Skocz do zawartości

Zakup wzmacniacza


Maciej H

Recommended Posts

Hej. Posiadam głośniki Heco aurora 300, mały salon około 15m2 i szukam wzmacniacza. Rynek jest tak duży, że już mam mętlik w głowie. Do tej pory używalem chińskim maluchów w klasie D. Czas na zmiany. Szukam czegoś pełnowymiarowego. Najlepiej jakby miał bluetooth i wejście optyczne.  Mój budżet 2500 zł nowy lub używany. 

Edytowano przez Maciej H
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, z nowych sprzętów warto rozważyć dołożenie do Octavio Amp, który posiada też funkcje sieciowe. Jest to jeden z najciekawszych nowych wzmacniaczy w tej półce cenowej. 

On nie jest pełnowymiarowy i dość sporo przekracza budżet. Tutaj raczej nic sensownego w nówce nie znajdzie raczej musiałby się wybrać na poszukiwania, w używkach. 

Jakie brzmienie lubisz? Wolisz ocieplone spokojniejsze, czy raczej takie bardziej dynamiczne ?:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym właśnie myślałem ale by coś polecić to trzeba wiedzieć w którą stronę iść, ja bym pewnie rozjaśniał jakąś Yamahą typu A-S701 jak się uda znaleźć albo taniej A-S501 i dołożyć jakiś niedrogi streamer w razie potrzeb albo odbiornik BT. Choć pewnie bym wolał dozbierać te 4 czy 5 stówek by wziąć model 701 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, J4Z napisał:

Nie wiem jak CXA60, ale CXA61 był u mnie cichy. 

U mnie zarówno CXA61, jak i CXA81 były ciche tzn. nie brumiły. Podobnie nie brumił żaden inny piec, który miałem w domu.

Zdarzały się natomiast delikatne szumy wysokotonowe z głośników przy wyłączonej muzyce po podłączeniu wybranych wzmacniaczy większej mocy do wybranych kolumn. Ale to oddzielna historia i CXA to oczywiście nie dotyczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maciej H napisał:

O co chodzi?

Witam. Odkopuje temat ponieważ zakupiłem używany CA CXA80. Najprawdopodobniej buczy w nim transformator i przy całkowitej ciszy słyszę go z odległości ok 2,5m. Wystarczy ze wlacze cicho muzykę czy tv i buczenie już jest zagłuszone. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji do grudnia i nie wiem czy mam się tym przejmować czy jest to zjawisko normalne.

Raczej zjawisko normalne. Aczkolwiek 2,5m to dość sporo.

 

Przejrzyj tematy

 

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, terracan1929 napisał:

Witam. Odkopuje temat ponieważ zakupiłem używany CA CXA80. Najprawdopodobniej buczy w nim transformator i przy całkowitej ciszy słyszę go z odległości ok 2,5m. Wystarczy ze wlacze cicho muzykę czy tv i buczenie już jest zagłuszone. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji do grudnia i nie wiem czy mam się tym przejmować czy jest to zjawisko normalne.

Raczej zjawisko normalne. Aczkolwiek 2,5m to dość sporo.

 

Przejrzyj tematy

 

 

Spróbuj zrobić taki eksperyment - odłącz w domu/mieszkaniu pozostałe urządzenia które biora więcej prądu i mogą siać zakłócenia. Typu pralka, tv, wiatrak, nie wiem co tam masz 🤣 najlepiej odłącz wszystko i włącz sam wzmak i zobacz czy dalej buczy. U mnie konkretne urządzenia w domu sprawiają, ze trafo zaczyna leciutko być słyszalne bez muzyki. Bo jeśli się okaże, ze to z sieci to naprawa może niewiele dac. Możesz tez spróbować ten wzmacniacz podlaczyc w jakiś domu znajomego i zobaczyć czy buczy. W ten sposób się upewnisz czy to na pewno cecha tego trafa. Mnie by to wkurzało (taki charakter). Słyszałem, ze wiele osob jak u nich buczą trafa od sieci stosuje taki wynalazek https://www.q21.pl/ifi-audio-ac-ipurifier.html który wkładasz w listwę z reszta sprzętu do pustego gniazda. Ale z autopsji nie jestem w stanie powiedzieć czy to na pewno pomaga.

Moze tez być tak jak dedal napisał, ze ten egzemplarz tak ma. Może Ci to uznają na gwarancji, albo odeślą z kwitkiem, ze wszystko pracuje w normie.

W moim nowym cxc szuflada jak się zamyka to aż cała podskakuje, drży i jak zgłosiłem się z tym do marki to powiedzieli, ze to normalne zachowanie 🤣🤣🤣 

Wczesniej miałem starutkiego 640c za 600 zł i tam wszytki pracowało solidnie i premium…

Takie czasy księgowych za sterami firm :) 

Ale podobno tez z tymi buczacymi trafami to jest loteria - możesz trafić niesłyszalny, albo taki jak Twój. 
 

Jacys moi znajomi z salonu audio powiedziel, ze np w cyrus’ach one tak buczą trafa, ze jak siedzisz w miejscu odsłuchowym to dźwięk jest taki jakby tam jakiś silnik chodził hahaha ale podobno gra ładnie w swoim budżecie 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

najlepiej odłącz wszystko i włącz sam wzmak i zobacz czy dalej buczy.

Jak odłączy wszystko, to skąd będzie wiedział które urządzenie sieje?

Jeśli tak miałby zrobić, to po włączeniu wzmacniacza, gdyby było cicho z trafa wzmacniacza musiałby po kolei włączać poszczególne urządzenia AGD do gniazdek. A po włączeniu każdego z osobna, iść do salonu i posłuchać, czy brumi wzmacniacz.

Wtedy się dowie, które urządzenie AGD zakłóca.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda , nic nie powinno brumić .

Dobrze jest audio odseparować od innych urządzeń . Ja sobie pociągnąłem oddzielna linię podczas remontu 12m przewodu to nie pieniądz, jeszcze tylko gniazdo schuko i będzie git.

Co do Cxa to ja miałem kiedyś nowego 651A  i po roku zaczął lekko brumić i trzeszczeć  potencjometr  ale na szczęście serwis nie naprawia tego i oddali mi kasę w q21 bo na stanie już tylko nowa seria wtedy była CX. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Jak odłączy wszystko, to skąd będzie wiedział które urządzenie sieje?

Jeśli tak miałby zrobić, to po włączeniu wzmacniacza, gdyby było cicho z trafa wzmacniacza musiałby po kolei włączać poszczególne urządzenia AGD do gniazdek. A po włączeniu każdego z osobna, iść do salonu i posłuchać, czy brumi wzmacniacz.

Wtedy się dowie, które urządzenie AGD zakłóca.

 

 

 

Dokładnie tak jak piszesz. Inaczej się nie dowie, które sieje :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2023 o 21:00, Maciej H napisał:

Hej. Posiadam głośniki Heco aurora 300, mały salon około 15m2 i szukam wzmacniacza. Rynek jest tak duży, że już mam mętlik w głowie. Do tej pory używalem chińskim maluchów w klasie D. Czas na zmiany. Szukam czegoś pełnowymiarowego. Najlepiej jakby miał bluetooth i wejście optyczne.  Mój budżet 2500 zł nowy lub używany. 

Moj glos tez na CXA  - model 81 jesli sie znajdzie z drugiej reki. Mialem i bylem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...