Skocz do zawartości

Buczenie z kolumny


Patryk89_896

Recommended Posts

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

- czy w instrukcji obsługi jest wzmianka o jakimkolwiek czyszczeniu we wlasnym zakresie? 

Zadam Ci inne pytanie , czy jest gdzieś w instrukcji roweru , że trzeba ramę czyścić z błota ? Czy jest gdzieś napisane w umowie z deweloperem , że trzeba sprzątać mieszkanie ? 

2 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

A tutaj nagle buczy.

A jakaś inna niż K3 końcówka mocy ? Z drugiej strony jak nie buczało a jest przydźwięk to jednak czynnik zewnętrzny. Coś wpiętego w sieć powoduje to zjawisko. Najczęściej jest to jakiś zasilacz impulsowy. 

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Co tak mało, znaczy krótko? 

Lepiej późno niż wcale :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

A nie zakupiłeś ostatnio jakiegoś urzadzenia AGD, albo co?

Może spróbuj innej marki wzmacniacz wpiąć u siebie, jak masz od kogo to pożycz.

Nie kupiłem właśnie nic. Stało się to zmiana dzień. Teraz wiąże fakty, i pamiętam że odkryłem to gdy przełączalem kable zasilające z ampli do listwy , i przełączalem sub bo dałem go z drugiej strony i w tym momencie to odkryłem. Ale jest testowane na 2 ampli i 2 roksanach i na jednej końcówce emotivy - fakt na niej było najciszej ale było. Wszystkie eski z mieszkania wyłączyłem by odciąć resztę sprzętów . Ale dziwne to, że tak na bank nie było.

 

52 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zadam Ci inne pytanie , czy jest gdzieś w instrukcji roweru , że trzeba ramę czyścić z błota ? Czy jest gdzieś napisane w umowie z deweloperem , że trzeba sprzątać mieszkanie ? 

A jakaś inna niż K3 końcówka mocy ? Z drugiej strony jak nie buczało a jest przydźwięk to jednak czynnik zewnętrzny. Coś wpiętego w sieć powoduje to zjawisko. Najczęściej jest to jakiś zasilacz impulsowy. 

Lepiej późno niż wcale :) 

Wzmacniacz nowy z tego roku. Pożyczyłem. Dziś też nowy ze sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patryk89_896 napisał:

Nie kupiłem właśnie nic. Stało się to zmiana dzień. Teraz wiąże fakty, i pamiętam że odkryłem to gdy przełączalem kable zasilające z ampli do listwy , i przełączalem sub bo dałem go z drugiej strony i w tym momencie to odkryłem. Ale jest testowane na 2 ampli i 2 roksanach i na jednej końcówce emotivy - fakt na niej było najciszej ale było. Wszystkie eski z mieszkania wyłączyłem by odciąć resztę sprzętów . Ale dziwne to, że tak na bank nie było.

A sprawdzałeś z której strony na wtyku IEC masz fazę? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Zadam Ci inne pytanie , czy jest gdzieś w instrukcji roweru , że trzeba ramę czyścić z błota ? Czy jest gdzieś napisane w umowie z deweloperem , że trzeba sprzątać mieszkanie ? 

Słabe porównanie. Pisałeś o rozbieraniu sprzętu i czyszczenie z kurzu w środku a nie przecieranie ścierką z zewnatrz (adekwatne porownanie) - porownanie do roweru i błota od czapy ;) . Podajesz przyklad ogarniania powierzchownego.

Wczesniej Zadałem pytanie nie tylko o rozbieranie wzmacniacza, ale tez inne akcesoria - może być np. Kolumna/dac/gramofon itp.

Nie chciałbym kupic np. Kolumn ktore były rozbierane (głośniki i terminale) bo delikwent chciał sobie np. zobaczyć co jest w środku. 

Jesli by to zataił a ja w czasie zakupu zauwazyłbym ślady chociażby na śrubach to z miejsca targuje nizsza cene z tego powodu. Bo nie mam gwarancji że tylko oglądał co w środku sie znajduje (bo w kolumnach nie ma co czyścić chyba). 

Jedno jest pewne. Sprzedając audio jako czynnik windujacy cenę będzie to ze nie był nigdy otwierany! Bo odnosze wrażenie z wpisów że otwieranie sprzętów to jakas norma🤔 

Czy moze sie mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wczesniej Zadałem pytanie nie tylko o rozbieranie wzmacniacza, ale tez inne akcesoria - może być np. Kolumna/dac/gramofon itp.

Nie chciałbym kupic np. Kolumn ktore były rozbierane (głośniki i terminale) bo delikwent chciał sobie np. zobaczyć co jest w środku. 

Jesli by to zataił a ja w czasie zakupu zauwazyłbym ślady chociażby na śrubach to z miejsca targuje nizsza cene z tego powodu. Bo nie mam gwarancji że tylko oglądał co w środku sie znajduje (bo w kolumnach nie ma co czyścić chyba). 

Poniekąd to słuszne obawy, nigdy nie masz pewności.

Ale nigdy też nie wiesz, czy sprzęt był otwierany. Zrozum, można rozkręcić bez pozostawiania śladu.

Jeśli ktoś to robi notorycznie to w końcu faktycznie mogą zostać ślady, ale przy jednorazowym rozkręceniu dobrze dopasowanymi końcówkami nie jesteś w stanie rozpoznać ingerencji.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale nigdy też  ie wiesz, czy sprzęt był otwierany, zrozum, można rozkręcić bez p9zostawiania śladu.

Jeśli ktoś to robi notorycznie to w końcu faktycznie ślady mogą zostać, ale przy jednorazowym rozkręceniu dobrze dopasowanymi końcówkami nie jesteś w stanie rozpoznać ingerencji.

Czyli nie chodzi o to by nie rozkręcać tylko by rozkręcać w taki sposób by nikt nie zauważył? Jprd. "Świat oszalał" 🤯

Albo nie... to ja jestem widocznie z "innej bajki" :/

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli nie chodzi o to by nie rozkręcać tylko by rozkręcać w taki sposób by nikt nie zauważył? Jprd. "Świat oszalał" 🤯

A jak chciałbyś wymienić np. lampy we wzmacniaczu, czy innym odtwarzaczu, bez rozkręcenia?.

jprd

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Patryk89_896 napisał:

No od k3 jest wtyczka z bolcem także mogę tylko w 1 stronę. Ale jeśli chodzi o amp to jest bez uziemienia to mogę w obie strony

To czas zmienić gniazdo z bolcem na gniazdo schuko.

Faza we wtyczce IEC kabla zasilającego  powinna być z prawej strony.

Poniżej masz widok wtyków kabla zasilającego patrząc na nie od frontu.

 

 

5FAF57BC-BBD9-4A44-9F32-F423B17F685D.jpeg

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Albo nie... to ja jestem widocznie z "innej bajki"

Całkiem możliwe 🤭

4 minuty temu, J4Z napisał:

dzieci narobicie

Jakie dzieci?

😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DiBatonio napisał:

A jak chciałbyś wymienić np. lampy we wzmacniaczu, czy innym odtwarzaczu, bez rozkręcenia?.

jprd

Ten "wyjątek" zaznaczyłem już 6godzin  wczesniej...

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tutaj np. otwarcie obudowy jeszcze można tłumaczyć zmianą lamp. Jest możliwość ze Audiofil zrozumie ;)

 

24 minuty temu, DiBatonio napisał:

Całkiem możliwe 🤭

Pisałem na PW Tobie ostatnio o "byciu w innej bajce". 

Ps: masz wiadomosc na PW

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywaj.

To Ci nigdy nie zaszkodzi a wykluczy instalację. Dodatkowo mozesz zmienić gniazda na schuko - nie bedzie kłopotu zmian faz po obrocie wtyki ;) .

 No i nadal nie wiemy czy to nie sąsiad coś dostawił i przez ścianę się sprzęga...

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, gienas napisał:

Wzywaj.

To Ci nigdy nie zaszkodzi a wykluczy instalację. Dodatkowo mozesz zmienić gniazda na schuko - nie bedzie kłopotu zmian faz po obrocie wtyki ;) .

 No i nadal nie wiemy czy to nie sąsiad coś dostawił i przez ścianę się sprzęga...

To się stało zmiana dzień. Dobra a podeslesz linka jakiego typu gniazdka ewentualnie kupić? Bo czym one się różnią od np; legenda? Nie wiem jak to już ogarnąć. A nawet jak któryś z sąsiadów coś włączył u siebie to mogę to jakoś u siebie odciąć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

No i nadal nie wiemy czy to nie sąsiad coś dostawił i przez ścianę się sprzęga...

😳 masz na myśli sąsiad np. W bloku/kamienicy za ścianą? 

Ps: ten temat staje sie coraz bardziej intrygujący 👍

@gienas no i zobacz co zrobiłeś! Autor zaczyna zadawać takie pytania....

29 minut temu, Patryk89_896 napisał:

 A nawet jak któryś z sąsiadów coś włączył u siebie to mogę to jakoś u siebie odciąć ?

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk89_896 napisał:

A nawet jak któryś z sąsiadów coś włączył u siebie to mogę to jakoś u siebie odciąć ?

Dlatego pytałem czy mieszkasz w bloku czy w domku, bo:

W bloku = nie da się odciąć

W domku = sąsiad nie wpływa na Twoją instalację, tzn. może nie aż w takim stopniu i byłoby to odczuwalne inaczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gienas napisał:

No i nadal nie wiemy czy to nie sąsiad coś dostawił i przez ścianę się sprzęga...

Czy mógłbyś wytłumaczyć co takiego mozna dostawić u sąsiada by przez ścianę sprzęgło?

Temat w tak krótkim czasie ma juz tyle wyświetleń. Woow

Screenshot_20230325-105033_Chrome.jpg

Widocznie wielu to czyta :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gienas napisał:

Dlatego pytałem czy mieszkasz w bloku czy w domku, bo:

W bloku = nie da się odciąć

W domku = sąsiad nie wpływa na Twoją instalację, tzn. może nie aż w takim stopniu i byłoby to odczuwalne inaczej.

 

w bloku.

 

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy mógłbyś wytłumaczyć co takiego mozna dostawić u sąsiada by przez ścianę sprzęgło?

Temat w tak krótkim czasie ma juz tyle wyświetleń. Woow

Screenshot_20230325-105033_Chrome.jpg

Widocznie wielu to czyta :)

Albo dużo osób ma taki problem i nie wie co robić, bo ja przez dodaniem tematu szukałem podobnych problemów ale średnio znalazłem, wydaje mi się że połowa osób po prostu odpuszcza, mnie już brakuje pomysłów.

 

Podpiąłem dziś moją starą emotive która z 5015 2 lata była podłączona i było zero brumień szumów itp, dziś jeszcze raz podpinam i buczy gorzej niż roksan, także coś się musiało zadziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...