Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

3 godziny temu, Chmarski napisał:

No to dziwnie jakoś.

I tak brzmienie najważniejsze. Wybierz to, które najbardziej Ci pasuje.

I aktualizuj wrażenia, bo ja ciągle w stresie, że w ciemno go wziąłeś, i że będziesz tęsknił za Arcamem. 

Wiesz Tomek, zawsze najgorsze jest wszystko poustawiać i poznać dokładnie co kiedy należy robić.

Z Arcamem miałem podobnie bo on do poustawiania był strasznie ciężki, a jeszcze te aktualizacje softu, były problematyczne pierwsze dwa lata.Jak już wszystko co potrzebowałem skumałem to byłem super zadowolony.

Teraz mam dwa klocki i wększość czasu tracę na poznawanie  w szczególności Eversolo A8. Dzisiaj wogle nie słucham bo zajełem się ripowaniem płyt.

No i jedna uwaga cyfrowo po kabelku USB będzie szło tylko 48kHz bo na tyle pozwala DAC USB Qudrala.Po coaxsialu cyfrowo czy  analogowo po XLR idzie tyle ile jest w serwisach streamingowych.

Muza brzmi dla mnie super szczególnie jak dodam sobie treble +2 na Qudralu.

Puściłem sobie teraz zripowaną na dysk SSD jedną z moich ulubionych płyt z lat 80tych-"The Colour of Spring" zespou Talk Talk, brzmi to zajebiście,wszystkie dzwoneczki i przeszkadzajki pięknie wybrzmiewają, aż się nie chce wyłączać , a tu dalej do przegrania co najmniej 70 płyt.

Nie wiem czy to będzie słychać, bo nagrane telefonem to wiadomo nie da się osiągnąć tego co na żywo.

Zawsze wolałem inne bardziej dynamiczne utwory z tej płyty, ale teraz zauroczył mnie ten utwór, bo nigdy wcześniej nie słyszałem tych wszystkich dzwięków wydobywających się na przemian to z jednej to drugiej kolumny.Do odsłuchania wyłącznie na słuchawkach, bo inaczej nie ma sensu.

https://photos.app.goo.gl/TJCCrYBJEJURw6C5A

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No i jedna uwaga cyfrowo po kabelku USB będzie szło tylko 48kHz bo na tyle pozwala DAC USB Qudrala.Po coaxsialu cyfrowo czy  analogowo po XLR idzie tyle ile jest w serwisach streamingowych.

Podejrzewam, że ostatecznie stanie na puszczaniu po XLR'ach. Jednak do DAC w A8 podobno mocno się przyłożyli.

Poza tym ja u siebie widzę, że czasami BS Node gubi się z komunikacją do DAC po USB. Trzeba zrestartować BS albo wzmacniacz żeby od nowa złapał poprawnie. Sytuacja ma miejsce raz na 2-3 dni i nigdy w trakcie utworu. Jeden utwór się kończy a kolejnego już nie słychać. Wzmacniacz się szybciej restartuje. Przy optyku czy RCA nie powinno być problemu, bo tu już nie ma wykrywania jaki konkretnie DAC siedzi we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Podejrzewam, że ostatecznie stanie na puszczaniu po XLR'ach. Jednak do DAC w A8 podobno mocno się przyłożyli.

Poza tym ja u siebie widzę, że czasami BS Node gubi się z komunikacją do DAC po USB. Trzeba zrestartować BS albo wzmacniacz żeby od nowa złapał poprawnie. Sytuacja ma miejsce raz na 2-3 dni i nigdy w trakcie utworu. Jeden utwór się kończy a kolejnego już nie słychać. Wzmacniacz się szybciej restartuje. Przy optyku czy RCA nie powinno być problemu, bo tu już nie ma wykrywania jaki konkretnie DAC siedzi we wzmacniaczu.

Jak się skończy to nie wiadomo, bo oba dacki sa dobrej klasy,ten z A8 można porównać do tego z Gustarda R26,jeśli mu ustępuje to minimalnie.Ten z Qudrala jak już ciut pograł też brzmi rewelacyjnie, jak słuchałem tylko kawałkami już zripowane na dysku płyty, to to co wcześniej słyszałem z Qobuza czy Tidala nie miało podejścia.

Trochę z rana miałem problemów z tym zgrywaniem, bo nie widziało mi dysku SSD, i musiałem poodpinać wszystko i poprawić mocowanie dysku w A8. Zripowanie jednej płyty też niestety trwa tak około 15 minut, myślałem że to będzie szło szybciej. Do tej pory dopiero okolo 15 płyt nagrałem na dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Żeby mieć porównanie do Arcama, to jednak streaming trzeba brać pod uwagę, bo do tego go używałeś.

Ja wytargałem przed chwilą TV i podłączyłem BS po RCA i po optyku. Trudno, będzie więcej kabelków do wzmacniacza szło, dopóki nie stwierdzę, które brzmienie jest najfajniejsze. Początkowo wydawało mi się, ze USB lepiej daje, ale na drugim forum mi piszą, że BS po RCA raczej, a Ty powyżej wskazujesz ograniczenie USB, więc optyk a sprawdzę. A miało być tak czyściuteńko. BS Node schowałem do stojaka za TV i tylko jeden kabelek sobie leciał na dół.  

20240515_170042.jpg.a25287c1dfc6303c8cfd438d036ddb77.jpg

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Zgrywam dalej płyty, bo brzmią naprawdę zajebiście

Tomek czy tym samym zgodziłbyś się ze stwierdzeniem jakie padło w tekście dotyczącym testu Q A9 i porównania z arcam sa30? (ten którego linka dostałem od Ciebie). Czy jednak stwierdzenie tego recenzenta było trochę nad wyrost? 

Edytowano przez DS3x6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DS3x6 napisał:

Tomek czy tym samym zgodziłbyś się ze stwierdzeniem jakie padło w tekście dotyczącym testu Q A9 i porównania z arcam sa30? (ten którego linka dostałem od Ciebie). Czy jednak stwierdzenie tego recenzenta było trochę nad wyrost? 

Tak zgadzam się, że ma na pewno większe możliwości i gra lepiej od Arcama SA30.Z tym że dobrze dać mu te chociaż trzy dni by wszystko się ułożyło. U mnie nowy był Qudral ,Eversolo A8 i kable XLR i USB z dużym dodatkiem srebra, to odrazu nie pokaże tego na co wszystko razem stać. Warto też dołożyć mu dobry streamer taki jak A8 z możlwością zgrywania płyt, bo odtwarzane jak dla mnie brzmią rewelacyjnie.Zgram płyty ,spakuję i nie będą mi zajmować miejsca w pokoju.

Mam jeszcze sporo roboty z tym zgrywaniem i nie mogę w tym czasie słuchać.

Ale już na tym etapie jestem bardzo zadowolony jak sprzęt gra.Ale na nie których nagraniach brzmi to rewelacyjnie, a na nie których nie będzie brzmiało dobrze, ale to już zależy jak nagrane są te płyty i te gorzej nagrane nawet na najlepszym sprzęcie nie będą brzmiały lepiej.

Duży plus za możliwość z pilota podbicia basu i treble od-6 do +6.Mnie najlepiej pasuje bas w ustawieniu +1,a treble +2.

Pilot jest metalowy,ładny,szkoda tylko że nie podświetlany,ale łatwy w obsłudze.Dobrze tylko od spodu podkleić go silikonowymi małymi podkładkami bo bez tego może porysować stolik.

IMG_20240514_182343615.jpg

1000004008.jpg

Arcam ma kalibrację Dirac, która może bardzo pomóc w przypadku ,kłopotliwych pomieszczeń, wtedy on potrafi bardzo dużo poprawić, ale u mnie w obecnym ustawieniu, dirackiem poprawiłem tylko podbicie środkowego pasma w reprodukcji dźwięku przez kolumny, by było ciut cieplej. Eversolo ma za to w sobie DSP, którym też można kształtować brzmienie, ale ja nie będę z tego korzystał.Oba dacki grają cieplej(Burr Brown z Qudrala i AKM z A8) od tego sabre z Arcama.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chmarski napisał:

Ufff...

Wydaje mi się, że z każdą chwilą brzmi coraz lepiej. Zdecydowanie lepiej niż pierwszego dnia. Tak jak gra już to jest to bezapelacyjnie  świetna oferta za te niecałe 1300euro. Trzeba pamiętać, że to wzmak zaprojektowany i produkowany w Niemczech, dla Qudrala przez ASR Audio, które produkuje Emittery. Jeśli chcemy kupić nowy wzmak to by dorównał Qudralowi trzeba zapłacić grubo powyżej 2000euro czy 9-10 tys zł.

W pierwszej chwili miałem podobne wrażenia do Tomka, ale w obecnej chwili jestem bardzo zadowolony z brzmienia, a dodatkowo te podbicia basu dla basolubów czy treble by było więcej wysokich, świetnie spełniają swoją rolę.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Duży plus za możliwość z pilota podbicia basu i treble od-6 do +6.Mnie najlepiej pasuje bas w ustawieniu +1,a treble +2.

Wysokich w Aurum A8 nie próbowałem, ale ustawienie niskich na "+1" w A9 mniej mi przeszkadza niż to miało miejsca w A8. Tam jednak to brzmienie dołu było inne więc to może mieć ogólny wpływ. Zmiana, być może nawet identyczna, mogła bardziej zaburzać całość. To i tak sprawa indywidualna, bo Tomek sobie podnosi bas i wysokie, a mi pasuje jak jest na "zero".

 

40 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wydaje mi się, że z każdą chwilą brzmi coraz lepiej. Zdecydowanie lepiej niż pierwszego dnia. Tak jak gra już to jest to bezapelacyjnie  świetna oferta za te niecałe 1300euro. Trzeba pamiętać, że to wzmak zaprojektowany i produkowany w Niemczech, dla Qudrala przez ASR Audio, które produkuje Emittery. Jeśli chcemy kupić nowy wzmak to by dorównał Qudralowi trzeba zapłacić grubo powyżej 2000euro czy 9-10 tys zł.

Trochę tych wzmacniaczy w tym wątku się pojawiło i według mnie, żaden z nich nie grał w tej klasie co Aurum. Wszystkie przynajmniej półkę niżej. To jednak moje zdanie i każdy może mieć odmienne.  

 

Na razie u mnie testy BS Node po optycznym versus po RCA. Takie testy w tle, bo nad robotą do późna dzisiaj muszę posiedzieć, więc nic bardzo wnikliwego. Pierwsze wrażenie jednak jest takie, że DAC BS Node ustawia środek bardziej z przodu i delikatnie dorzuca żywiołowości.

DAC Auruma jest bardziej stonowany, spokojny, gra jakby "czyściej". Nigdzie się nie spieszy. Przecież on niczego nie musi.

To tyle, co zaobserwowałem w ramach szybkiego przerzucenia pomiędzy RCA i optykiem na wzmacniaczu. Nie wiem kiedy grubsze testy będą bo trochę zaganiany ostatnio jestem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zrobiłem sobie przerwę od pracy na szybkiego drinka i posłuchanie muzyki w ramach równie szybkiego porównania DAC Auruma A9 i BS Node. 

Doi odsłuchu trafiła Eva Cassidy z "Live At Blues Alley" -  utwory "Bridge Over Trubled Water", "Fields of Gold", "Autumn Leaves" i What A Wonderful World". Bonusowo Gerry Mulligan Sextet "Night Lights".

Eva z DAC BlueSound brzmi bardziej rockowo niż się do tego przyzwyczaiłem. Jest wypchnięta bardziej do przodu, jest bardziej drapieżna...  i sprawia wrażenie wciśniętej w bardzo konkretną ramę, która jakby ją ogranicza. 

Złącze optyczne, więc DAC Aurum A9. Delikatność, subtelność, niuanse, luz i "napowietrzenie" jej głosu... no właśnie tak sobie tą Evę Naszą Kochaną wyobrażam.

(Sorry Basia, nadal jesteś Kochana. W końcu Tatuś studiował razem z Cyganem i miał pokój w akademiku obok. Te wspólne imprezy..., no ale JA jednak bliżej Evy niż Tatuś, który mógłby Halince podpaść ;)") - drink chyba dobrze wszedł, ale może niektórzy złapią. A Tatuś z Jacusiem razem Cybernetykę studiowali.

Gerry Muligan - ta trąbka Arta Farmera... no ona się przy DAC Auruma odrywa od kolumn. BS może nie trzyma jej kurczowo przy kolumnie, ale smycz jest wyraźna.

@Piotr Sonido, na sąsiednim forum namawiałeś delikatnie (w kontekście Yamahy A-S700) na DAC w BS. No tu nie ma szansy.

Rozmawiałem kiedyś z Grzegorzem z @Na Temat Audio o Unico Due, Unico 90 i Unico 150 - czym się te cholery różnią. Grzegorz powiedział krótko - "powietrze". Przynajmniej tyle ja zapamiętałem. No to w Quadralu mam "Powietrze". Nie wiem na ile porównywalne do Unico 150 czy 90, ale Due pod tym względem gniecie! A pamietając jak Due grało u mnie podłączone do UPSa to chyba Unico 150 będzie bliższe niż pośredni Unico 90.

OK. To moje szybkie przemyślenia po szybkim słuchaniu, w ramach jeszcze szybszego drinka. Nie musicie wierzyć, ale ja to faktycznie słyszę. Mówią "piłeś. nie pisz na forum", ale dawno tak szybko mi się post nie pisał jak w tej chwili :P 

Ja wracam do pracy, a Wy słuchajcie dobrej muzyki!

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DS3x6 napisał:

Szkoda ze nie wypiłeś jeszcze jednego... ;)

A właśnie, że wypiłem :)

 

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Zachęcam do wpisów, to jeden z niewielu „żyjących” wątków.

Bardzo bym chciał coś tu jeszcze pisać, ale pomysły mi się kończą.

Myślę też, że osób czytających te moje wypociny to już na palcach dwóch rąk da się policzyć. 

 

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Pytanie: na ile różnicę robi DAC, a na ile samo złącze (różne medium i wyjście / wejście w obu przypadkach). :)

Ta próba wciśnięcia kijka w szprychy nie działa :P

Dopóki nie zmienię BS Node na jakieś DMP A8, Auralica, Cichego Anioła czy Lumina, to takie właśnie połączenie będzie najlepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chmarski napisał:

Ta próba wciśnięcia kijka w szprychy nie działa :P

Absolutnie nie to było moją intencją. Zresztą nie wiem nawet, czy dobrze zrozumiałem. Optyk vs. koaksjal czy też vs. wyjście analogowe i korzystanie z daka w BS Node (nie znam tego urządzenia i jego funkcjonalności).

Natomiast rzeczywiście sam nie jestem przekonany do optyka. Owszem, zdarzało się, że właśnie po optyku coś mi grało lepiej niż po koaksjalu (mówię o odcinku między transportem CD a dakiem), ale na ogół świadczyło to o jakichś problemach (niefortunnym połączeniu sprzętowym itp.). Jeśli ogólnie system gra u mnie dobrze, to sensowny koaksjal jednoznacznie wygrywa z optykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Chmarski napisał:

Dopóki nie zmienię BS Node na jakieś DMP A8, Auralica, Cichego Anioła czy Lumina, to takie właśnie połączenie będzie najlepsze.

Daj znać. Jeśli usłyszysz ewidentne i pozytywne lub jakiekolwiek zmiany/transport. Masz dobre pióro. A ja wtedy jeszcze bardziej się przyłożę, uważność poproszę, bo na „dzisiaj” ani BS, Lumin-y, Wiimy nic, ale to nic nie chce grać mi inaczej.

Albo głuchota, albo system „nieczuły”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafał S napisał:

Absolutnie nie to było moją intencją.

Dobra dobra ;) 

 

10 minut temu, Rafał S napisał:

Zresztą nie wiem nawet, czy dobrze zrozumiałem. Optyk vs. koaksjal czy też vs. wyjście analogowe i korzystanie z daka w BS Node (nie znam tego urządzenia i jego funkcjonalności).

Porównywałem analog z BS vs optyczny z BS. Kabla do Coaxiala nie mam bo w Romie takiego wejścia nie miałem. Do tej pory w Aurumie używałem USB, ale @Piotr Sonido na drugim forum zasugerował, że DAC w BS może być całkiem OK. Do tego @Tomasz Kluczynski nie był w stanie na USB wyskoczyć powyżej pewnych parametrów podobno ze względu na ograniczenie USB w Aurumie.

W związku z tym, że BS daje jednocześnie dźwięk na wyjściu przez swojego DAC po RCA, jak również wysyła po optycznym (i COAX pewnie też) to mi to było dość łatwo sprawdzić i porównać wczoraj. USB już trudniejsze do takiej weryfikacji, bo trzeba w aplikacji wyjście BS przestawić na Burr Brown. Jednak wtedy pozostałe wyjścia są wyłączone.

 

9 minut temu, AudioTube napisał:

Daj znać. Jeśli usłyszysz ewidentne i pozytywne lub jakiekolwiek zmiany/transport. Masz dobre pióro. A ja wtedy jeszcze bardziej się przyłożę, uważność poproszę, bo na „dzisiaj” ani BS, Lumin-y, Wiimy nic, ale to nic nie chce grać mi inaczej.

Albo głuchota, albo system „nieczuły”.

Postaram się namówić @Tomasz Kluczynski żeby kiedyś podjechał do mnie z Eversolo A8. Będzie można porównać.

Może w międzyczasie wyrwę od ojca mojego byłego WiiMa Pro do testu porównawczego z BS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał S napisał:

Natomiast rzeczywiście sam nie jestem przekonany do optyka. Owszem, zdarzało się, że właśnie po optyku coś mi grało lepiej niż po koaksjalu (mówię o odcinku między transportem CD a dakiem), ale na ogół świadczyło to o jakichś problemach (niefortunnym połączeniu sprzętowym itp.). Jeśli ogólnie system gra u mnie dobrze, to sensowny koaksjal jednoznacznie wygrywa z optykiem.

No i namówiłeś. Kabel COAX już ogarnięty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chmarski napisał:

Postaram się namówić @Tomasz Kluczynski żeby kiedyś podjechał do mnie z Eversolo A8. Będzie można porównać.

Może w międzyczasie wyrwę od ojca mojego byłego WiiMa Pro do testu porównawczego z BS.

Koniecznie! Byłoby to mega ciekawe porównanie.

 

33 minuty temu, Chmarski napisał:

No i namówiłeś. Kabel COAX już ogarnięty :)

Jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...