Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

12 minut temu, Bo0M napisał:

Ja coś czuję,  że dla kolegi mocnym konkurentem dla Gato byłyby Buchardt s300 mk2 😀 

A ja jestem ciekaw jego wrażeń z odsłuchu jakichś solidnych Dynek: Contour 20 / 20i albo tych S25. Byłoby w miarę ciepło i z mięsem, a jednocześnie dynamiką. Tylko nie wiem, czy Lyngdorf dałby radę... To samo z Xavianami Ambra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Onie ;) słuchanie, odpada.

 

Serio Wy bo tych screenach potraficie ocenić co jest lepsze a co gorsze ? 😁😁

Moje screeny z testow byly z przymruzeniem oka. Ja zawsze uwazam, by posluchac na spokojnie u siebie, we wlasnych warunkach, na wlasnym sprzecie, wlasnymi uszami. Kazdy slyszy inaczej, ma inne potrzeby, zapotrzebowania. Cos co dla jednego bedzie meh, dla drugiego moze byc akurat tym czego szukal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bebbop napisał:

Moje screeny z testow byly z przymruzeniem oka. Ja zawsze uwazam, by posluchac na spokojnie u siebie, we wlasnych warunkach, na wlasnym sprzecie, wlasnymi uszami. Kazdy slyszy inaczej, ma inne potrzeby, zapotrzebowania. Cos co dla jednego bedzie meh, dla drugiego moze byc akurat tym czego szukal. 

Uffff myślałem że to na poważnie. ;)🍺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Powiem Wam, że zaskoczony jestem jak ten wątek żyje :) Nie sądziłem jak go zakładałem, że przekroczy więcej niż 3 strony. Fajnie!

No wystrzeliło Twój wątek w kosmos. Przeważnie fajek wątki się robią jak są jakieś spiny, np kable grają vs nie grają. A tu fajna kulturalna rozmowa ;)

 

Ja wczoraj zakończyłem temat odsłuchów i porównań. 15 już grają i nie ruszam, tak jak wczoraj rozmawialiśmy. One się muszą wygrać bo to praktycznie nowe kolumny, ale już wiem że to moje granie.

PXL_20240103_214316726.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bebbop napisał:

FM8:

Screenshot_20240103-205120~2.png

 

FM15:

Screenshot_20240103-205310~2.png

Ujęły mnie te podsumowania. PRECYZJA: "Świetnie kontrolowane granie. Słychać klasę przetworników" kontra "Nie jest to koronna dyscyplina tych kolumn. Zaokrąglenie w całym pasmie". 

No to słychać klasę tych (samych) przetworników, czy nie słychać?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te redaktorskie pierdolola już dawno omijam szerokim łukiem, a zwłaszcza Pacuły. Czytać się nie da tych wypocin, głównie sponsorowanych.
W dodatku redaktorki robią dużo złego, bo wpajają rzeczy twierdząc, że "grają" rzeczy, które "grać" nie mają prawa, ale ten temat może omińmy. ;) Za pieniądze ksiądz się modli.

A ten zestaw tych monitorków poustawianych - wygląda to miodzio. :D
Czekam na więcej odnośnie piętnastek.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Powiem Wam, że zaskoczony jestem jak ten wątek żyje :) Nie sądziłem jak go zakładałem, że przekroczy więcej niż 3 strony. Fajnie!

Gratuluje fajego wątku. Czy FM15 faktycznie potrzebują suba ? W FM15 jest mniej basu w stosunku do R3 ? Opowiadaj jak po podłączeniu subwoofera do Twoich Gato :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soberowy napisał:

Gratuluje fajego wątku. Czy FM15 faktycznie potrzebują suba ? W FM15 jest mniej basu w stosunku do R3 ? Opowiadaj jak po podłączeniu subwoofera do Twoich Gato :)

Jeszcze chwili nie było żeby podłączyć REL’a. Jeśli chodzi o bas R3 vs FM15 to w Gato ten bas schodzi niżej (bardziej subwooferowo), ale jest wolniejszy i mniej twardy, a raczej miękki w porównaniu do kefa. 
 

A czemu subwoofer? Bo chce sprawdzić te teorie:


Czyli, że każdy system z kolumnami niezależnie jak wielkimi z basem schodzącym do 20hz i tak potrzebuje subwoofera. Wytłumaczenie dlaczego w filmie powyżej. 
 

Więc jestem w fazie testów, dam znać jak będą rezultaty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mateolo2 napisał:

Jeszcze chwili nie było żeby podłączyć REL’a. Jeśli chodzi o bas R3 vs FM15 to w Gato ten bas schodzi niżej (bardziej subwooferowo), ale jest wolniejszy i mniej twardy, a raczej miękki w porównaniu do kefa. 
 

A czemu subwoofer? Bo chce sprawdzić te teorie:


Czyli, że każdy system z kolumnami niezależnie jak wielkimi z basem schodzącym do 20hz i tak potrzebuje subwoofera. Wytłumaczenie dlaczego w filmie powyżej. 
 

Więc jestem w fazie testów, dam znać jak będą rezultaty :)

Rowniez o tym czytalem. Ponoc dodanie suba podnosi jakosc odsluchu level wyzej. Nie mam pojecia, czy sub ma sens w 9m, ale kiedys trzeba bedzie sie pobawic. Niektorzy dodaja nawet 2 suby dla uzyskania lepszego efektu :7

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bebbop napisał:

Ponoc dodanie suba podnosi jakosc odsluchu level wyzej.

Duże szanse na poprawę, ale i ból głowy także może dostarczyć. 

Nie wiem od czego to zależy. W kilku salonach szybciutko poprosiłem o palto, by dać nogę w trakcie odsłuchów.

Wydaje mi się, że przed ostatecznym zakupem warto i należy wypróbować u siebie. 
 

Czasem czytam o wyższości podłogowych nad monitorami plus sub. 
Czy ktoś zechciałby dodać jakieś cenne spostrzeżenia?


 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o wyrównanie charakterystyki częstotliwościowej.
To jest ten sam mechanizm, który robi się, kiedy dostawia się kolejne subwoofery umieszczone w różnych miejscach pomieszczenia odsłuchowego. Wyrównuje się w ten sposób charakterystykę na niskich tonach, które są najtrudniejsze do opanowania.

Więc w takim układzie kolumny główne nie powinny być odcięte w jakimś DSP w kwestii niskich częstotliwości, tylko mają je przenosić, a subwoofer np. na przeciwległej ścianie ma za zadanie zakopać dołki w charakterystyce, która spowodowana jest falami stojącymi, rezonansami, generalnie węzłami.

Subwoofer nie powinien w takim układzie być jedynym źródłem niskich tonów. I nie powinien też stać na tej samej ścianie, gdzie stoją kolumny główne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, należy jednak mierzyć, by najlepsze ustawienie uzyskać i obserwować, co dzieje się na niskich i jak wygląda charakterystyka. Jakiś Umik i REW.
Można też zawsze puszczać jakieś spektrum 20 Hz - 20 000 Hz i coś tam próbować na słuch, ale to mało profesjonalne i obarczone nadal sporym błędem ludzkim. ;) Ale jeżeli jest duży dołek lub górka w charakterystyce, to na słuch to słychać.
Puść sobie w swoim systemie i pewnie sam usłyszysz jak bas w pewnym momencie przycichnie, by zaraz wzbudzić się wyjątkowo głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Jeszcze chwili nie było żeby podłączyć REL’a. Jeśli chodzi o bas R3 vs FM15 to w Gato ten bas schodzi niżej (bardziej subwooferowo), ale jest wolniejszy i mniej twardy, a raczej miękki w porównaniu do kefa. 
 

A czemu subwoofer? Bo chce sprawdzić te teorie:


Czyli, że każdy system z kolumnami niezależnie jak wielkimi z basem schodzącym do 20hz i tak potrzebuje subwoofera. Wytłumaczenie dlaczego w filmie powyżej. 
 

Więc jestem w fazie testów, dam znać jak będą rezultaty :)

kurrr... zaraz będą kolejne wydatki, @mateolo2 normalnie jak Cię spotkam to ... :D
Wszystko przez Ciebie he he :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak Twoje obserwacje.

Mam i ja swojego suba. customowy z odzielnym wzmacniaczem z dsp. Został zaprojektowany do pracy z konkretnymi kolumnami i jest jakby organicznie z nimi zestrojony, a raczej na odwrót kolumny do suba.

Stoi między kolumnami. „Znika” podczas grania. Nie wyobrażam sobie, by mi go zabrakło. Czasami zapominam włączyć wzmacniacz do niego i coś tu nie „gra”. 
 

Nigdy nie miałem innego suba, więc nie wiem jaka to może być różnica w brzmieniu.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, AudioTube napisał:

Jestem bardzo ciekawy jak Twoje obserwacje.

Mam i ja swojego suba. customowy z odzielnym wzmacniaczem z dsp. Został zaprojektowany do pracy z konkretnymi kolumnami i jest jakby organicznie z nimi zestrojony, a raczej na odwrót kolumny do suba.

Stoi między kolumnami. „Znika” podczas grania. Nie wyobrażam sobie, by mi go zabrakło. Czasami zapominam włączyć wzmacniacz do niego i coś tu nie „gra”. 
 

Nigdy nie miałem innego suba, więc nie wiem jaka to może być różnica w brzmieniu.
 

 

No każdy kto przerobił w swoim systemie dobry subwoofer to mówi. 
 

Ja kiedyś miałem subwoofer focala otwarty i mi mega dudnił, nie podobał się. Ale to był subwoofer od kina domowego więc o czym my tutaj mówimy. Ale zraziłem się wtedy.

Natomiast teraz REL ma szanse to naprawić ;) Podzielę się niedługo tutaj swoimi obserwacjami

20 godzin temu, lukluk71 napisał:

No wystrzeliło Twój wątek w kosmos. Przeważnie fajek wątki się robią jak są jakieś spiny, np kable grają vs nie grają. A tu fajna kulturalna rozmowa ;)

Też jestem zdziwiony że ten wątek już tak długo się ciągnie i jeszcze nikt nam go nie zepsuł ;) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mateolo2 napisał:

No każdy kto przerobił w swoim systemie dobry subwoofer to mówi. 
 

No właśnie nie każdy.

Miałem trzy przygody z subami, ostatni to SVS z serii Ultra w obudowie zamkniętej. Powszechnie chwalony za jakość basu. 
Niestety, ta jakość nie pozwalała na różnicowanie barwy, na definicję i kontury, jakie zapewniały kolumny ze wzmacniaczem. A tego żadne DSP tez nie zapewni. 
Do tego dochodzi spójność basu odtwarzanego zarówno przez Sub jak i kolumny. Tu zawsze słychać szwy.

Owszem: zejście, potęga, dynamika - to było super, ale całościowo jakoś nie mogłem się przekonać. 
Co nie oznacza że inni mogą mieć inne doświadczenia w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...