Skocz do zawartości

Rega Elex MK4


Grzesiek202

Recommended Posts

U mnie tylko mniejszy monitor jak Argon 1. Argon 3 odpada. 

19 minut temu, Adamo666 napisał:

British audiophile

Ten bloger nawet zostawił dla siebie Argon 1. :)

Ogólnie z tego co piszą o Argon 1 to bezpieczny wybór, jeżeli ktoś nie szuka ewidentnych fajerwerków / podbarwień a wierności i dobrej rozdzielczości.

I są eleganckie ocznie, czarny mat biorę w ciemno. ;)

Wracając do Elexa, na moje ucho trzeba mu głośników równych tonalnie na średnicy i z bardzo dobrą rozdzielczością. Góra nie powinna być zaokrąglona i bez detalu. O czymś takim jak spójność nawet nie wspominam. 

Ps. Pewnie się mylę i to tylko wymysł mojej wyobraźni (jakiegoś lepszego dnia itp.) ale mam wrażenie, że nowy Elex wraz z nabijaniem kolejnych godzin pracy daje jakby bardziej czytelny i napowietrzony przekaz na średnicy. 

 

25 minut temu, Adamo666 napisał:

Ja osobiście znając granie hegla nie jestem przekonany hehe.

Chcesz o tym porozmawiać? ;)

Oczywiście żartuję ale H95 jest w pewnym sensie bezwzględny  dla innych wzmacniaczy. Z takim wyrafinowanym spokojem, z taką łatwością i bez wsłuchiwania się pokazuje ile inne piece gubią chcąc się przypodobać słuchaczowi np. pogrubieniem/podgrzaniem kosztem utraty rozdzielczości, czystości. Wręcz fałszują... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak. Mam podobne odczucia. 

Ja przez 3 lata niemal łączyłem moje 3ls z dzielonką atolla z serii 200 i byłem bardzo zadowolony z tego połączenia. Teraz trafiłem starszą integre Bladeliusa- i jak to zagrało!!! Jestem bardzo baaaardzo zadowolony. 

Edytowano przez Adamo666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze wyrobionego całościowo zdania na jej temat. Słuchałem zaledwie kilka godzin. Co się rzuca w uszy w pierwszej kolejności to większy rozmach dźwięku i przestrzeń. Mimo nieco mniejszej mocy na papierze (115W na kanał vs 120W na kanał  w atollu) Bladelius jest sprawniejszy - bardziej wydajny prądowo.

Wrzucam foto poglądowe jak się gabarytowo ma do atolla - tak, na zdjęciu jest streamer ale ma on ten sam gabaryt co końcówka.

 

20240911_165351.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2024 o 14:46, Adamo666 napisał:

Co się rzuca w uszy w pierwszej kolejności to większy rozmach dźwięku i przestrzeń. Mimo nieco mniejszej mocy na papierze (115W na kanał vs 120W na kanał  w atollu) Bladelius jest sprawniejszy - bardziej wydajny prądowo.

Bladelius chyba nie oszczędził zbytnio na zasilaniu 🙂

O1CN01VyYHUO1Bs2gu70AcS_!!0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...