Skocz do zawartości

Stereo do istniejącej substancji


Majkel75

Recommended Posts

1 godzinę temu, Majkel75 napisał:

Rzecz jasna i zrozumiała. Nie doprecyzowałem, że użytkownicy mówili o odsunięciu rzędu 1 m od boku i 80 cm od tyłu ściany. Ja mam jedynie po 30 cm. I to determinuje wybór kolumn jednocześnie bardzo zawężając grono.

Co to znaczy, że masz po 30cm?

Od każdej ze ścian,  tył-boki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DiBatonio napisał:

Co to znaczy, że masz po 30cm?

Od każdej ze ścian,  tył-boki?

Kolumna będzie ustawiona w narożniku w taki sposób, że jej bok bliższy będzie oddalony od ściany o 30 cm i jednocześnie tylna  część kolumny również będzie odsunięta od ściany o 30 cm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Majkel75 napisał:

Kolumna będzie ustawiona w narożniku w taki sposób, że jej bok bliższy będzie oddalony od ściany o 30 cm i jednocześnie tylna  część kolumny również będzie odsunięta od ściany o 30 cm. 

No to bardzo bardzo niedobrze.

Głośniki nie powinny być ustawione w takich samych odległościach od ścian bocznych i od ściany tylnej.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DiBatonio napisał:

No to bardzo bardzo niedobrze.

Głośniki nie powinny być ustawione w takich samych odległościach od ścian bocznych i od ściany tylnej.

 

No to bardzo bardzo niedobrze usłyszeć taką informację. Co proponujesz? 

Oczywiście kolumny będą skierowane na słuchacza tworząc trójkąt równoboczny. Przesunięcie tego trójkąta jest mocno ograniczone. Co najwyżej mogę go przesunąć o 10 od boku i 10 od tyłu. 

 

 

Edytowano przez Majkel75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkel75 napisał:

Moim oczekiwaniem było ocieplenie dźwięku. Czyli w moim odczuciu było zbyt chłodne granie. Być może to za sprawą innych podzespołów systemu? Tego nie wiem. Muszę wziąć jakiś punkt odniesienie, stąd słuchawki. Ten sam użytkownik w tym samym pokoju odsłuchowym przedstawia inne konfigurację sprzętu. I te z kolei podobają mi się mniej.

Pzdr Michał

A jak byś podpiął inne słuchawki ,Myślisz że zagra tak samo ?

Druga sprawa ,konfiguracja która Ci się nie podobała ,możliwe że zagrała by lepiej w Twoim pomieszczenie niż ta którą się spodobała w pomieszczeniu gościa z filmu 🤷 

Wstępnie odsłuchu w salonie ,później testy w domu no chyba że sprzęt ma wylądować na olx lada chwila , wiem, wiem wyjątki się zdarzają, przecież ludzie w totka też wygrywają 😉

No i sprawa kolejna , możliwe że nabierzesz apetytu na więcej , bo czegos będzie brakować , albo przypływ gotówki i audio nerwoza gotowa  😁 Powodzenia  i na spokojnie wszystko przemysł ,mniej stracisz . Pzdr 

Ps jeszcze jedno do MA  to Advance Acoustic miałem taki zestawik kilka lat temu (według mnie grało przyzwoicie 😊)

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal75 napisał:

Druga sprawa ,konfiguracja która Ci się nie podobała ,możliwe że zagrała by lepiej w Twoim pomieszczenie niż ta którą się spodobała w pomieszczeniu gościa z filmu 🤷 

Autor filmików konfiguruje jeden wzmacniacz z różnymi głośnikami. I jest to pewnego rodzaju wykładnia, może nie do końca miarodajna, ale jest. 

Za wszystkie rady dziękuję. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkel75 Słuchałem przez jakiś czas Silverów 100 (6G) odsuniętych 30cm od tylnej ściany i 40cm od bocznych. Było już całkiem nieźle. Oczywiście Elac Carina będą łatwiejsze do ustawienia, bo są płytsze. Ale nie wypełnią Ci tak dźwiękiem pokoju 18m^2 i nie dadzą tyle basu. Silvery da się trochę ocieplić wzmacniaczem i warto wybrać go starannie. Oczywiście pewien charakter kolumn pozostanie i nie ma co z nim walczyć na siłę, bo wtedy stracisz ich główne atuty (przestrzeń), a niewiele zyskasz w zamian. Plus jest taki, że one są dość łatwe do wysterowania. Poradzi sobie z nimi praktycznie każda integra w zakładanym przez Ciebie budżecie - kwestia tylko wyboru odpowiadającego Ci charakteru brzmienia. No i nie schodź raczej poniżej 50 watów dla 8 omów. (Chyba, że interesuje Cię lampa albo tranzystor w czystej klasie A, ale niczego takiego nie zgłaszałeś. ;) ). 

Zastanów się, czy chcesz mieć all-in-one tzn. wzmacniacz ze streamerem, czy też goły piec. Z jednej strony - większa funkcjonalność, z drugiej - lepsza jakość samego wzmacniacza w tej samej cenie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

No to bardzo bardzo niedobrze.

Głośniki nie powinny być ustawione w takich samych odległościach od ścian bocznych i od ściany tylnej.

 

I nie będą:) Od jednej ściany głośnik będzie oddalony o 30 cm, a od drugiej o jakieś 60 cm (30 cm + ok. 30 cm głębokości kolumn).

29 minut temu, Rafał S napisał:

Oczywiście Elac Carina będą łatwiejsze do ustawienia, bo są płytsze.

Na pewno nie dlatego. Liczy tylko odległość samego głośnika od ściany. Ile ma obudowa, nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafał S napisał:

@Majkel75

Zastanów się, czy chcesz mieć all-in-one tzn. wzmacniacz ze streamerem, czy też goły piec. Z jednej strony - większa funkcjonalność, z drugiej - lepsza jakość samego wzmacniacza w tej samej cenie.

Rafał, dziękuję Tobie za powagę i pomoc. 

Dla mnie to jest bez znaczenia. Mogę przeznaczyć np. 6 kpln na wzmacniacz ze streamerem w jednym urządzeniu lub wzmacniacz osobno i streamerem osobno. Jak się to zamknie w budżecie to jest ok. 

Celowałem w Marantza PM7000n z uwagi na jego funkcjonalność właśnie. Podobno można zaprogramować pilota od TV i obsługiwać wszystko z jednego pilota. Taka funkcjonalność mi odpowiada, zwłaszcza że w dużej mierze z tego będzie korzystać moja żona. Jeżeli nie ma większej różnicy razem czy osobno, to wybieram razem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rafał S napisał:

Zastanów się, czy chcesz mieć all-in-one tzn. wzmacniacz ze streamerem, czy też goły piec. Z jednej strony - większa funkcjonalność, z drugiej - lepsza jakość samego wzmacniacza w tej samej cenie.

Rafał, z tym stwierdzeniem o lepszości poczekaj jeszcze chwilę. Może się okazać, że w pieniądzach w jakich się obracamy będą to tylko kolejne audiomity. Tak samo jak przewaga AB nad D. To trzeba samemu sprawdzić. Dokładnie sprawdzić. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Rafał, z tym stwierdzeniem o lepszości poczekaj jeszcze chwilę. Może się okazać, że w pieniądzach w jakich się obracamy będą to tylko kolejne audiomity.

Adam, rozumiem, że nawiązujesz do swoich ostatnich doświadczeń i nie kwestionuję tego. Wierzę, że firma A może wypuścić all-in-one, który brzmieniowo wygra z gołym wzmacniaczem firmy B w tej samej cenie. Ale jeśli pozostajemy w ramach jednej marki, to all-in-one jest zwykle droższą wersją lub droższym odpowiednikiem brzmieniowym jakiegoś bazowego modelu (np. Roksan Atessa ze streamerem i bez). I różnica w cenie między nimi to może być spory krok w stronę wyższego modelu wzmacniacza. A czy ten wyższy model się komuś dźwiękowo bardziej spodoba, to już inna sprawa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...