Skocz do zawartości

Długość kabli głośnikowych.


Recommended Posts

48 minut temu, Asia napisał:

Serio?

Myślę, że nie ma takiej siły, która może wstrząsnąć posadami Twojego świata 🙂.

Asia a tak przy okazji więcej na Arioso siedzisz czy na tranzystorze (o ile jeszcze jest) może skrobniesz coś w nasze systemy bo już nie pamiętam co tam u Ciebie. Z tego co pamiętam kolumny EV, Arioso, a co więcej? 

Proszę o chwalipista :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maxredaktor napisał:

Autor już stwierdził, że nie słyszy żadnej różnicy, więc ten temat zamknięty, a wzmacniaczy - jak zwykle - otwarty (i to dosłownie :) )

Wiadomo, słychać nie będzie to za mała różnica pomiędzy długościami obu kabli, chociaż będzie różnica w parametrach pomiędzy krótkim i długim oraz czy ma wpływ na wzmacniacz (lewy-prawy).

Tez mam tak niesymetrycznie, ale oba kable po 4,3m.

Oczywiście tez mogłem zamówić jeden na 1,5m i mieć ~2k w kieszeni tylko co, jeśli sprzęt trafi w inny kat/pomieszczenie? 

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Wiadomo, słychać nie będzie to za mała różnica pomiędzy długościami obu kabli, chociaż będzie różnica w parametrach pomiędzy krótkim i długim oraz czy ma wpływ na wzmacniacz (lewy-prawy).

Przewód głośnikowy 1,5mm2 ma rezystancję około 11,8Ω. NA CAŁY KILOMETR. Na 100m 1,18Ω. Na 10m 0,118Ω. To tyle jeśli chodzi o syntetyczny wpływ na wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...