolejne urządzenie.

Wszystko fajnie jak to robisz, albo w miarę ogarniasz. Nie ujmuję tutaj Butlerowi ale jednak rozwiązania staramy się dawać w miarę proste a jak już jest coś zaawansowanego to jednak piszemy o tym a nie tylko "wystarczy zwykły pilot". Otóż tutaj nie wystarczy bo trzeba do tego dużo dużo więcej.

Zatem o ile to co zaproponowałeś jest bardzo ciekawe, to następnym razem byłoby fajnie dorzucić informację z jakim poziomem wiedzy i dodatków trzeba się liczyć żeby nie wyszło jak w tym dowcipie z alternatywnym AOSP w telefonie.

Zwykla instalacja przez USB, pozniej i przez siec. Noale wystarczy juz mojego udzialu, powodzenia w dalszym ustalaniu co kto moze i czego na pewno nie ogarnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Nie ujmuję tutaj Butlerowi

Temat co przywołał @Mariusz Kopacki jest dla mnie zupełnie obcy. Nie boję się wyzwań, ale mam sporo obaw co do konfiguracji gadżetów z którymi nie miałem nigdy do czynienia. 

Propozycji @lolekdrugi dałeś sporo, i w cholerę jest tego. Miałeś może z którymś do czynienia? Fajnie by było jednak z pierwszej ręki usłyszeć że coś się sprawdza (lub nie)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Zwykla instalacja przez USB, pozniej i przez siec.

a ja Ci nadal tłumaczę, że to jest zwykłe dla Ciebie, pewnie dla mnie bo w tym siedzę ale wiele ludzi już nie. Nie chodzi o to, że Twoje rozwiązanie jest super złe bo nie jest, wręcz przeciwnie uważam, że warte rozważenia ale zaraz zacznie się sterta pytań co i jak po. Lepiej to opisać zawczasu.

 

Przed chwilą, Butler napisał:

Miałeś może z którymś do czynienia? Fajnie by było jednak z pierwszej ręki usłyszeć że coś się sprawdza (lub nie)

mam jeden z pilotów od OneForAll. Jedyna wada - brak obsługi czegokolwiek co nie ma podczerwieni. A tak to ogarnął mi wszystko co chciałem do tej pory.

Dodatkowo jak chcesz, pilot jest programowalny dużo bardziej niż normalnie czyli albo lecisz z książeczki kodami, albo uczysz go drugim pilotem, albo można skorzystać z aplikacji która się z pilotem po BT łączy o ile pilot ma BT (tylko do programowania, nie wszystkie mają) ale ta aplikacja częściej nie działa niż działa. Dalej jest ciekawiej bo jak masz wspomniane wcześniej FTDI rs232TL to można z nim już cuda robić i masz pełne możliwości producenta, przesuwanie przycisków, rozbudowane makra, tworzenie własnych reguł itp itd. Ale tutaj trzeba ogarniać elektronikę czyli FTDI dalej w sumie tylko pobrać aplikację do tego i tam się już normalnie "klika" wszystko ale trochę trzeba pomyśleć. Jak jesteś na tym etapie to sobie można wrzucić zmodyfikowany soft na pilota i móc go programować bez użycia kabla ale poprzez BT z komputera. Tylko to jest trochę zabawy.

Na pewno podstawowa wersja zazwyczaj wystarcza ale w moim wypadku zaczynało brakować już pamięci w pilocie by nauczyć go nowych funkcji, wtedy nie obejdziesz się bez tej aplikacji bo musisz sobie swoje schematy porobić itd.

Ogólnie pilot się trzyma dobrze, zasięg świetny, czas pracy na bateriach również niezły. Na pewno jego wadą jest szerokość. Jest wąski a długi przez to czasami trzeba zmieniać uchwyt. Lepiej by było gdyby dali dodatkową kolumnę przycisków kosztem szerokości chociaż wtedy dla kobiet byłby trudniejszy w obsłudze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Butler napisał:

Temat co przywołał @Mariusz Kopacki jest dla mnie zupełnie obcy. Nie boję się wyzwań, ale mam sporo obaw co do konfiguracji gadżetów z którymi nie miałem nigdy do czynienia. 

Propozycji @lolekdrugi dałeś sporo, i w cholerę jest tego. Miałeś może z którymś do czynienia? Fajnie by było jednak z pierwszej ręki usłyszeć że coś się sprawdza (lub nie)

 

No i ok, to byla propozycja z relatywnie duza bariera wejscia ale za to olbrzymim spektrum zastosowan jak sie ja pokona. Nie zakladam a priori co kto potrafi, a co nie. Bylo pytanie o to, co mamy  "co się sprawdza w multi systemie kina domowego", podalem przyklad czegos, co sie sprawdza u mnie w rozmaitych systemach. Luzik, peace, make love not war.

A ze kiedys mialem podobny problem z konkluzja, ze Harmony to za drogo, to i podsunalem przyklad drogi, ktora wybralem.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

A ze kiedys mialem podobny problem z konkluzja, ze Harmony to za drogo, to i podsunalem przyklad drogi, ktora wybralem.

w sumie Harmony to ma jeszcze jeden problem. Z tego co kojarzę to Logitech w pewnym momencie mocno utrudnił konfigurację starszych wersji pilotów ich użytkownikom. Wyrzucili chyba aplikacje jak dobrze pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler

Korzystam z pilotów Harmony od lat. Dla mnie rewelacja. Obecnie zastępuje mi 6 pilotów.

Jedyna wada, która mi obecnie przychodzi do głowy to muląca regulacja głośności  na sprzęcie audio. Ja używam starszej wersji, tylko RFI. Elit ma tą zaletę, że możesz wszystkim sterować z poziomu komórki.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmony  to naprawdę super Pilot.Uważam, że tego typu urządzenie jest niezastąpione w pomieszczeniu jak twoje.  Sam korzystam z wersji wraz z Hubem  w swojej salce kinowej .Jest niezastąpiony.Jeden PILOT do WSZYSTKIEGO to coś.Posiada wiele możliwości użytkowych dzięki nieograniczonej konfiguracji,tworzeniu tak zwanych AKCJI/Sekwencji .Dzięki integracji z Philips  Hue   oraz Alexa pozwala na sterowanie  oświetleniem, jak i głosowo załącza sprzęty,pauzuje lub startuje filmy ,steruje maskownicami ekranu.Jednak jest to produkt ,który został zawieszony w produkcji  przez Logitech.Co sie z tym wiąże ,pewnie za jakiś czas wsparcie wygaśnie.Jak długo podziała ?Zobaczymy.....oby działał i działał🙏🙏🙏

Pojawiła się  już alternatywa 

Od niedawna w sprzedaży.Jest to stosunkowo młody produkt .Pewnie ma swoje bolączki.Jednak wydaje się  słuszną alternatywą dla Harmony. CENA ok  250€ 

Na tujubie są też recenzje.

https://www.amazon.com/SofaBaton-X1-Activities-Compatible-Entertainment/dp/B0B1Q4KQ3P

Jest jeszcze jeden obiecujący Projekt. W fazie rozwoju .Prawdopodobnie trafi do sprzedaży tego roku. 

Remote Two

Można śledzić jego rozwòj  na stronie producenta .Cena ....ponad 400 $. Ale wygląda obiecująco.

https://www.kickstarter.com/projects/marton/remote-two

RTI oraz Control 4 ....to już inna Liga ...poniekąd marzenie lub taka wisienka na torcie 😅Ale niestety nie mój  budżet ...

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Od niedawna w sprzedaży.Jest to stosunkowo młody produkt .Pewnie ma swoje bolączki.Jednak wydaje się  słuszną alternatywą dla Harmony.

niestety SofaButon ma więcej ograniczeń niż zalet. Chociaż produkt wydaje się świetny.

11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Ale wygląda obiecująco.

dla mnie kiepsko. Za mało fizycznych przycisków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Z tego co kojarzę to Logitech w pewnym momencie mocno utrudnił konfigurację starszych wersji pilotów ich użytkownikom. Wyrzucili chyba aplikacje jak dobrze pamiętam.

Nie wiem co znaczy starszych ale mój Harmony Elite z Hubem spokojnie obsługuje CD Meridiana , CDX-1060 Yamahy, które trochę latek mają. Obsługuje nawet MiniDSP DDRC-22D co nie ukrywam jest dla mnie olbrzymim udogodnieniem choćby przy zmianie filtrów. Jak niektórzy wiedzą , nie mam łatwych połączeń i aby uzyskać dźwięk muszę uruchomić kilka urządzeń. Elite jest zbawieniem dla żony , bo wystarczy że kliknie " Oglądanie TV" i nic ją więcej nie interesuje. Uruchomi się w odpowiednich ustawieniach amp.KD , dekoder n-ki, TV.  Jak wciśnie " Słuchanie radio " to odpali RME , Streamer Pioneera / od razu na ulubionej stacji/ i .....lampy już ręcznie :) .

Dla mnie Harmony jest idealnym rozwiązaniem.

IMG_3595.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem co znaczy starszych ale mój Harmony Elite z Hubem spokojnie obsługuje CD Meridiana , CDX-1060 Yamahy, które trochę latek mają. Obsługuje nawet MiniDSP DDRC-22D co nie ukrywam jest dla mnie olbrzymim udogodnieniem choćby przy zmianie filtrów. Jak niektórzy wiedzą , nie mam łatwych połączeń i aby uzyskać dźwięk muszę uruchomić kilka urządzeń. Elite jest zbawieniem dla żony , bo wystarczy że kliknie " Oglądanie TV" i nic ją więcej nie interesuje. Uruchomi się w odpowiednich ustawieniach amp.KD , dekoder n-ki, TV.  Jak wciśnie " Słuchanie radio " to odpali RME , Streamer Pioneera / od razu na ulubionej stacji/ i .....lampy już ręcznie :) .

Dla mnie Harmony jest idealnym rozwiązaniem.

IMG_3595.JPG

Z ciekawosci - potrafi stricte wlaczac i wylaczac miniDSP, czy jedynie przelaczac stan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Z ciekawosci - potrafi stricte wlaczac i wylaczac miniDSP, czy jedynie przelaczac stan?

22D nie ma wyłącznika , więc żaden pilot go nie wyłączy :)

35 minut temu, lolekdrugi napisał:

i zastąpione innym które jest problematyczne.

Robię aktualizacje i na razie działa. Ale jest jedna rzecz która mnie wpieniła. Canal plus zmienił numerację programów , Harmony nie / w każdym razie trzy tygodnie temu tak było/. Teraz muszę podporządkować / na razie zmieniłem osiem / ikonki programów odpowiednim numerom ręcznie. Mam zaprogramowanych 50 , więc trochę mi zejdzie. Programy w Harmony ładują się automatycznie , podajesz kod pocztowy , rodzaj nadawcy i ...już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Kurna , patrzę i nie wierzę. Parę lat temu kupiłem mojego Elite za 900 zł.

odpowiedź znajdziesz tutaj:

15 godzin temu, Gmow1977 napisał:

.Jednak jest to produkt ,który został zawieszony w produkcji  przez Logitech.Co sie z tym wiąże ,pewnie za jakiś czas wsparcie wygaśnie.Jak długo podziała ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...