Skocz do zawartości

Stereo do istniejącej substancji


Majkel75

Recommended Posts

20 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ja słysząłem niejednokrotnie w Gdańsku Oliwa organy, nie musisz mi wierzyć. Ale ten system przy takiej muzyce organowej też powodował ciary, tak samo jak w Oliwie.

Ja też i powiem, że nie lubię kościelnych realizacji. Za dużo pogłosów a w Oliwe to szczególnie. Organow w kościele dobrze mi sie słuchalo w Bazylice w Swietej Lipce na Mazurach bo wystrój barokowy nieźle rozprasza. Wniosek? Każdy ma swoją Bazylike🤪

Myślę, że na pewno pomogłem w wyborze zestawu teraz 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2023 o 09:15, Artur Charicki napisał:

Coś w tym jest. W starszych kolumnach niekiedy jak glosniej gralem to z 2m czułem wiatr z tunelu a teraz trzeba podejść i przyłożyć rękę i dopiero czuć że coś wieje. 

No no, to na przestrzeni lat się na prawdę mocno zmieniło.

nie kojarzę stosunkowo nowych kolumn gdzie port dmucha jak szalony obecnie  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zostawić symetryczną ilość miejsca po obu stronach na kolumny ? :)

Tak będzie ok, a w porównaniu do tego od czego wychodziliśmy to jest wręcz super. Wiadomo tam się mieszka a nie jest to studio odsłuchowe. Ja jedyne co dodam, to na sam czas odsłuchu , że tak go nazwę w skupieniu, że siedzisz na kanapie i nic nie robisz tylko słuchasz, to bym wyciągał te kolumny z wnęk  i dał im więcej miejsca :) a na czsa słuchania w tle mogą stać tak jak stoją :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkel75

Jest mega szansa, że w miejscu odsłuchowym/rysunek, będzie „czegoś” brakować.

To „coś” to jak wielu nazywa - bas.

Dla mnie to najważniejsze „coś” w całym paśmie.

Nie ma lekko, teraz Twoja kolej.

Zachęcam do przeczytania paru wątków w dziale akustyka. Czytałem, znalazłem. Trochę się spociłem.
Ja Tobie nie ułatwię, sam zdobyłem tą wiedzę. 

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

możesz zostawić symetryczną ilość miejsca po obu stronach na kolumny ? :)

Tak będzie ok, a w porównaniu do tego od czego wychodziliśmy to jest wręcz super. Wiadomo tam się mieszka a nie jest to studio odsłuchowe. Ja jedyne co dodam, to na sam czas odsłuchu , że tak go nazwę w skupieniu, że siedzisz na kanapie i nic nie robisz tylko słuchasz, to bym wyciągał te kolumny z wnęk  i dał im więcej miejsca :) a na czsa słuchania w tle mogą stać tak jak stoją :)

Dziękuję za odpowiedź. 😀 Wiesz co? Trójkąt, czy równoboczny, czy też równoramienny powstały z wierzchołków: kolumna, kolumna, słuchacz stanowi pewnego rodzaju constans. Jeżeli przesunę kolumnę z narożnika  w prawo, tj. jeden z wierzchołków, muszę też przesunąć słuchacza, innymi słowy sofę. Wtedy wchodzę w drzwi wejściowe do pokoju. 🤔

Edytowano przez Majkel75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

@Majkel75 Do rozważenia:

https://hifi24.pl/arcam-sa30-wzmacniacz-zintegrowany-dekodowanie-mqa-120-w-mocy-na-kanal-przy-8-w-220-w-przy-4-w.html

Mieści się w budżecie i zostaje dość na kolumny. :)

@Piotr Sonido Czy ten Arcam zagrałby dobrze z Silverami 100?

 

Ten Arcam to w tej promocyjnej kwocie bardzo fajny wybór :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 13.04.2023 o 11:07, zabro napisał:

I jak, zdecydowałeś się już na coś?

Cześć, słuchałem połączenia Advance Acoustic A7 z Focal Aria 906 i Pylon Diamond 28. Focal-bardzo fajna scena, jednak dla mnie zbyt rozdzielcze granie, mało muzykalne. Diamond 28, obawiam się o wzbudzanie basu w pomieszczeniu. Całkiem fajne granie. Szukam dalej...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...