Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

23 minuty temu, Bebop napisał:

Marcin mało, że nie zrozumiał, to jeszcze napisał jakby zaprzeczał sobie. Podwójne zaprzeczenie albo ja nie rozumiem takiej składni. 

Tak trudno pojąć, że zarówno Vka, jak i płaska charakterystyka mogą oznaczać granie dobre lub złe? Amplituda to tylko jeden z elementów układanki.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Tak trudno pojąć, że zarówno Vka, jak i płaska charakterystyka mogą oznaczać granie dobre lub złe? Amplituda to tylko jeden z elementów układanki.... 

Przecież @zolt to napisał tylko innjymi słowami i użył innych przykładów. 

Powiedz Marcin lepiej co ważniejsze, kolumny czy źródło 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bebop napisał:

Źródło, czy kolumny w tym komediowym wątku? 

Porownajmy może (by rozwiać wątpliwości) ze  sobą dwie skrajności w systemie. Najpierw porównajmy dwa źródła np.:

- Przecietny cd, z zbierajacym wysokie noty cd. - zapiszmy progres.

A nastepnie:

- Przecietne kolumny, wraz z zbierajacymi wysokie noty kolumnami. - znów zapiszmy różnicę pomiedzy.

Podsumujmy co ma wiekszy wpływ na dźwięk.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Wszystko 😉

Oczywiscie ze najlepiej dla dzwieku jest jesli wszystko jest "najlepsze" z możliwych. Jednak pytanie było, gdyby wybierać z opcji źródło/kolumna. 

Dla mnie jesli miałbym wydać sporo grosza chcąc maksymalnie poprawić system jednym elementem to byly by zaślepki silikonowe🤣🤣🤣🤣 Oczywiscie żartuje 😜

Wiadomo że mega progres dla mnie bedzie w wymianie kolumn. Pozniej Jesli pozwoli "środowisko" to byla by akustyka pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Oczywiscie ze najlepiej dla dzwieku jest jesli wszystko jest "najlepsze" z możliwych. Jednak pytanie było, gdyby wybierać z opcji źródło/kolumna. 

Dla mnie jesli miałbym wydać sporo grosza chcąc maksymalnie poprawić system jednym elementem to byly by zaślepki silikonowe🤣🤣🤣🤣 Oczywiscie żartuje 😜

Wiadomo że mega progres dla mnie bedzie w wymianie kolumn. Pozniej Jesli pozwoli "środowisko" to byla by akustyka pomieszczenia.

Mnie się wydaje że taki ruch - wymiana kolumn - będzie miał sens jeśli wszystko inne będzie najwyższej jakości na jaką kogoś będzie stać. W takiej sytuacji można już tylko na kolumnach się skupić.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiadomo że mega progres dla mnie bedzie w wymianie kolumn. Pozniej Jesli pozwoli "środowisko" to byla by akustyka pomieszczenia.

W odwrotnej kolejności...chociaż...?

A jeśli wymienisz kolumny i zamiast progresu będzie regres?

Można skopać brzmienie zarówno kolumnami, jak i słabym źródłem to tak na marginesie😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Mnie się wydaje że taki ruch - wymiana kolumn - będzie miał sens jeśli wszystko inne będzie najwyższej jakości na jaką kogoś będzie stać. W takiej sytuacji można już tylko na kolumnach się skupić.

Z opisu wynika że mając wciąż "daremne" kolumny (jakieś zwykłe monitory z np. nierównym pasmem, sypiacymi piaskiem tweeterami, a także rozlazlym bulowatym basem) inwestowalbys w mega źródło, wzmak itp? Sorki ale nie wierzę!

Z opisu wyraźnie wynika że kolumny na końcu będą wymieniane🤦‍♂️

Uważam dokładnie odwrotnie, czyli najlepsze kolumny na jakie nas stać z zwykłymi/średnimi elementami toru, a w miarę potrzeby dopieszczanie wzmak i źródło.

5 minut temu, DiBatonio napisał:

W odwrotnej kolejności...chociaż

Zgadzam sie ale jak narazie "środowisko" mi nie pozwala na działanie z akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Porownajmy może (by rozwiać wątpliwości) ze  sobą dwie skrajności w systemie.

A może coś takiego? Z której z kosztujących tyle samo pary komponentów spodziewacie się usłyszeć lepszy dźwięk?

lub.png.9c908cdb5718745c0365a27e2f9aab30.png

Do nich powiedzmy wzmacniacz za 10 000 zł. OK?

Głosowanie start!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

to jeszcze dodam jedno moje przemyślenie - czym lepsze kolumny, tym bardziej różnicują i jeszcze większe ma znaczenie co do nich trafia...

Czyli jak źródło do d.... to z gó...a bata nie ukręcisz, dlatego każdy element systemu ma znaczenie od źródła przez wzmacniacz po kolumny.

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zgadzam sie ale jak narazie "środowisko" mi nie pozwala na działanie z akustyką.

Nie musisz jej robić kompleksowo od razu całej, można co jakiś czas coś dokładać.

Wtedy nawet będziesz w stanie ocenić co dany element  akustyki wnosi lub psuje.

Tak też można. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z opisu wynika że mając wciąż "daremne" kolumny (jakieś zwykłe monitory z np. nierównym pasmem, sypiacymi piaskiem tweeterami, a także rozlazlym bulowatym basem) inwestowalbys w mega źródło, wzmak itp? Sorki ale nie wierzę!

Z opisu wyraźnie wynika że kolumny na końcu będą wymieniane🤦‍♂️

Uważam dokładnie odwrotnie, czyli najlepsze kolumny na jakie nas stać z zwykłymi/średnimi elementami toru, a w miarę potrzeby dopieszczanie wzmak i źródło.

Zgadzam sie ale jak narazie "środowisko" mi nie pozwala na działanie z akustyką.

A gdzie napisalem cos o daremnych kolumnach.

Kazdy z nas ok bede pisal o  sobie.

Mam Gato Audio DIA 250s i CXC od Cambridge i Pylon audio Diamond 25. Nie widze tutaj mozliwosci poprawy jakosci brzmienia jak tylko zakup albo poszukiwania innych lepszych - a bedzie to trudne lub w moim budzecie niemozliwe.

Wlasnie to jest sytuacja o ktorej mowie. Elektronika juz jest bardzo dobrej jakosci i kolumny w zasadzie tez.

Pomyslalem jednak - kto z nas w pewnym momemncie nie zaczyna myslec o czyms nowym - ze w takim razie zmienie sobie kolumny. Jak dobrze pojdzie zamowie Gato Audio FM 30. Dawno bym to zrobil ale boje sie ze ich dzwiek nie bedzie az tak lepszy od Pylonow by uzasadnic ich zatrzymanie - cen chyba 2 razy taka. Wszystko mozna w tych czasach zwrocic ale to nie jest pudelko 10 kilowe tylko paleta o calkowitej wadze ponad 70 kilo. Wiec to jest 2ga przyczyna dlaczego sie wacham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

A może coś takiego? Z której z kosztujących tyle samo pary komponentów spodziewacie się usłyszeć lepszy dźwięk?

lub.png.9c908cdb5718745c0365a27e2f9aab30.png

 

Głosowanie start!

 

 

A mogę wybrać na wszelki wypadek inne kolumny gdyby te nie podeszły dzwiekowo w kwocie 24.000?

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

A gdzie napisalem cos o daremnych kolumnach

Nie Ty. Ja napisałem że z daremnymi kolumnami wszystko pozostałe nie ma sensu gdyż kolumny moim skromnym zdaniem generują większość wpływu tego co słyszymy przez wzglad na ich "ułomności fizyczne" (najwieksze straty z całej układanki systemu).

Kolumny jako najslabsze ogniwo systemu wymaga najwiekszego wkładu środków. Pisałem juz o tym w stosownym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ale kto kupuje daremne kolumny.

To bedzie chyba wzgledne - klientowi x beda sie kolumny y bardzo podobaly a dla ciebie np. beda daremne.

I co teraz -sa one daremne czy nie.

Kazdy z nas w pewnym momencie ma to co mu odpowiada i w tym momencie moze sie  zaczac poszukiwanie tych kolumn i tak co kilka lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Mozliwe ale kto kupuje daremne kolumny.

Ja mam natomiast kilka źródeł (w tym jedno przez wielu uważane za daremne) czyli tv połączone z gniazdem słuchawkowym 3.5mm najtanszym 5metrowym kablem z rca na końcu. To służy mi do odtwarzania netflixa czy odsłuchu z YT. Pewnie nie uwierzysz ale weryfikuje tak kawałki zanim kupię płytę cd. Nie uwierzysz pewnie też ze na takim wyjsciu z takim kablem "no name" mam holograficzna scenę 3D (zasluga swietnych kolumn Tannoy-a). Po kupnie płyty cd jakoś nie mam mega szoku zwiazanego z przepascia dzwieku. 

Ja wiem swoje i bede uskuteczniał tezę że kolumna "robi robotę" w systemie. Tyle odemnie. 

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja mam natomiast kilka źródeł (w tym jedno przez wielu uważane za daremne) czyli tv połączone z gniazdem słuchawkowym 3.5mm najtanszym 5metrowym kablem z rca na końcu. To służy mi do odtwarzania netflixa czy odsłuchu z YT. Pewnie nie uwierzysz ale weryfikuje tak kawałki zanim kupię płytę cd. Nie uwierzysz pewnie też ze na takim wyjsciu z takim kablem "no name" mam holograficzna scenę 3D (zasluga swietnych kolumn Tannoy-a). Po kupnie płyty cd jakoś nie mam mega szoku zwiazanego z przepascia dzwieku. 

Ja wiem swoje i bede uskuteczniał tezę że kolumna "robi robotę" w systemie. Tyle odemnie. 

Pozdro.

Dlaczego mialbym nie uwierzyc. Jasne ze uwierze a  w ten no name kabel jeszcze bardziej. Moze z tego powodu ze jestem osoba troche sceptycznie nastawiona do tego calego high endu ktory sie wciska.

Kable sa przewaznie chyba z miedzi robione jesli sie nie myle bo miedz najlepiej przewodzi prad.

Wiec jesli taki masz i inni tez to dlaczego mialby ten dzwiek byc gorszy ? Roznice jakies tam zawsze beda ale jak slysze dzien do nocy lu kolosalne no to ...

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Nic mi to nie mówi, bo to 40 to cyferki z wyświetlacza Gato.

Zmierz choćby aplikacją (miernik dźwięku)  na smartfonie, wtedy będzie wiadomo.

 

Hm jesli dobrze pamietam to jak ostatnio porownywalem moj wzmacniacz z AMP 150 to okolo chyba 70-80 dB bylo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...